Heeft u genoeg van regen en wind? bij CAROUSEL is't volop LENTE 'nWinkelvol leuks 'nWinkelvol stoers Kindermode van 1 tot 1U jaar i&IWIUk/ uw modemeester De computer- ogentest kost u alleen een paar seconden! Zie't inkleurbij: CAROUSEL Hoogstraat 182 Schiedam Tel. 264377 HOOGSTRAAT 182 SCHIEDAM TEL. 264377 WOENSDAG 18 MAART 1981 In de nieuwe vooijaais/zomeiserie spelen vlotte sportiviteit, klas- j sieke eenvoud en romantische vrouwelijkheid smaakvol door el- f kaar heen. De vrouwelijke klant kan hierdoor kleding kiezen die past bij haar eigen levensopvatting, stijl en mentaliteit. De mode- thema's zijn: Tropical Look, Nautic Look, Folklore Look en Feelin' Free. pastelkleuren, hetgeen een geheel nieuw zomers beeld oplevert. Marine look De marine-look speelt in het nieuwe seizoen een belangrijke rol. Zwart, rood, wit en marine zijn in de klas- sieke sfeer (blazers) van belang. Plooirokken, bloeses, terwijl blazers en witte pantalons kunnen eindeloos gecombineerd worden. Het nautische beeld zien in het vlotte genre terug in bermuda's, polotruien. Nieuwe modische accenten zijn de Amerikaanse mouw, de polokraag, de boothals en tuniek-modellen. Badstof is een veelgebruikte stof. Folklore Na de klassieke najaarsmode is er op- eens veel vraag naar een meer roman tische mode. De ontwerpers hebben daarvoor hun inspiratie gezocht in de Balkanlanden, Latijns Amerika en Afrika. We zien japonnen en bloeses van zijde-achtige materialen, rokken in handbedrukte batiks, fluweel en verfijnde bloemprints. Inspiratiebronnen bij de Tropical col- lectie zijn safarikleding, exotische prints en in iets mindere mate army- kleding. De kleuren lopen van zand- geel via kakigroen en kakibeige naar armygroen. Dit thema wordt vertaald in sportieve broekrokken, verlengde safari-achtige jackets met veel ritsen en knopen. Als opvallende nieuwkomer is er de zomerse bermuda. Dit laatste kle- dingstuk ziet men vaak in de prach- tige madrasruitjes. Deze voornamelijk kakikleurige mode kan uitstekend ge combineerd worden met rood, wit en Voor tropische dagen: Nora (links) draagt een polotrui op een wijde rok met palmenmotief Het volgende model draagt een katoenen doorknooprok en een bloese met palmen die ook gecombineerd kan worden met de rok van Nora. Gino draagt een Hawaii-shirt dat wordt gedragen over een net T-shirt op een witte denim pantalon. formele gelegenheden of feesten meer aparte kleren in aanmerking ko- men. Omdat kinderkleding aan tendenzen onderhevig is, wordt een kind vaak een kopie van een volwassene. Som- mige kledingstukken kunnen dan ook door jong en oud gedragen worden. Door het gebruik van accessoires kan het uiterlijk al naar gelang geraffi- neerder of jeugdiger lijken. Spijkerbroeken zijn „ges" voor jon- geren, zeker wanneer er een polo op gedragen wordt. Eenzelfde broek kan door moeder gecombineerd worden met een kanten blouse, blazer of ma- trozenhemd. Een bermuda kan chique staan bij volwassenen en is praktisch en leuk by kinderen. Ten- slotte zien we de mini-mode weer te rug. Juist bij jonge meisjes komt deze lengte uitstekend tot zijn recht. Het is duidelijk: voor jongeren is er tegenwoordig een scala aan mogelijk- heden om zich melodieus te kleden. Kinderkleding wordt steeds meer aan het huidige modebeeld getoetst. Jaren- lang bleef het assortiment hetzelfde, hooguit veranderde er eens een kleurtje. De jongeren stellen nu steeds meer eisen aan hun kleding. Op de lagere scho- len ziet men het reeds: een denimbroek met rits in de zijnaad en daarboven een V-halstrai. De echte trendsetters dragen een leren of su&de stropdas. Wie met meedoet hoort er niet bij. Zo blijven ze de mode op de voet volgen De sportieve afleidingen vinden we in pantalons en broekrokken, gecombi neerd met Roemeens folklore bloeses. Folklore gaat dus hand in hand met romantiek. Dat is te zien aan het lin gerie met veel kant en kleine bor- duursels en aan de etagerokken. De authentieke Gipsykleding heeft de overhand. Sportief Natuurlijk ontbreekt dit seizoen de zeer uitgebreide collectie van jonge sportieve vrijetijdsmode niet. Mo- dieuze nieuwtjes zijn hier tijkstrepen en Chinees blauw. Levendige kleuren worden veelal gecombineerd met wit. Onder het thema Feelin Free vallen ook vertalingen die regelrecht afkom- stig zijn uit de actieve sportbeoefe- ning als polo's en sweatshirts. Deze groep afnemers zit eigenlijk in een vergeten hoek. Niet elke mode- zaak heeft immers kleine maatjes in voorraad. De warenhuizen hebben natuurlijk een ruime sortering. De boetieks gaan zich ook meer instellen op de jeugdige kopers. Er is een enorme verscheidenheid aan Amerikaanse kleding, zoals sweaters, baseballshirts, bermuda's en T-shirts. Deze collectie wordt overwegend uit- gevoerd in katoenen stoffen. Makke- Ujk in het dragen dn wassen. Kwaliteit Daarnaast is er de Franse en Italiaan- se collectie. Deze kinderkleding is van duurzame kwaliteit. Het zijn prachtige modellen maar vallen vaak duurder uit dan confectiekleding. Vooral in kinderspeciaalzaken zyn kleren van de Zuideuropese merken verkrijgbaar. De tendens is dat de Amerikaanse artikelen voor dagelijks gebruik gekocht worden, terwijl voor Romantiek gaat hand in hand met de Folklore Look. Op de gebloemde strokenrok draagt dit model een bloes met boothals. Een sjaal is geknoopt om het middel. 2 DLG. PAKJES in badstof en katoen gebreid en velours met lange broek of bermuda v.a. 29 Oranjestraat 19-21Schiedam, tel. 266431 Koopcentrum, Koningshoek, Maassluis, tel. 19093. Koopavond geopend van 7-9 uur. MODEBEELD VIER THEMA'S BEPALEN^ri Kinder mode Dat een computer snel en nauwkeurig werkt.weet iedereen. Maar heeft u er wel eens over nagedacht om uw ogen met de computer te laten testen? Voor alle zekerheid, of u nu wel of geen bril of kontaktlenzen draagt. Zo'n ogentest gaat heel snel in zijn werk. U gaat achter de computer zitten en een paar sekonden later verschijnt het resultaat in digitaal cijfers en op een computerstrook. Eenvoudiger en sneller kan het haast niet en u vindt goede ogen toch ook heel belangrijk?

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 14