NIETS BIEDT Manifestatieterrein op Bachplein-Zuid Deechte Zwarevan deWeduwe. ALSDE i 9\l Bank Mees Hope nv Schiedams Nieuwsblad Kamerdebat op de radio Foto's In een dag klaar 'Intentieverklaring' op de agenda Makkelijk: Cemsto, de grootste schoonmaker van Nederland, zit vlak bij u om de hoek. Een technisch vak leren? Open Huis op 20 en 21 maart Ill1 Rietzeilersbingo De Meesrente-rekening. Wydurven elke vergelijking aan. 0p"5e 79.450 OPGERUIMD GEV0EL WOENSDAG 18 MAART 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 12-515 v-s x y Peter Faber Kijken naar muzrek Film m mm Kindervoorstellingen Concerten Quibus M M '4 Exposities i In 34 plaatsen in Nederland is een vestiging van Cemsto. Kompleet met objektleiding, regiomanager en de know-how van de grootste en meest deskundige schoonmaker van het land. Wordt uw bedrijf daar nog schoner door? Dat lijkt ons niet onmogelijk. Het is in ieder geval makkelijk; voor ons om snel bij u te kunnen zijn; voor u om de zekerheid te hebben dat bij plotselinge schoon- maakproblemen Cemsto 'vlak om de hoek zit'. Cemsto is de grootste SGhoonmaker van Nederland geworden door de grootste aandacht voor de allerkleinste details. Cemsto staat voor u klaar. Een telefoontje en we presenteren ons. Cemsto Rotterdam, Westersingel 6, tet. 010-363044 a i JUi.il Het herinrichtingsplan voor het Bachplein-Zuid. SCHIEDAM Het herinrichtingsplan voor het Bachplein-Zuid is klaar. Voomaamste verandering is het ma- ken van een „manifestatieplein", waar de weekmarkt gehouden kan word en, maar waar ook allerlei buurt- en wijkevenementen kunnen plaats- vinden. Het plein komt verdiept te liggen tussen parkeerterreinen, de Ouvertureschool en het toekomstige postkantoor. De bomen die nu op het plein staan worden verplant, zo- dat er geen obstakel amnifestaties in de weg kan staan. In totaal worden 127 parkeerplaatsen gemaakt en ko- men er 100 fietsbeugels om het plein te staan. De uitvoering van de plannen begint in april van dit jaar en zal tot Sep tember duren. Vooruitlopend op de start van het werk zullen er al bomen verplaatst worden en zal de oostelijk gelegen rijweg opgehoogd worden. De weekmarkt wordt gedurende de werkzaamheden verplaatst naar het aangrenzende parkeerterrein. Als het plein klaar is en de markt op de de- finitieve plek wordt gehouden, zullen 30 bomen op het parkeerterrein wor den geplant. *«ssTO SCHIEDAM - De carnavalsvereni- ging „de Rietzeilers" houdt op don- derdag 19 maart een grote bingo- avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Iedereen is welkom, maar kinderen onder de zestien jaar slechts onder geleide. Het spel begint om acht uur, de zaal gaat om half acht open. De opbrengst van de bingo is bestemd voor alle gehandicapten van Schiedam. Wie het geluk aan zijn kant heeft maakt kans een fiets, stofzuiger, een staande schemerlamp of een ladenkastje te winnen. Van tijd tot tijd zijn er ook andere hoofdprijzen te verdienen. Intelligent sparen. Metde Meesrente Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en .och veel vrijheid. Ruime mogelijk- heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken- meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In maart 1981 bedraagt het 9'/2°/o. Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. M66rgeld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg- termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711' Redact ie M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. j V ma SCHIEDAM - Abonnees op de C.A.I, kunnen via de FM-zender kamerdebatten op de radio beluiste- ren. Men moet dan afstemmen op 91,9 Mhz. Wanneer de Tweede Ka- mer niet vergadert, draait er een band waarop de mededeling: „U bent ver- bonden met de draadomroep van de Tweede Kamer, de kamer vergadett op dit moment niet" staat. Wie pre- cies wil weteh wanneer en waarover er gedebatteerd wordt kan een abon- nement op de agenda van de Kamer nemen. Men moet dan bellen naar de Staatsdrukkerij, afdeling abonnemen- ten, telefoon 070- 789911. De kos- ten bedragen f.68.- per jaar. Op vrijdag 20 maart (18.30 - 21.00 uur) en zaterdag 21 maart (9.30 - 15.00 uur) zal het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen in Rotterdam te bezichtigen zijn. Op dit Centrum kunnen mensen die werkloos zijn of dit dreigen te wor den op kosten van de overheid worden opgeleid tot o.a.: automonteur, draaier, machine- of constructiebankwerker, gawalomon- teur, elektromonteur, bedieningsvakman procestechniek, metselaar, tim- merman en machinaal houtbewerker. Belangstellenden zijn op 20 en 21 maart van harte welkom. Het Centrum, van Grafstraat 10, Rotterdam (Waalhaven) is te bereiken met bus 68 of 69 vanaf het Zuidplein. it*" i *'t Printshoppie verzorgt al uwfotowerk „Langzaam haasten" is de titel van het programma waarmee Peter Faber, die vooral bekend is als filmacteur, deze week op de planken van theater De Teerstoof in de Nieuwstraat ver schijnt. i De voorstellingen, op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart, beginnen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 12,— Houders va^i een C.J.P. of Pas 65 betalen f. 9,—. Kaarten kun nen worden gereserveerd van maan dag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam telefoon 266000 (hiervoor betaalt men vijftig cent extra) en vrij- dagavond plus zaterdag bij het thea ter telefoon 2694. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afge- haald. Op dinsdag 24 maart brengen Lies- beth List, Thijs van Leer en het Trio Louis van Dijk in het Passage Theater een programma, met zowel klassieke muziek als chansons, evergreens, pop- muziek en jazz, getiteld ..Muziek om (ook) naar te kgken". De voorstelling begint om 20.15 uur De toegangsprijzen bedragen f. 20,—, f. 17,50 en f. 15,—. Houders van een Pas 65 of C.J.P. krijgen f. 2,50 reduc- tie. Kaarten zijn vanaf heden verkrijg- baar aan de kassa van het theater tus sen 12.30 en 16.00 en 18.00 en 22.00 uur, telefoon 269563 (behalve op maandag). In de week van 19 tot en met 25 maart draait in het Passage Theater „Bronco Billy" met Clint Eastwood in de hoofdrol. Tijdens een rondreis met een tweede- rangs Wild West Show krijgt Bronco Billy een nieuwe assistente. Niemand weet dat zij de verdwenen erfgename is waar de kranten bol van staan, tot er op zekere dag een voorstelling wordt gegeven in een inrichting voor mentaal gestoorde misdadigers. Een van hen is namelijk de echtgenoot van de erfgename die is beschuldigd van moord op zijn verdwenen vrouw. Billy belandt hierdoor in een moeilij- ke situatie. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van alle leeftijden, zijn op zaterdag, zon- dag en woensdag om 07.00 en 9.30 uur. In Passage Bio staat tijdens dezelfde periode „And Justice for all" op de spoelen. SCHIEDAM - Op de Hoogstraat 160 is sinds vorige week' 't Printsjoppie' gevestigd. Eigenaren van deze winkel zijn Kees Weeda en Willem Meivogel, die over de nieuwste apparatuur be schikken voor het afdrukken van foto's en dia's. 'Het meest unieke aan ons', zegt Kees Weeda, 'is echter toch wel dat we in staat zijn kleurenfoto's (behalve Agfa) en dia's in een dag gereed te hebben. Dat betekent dat films, die 's morgens voor tien uur worden gebracht, nog dezelfde dag na vjjf uur kunnen worden afgehaald als foto's of dia's. De dia's zijn dan al ingeraamd en desgewenst voorzien van titel, datum en nummer. Verder kunnen ook nabestellingen binnen een dag gereed zijn. Overigens betekent dat niet dat we alleen print- werk aannemen want wij verzorgen tevens allerhande ander fotowerk zoals het maken van vergrotingen, posters en het fijnere werk van de echte vakfotografen. Bovendien kan men bij ons terecht voor het maken van fotokopieen en verkopen we een ruime sortering flitsblokjes, films, fotolijsten en albums'. Lopen- de door de via een speciaal systeem gebouwde donkere kamers vertelt Kees Weeda verder:'Als het zou moe- ten en we er de tijd voor hebben is het mogelijk in anderhalf uur een serie afdrukken gereed te hebben. Van de week hebben we toevallig zo'n haast-klusje gehad. Er kwam een klant die enige uren daarvoor vader was geworden en foto's had gemaakt van de bevalling. Daar zijn we toen direct aan begonnen met het resul- taat dat zowel de eerste afdrukken als de nabestellingen voor de groot- ouders dezelfde dag klaar waren. Nu zal zoiets in de erg drukke perio- den niet altijd haalbaar zijn maar we gaan er wel van uit dat er veel te regelen is' 't Printshoppie op de Hoogstraat 160 is dagelijks geopend van negen tot zes en op de (donderdag) koop- avond van zeven tot negen. Zaterdags sluit de zaak om vijf uur. Op maan dag opent men om een uur 's mid- dags. Omdat hij rechter Fleming is aange- vlogen zit Arthur Kirkiand, een straf- pleiter uit Baltimore, een dag in de gevangenis. Hij is dan ook hoogst ver- baasd wanneer Fleming jiaderhand verzoekt hem te verdedigen. De rech ter is geartesteerd op beschuldiging van het verkrachten en mishandelen van een jong meisje. Ondanks dat hij Fleming haat gelooft Arthur in zijn onschujd en neemt hij de verdediging op zich. Maar dan speelt een kennis hem een aantal pornografische foto's in handen waarop Fleming staat, ge- wapend met een zweep. Wat gaat Arthur nu doen? Kijkers van alle leef tijden kunnen dit dagelijks gaan zien om 2, 7 en 9.30 uur. Behalve op zon- dagmiddag en maandag. Zaterdagmiddag om half drie kunnen de kleintjes in theater De Teerstoof gaan kijken en luisteren naar Clown Woudi. De toegangsprijs tot de voor stelling bedraagt f. 3,50. Voor reser- veringen raadplege men de rubiek Peter Faber. Op zaterdag-, zondag- en woensdag- middag om twee uur draait in het Passage Theater de Nederlands onder - titelde jeugdfilm „De geiaarsde kat als krachtpatser". In het Passage Theater wordt op 22 maart om elf uur's morgens een kof- fieconcert gegeven met medewerking van het Harmonie Orkest W.F., K.S.M. Orpheus en de orgelspeter Richard Ram. De maandelijkse orgelbespeling in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt zaterdag 21 maart verzorgd door Gerard Legierse. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Donderdagavond om half tien brengt Shalom Landau haar One Woman Show, bestaande uit theater en mu ziek, „Words and music" in cafe de Quibus aan de Lange Haven. De toe- gang is als altijd gratis. AS ■ie 9 Vanaf 20 maart kan men in het Ste delijk Museum aan de Hoogstraat gaan kijken naar de tentoonstellingen „Eigen collectie", ,,Bottcherstrasse (kunstenaars uit Bremen) en „Schie- damse Vrouwen Overleg". Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Liesbeth List, Thijs van Leer en het Trio Louis van Dijk brengen sage Theater .Muziek om (ook) naar te kijken in het Pas- SCHIEDAM Bewoners van de hui- zenblokjes aan de Westfrankelandse- straat en de steegjes aan de Kortland- straat zijn uitgenodigd voor een ver- gadering met de gemeente. Op don derdag 19 maart zal het hete hang- ijzer, de 'intentieverklaring', op de agenda staan. Het Schiedams Nieuws blad berichtte twee weken geleden al over de problemen in het buurtje, dat in het stadsvemeiuwingsgebied West ligt. In april 1980 stelden bewoners en gemeente-ambtenaren een weder- zijdse 'intentieverklaring' op. Hierin stelden de bewoners dat ze zich zullen beijveren voor het behoud van de huisjes. De gemeente zou hen hierbij steunen. Door een bouw- technisch onderzoek naar de staat van de panden in te stellen en dit na tien jaar te herhalen werd een garan- tie voor de gemeente ingebouwd. In 1990 zouden de huizen weer onder- zocht worden om te kijken of ze niet verslechterden. Het termijn van tien jaar is echter een eigen leven gaan leiden: buitenstaanderr denken dat de straatjes in 1990 onder de slopers- hamer zullen vallen. Inmiddels is gebleken dat de panden moeilijk te verkopen zijn. Kopers die informeren naar de plannen van de gemeente krijgen zoveel verschillende verhalen te horen, dat ze liever naar een huis in een minder 'beladen' buurt omkijken. Wie opbelt naar het stadskantoor en toevallig een ambtenaar treft die niet zo goed op de hoogte is, verneemt dat de straatjes binnen korte tijd gesloopt worden. Zodoende zijn banken ook niet zo scheuterig met het verlenen van hypotheken. i

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3