i 10% Bank Mees Hope nv 'Kijk moeder, dat is nou een Kastanje' Schiedams Nieuwsblad ALS DE NIETS BIEDT Bel: 010-766644 Makkelijk: Cemsto, de grootste schoonmaker van Nederland, zit vlak bij u om de hoek. Negende kantoor Bondsspaarbank Bewoners noodwoningen best tevreden °pi'e 79.450 De Meesrente-rekening. Wijdurven elke vergelijking aan. Gebruiker heeft inspraak OPGERUIMD GEVOEL CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Ikyf WOENSDAG 25 MAART 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 13-525 SCHIEDAM Ruim vier maanden verbiijft een aantal bewoners van Schiedam-Zuid nu al in de noodwoningen op de hoek Burg. Honnerlage Gretelaan-Burg. Stulemeijerlaan. Zij bijten de spits af voor de overige Schiedanimers die straks, vanwege renovatie aan de huidige woning, zullen volgen. „Voor ons een reden te meer om aan bet licht komende problemen direct te bespreken met de ge meente",, aldus de pioniers. Niet blijvend Veel inspraak Ria Koppenhagen Film Quibus Lunchconcert Cabaret Voor uw tijdelijke auto. inter Rent makkelijk geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 Kindervoorstellingen Exposities In 34 plaatsen in Nederland is een vestiging van Cemsto. Kompleet met objektleiding, regiomanager en de know-how van de grootste en meest deskundige schoonmaker van het land. Wordt uw bedrijf daar nog schoner door? Dat lijkt ons niet onmogelijk. Het is in leder geval makkelijk: voor ons om snel by u te kunnen zijn; voor u om de zekerheid te hebben dat bij plotselinge schoon- maakproblemen Cemsto 'vlak om de hoek zit'. Cemsto is de grootste schoonmaker van Nederland geworden door de grootste aandacht voor de allerkleinste details. Cemsto staat voor u klaar. Een telefbontje en we presenteren ons. Cemsto Rotterdam, Westersingel 6, tel. 010-363044 MERCURIUSSTRAAT 41, TEL 34.21.63, VLAARDINGEN Problemen snel opgelost ,.Voor wij erin toestemden om deze noodwoningen te betrekken waren we ze al wezen bekijken op de toen- malige standplaats in Rotterdam", vertelt mevrouw de Jong. ,,We wisten dus wat ons te wachten stond. Nu ik er eenmaal in gehuisvest ben kan ik niet anders zeggen dan dat bet best bevalt. Het enige waar ik hier eigen- lijk nog problemen mee heb is het vocht. Om dat er uit te houden rnoet er constant een raam open blijven staan. In de paar maanden dat we hier nu zitten zijn er overigens wel al wat dingen veranderd. Aan de huis- jes zijn onder andere planken beves- tigd waardoor we nu de was buiten kunnen ophangen. Verderkregen alle buitendeuren nieuwe knoppen zodat het niet meer nodig is die deur steeds op slot te draaien als je thuis bent." Niet alleen mevrouw de Jong maar ook de overige bewoners van het complex noodwoningen zijn best te spreken over het tuidelijke onderko- men. „Maar ondanks dat zijn wij net als iedereen wel blij dat het niet blij vend is", vertelt het ecHtpaar Gilijam- se. Zij zijn gehuisvest in de woning aan de Honnerlage Gretelaan. Me vrouw Gilijamse: „Een ideale plaats om te wonen zo te zien. Maar dat valt toch wel tegen. Om te beginnen het verkeer. Wij waren dat helemaal niet gewend want we woonden al veertig jaar in een bovenwoning op de Havendijk. In het begin zat ik dan ook regelmatig stijf van schrik wan- neer er een grote vrachtwagen langs denderde. Verder loopt achter dit huisje om een wandelpad, waarover dagelijks veel kinderen koinen die op weg zijn naar de scholen aan de overkant. In hun spel slaan ze dan weleens tegen de wand wat een enorme dreun geeft. Wij hebben de gemeente er dan ook op gewezen dat dit huisje, door zijn plaatsing, eigen- lijk minder geschikt is voor oudere mensen. Maar al met al mogen we toch niet klagen. Uiteindelijk kan en mag je het niet met het leven in een gewoon huis vergelijken." „Eigenlijk doet het het meest denken aan een verblijf in een luxe vakantie woning. Daar heb je ook van alles en ondanks dat ben je altijd weer blij wanneer je naar huis gaat. Nou hebben we hier natuurlijk wel onze eigen spulletjes om ons heen doch dat veroorzaakt voor sominige ook weer problemen, want de kamers zijn wel ruim maar toch niet afgesteind op grote zware meubelen. In het begin heb ik me trouwens naar gezocht naar spullen die we eerst ingepakt wilde laten maar waarvan la ter bleek dat we toch nodig hadden." ,,Met de wandversieringen ging het al net zo", neemt haar echtgenoot het gesprek over. Eerst zouden we niets ophangen maar na verloop van tijd vonden we dat zo ongezellig. Toen hebben we alsnog het een en ander tevoorschijn gehaald. Mijn grootste ergenis die eerste weken was trou wens het wegblijven van mijn krant. De reden daarvan was, zo vertelde de bezorgster later, dat ze niet wist dat hier mensen woonden. Ze had ge- dacht dat het een pompstation was. Maar ook dat probleem is inmiddels van de baan. We zullen het hier dan ook best uithouden tot onze wonin- gen gereed zijn. Vooral omdat we een reusachtig goed contact hebben met de mensen van de gemeente. Zij doen voor ons wat zij kunnen. Zowel op het gebied van kleine gebreken hier, als de inspraak die wij hebben over de renovatie. De bewoners van de bovenhuizen, op de Havendijk en in de Rijnstraat, hebben bijvoorbeeld gevraagd om een berging voor fietsen en dat werd zonder meer ingewilligd. Inmiddels zijn we al een keer in de huizen wezen kijken waardoor we goed op de hoogte blijven van wat er gebeurd. „We hebben dan ook echt geen reden om ontevreden te zijn", besluit de heer Gilijamse en zijn vrouw voegt daar nog aan toe: ,,Wat ik tevens bijzonder op prijs stelde was dat we met de Kerst een kerst- stukje van de gemeente kregen. Niet om het krijgen maar omdat men daarmee bewees dat men ons als mensen zag en niet als een pro bleem." Intelligent sparen. Metde Meesrente Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk- heden om direct over Uw geld te beschikken. Oaarom hebben de reken- mecsters van Bank Mees Hope de iMeesrcnte-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt ntaandelijks vooraf vastgesteld. In april 1981 bedraagt het 10°o. Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. M6er geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg- termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. rekening. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermi jn. zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen. gewoon via Uw postgiro- of bankrekening Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22 SCHIEDAM - Volgens de Plantsoe- nendienst zijn de bomen de „rugge- graat" van het stedelijk groen. Daar- om besteedt men in Schiedam be- hoorlijk wat aandacht aan het plan- ten. Bovendien wirdt jaarlijks zo'n 30.000 gulden uitgegeven om het bomenbestand te onderhouden, ter- wijl onlangs f. 100.000,- extra aan de gemeenteraad werd gevraagd om de oudere bomen in de stad met goe- de zorgen te kunnen omringen. In het plantseizoen 1980-1981, dat nu bijna is afgelopen, zijn ongeveer 85.000 heesters en 800 bomen ge- plant. Elk jaar worden de schoolkin- deren bij de plantactiviteiten betrok- ken. In het begin van het plantsei zoen hielpen de kinderen van scholen in het westen van Schiedam en Groenoord de Plantsoendienst, ter- wijl de kinderen uit Oost, Zuid en Verschijnt huisaan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP, Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uurjgewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot ^naandag 17.00 uur. Woudhoek-Noord vorige week moch- ten helpen. De dienst gemeentewerken, waartoe de plantsoenendienst behoort, hoopt door deze activiteiten de ,,eerbied voor al wat groeit en bloeit" bij te brengen. Men denkt over een paar maanden, wanneer de bomen in blad staan, gesprekken op te kunnen van gen als: „Kijk, moeder, ziet u die boom met dat grote handvormige blad? Die had toen we hem plantten van die dikke kleverige knoppen. Dat is nou een kastanje", aldus tie Plant soenendienst. In het Passage Theater draait in de week van 26 maart tot en met 1 april de rampenfilm ,,Een uur tot de onder- gang", met Paul Newman en Jacqueli ne Bisset in de hoofdrollenDe voor- stellingen, die toegankelijk zijn voor personen van twaalf jaar en ouder, zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur (be- halve op maandag). In Passage Bio draait tijdens dezelfde periode „AU that Jazz". Joe Gideon is een befaamd regisseur en choreo- graaf van Broadwaymusicals. Hij leeft bijzonder chaotisch. Tijdens een re- petitie voor zijn nieuwe show krijgt Joe een hartaanval en belandt in het ziekenhuis. Ondanks zijn slechte toe- stand blij ft hij teveel bezoek ontvan- gen, rookt en drinkt in bed en ver- siert verpleegsters. De film is toegan kelijk voor personnen van alle leef- tijden. De voorstellingen zijn dage lijks om 7 en 9.30 uur (behalve op zondagmiddag en maandag). In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven kan men zondagavond om half tien gaan kijken en luisteren naar het Quintet Maaike Nicola. De groep brengt Jazz en Ballades, gezongen door Maaike onder begeleiding van Piet Schop (gitaar). Cock Schelvis (slagwerk), Rob van der Linde (piano) en Koos Wiltenburg (bas). De toe- gang tot de Quibus is als altijd gratis. In de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt op woens- dag 1 april weer een Lunchconcert gegeven. Het concert begint om 12.30 uur. De toegang en de koffie zijn gratis. Vrijdag 27 en zaterdag 28 maart staat het Nationaal Hekelkabaret op de planken van theater De Teerstoof met het programma ,,BIinddoek voOr het bloeden". De voorstellingen beginnen om 21 uur. De foyer is geopend vanaf 20 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. be- talen f7,50. Kaarten kunnen wor den gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam telefoon 266000 (liiervoor betaalt men vijftig cent extra)len vrijdag- avond plus zaterdag via het theater in de Nieuwstraat telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiter- lijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. SCHIEDAM - De situatie op de ar- beidsmarkt is ook voor tuinarchitec- ten niet zo rooskleurig. Vandaar dat de Schiedamse Marleen Peeters be- sloot op eigen houtje te gaan werken. Nadat ze afstudeerde als landschaps- en tuinarchitect, werkte ze vijf maan den bij de gemeentelijke plantsoenen dienst. Omdat er geen arbeidsplaats was, werd ze na die tijd werkloos. Sol- licitaties haalden tot nog toe niets uit, omdat ,,ervaring" vaak een eis is. Mar leen hoopt nu ervaring op te kunnen gaan doen door gewoon aan het werk te gaan met haar eenpersoonsbedrijf- je ..Ontwerpburo voor Tuin- en Land- schap". Marleen wil voor het ontwerpen en schetsen van een tuin een lage prijs vragen. „Als ik namelijk een „norma- 'Tuin op maat' Wi| verhuren personen- en bestelauto s Het Nationaal Hekelkabaret Op zaterdag-, zondag- en woensdag- middag kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar de spannen- de film „Peter en Elliot de draak". De film is Nederlands ondertiteld en begint om twee uur. Zaterdagmiddag om half drie geeft Clown Woudi weer een voorstelling in theater De Teerstoof. De kaartjes voor dit poppentheater kosten f 3,50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek Cabaret. In het Stedelijk Museum kan men momenteel gaan kijken naar de vol- gende exposities: ,,Zeventien kunste- naars uit Bremen" (deze tentoonstel- ling is het gevolg van een uitwisseling van werk van Schiedamse kunstenaars en kunstenaars uit Bremen) en „De wereld van Donald Evans" (een ten- toonstelling van de duizenden gete- kende namaak-postzegels die deze kunstenaar maakte). Het stedelijk is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondags van 12.30 tot 17 uur. De toegang is gratis. le" prijs vraag is het voor veel mensen onbetaalbaar", legt ze uit. „Hetdenk- werk dat bij het ontwerpen te pas komt is nauwelijks in geld uit te druk- ken. En als je voor het tekenen een uurloon van zo'n 30 gulden zou reke- nen, ben je zo duizend piek kwijt. Ik heb dus besloten om voor een tuin van ongeveer 50 vierkante meter f 200,- te vragen. Daarvoor maak ik dan een plattegrond van de tuin en een beplantingsplan. Het is niet m'n bedoeling om daarna de tekeningen in te leveren, m'n geld op te strijken en te zeggen: „Bekijk het verder zelf maar". Ik kan de klanten in contact brengen met uitvoerders of ze helpen als er problemen met de aanleg zijn. Die „nazorg" is gewoon inbegrepen bij de prijs'*. Een gesprek met de klanten is de eer ste stap bij het ontwerpen. „Dan kun je samen een plan maken waar de ge- bruikers van de tuin het meest pro- fijt van hebben. Een gezin met kleine kinderen wil misschien een zandbak in de tuin. Iemand die niet van tuinie- ren houdt zal voork6ur hebben voor een tuin die weinig onderhoud vergt. Een astmapatient bijvoorbeeld kan het best planten die weinig stuifmeel dragen in de tuin zetten. Je kan ook op hobby's van mensen inspelen. Wanneer iemand iets met bloemschik- ken doet kun je veel struiken of plan- ten neerzetten die goed in een bloem- stukje staan. Mensen die graagkoken kunnen uitgebreide kruidentuinen of zelfs kleine moestuintjes aanleggen. Door de prijs voor het ontwerpen laag te houden hoopt Marleen de tuinarchitectuur uit de „rijke sferen" te halen. ,,Ik denk dat die tweehon- derd gulden voor het ontwerp zichzelf betalen". Velen hebben namelijk de neiging om ontzettend veel planten te kopen, waarvan later dehelftdood- gaat omdat ze te dicht op elkaar staan of verkeerde buurplanten hebben ge- kregen". Tot nu toe heeft Marleen weinig om handen. maar nu het voorjaar dus de pianttijd is begonnen zal het weilicht niet lang meer duren en het .Ontwerpburo" is een bloeiend be- drijfje geworden. Voor meer infor- matie kan men bellen naar Marleen Peeters, telefoon 010- 737975. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings en luchtbehandelingi-industrie GRIFFIJN In dit bij-kantoor kan men voor alle bankzaken terecht. SCHIEDAM Op de hoek Rem- brandtlaan-de Genestetstraat is vorige week het negende Schiedamse kan toor van de Bondsspaarbank geopend. Beheerder van dit filiaal is de heer van der Berg, die naar aanleiding van deze opening vertelt: ,,Het plaatsen van een kantoor in deze wijk is zuiver een service aan de omwonenden. Die kunnen nu namelijk dichter bij huis terecht. Zowel voor het afwikkelen van alle voorkomende geldzaken als het afsluiten van hypotheken, het be spreken van reizen en het vragen van informatie. Verder kan men hier ook kluisloketten huren". Naast de twee loketten voor kashandelingen bevin- den zich in het bankkantoor tevens een balie, voor andere zaken, en een spreekkamer Voor vertrouwelijke ge sprekken. Ter gelegenheid van de opening ont- vangt iedereen die voor 1 april een nieuwe spaarrekening opent, bij een eerste inleg van f. 25,-, een premie van f. 7,50 en een boek over „Wo- nen". Voor de jeugd tot en met elf jaar wordt er een kleurwedstrijd ge- houden. Jongeren tussen de twaalf en zeventien kunnen meedoen aan een puzzelwedstrijd. Bovendien werden in de rondom gelegen wijk ruim vierduizend feestpakketjes uit- gereikt. Het kantoor van de Bondsspaarbank aan de Rembrandtlaan 41 is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 13.00 en van 14.00 tot 16.30 uur, plus donderdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. SCHIEDAM - In het wij keen trum De Blauwe Brug wordt op zaterdag 28 maart een film gedraaid voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De voorstelling be gint om twee uur's middags en de toegang kost f 1,50.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3