Snackbars en Chinezen doen goede zaken SLECHTE i p k r r KOOPJES IN 27 SPECIAALZAKEN Wedstrijden komen in zicht rz Beroving mmm Orgelconcert 79.-, 59^; 5.95 Instructiedag majorettes Een actieve krant in actieve streek Jpe s*J 4 19.95 69.50 A/' 16.957 v» 19.957 vi? 8 §95, V rou wenstakingsdag Minder inwoners en woningzoekenden Gustofontijn in Beatrixpark Controle Waterleiding V, WOENSDAG 1 APRIL 1981 6e JAARGANG NO. 22 SCHIEDAM - Hij ligt er nu nog wat verlaten bij. De vijver van de Schiedamse Modeljachtvereniging „De Viking" in het Beatrixpark. Daar zal echter spoedig verandering in komen. Zo gauw het weer het enigszins toelaat, zal een aantal leden van de vereniging starten met het opknappen van de steiger. Een klus die voor de eerste wedstrijd in mei geklaard moet zijn. Door RIA KOPPENHAGEN I Een der oudste Internationaal HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Inl. bu BIOSCALIN (Nederland) ramen, deuren en kozijnen? Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder Onimoord - NoorderboulevardSchiedam Centrum Kethel, Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaarding.se Courant en het Maassluis Nieuwsblad Scheepsbouw In zakf ormaat ,,Over het algemeen houden we ieder jaar zo'n vijf a zes wedstrijden in onze vijver", vertelt de heer Krowinkel, een der bestuursleden van de vereni ging. „Daar doen modelbouwers uit geheel Nederland aan mee. Verder geven we demonstraties en zijn re- gelmatig vertegenwoordigd op brade- rieen en beurzen. Op de onlangs in Utrecht gehouden tentoonstelling „Techniek en Vrije Tijd" hebben we bijvoorbeeld ook een stand gehad. Daar merkten we dat er onder de jongeren weer veel belangstelling is voor de modelbouw. We willen daar- om gaan proberen of het mogelijk is de jeugd daarbij te helpen. Misschien lukt het ons een ruimte te vinden waar ze eenmaal per week naar toe kunnen komen. Doordat onze leden elkaar meestentijds aan het water ontmoeten beschikken we namelijk niet over een clubhuis. Voor een vergadering wordt ergens een zaal De heer Krowinkel met een van zijn pronkstukken. gehuurd en verder houden we con tact via ons clubblad dat eenmaal per twee maanden uitkomt". „Onze vereniging telt ongeveer zeven- tig leden, die afkomstig zijn uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam. Dat aantal is al jaren vrij constant. We bestaan al vanaf augustus 196S en behoren dan ook tot een der oudste modelbouw-verenigingen van Neder land", aldus Krowinkel. „De Viking" is ontstaan aan de oever van de vijver bij de theetuin in het Beatrixpark. Daar kwamen toen veel modelbouwers naar toe om hun bootjeste laten varen. Het onderlinge contact resulteerde in een vereniging. Tegenwoordig mag er in het park alleen nog maar gevaren worden in de uitgegraven kom langs de poldervaart. De steiger is door ons gebouwd en wordt ook door ons onderhouden. Het is alleen wel jammer dat deze voor mensen die moeilijk ter been zijn zo slecht bereikbaar is. De oor- zaak daarvan is het ontbreken van een redelijk bruggetje over de afwate- ringssloot. We hopen dat daar nog eens wat aan wordt gedaan." t Net als de meeste modeljachtvereni- gingen is „De Viking" aangesloten bij diverse overkoepelende organisaties zoals de A.N.S. Federatie en de Navi- ga. „Via de Naviga heb ik kort gele- den een cursus gevolgd voor het beoordelen van modellen als inter nationaal scheidsrechter. Daar komt namelijk nogal wat voor kijken, want je moet vrij veel weten over de ver- houdingen en dergelijke", meent het bestuurslid. „Dit jaar werden er drie cursussen gegeven. In Parijs, Londen en Wenen. Ik ben samen met nog ie'mand van onze vereniging naar We nen geweest. Dat was een hole beieve- nis want je ontmoet er modelbou wers uit allerlei landen." Op de vraag hoe een modelbouwer nu eigenlijk te werk gaat antwoordt de heer Krowinkel: „Een ware model bouwer doet alles zelf. Om te begin- nen vraag je een tekening aan van de boot die je wil gaan bouwen. Dat kan via scheepswerven of verenigingen. Van die tekening af begin je dan te werken. Afhankelijk van het model kan je wel stellen dat je met de bouw toch wel zo'n anderhalf a twee jaar bezig bent. Het is namelijk allemaal hand werk. Wie in dat totale zelf-doen geen heil ziet kan trouwens ook een bouwpak- ket kopen. Daarin zit bijvoorbeeld al een kant en klare romp. Niet dat het bouwen daarmee een peuleschilletje wordt, want tussen die bouwpakket- ten zitten ook heel moeilijke. Wat dat betreft is er de laatste jaren trou wens steeds meer op de markt geko- men. Neem nou de besturing. Die ontwikkeling is met sprongen vooruit gegaan. Tijdens de wereldkampioen- schappen vorig jaar, in het Zuider- park te Rotterdam, werden snelhe- den bereikt van honderdtwintig kilo meter per uur. Nou waren dat wel speedboot-modellen, want over het algemeen vaart een model tussen de twintig en zeventig kilometer per uur. Een snelheid die voor onze vijver meer dan genoeg is". Wie nog wat meer wil weten over de modeljachtvereniging „De Viking" kan de komende zomer eens gaan kijken bij de vijver in het Beatrix- park, of zich wenden tot de heer Krowinkel, Schiedamseweg 183, telefoon 700931. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het was maandag een goede dag voor snackbars en Chinese restau rants. 30 Maart was uitgeroepen tot vrouwenstakingsdag. Er werd dus niet gekookt. Derhalve ver- drongen in verscheidene eetgele- genheden de mannen zich om een zak patat met saus of, wellicht wat smakelijker, een bord bami of nasi te bemachtigen. Andere mannen, solidair met de doelstelling van de staking (abortus uit het wetboek van strafrecht en in het ziekenfondspakket), stelden zich geheel in dienst van de sta_- kende vrouwen. In buurthuizen en vrouwencafe's, die de gehele dag geopend waren, zorgden zij voor het eten en pasten op de kinderen. In Vlaardingen werd De Heipaal het drukst bezocht. Ruim veertig vrouwen zochten elkaar daar op. In Ontmoetingscentrum West en buurthuis De Haven waren minder stakende vrouwen aanwezig. Het stakingscomite had over de be langstelling in het algemeen echter niet te klagen. De vrouwen in Schiedam hielden 's middags op de Koemarkt een pick-nick. Wethouder Herman Posthoorn kreeg daar een petitie aangeboden. Hem werd verzocht zo snel mogelijk een educatief centrum voor vrouwen op te rich- ten. Een voorstel waar hij „welwil- lend" tegenover stond In de namiddag trokken de sta kende vrouwen naar Rotterdam, waar een -grote demonstratie werd mm gehouden om de eis van een vrije abortus kracht bij te zetten. *Stakende vrouwen in het Schiedamse vrouwencaje. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. w Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Tel. 070-8977 52 - PoMbus 16140 2500 BC Den Haag SCHIEDAM Terwijl zij met haar fiets over de West-Frankelandsedijk, ter hoogte van de Prins Bernardlaan reed, werd een vierendertiglarige Schiedamse vrijdagavond tegen zes uur beroofd van haar handtas. In de tas die door twee, op een brom- fiets rijdende, personen van haar stuur werd gerukt bevonden zich een portemonnee met f 5,-, een regenjas en wat persoonlijke papieren. De vtouw, die toen zij werd beroofd ten val kwam, liep een aantal blauwe plekken en een pijnlijk rechterbeen en arm op. De overvallers waren ge- kleed in spijkerbroeken, zwarte lederen jack's en droegen zwarte hel- men. Een ieder die nadere inlichtingen over deze beroving kan verschaffen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie telefoon 260760. SCHIEDAM Zowel het aantal inwoners als het aantal woning zoekenden in Schiedam nam in de maand februari af. Eind januari woonden er nog 74.187 mensen in de stad, terwijl er 7.883 woning zoekenden waren. Eind februari konden nog maar 74.091 inwoners geteld worden en ston- den 7.829 personen ingeschreven als woningzoekende. In de maand februari vertrokken 259 Schiedammers naar andere ge- meenten terwijl 145 mensen zich nieuw vestigden. Er werden 73 kinderen geboren en er overleden 55 personen. SCHIEDAM - De voormalige Gusto fontijn krijgt een plekje in de vijver nabij het pannekoekenhuis (pavil- joen de Vijver) in het Beatrixpark. Op korte termijn moeten een uitge- werkt voorstel en een kostenraming bij het college van Burgemeester en Wethouders ingediend worden waar- na besloten wordt wanneer de fon- tijn geplaatst wordt. SCHIEDAM Een lek in de waterlei ding kan plotseling voor hoge kosten zorgen. Om dat te voorkomen kan men de waterleiding controleren via de meter. Men draait alle kranen in de woning dicht. Wanneer nergens meer water loopt, ook in de stortbak van de w.c. niet, kijkt men of de wij- zers van de meter door blijven lopen. Is dat het geval, dan is er ergens een lekkage. Men kan dan het best de hoofdkraan dichtdraaien en de loodgieter of de huisbaas waarschuwen. Wanneer ver- schillende woningen op edn waterme- ter zijn aangesloten kan men de con trole gezamenlijk uitvoeren. •Wij leveren op maat •Wii leveren in div. houtsoorten. •Wii leveren direct at fabriek Voor alle intormatie. B.V. v/h Fa. M. Borst en Zn. TIMMERfabr,EK Aelbrechtskade 121a. Rotterdam, tel. 010-77. SCHIEDAM - Het drieklaviersorgel in de Grote Kerk aan de Lange Kerk- straat en de Nieuwstraat zal op za- terdag 4 april door Klaas Jan Mulder bespeeld worden. Hij zal werken van Bach, Handel, Mendelssohn Barthol- dy, Vierne en Widor ten gehore bren- gen. Er staat ook een eigen inprovi- satie van Klaas Jan Mulder op het programma. Het concert begint om acht uur's avonds. De toegang kost f 6,-; jeugd tot en met twaalf jaar betaalt slechts de halve prijs. Klaas Jan Mulder voor het orgel. Praktische serveertalel op'zwenkwieltjes in moderne kleuren Na gebruik handig plat opklapbaar "\/- Hobbylamp voor sludeer- of hobby- kamer Scharniert in alle richtingen Kleur bruin, wit of rood Solide dlplomaten- kofter in kunstlederen urtvoenng met ci|ferslot en souffle voor extra ruimte ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIGT MZATERDAG Thermoskanvoor warme of koude dranken in blue chintz uitvoering Kost riormaal 22 50 SfuntprijS Royale boodschappen- mand van nature! gevlochten teen Een extra spiegel in huis is nooit weg Deze heeft een kunstsfof omlijsting en is 30 cm rond Lekker luieren in deze rieten mand (auteuil. Onze prijs Exklusief win- gerd dessin op deze strijkhoes van 8 95 voor SCHIEDAM Zo'n honderddertjg tot honderdvijftig majorettes zuOen op zondag 5 april aan een majorette- instructiedag deelnemen. Onder het toeziend oog van de Landelijke Bond kunnen ze op die dag leren „twirlen" Aan het eind van de dag krjjgen alle majorettes een certificaat uitgereikt. De manifestatie duurt van negen uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. De toegangsprijs bedraagt f 3,-. Wie mee wil doen kan zich op de instruc tiedag opgeven bij de sporthal, die aan de Nieuwe Damlaan 5 te vinden is. De instructie duurt de hele dag, maar in de ochtend en de middag zijn er pauzes voor de deelnemers. Show- korpsen zullen in de pauzes voor af- wisseling zorgen. SCHIEDAM - Door tot nu toe onbekende oorzaak brak zondagmiddag brand uit in een bouwkect (van het G.T.B.) in de Dwarsstraat. De gealarmeerde brand weer bluste het vuur.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1