llSI -i Ruit kapot geschoten Fietsregistratie SLECHTE Inbraken MM Kraakactie zonder meer wederrechtelijk' L KOOPJES IN 28 SPECIAALZAKEN Een actieve krant in actieve streek Vingervlugge Hammond-organist Mr HI FIETS REGISTRATIE KAART Prestatieloop in Broekpolder 7.95 45." "Nz" 39.75 79.- 6.95 29.50 1.- 24.95 Speelgoed- en kledingbeurs Tweede oplage van 'Bouwkundig Bezit' Standpunt college: i»fiifMmm\-if i - -I L? rf- -Jiiii DE EERSTE VLOOIENMARKT WOENSDAG 25 MAART 1981 be JAARGANG NO. 21 mmmmm SCHIEDAM - De organist Sem Braun zal op zaterdag 28 maart tijdens de bingo-dansant in de Blauwe Brug voor het eeret sinds lange tijd weer op de plan- ken staan. Zijn Hammond-otgel, dat nu nog in de huiskamer van een Groenoordse flat prijkt, wordt dan na negen jaar rust van z'n plaats gehaald om te verhuizen naar het wijkcentrum. De vazen en portretjes die zich inmiddels een vaste standplaats op het muziekinstrument heb- ben verworven zuUen een ande- re plaats krijgen, want als alles goed gaat is het optreden van zaterdag het begin van een lan ge reeks. En, zoals dat gaat met Hammond-oiganisten: ze zijn altijd met hun instrument op pad. Moederdagelpee Radio-uitzendingen kozijnen? Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AHVLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Na negen Jaar weer op de planken I Achter het pseudoniem Sem Braun gaat de Schiedammer Simon de Bruijn schuil. Vanaf zijn negende jaar is hij met muziek bezig. Eerst op de accordeon, later op een electronisch orgel. Joop Walvis, die hem priveles gaf, zag al snel wat in Sem. „Na een paar jaar vroeg hij me wat ik van plan was", vertelt Sem Braun. „Ik antwoordde dat ik alleen een beetje orgel wilde leren spelen, maar hij vondt dat ik 't vak in moest. Na m'n diensttijd ben ik daar ook serieus mee begonnen. Eerst ging ik vaak met Joop Walvis mee naar avondjes, later speelde. hij me optredens toe op avonden dat hij zelf bezet was. Van het een komt het ander, zodat ik het op een gegeven moment vreselijk druk had met al die optredens en toernees. Ik was bij verschillende theaterbu- reaus ingeschreven, zoals de „spel- brekers" uit Rotterdam en het „Ar- tiesten Palet". De weekenden was ik so wie so altijd de hoort op, en vaak nog twee of drie avonden door de week ook". Tegen het eind van de jaren zestig ging het steeds beter lopen. In 1969 maakte Sem Braun een Moederdag elpee, die voor de fabuleuze prijs van f. 3,95 te koop was. In de titels van de veertien nummers moest in ieder geval „Moeder, mamma, mutter of mother" voorkomen. De eigen com- posities van Sem werden dan ook speciaal voor de langspeelplaat een beetje aangepast. Halverwege '69 hielp Sem met het maken van een Engelse musical. „Ik geloof dat die alleen nooit echt gedraaid heeft", zegt Sem, „want ik heb er later nooit meer iets over ge- hoord". In 1970 maakte Sem Braun een reis met een schip naar Scandina- vie, waama hij een half jaar in een nachtclub in Duitsland kon gaan wer- ken. Totdat hij 1972 ziek werd en in ieder geval twee jaar tang niets meer mocht doen. ,,Ja, dat waren gewoon de zenu- wen", legt Sem uit. „Er waren een heleboel priv6-omstandigheden, maar natuurlijk zal m'n werk er ook wel een rol bij hebben gespeeld. Je bent tenslotte elke avond laat thuis en je leidt een ongeregeld leven. Na die twee jaar ziekte ben ik dan ook les gaan geven en trad ik niet meer op. Ik ben nu vier avonden in de week orgel-leraar in Delft. Wellicht had het leven van Sem Braun zo nog jaren voort kunnen kabbelen, ware het niet dat Radio Veronica Schiedam in het pand pal naast hem werd gevestigd. Buurman Max Miller, die met zijn zoon een il- legale radio-omroep was gestart, vroeg Sem op zondagmiddagen een half uurtje van het programma te vul- len. ,,Ik heb een paar bandjes ge- maakt voor Max en die werden uitge- zonden. Ik kreeg toen zoveel readies, dat het balletje eigenlijk weer is gaan rollen. Max is zelfs al aan het probe- SCHIEDAM - Een onbekend ge- bleven peisoon heeft in de nacht van 20 maart een winkelruit ter waarde van f 500,- stukgeschoten In de ruit van een pand op de hoek van de v. Ruysdaellaas- Hobbemastraat, bevonden zich twee gaten die zijn veroorzaakt door een luchtdrukwapen. *De Schiedammer Sem Braun aan het orgel. Zaterdagavond 28 maart zal hij optreden bij de bingo-dansant in de Blauwe Brug, Bachplein 590, vanaf 8 uur. ren een nieuwe elpee voor elkaar te krijgen. Of 't doorgaat is nog niet zeker, maar het is in de pen. Nu de uitzendingen van Veronica gestopt zijn, vroeg een buurvrouw me of ik de bingo-dansant in de Blauwe Brug niet eens van muziek wilde voorzien. Zodoende ga ik zaterdag dus weer met m'n orgel op stap. Hoe het daar- na gaat lopen moet ik nog goed over- denken. Ik wil eerst wel eens zien hoe het in de Blauwe Brug uitpakt, voordat ik verdere stappen ga ne- men..." wijfelt Sem Braun. Zaterdag wordt een spannende dag voor Sem Braun en z'n vrouw. De vingers van de Hammond-organist zijn in ieder geval los genoeg en het orgel is van het juiste merk. „Ham- mond wat het eerste merk dat elec- tronische orgels op de markt bracht. Ondertussen zijn er natuurlijk veel meer soorten, maar het echte Ham- mond-geluid blijft 't best", legt Sem uit. „Ik ben eigenJijk ook niet bang dat het zaterdag niet gunstig uitpakt, hoor. En ik hoop tocj wel dat ik het weer wat drukker krijg. Maar zaken als vervoer voor je orgel en dergelijke, die moet ik dan wel gaan regelen". Sem's vrouw is ook niet bang dat het optreden niet zal vlotten. Zijn stijl lijkt erg veel op die van Ken Griffen", vindt ze, „een van de eerste Ham- mond-organisten die na de bevrij- ding beroemd werd met de Koekoek- wals". En als Sem aan het orgel zit en na elkaar tango's, Zuid-Amerikaanse deuntjes. populaire muziek en eigen composities speelt, verzucht ze: „Je zou toch willen dat je zo kon spelen". De fietsregistratiekaart is een belang- rijk hulpmiddel om gestolen fietsen op te sporen. Aan de hand van de hierop staande gegevens komen na- melijk veel fietsen weer bij de eige- naar terecht. Toch vindt de politie ook regelmatig fietsen terug waarvan de eigenaar on bekend blijft. De meeste mensen ver- geten namelijk de specifieke kenmer- ken van hun fiets op papier te zetten waardoor ze in geval van diefstal geen duidelijke aangifte kunnen doen. Met een goed ingevulde registratiekaart kan dat wel. Men vergroot er dus de kans mee dat men de fiets terug- krijgt. Zorg tevens yoor een goedge- keurd veiligheidsslot (Assa, Basta of Trelock) en gebruik dat slot ook. Fietregistratickaarten zijn gratis ver- krijgbaar bij alle politiebureaus. RAMEN OEURENEN •Wii everen.nd brjek •Wij leveren direci a Voor alle informatie BV v/h Fa. M. Burst en zn. t.mmebfabriek Aelbrechtska* 21 55. Rotterdam, tel. 0 VLAARDINGEN Aanstaande zaterdag organiseert de Vlaarding se atletiekvereniging Fortuna voorafgaande aan de Open Rot- terdamse Veldloopkampioen- schappen in de Broekpolder een picstatieloop. Er kan deeigenomen worden aan een jeugd-prestatieloop voor deel- nemers t/m 12 jaar die 2600 m moeten afleggen. Oudere deelne- mers kunnen hierna kiezen tussen afstanden van 5200 en 7800 me ter Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd f 2,50 en voor de overige deelnemers f 3,50. De start vindt plaats op de Watersportweg om 11.00 voor de jeugd en om 11.15 uur voor de andere afstanden. De deelnemers ontvangen na afloop een fraaie herinnering. Voor het eerst heeft Fortuna de osganisatie in handen gekregen van de Open Rotterdamse Veld- loopkampioenschappen. Het pro gramma ziet er hier als volgt uit: 1 2.00 uur Meisjes AB 2600 meter 12.15 uur dames 4300 meter 12.45 uur jongens B 4300 meter 13.15 uur jongens A 6900 meter 14.00 uur heren/veteranen 10.400 meter Kom a.s. zaterdag naar te R'dam (Ton Menkenhal, Weena). Speciale gasten LEE TOWERS en de LOVING ANGELS. Toegangsprijs f 2,50, Kinderen tot 6 jr. gratis SCHIEDAM In de nacht van twin- tig maart kreeg caf6 De Goudsbloem ongewenst bezoek. Twee draaitafels, een cassettedeck, tuner, shag en siga- retten, snoepgoed, sterke drank en een boormachine zijn verdwenen. Via een raam kwam men het pand bin- nen. Uit een tuinhuisje op Vijfsluizen wer werden tussen achttien en twintig maart een accu, heggeschaar, olie- lamp, kinderspelen, hand- en thee- doeken en slaapzakken weggenomen. De Ziekenomroep Schiedam mist twee pick-up eiementen plus bjjbeho- rende houders. De apparatuur ver- dween tussen achttien en negentien maart. Vermoedelijk werd de toe- gangsdeur met een valse sleutel geopend. Een sigarenwinkelier uit het Hof van Spaland raakte donderdagnacht honderdachtentwintig pakjes siga- retten kwjjt. Zij werden gestolen uit een aan de gevel hangende automaat waarvan men de ruit vernielde. Uit een woning in de Laurens Coster- straat werd op eenentwintig maart voor f 10.000,- aan sieraden gestolen. Na het forceren van de deur werd de hele woning doorzocht. De buit be- staat uit vijf ringen, twee schakelket- tingen, twee armbanden, een broche en een ketting met medaillon, die aDe van goud zijn SCHIEDAM Een 44-jarige Vlaardingse raakte tijdens een bezoek aan een cafe in de Lange Kerkstraat haar handtas kwijL In de tas bevonden zich een por- temonnee met f 20,- een make-up ta$e en een bos sleutels. V00RK0MING MISDRUVEN Een zaak van de politie en u. SCHIEDAM Het bestuur van de Historische Vereniging heeft besloten het boek ..Bouwkundig bezit van Schiedam" van de hand van R.W. Poels een tweede druk te laten bele- ven. Eind april zal het in diverse boekwinkels te koop liggen. De twee de oplage gaat - evenals de eerste - 1000 stuks bedragen. Bouwkun dig bezit" kost f 14,90. Het boek is 164 pagina's dik. Er worden 1300 panden in beschreven en het telt 1246 foto's. De eerste druk was in precies vier weken uit- verkocht. SCHIEDAM - Het gemeentebe- stuur van Schiedam is niet zo blij met de kraakactie van Kiuphuis Zuid. De Kluphuis-medewerkers kraakten begin maart het voorma- lige hoofdkantoor van de GEB aan de Dwarsstraat. Het gebouw van de Bewonersvereniging Zuid waar het Kiuphuis eerst gevestigd was bleek voor de stichting veel te klein om iets te kunnen organise- ren. Er waren al jarenlang gesprekken met de gemeente over nieuwe be- huizing. Kiuphuis Zuid vond de procedure echter te lang duren en besloot het GEB-kantoor te be- zetten. Wethouder Posthoom van Onderwijs en Vorming is al een keer - als meneer Posthoorn, niet als wethouder - komen kijken in de Dwarsstraat. Van een offlcieel gemeentestandpunt was toen nog geen sprake. Inmiddels is dat stadpunt er wel. Naar aanleiding van vragen van de vier raadsleden mevrouw Lambal- gen en de heren Snel, Rosman en Sonneveld (alien van de CDA-frac- tie) reageerde het college van bur- gemeester en wethouders dat de kraakactie alleen maar als weder rechtelijk kan worden beschouwd. Omdat Kiuphuis Zuid onder de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid valt, vraagt het college zich af hoe men een on- rechtmatige daad kan rijmen met de statuten, waarin is opgenomen dat men zich alleen van wettelijke middelen zal bedienen. De be- stuursleden zouden volgens B en W kans lopen ontslagen te worden. De leden van het college vinden dat het bezoek van de heer Post hoorn een stap is in de richting van overleg met Kiuphuis Zuid. Dat de heer Posthoorn „de indruk wekt een blijmoedig man te zijn verbaast het college niet". Zij heeft dit sinds jaar en dag erva- ren". In afwachting van het ant- woord van Kiuphuis Zuid willen burgemeester en wethouders nog geen besluit nemen maar zal men naarstig gaan speuren naar een eventueel tijdelijke oplossing voor het ruimtegebrek van de stich ting. Overigens vindt het college dat meer dan voldoende overleg is geweest met Kiuphuis Zuid. Dat dit niet tot direct aanwijsbare resultaten heeft geleid zou voor de Stichting aanleiding kunnen zijn geweest zelf tot actie over te gaan. r Het gekraakte pand aan de Dwarsstraat. Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder Ommoord NoorderboulevardSchiedam Centrum Kethel; Nieuwerkerk a/d Ussel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. ZOIANG DE VOORRAAD STREKT geldig t/m zaterdag Scharnierend wijnrek in houten uitvoering Geschikt voor 10 flessen Onze prijs Aluminium droogmolen met 50 meter drooglijn 84 Aluminium stoef met brede armleggers van witte kunststof, ecru loper bedrukt met blauwe hotter 267B Romantisch deze geheel van bamboe gevlochten „pauwentroon". Nu slechts 485 Brooddoos op maat Een transparante brooddoos die "meeslinkt" van een heel tot een halfje LEIFHEIT '-'f "Ml' O Ml Leifheit rollfix. 21 meter uittrekbare drooglijn in elegante wandcassette Van 36 - voor »o royal leerdam holland Uw glazen aanvullen voor een unieke prijs: Keuze uit: champagne/ sherry flute, grand cru. wijnglas of cocktail- coupe. Perstuk Echte ouderwetse fietstas bledt nog altijd demeest ideale bescherming tegen slechte weersomstandigheden SCHIEDAM - Uit een container die voor het Edah-filiaal op het Nieuwlandplein stood, werden in de nacht van 20 maart, vijftien dozen sinaasappels gestolen. De waarde van de verdwenen vruchten be draagt f 450,-. SCHIEDAM De voorjaarsbeurs van kleding en speelgoed zal op woenadag 8 april in de Margrietsporthal gehou- den worden. De organisatie is in han den van de Unie van Vrijwilligen (UVV). Mensen die kindcrkleren of speelgoed van de hand willen doen kunnen de spullen op dinsdag 7 april van twee tot vijf 's middags in de sporthal aan de Nieuwe Damlaan 5 inleveren. Kledingstukken of sportkleren moe ten schoon en modieus zijn, terwijl zowel het speelgoed als de kleren heel moeten zijn. Bij het inleveren wordt een prijs vastgesteld en na de beurs wordt er afgerekend. De ver- koop start op woensdagochtend en duurt van negen tot twee.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1