Dierenbescherming zoekt vrijwilligers Schiedams Nieuwsblad radio? lh Inbraak en vernieling Jubileumconcert Harpe Davids Fic t s evenementen Makkelijk: Cemsto, de grootste schoonmaker van Nederland, zit vlakbij u om de hoek. Opknappen of slopen? Heet gebakerd Op heterdaad betrapt NOVOTEL Rietzeilersbingo °pla" 79.450 Voorkom inbraak zaterdag 4 april van ll tot 15 uur Hargalaan 2, Het Frankische daktuinsysteem OPGERUIMD GEVOEL WOENSDAG 1 APRIL 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 14-518 SCHIEDAM „Wij betreuren het ten zeerste dat er nu op- nteuw twijfels zijn ontstaan over het voortbestaan van ons buurtje" vinden 23 bewoners uit de Kortlandstraat en de Westfrankelandsestraat. Zij schrijven dit in een op 26 maart gedateerde brief aan het College van Burgemeester en Wethou- ders. Het schrijven is vooral be- doeld als tegenwicht voor een brief van 25 februari, die door andere bewoners uit het buurtje met behulp van opbouwwerker Kees van Mil werd opgesteld. Hierin viel te lezen dat „een groot aantal bewoners uit de buurt wil vertrekken, omdat zij in slechte omstandigheden wo- nen". De buurt is nu duidelijk in twee kampen verdeeld. De ene partij vindt het wonen in de kleine eengezinshuisjes bijzon- der prettig; de andere partij noemt de buurt eerder een ver- zameling krotten. Scherp speciale verkoophal van Radio Modern treft U rigoreus afgeprijsde artikelen - allemaal met een krasje of deukje - maar daarom niet minder goed funk- tionerend. K0ELKASTEN, DIEPVRIEZERS WASAUT0MATEN VAATWASSERS 0R0GERS GASF0RNUIZEN, GASK00KPLATEN KLEURENTEEVEES STERE0T0RENS Wegens verschepings- annulering zal de volgende partij, in Perzie handgeknoopte tapijten, bestemd voor Engeiand, direktaan het publiek verkocht worden. Deze Perzische tapijten, getaxeerd doorde heren Kollner en Mehlite Rotterdam, zijn doorde belanghebbenden vrijgegeven om te worden verkocht voor minder dan de helft van de oorspronkelijke waarde. Alle tapijten zijn voorzien van een certifikaat van echtheid. Inruil van oude kleden mogelijk. Met een gedeeltelijke aanbetaling, kunnen wij deze tapijten voor u reserveren. In 34 plaatsen in Nederland is een vestiging van Cemsto. Kompleet met objektleiding, regiomanager en de know-how van de grootste en meest deskundige schoonmaker van het land. Wordt uw bedrijf daar nog schoner door? Dat lijkt ons met onmogelijk. Het is in ieder geval makkelijk; voor ons om snel bij u te kunnen zijn; voor u om de zekerheid te hebben dat bij plotselinge schoon- maakproblemen Cemsto 'vlak om de hoek zit'. Cemsto is de grootste schoonmaker van Nederland geworden door de grootste aandacht voor de allerkleinste details. Cemsto staat voor u klaar. Een telefoontje en we presenteren ons. Cemsto Rotterdam, Westersingel 6, tel. 010-363044 Twee kampen van bewoners De meeste bewoners die willen blij ven hebben in de afgelopen jaren hun huizen zodanig opgeknapt, dat ze weer heel goed bewoonbaar zijn. In de loop der tijd kwamen er steeds meer mensen in de straatjes wonen die verbouwingen niet schuwden. Die ontwikkeling vormde een reden voor de bewoners om de dreigende stads- vernieuwing in de omgeving van de Mariastraat af te weren en gewoon.op eigen houtje door te gaan. Enige -wbSSS&p** Tijdens de vergadcring op 19 maart tussen gemeente-ambtenaren en bewoners van de Kortlandstraat en de West frankelandsestraat bleken de meningen verdeeld te zijn. De ene groep bewoners wil graagblijven wonen, de andere partij wil het liefst zo snel mogelijk vertrekken. steun van de gemeente was daarbij onontbeerlijk, omdat echte grote kar- weien gezamenlijk uitgevoerd zouden moeten worden. Bewoners spreken zodoende in een „intentieverklaring" uit zorg te zullen dragen voor het be- houd van de kwaliteit van de panden. De gemeente zou daarbij voor „steun en ad vies" zorgen. Nog voor een bespreking kon vofgen tussen bewoners en gemeente-ambte naren over de mogelijkheden om het buurtje verder op te knappen, bleek een grote groep mensen ineens te wil len verhuizen. Tijdens een vergade- ring van bewoners en gemeente-amb tenaren op 19 maart was het behoud van de straatjes dan ook duidelijk in het geding. Twee partijen bewoners tekenen zich nu scherp af. De groep die wil blijven is hierbij in het nadeel, omdat er nu eenmaal geen gemeente- lijke regelingen bestaan die kant en klare oplossingen bieden voor deze problemen. Het is makkelijk genoeg de huizen te slopen en de bewoners te herhuisvesten. Degenen die toch weg willen hebben daar zelfr finan- cieel de meeste baat bij. Moeilijker is het om alleen iedereen die wil verhui zen te helpen en te zorgen dat er nieuwe bewoners komen die w61 wil len opknappen. In de brief van 26 maart wordt dan ook gepleit voor een alternatieve aanpak van de ge meente, waarbij de „doorstroming" gestimuleerd zou moeten worden. De 23 bewoners van de Kortland- straatjes en de Westfrankelandse straat zijn erg teleurgesteld over de hele gang van zaken. Ze vinden dat al het werk dat de laatste jaren is ver- richt wel erg makkelijk teniet gedaan kan worden door e£n enkele brief van mensen die weg willen. De steun die opbouwwerker Kees van Mil hier bij gaf wordt hem zeker niet in dank afgenomen. Ook hij is afgelopen maandag vergast op een brief van de bewoners die willen blijven. Ze vin den dat deze werkzaamheden niet te rijmen zijn met zijn „opbouw"-taak, onder meer omdat de pennevruchten slechts verdeeldheid in de wijk heb ben gezaaid. Men vindt dat de op bouwwerker moet zorgen dat alle bewoners van de hele buurt om de tafel gaan zitten, zodat gezamenlijk naar een oplossing gezocht kan wor den. SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren zal in novem- ber van dit jaar haar zestig-jarig be staan vieren. Voor het bestuur is dat een goede gelegenheid om de leden wat meer op de hoogte te brengen van het doen en laten van de vereni ging. Er zijn namelijk verscheidene werkzaamheden, die wel op het pro- gramma staan, maar die het bestuur in de huidige samenstelling niet kan uitvoeren. Zo wil men de dieren die in een nieuw tehuis zijn geplaatst via het asiel de „Hargahoeve" controleren, men wil een cursu° dieren E.H.B.O. op gaan zetten en de publiciteit en voorlichting op scholen moet beter georganiseerd gaan worden. Boven- dien zit men dringend verlegen om vrflwilligers voor het werk in en rond- om de Hargahoeve (technische lieden en mensen die graag tuinieren zijn bijvoorbeeld ook nodig) en moet het bestuur uitgebreid worden met mi- nimaal 3 personen. Pas als bovengenoemde activiteiten van de grond komen ziet het bestuur een goede reden om het zestig-jarig bestaan echt te gaan vieren. Tijdens SCHIEDAM - De carnavalsvereni- ging „De Rietzeilers" houdt op don- derdad 2 april een grote bingoavond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. De zaal gaat om half acht open en het spel begint om acht uur. Ieder een is welkom, maar kinderen onder de zestien jaar slechts onder geleide. De opbrengst van de bingo is be- stemd voor alle gehandicapten van Schiedam. Wie het geluk heeft een prijs te win- nen kan kiezen uit een fiets, een tuinameublement, een staande schemerlamp of een stofzuiger. Van tijd tot tijd "zijn er ook andere hoofdprijzen te verdienen. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur;gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. de jaarlijkse algemene ledenvergade- ring op 13 april in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 zullen een paar suggesties voor het feest doorgespro- ken worden. Men denkt nu aan een fotowedstrijd een tekenwedstrijd voor kinderen, een puzzeltocht, een show van ge- plaatste dieren uit de Hargahoeve en een open dag van het dierentehuis. Verder Zijn er ideeen voor een collec- te- en een ledenwerfwedstrjjdDe vergadering begint om acht uur 's-avonds. Wie nog geen lid is of wil helpen bij het op poten zetten van alle activi teiten kan zich opgeven bij het se- cretariaat van de Vereniging, Parkweg 249, 3119 CG Schiedam. div. merken w.o. Philips, Marijnen, Bauknecht, Erres. div. merken w.o. Erres, Philips, Bauknecht, Zanussi, Indesit, Marijnen. div. merken w.o. Bauknecht, Philips, Frigidaire, Indesit. div. merken w.o. Philips, Erres, Creda. Zanussi. div. merken w.o. Etna en Atag. diverse merken diverse merken. ALLE AANGEBODEN ARTIKELEN MET LICHTE SCHADE TEGEN ONGE- LOOFLIJK LAGE PRIJZEN NIEUWPOORTWEG 2 deur 3, SCHIEDAM TEL. 010-622251 Geopend dinsdag t/m zaterdag van 9-17 uur SCHIEDAM - Door te hard rijden kwam zaterdagmiddag op het Bachplein een der- tienjarige jongen, die een bromfiets be- stuurde, ten val. Per GG. GD werd de jongeman, die een hersensch udding op- liep, naar het ziekenhuis gebracht alwaar hij ter observatie werd opgenomen. De brommer was niet verzekerd. SCHIEDAM - In verband met het sa- mengaan van de Schiedamse Ziekenhuizen (het Gemeentcziekenhuis en de Noletstich- ting) heeft de heer drs. J. de Koning, di- recteur van het gemeentcziekenhuis van- daag zijn functic neergclegd. Maandag 30 maart kreeg hij een afscheidsreceptie aan- geboden. SCHIEDAM- Dorstige lieden bra- ken tussen 27 en 28 maart in bij de kantine van Martinit en ontfermden zich over drie flesjes bier. De aange- richte schade bedraagt f. 100,--. Bij een inbraak in een woning aan de Dr. Zamenhofstraat werd zaterdag- nacht f. 10,- uit een portemonnee gestolen. Om het pand te betreden werd de deurruit ingeslagen. Na het forceren van een deur wer- den er uit de Oosterkerk een antiek tinnen bord en beker weggenomen. Uit een kelder op het Jac. Urlesplein is een hoeveelheid gereedschap ver- dwenen. De toegangsdeur werd ge- forceerd. Zondagnacht werd een etalageruit van kantoorboekhandel Mercurius vernield. Voor ongeveer f. 7.000,- aan vul- en balpensets zijn hierna spoor loos. Twee automobilisten die hun auto's op de parkeerplaats van het Beatrix- park (ingang Parkweg) hadden gepar- keerd ontdekten zondagavond dat een onbekend gebleven persoon de banden van de voertuigen had stukgesneden. SCHIEDAM - Bureau Bevolking zal vanaf hedcn tot en met 30 juli ook op koop- avonden geopend zijn voor het aanvragen en afhalcn van rcisdocumenten. Bureau Voorlichting bevindt zich aan de Over- schicscstraat 2. Alle dondcrdagavonden, met uitzondcring van Koninginncdag (30 april) en Hemelvaartsdag (28 mei) zal het bureau van zeven tot ncgcn opcnstaan voor het publiek. In plaats van 28 mei zal het bureau vrijdagavond 29 mei open zijn. SCHIEDAM Op de Rotterdamse- dijk, ter hoogte van het Boerhaven- plein, ontstond vrijdagmiddag rond vijf uur een meningsverschil tussen twee automobilisten. Reden hiervan was het openen van een portier dat hierbij tegen een andere wagen kwam. Toen de bestuurder van de geraakte wagen hierover wat zei, met een taal- gebruik dat niet voor herhaling vat- baar is, werd de aangesproken per soon zo kwaad dat hij enige deuken in het vocrtuig trapte. Schoon genoeg hebbende van de ge- luidsoverlast stapte een eenenveertig- jarige bewoner van Over de Vesten zaterdagnacht rond vier uur naar zijn buurman en verzocht deze wat rusti- ger te zijn. Nauwelijks was hij in zijn eigen woning teruggekeerd of er kwam een antwoord in de vorm van een door het raam naar binnen ge- smeten bloempot. Hierop pakte de man een breekijzer, begaf zich nog- maals naar zijn buren en sloeg er vier ruiten en een vohrdeur kapot. SCHIEDAM - Tijdens het jubileumconcert van de Christelijke Muziekver- eniging .JHarpe Davids", zaterdag 3 april in het Passage Theater, zullen alle leden in een nieuw jasje gestoken worden. Het speciaal opgerichte uniformen- comite heeft de afgelopen maanden druk gespaard om het zestig-jarig bestaan van Harpe Davids in nieuwe pakken te kunnen vieren. Toch is het benodigde bedrag, f 25.000,-, nog niet helemaal bij el- kaar. De kosten bleken namelijk hoger uit te vallen dan verwacht, om dat in het afgelopen jaar ineens veel nieuwe leden ingeschreven werden. Deze konden geen uniform krijgen, terwijl de uniformen die in gebruik waren welhaast afgedragen zijn. Re den te meer voor het comite om in ieder geval de bestelling maar alvast te doen. Het feestelijke concert van Harpe Davids begint om kwart voor acht 's-avonds. Toegangskaarten zijn te koop voor f 3,50. Deze kunnen te- SCHIEDAM - Een viiftitr.jarige bewoner van het Schuberlplein heeft afgelopen zon- dag een voorbijganger beschoten met een luchtdrukpistool. De gewaarschuwde poli tic nam het wapen in bcslag. iefonisch besteld worden via nummer 70 49 17 of op 3 april aan de kassa van het Passage Theater gekocht wor den. Verder kan men kaarten kopen bij M. Jongste, Royaardsplein 204; J. Ilmer, Beierlandsestraat 55a;W.de Bakker, Van Hogendorpstraat 15 en B. Leer, Van Zantenplein 97. Het programma voor de avond biedt twee optredens van het Harmonie- orkest, een voorstelling van de tam- boers en de majorettes en een geza- menlijke finale. SCHIEDAM Zaterdagnacht rond half vijf betrapte de gealarmeerde politie in de Overschiesestraat vier personen bij een poging tot inbraak. Een van hen een zesentwintigjarige Schiedammer werd ter plekke aan- gehouden. De drie anderen, die de benen namen, werden even later in de kraag gegrepen op de Noord- vestsingel. De schade aan het pand van Radder B.V. bleef beperkt tot een verbroken raam. Een zeventienjarige Schiedamse en haar negentienjarige vriend raakten zaterdagnacht een twintigtal stickers kwijt. Zij waren bezig de stickers, waarmee men de vrouwen opriep te gaan staken, op station Nieuwland aan het plakken toen de politie arri- veerde en ze in beslag nam. SCHIEDAM- Bleef inbraak vroeger grotendeels beperkt tot banken, win- kels en opslagplaatsen in de grote stad, tegenwoordig heeft de inbreker ook de particuliere in zijn arbeidsveld betrokken. Het gevolg daarvan is, behalve ver- lies van waardevolle zaken of voor- werpen waaraan men gehecht is, te- vens omvangrijke schade door vernie ling. Hoewel vergaande preventieve maatregelen slechts gezamenlijk door overheid, bouwwereld en verzeke- raars genomen kunnen worden, kan de particulier zelf zeker wat doen om zijn huis en haard veiliger te maken. De politie kan en wil u daarin terzij- de staan en hoopt met raadgevingen te bereiken dat veel opgemak en schade wordt voorkomen. Bedenk daarbij echter wel dat de meest ver- nuftige technische beveilingsmidde- len hun nut verliezen wanneer men zich onzorgvuldig of zorgeloos ge- draagt. Nadere inlichtingen ter voorkoming van inbraak en schade zijn verkrijg- baar bij de heer Gelderblom, ambte- naar voorkoming misdrijven van de politie Schiedam, telefoon 260760 toestel 116. Anatols, maar ook Mossouls. leidsels, kussens, 1000 stuks) vanaf Beloudch, (112 stuks), ca. 90x150 cm, waarde f 1050,-nu f Zelfs enkele voor f Heriz Old, 135 x 225 cm, waarde f 2250,- nu f Heriz, 170 x 240 cm, waarde f 2450,- nu f Kaskay, (40 stuks) de echte in de bergstreken door primitieve nomadenstammen geknoopte tapijten van weergaloze schoonheid, die zeker 20 tot 30 jaar geleden vervaardigd zijn, waarde f 2750,- Hamadan, 166 x 240 cm, waarde f 3575,- Ardabil, 197 x 302 cm, waarde f 4750,- Kozak, 197 x 297 cm, waarde f 7200,- Nai'n, 142 x 220 cm, waarde f 12.700,- Cashmire zijde, 127 x 192 cm, waarde f 12.750,- Bidjar, 166 x 235 cm, waarde f 14.800,- Tabriz, 246 x 356 cm, waarde f 14.500,- 59,- 395,- 295,- 875,- 985,- nu f 1095,- nuf 1375,- nuf 1750,- nu f 2650,- nu f 3900,- nu f 4250,- nu f 5900,- nu f 6900,- Marokkaanse berbers, de zwaarste kwaliteit. 200 x 300 cm, waarde f 2075,- nu 1975,- 170 x240 cm, waarde f 1575,- nu f 675,- Enkele boerenkleden, slechts f 475,- Inlichtingen: H nunnig uer tapijten defeeuw? Schagen, HH telefoon (02240) 13444 koning der tapijten Fietsminnend Nederland kan dit sei- zoen deelnemen aan diverse manifes- taties. Een van de meest bekende fietsevenementen is de Drentse Rij- wielvierdaagse, die van 28 tot en met 31 juli duurt. Het is de zestiende maal dat deze, ook internationaal be- kend geworden, vierdaagse wordt ge organiseerd. Men kan vertrekken "anuit Assen, Emmen en Hoogeveen. Er is keuze uit dagafstanden van 40, 60, 80 en 100 kilometer. Wie zich reeds wil aanmelden voor dit fietsfestijn kan terecht bij de Stichting Drentse Rij- wielvierdaagse, Postbus 95, 9400 AB Assen telefoon 05920-15560. Zowel de wereld- als de Europese kampioenschappen kunstfietsen en cycloball 1981 zullen in Nederland gehouden worden en wel van 21 tot en met 24 oktober. De wedstrijden zullen de deelnemers verrijden in de sporthal Varenbeuk in Heerlerheide- Heerlen. Naar verwachting zullen veertien landen aan deze kampioen schappen deelnemen, waaronder Japan, Canada en Pakistan. De Ne derlandse ploeg doet voor de tiende maal mee. Fietsen hoeft niet beperkt te blijven tot het eigen land en zeker niet uit sluitend afhankelijk zijn van evene menten. Tijdens een fietsvakantie kan men op een unieke manier ken- nis maken met andere landen. Waar je het beste kunt gaan fietsen en wat precies de mogelijkheden zijn, staat uitvoerig beschreven in het boekje „Fietsvakantie in het buiten- land". Ruim twintig landen in en ook buiten Europa worden hierin behan- deld. Het boek is een initiatiet van de ANWB en de stichting Fiets! Voor de aanleg van een tuin is te genwoordig een prima product op de markt: het Frankische Daktuin systeem. Dit systeem geeft een ge- wichtsbesparing van 40 procent tegenover conventionele bouw- methoden. Hierdoor is het mogelijk ook die vlakke daken te beplanten, die oor- spronkebjk hier niet voor bedoeld waren. Tevens biedt een gering ge- wicht bij nieuwbouw in de con- structie berekening grote voorde- len. Door de toepassing van zachte materialen, wordt de dakafdichting beschermd tegen mechanische be- schadigingen. Het bchte en toch drukvaste Frankische-Daktuin- systeem kan betreden en onder bepaalde voorwaarden zelfs bere- den worden. De daktuin krijgt zo een nieuwe dimensie. Over een worteldichte, Styropor verdragende dakafdichting wordt het eerste onderdeel van het Fran- kische-Daktuinsysteem de draina- gelaag van pordran-Sickerplatten aangebracht. Daarop komt het Lutraflor-filtervbes. De Hygromull-laag heeft een wa- teropnemend vermogen van ten- minste 50 vol. proc. Ter veranke- ring van bomen en heesters wordt op windgevoelige plaatsen Novo- lenweefsel aangebracht.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3