Bouw van drie sporthallen in Holy Reisprogramma Bezoek PvdA Nieuwe ploeg kinderen naar schoolwerktuinen 'Houden van dieren '81' Aantal rokers loopt terug 101 Bank Mees Hope nv IN RIJNM0ND I <a Kandidaten voor verkiezingen Plattelandsvrouwen exposeren Reunie MTS Arnhem De Meesrente-rekening. Wijdurven elkevergelijkingaan. in nunmuNu/fttbi tUMblNAIlt 14oiy Kinderdagverblijf J a? "i? - 1 Schoolsport De Ooievaars Dammen Olympus Loting Jubileum I mm -- - H bmm R00KGEDBAG JONGER I V> »-. O 1 v_i a rkA iwt i >Oi Plannen Hoogendijk opnleuw afgewezen VLAARDINGEN - Vorige week heeft het college van Burgemees- ter en Wethouders besloten Jan Hoogendijk geen toestemming te geven zijn plannen tot de bouw van een nieuw sportcornplex aan de Zwanensingel te realiseren. Het plan omvatte, om naast de al bestaande accomodatie drie sporthallen te bouwen. „Nu het ver- zoek opnieuw is afgewezen zal ik geen moeite meer doen om mijn plannen te realiseren. Ik vind dat Vlaardingen op deze manier een unieke kans laat liggen om aan voldoende zaalruimte te komen", is de teleurgestelde reactie van Jan Hoogendijk. door PETER SPEK De directeur van het gelijknamige tenniscentrum in de Holy wilde het nieuwe complex niet alleen voor ten nis gaan gebruiken. „Een onderzoek heeft uitgewezen, dat vooral de zaal- voetballers in deze regio om ruimje zitten te springen en dat bleek ook wel uit ons onderzoek, ik wilde ook deze tak van sport, maar ook andere sporten de gelegenheid geven in de nieuwe hallen hun sport te bedrijven, maar helaas is dat nu niet mogelijk", zegt Jan Hoogendijk. Vorige week was de realisering van dit sportcornplex in de Holy ook on- derwerp van gesprek in de Vergade- ring van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Wethouder Cees Bot motiveerde het positieve advies van het dagelijks bestuur van de VRSR met de woorden: „Wij willen de plannen van een particulier niet dwarsbomen, maar zetten wel vraag- tekens bij de tariefstelling van zo'n complex, omdat men daaruit zal gaan van een explotatie zonder verlies, waardoor waarschijnbjk de tarieven veel hoger zullen komen te liggen dan voor de gemeentelijke accomodaties". Ondanks het positieve advies van de VRSR wijzigde het college toch haar eerdere standpunt niet, door het op nieuw ingediende verzoek van Jan Hoogendijk toch af te wijzen. Wethouder Bot: „Het stuk terrein waarop Jan Hoogendijk zijn plannen heeft gepland is bestemd om te wor- den gebruikt voor de realisering van een medisch kinderdagverblijf, maar ook de verkeers-technische situatie blijft daareen probleem". Met het afwijzen van de plannen van Jan Hoogendijk is de Vlaardingse sportwereld wel dichter bij de reali sering van de derde gemeentelijke sporthal gekomen. „Nu de gemeente- raad haar goedkeuring heeft gegeven aan de plannen voor de tweede sport hal zal een behoefte onderzoek nodig zijn om aan te geven of de derde sporthal, die gepland staat in het cen trum gebied van Holy Noord nog in een behoefte voorziet. Daarvan zal afhangen of een derde sporthal in Vlaardingen noodzakelijk zal zijn", aldus de wethouder. SCHIEDAM- De Algemene Schie- damse Reisvereniging heeft ook dit ja&r weer een aantal dag- en week- tochten voor ouderen georganiseerd. In het voorprogramma staan: drie vraagtekenreizen (op 22 april, 30 juni en 22 juli), twee vakantiereizen van ein week (van 23 tot en met 30 mei en van 22 tot en met 28 augustus) en een slotreis met feestavond op 23 September. Als bestemming voor de eerste week-reis is hotel „Bel Air" in het Limburgse Houthem gekozen van waaruit dagtochten worden gemaakt naar de Belgische Ardennen en het Duitse Eifelgebergte. De tweede week-reis gaat men naar Hosingen in Luxemburg waar eveneens een aantal tochten door de omgeving zullen worden gemaakt. SCHIEDAM - Degenen die zich kan- didaat willen stellen voor de komen- de verkiezing der leden van de Twee de Kamer kunnen op dinsdag 14 april een lijst inleveren bij de voorzitter van het hoofdstembureau voor de kieskring Dordrecht (waar Schiedam onder valt). Men kan hiervoor van 9 uur 's ochtends tot 5 uur 's mid- dags terecht op de Spuiboulevard 300 te Dordrecht. De benodigde formulieren voor de kandidaatstelling zijn verkrijgbaar bij de secretarie van de gemeente Schiedam, afdeling Burgerzaken, Overschiesestraat 2. De formulieren kosten niets en kunnen vanaf heden tot en met 13 april afgehaald wor den. ROTTERDAM - In De Doelen, Kruisplein 40 zullen op 8 en 9 april enige honderden leden van de Ne- derlandse Bond van Plattelandsvrou wen hun werkstukken exposeren tij- dens de jaarlijkse Provinciale Hand- werktentoonstelling. Verder worden op deze manifestatie demonstraties gegeven van weven, doorstoppen van plastic en repen stof, het maken van quilts, boetse- ren, antieke mutsen vouwen en plooien en glas graveren. Voor meer informatie over de Bond kan men terecht op de aanwezige stands van de provinciale commis- sies. De tentoonstelling is op 8 april geo- pend van 14.00-21.00 uur en op 9 april van 9.00 tot 16.30 uur. De toe- gangsprijs voor leden bedraagt f 2,50 niet-leden betalen f 3,50. De MTS in Arhem houdt op 12 September een reunie voor oud- leerlingen en docenten. Dit ter ge legenheid van het 25-jarig be- staan van de school. Op deze avond zal een cabaretgroep optre- den en worden gedanst op levende muziek. Zij die zich op willen geven voor deelname aan de reunie kunnen dit doen door f. 10,- per persoon of f. 15,- per paar over te maken op de girorekening van de heer J. van Herk, rekeningnummer 4235434 onder vermelding van reunie MTS Arnhem. Na ont- vangst van de storting wordt het toegangsbewijs toegestuurd. Voor verdere inlichtingen kan men bel- len naar 085- 250445. Verdere inlichtingen over het reispro gramma zijn te verkrijgen bij: De heer Tibbe, Middelharnissestraat 14, telefoon 731174 of mevr. van Vliet, Pieter de Hooghstraat 23a, telefoon 731906. SCHIEDAM - Onder het genot van een gratis kopje koffie kunnen de bewoners van Schiedam-Cen trum donderdag 2 april een praat- je komen maken met de voltallige fractie van de PvdA. De bijeen- komst die om acht uur begint, vindt plaats in de zaal Beatrix in de Lange Kerkstraat. Tijdens dit bezoek wil de fractie de proble- men in de wijk met de bewoners bespreken. *Dc „Tuinbockjes" die de kinderen krijgen wanneer ze ecu schnoltuin hebben t-i n; ,.ty v;'i :S x SCHIEDAM - De schoolwerktuinen te ..Landsvreugd" en „Vijfsluizen" worden deze week weer in gebruik genomen. Meer dan 700 Schiedamse schoolkinderen kunnen tot aan de Herfstvakantie op een stukje grond van ongeveer 8 vierkante meter hun eigen groente en bloemen gaan telen. In een instructietuintje zullen ook landbouwgewassen worden gezaaid. Rogge, haver, gerst, tarwe, mais, sui- kerbieten, karwij en blauwmaanzaad kunnen dan (ijdens hun groei door de kinderen bekeken worden. Men hoopt hierdoor stadskinderen duide- lijk te maken hoe ons voedsel groeit en hoe lang het kan duren voordat er geoogst wordt. Tweehonderd kinderen zullen dit jaar *Deze week gaat een nieuwe ploeg schoolkinderen aan het werk op de school- tuincomplexen. voor het eerst ook onder schooltijd gaan tuinieren. De voorgaande jaren werd alleen na schooled in de tuin- tjes gewerkt. Men verwacht dat in de toekomst het aantal kinderen dat on der schooltijd naar de tuindn komt nog groter zal worden. De kinderen die naar de schooltuinen gaan hebben tuinboekjes uitgereikt gekregen, waarin precies staat wat er dit jaar ge- daan gaat worden. Voor de ouders wordt iedere maand een open dag ge- houden, zodat ze kunnen komen kijken. Mededelingen voor deze rubriek kun nen worden gezonden aan de redactie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen, of doorgegeven aan onze sport- medewerker Peter Spek, telefoon 010-352615. VLAARDINGEN - De s6ctie school- sport van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft weer een aantal aantrekkelijke evenementen opgesteld om het schooljaar 1981 op sportieve wijze af te sluiten. Het ligt in de bedoeling van de sectie school- sport, om in het voorjaar weer een voetbaltoernooi te organiseren Voor de scholen van het basisonderwijs. Dit toernooi zal worden gehouden op de woensdagmiddagen 6 i 13 mei. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar op twee complexen worden gespeeld. Op 6 mei stelt de voetbalvereniging HVO haar terrein beschikbaar voor de scholen uit Holy en de Babbers- polder en op 13 mei zijn de leerlin- gen te gast op het nieuwe complex van de voetbalvereniging Vlaardingen in de Broekpolder. Hieraan kunnen de scholen uit Oost, Centrum, Am- bacht en West inschrijven. In samenwerking met de Vlaardingse atletiekverenigin? Fortuna organiseert de sectie Schoolsport een tweetai prestatielopen, ook voor leerlingen van het basisonderwijs. Op 14 april kunnen de scholen uit Holy, Am- bacht en de Babberspolder terecht op een parcours van twee kilometer in het park 't Nieuwelant, start nabij de ingang van het voetbalcomplex van Hollandiaan. Op 19 mei wordt er gelopen in het park't Hof en hieraan kunnen de scholen uit Oost, Centrum en Westwijk inschrijven. De start vindt plaats nabij de ingang van het dierenasiel. De start is steeds om half zeven. in de Broekpolder een receptie om dat het precies 50 jaar geleden is dat Vlaardingen toen werd opgericht. De receptie begint om 20.00 uur. Aanstaande vrijdag houdt de hand balvereniging De Hollandiaan eer receptie ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan. Deze receptie wordt ge houden in het clubhuis. aan de Es- doorndreef en begint om 20.00 uur SCHIEDAM - De Schiedamse mvali- den-sportvereniging De Ooievaars houdt vanavond een grote bingo- avond. De opbrengst is voor de inva- liden-sportvereniging. Deze avond wordt gehouden in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen aan de Lan ge Haven en begint om 20.00 uur. Voor de deelnemers zijn er vele aan trekkelijke prijzen te winnen. VLAARDINGEN - In de strijd om het Vlaardings damkampioenschap duurt de spanning nog voort. Met nog twee ronden te spelen gaat nog steeds Gerrit van Mastrigt aan de lei- ding met 15 punten uit 8 partijen. Wim Niestadt volgt op de tweede plaats, door van Ron Bolderheij te winnen, terwijl Wim Heuvelman de derde plaats inneemt door Leen Torn te verslaan, die in deze partij een flin- ke fout maakte en zodoende de winst uit handen moest geven, maar ook waarschijnlijk naast de prijzen zal val- len. In de eerste klasse is de strijd ge- streden. Henk Autar sleepte de titel binnen door in de laatste ronde te winnen van Dik Mast. In de tweede klasse ging de titel naar Ton Burger- hout, die als nieuweling bij de Vlaar dingse Dam-vereniging voor een goe- de prestatie zorgde. SCHIEDAM - De voetbalvereniging Olympus heeft ook haar oefenpro- gramma rond als voorbereiding voor het nieuwe seizoen. De wedstrijd- reeks wordt geopend op 5 augustus met een wedstrijd teger, Blanken- burg. Daarna volgen op 5 augustus RKWIK, 11 augustus Germinal, 16 augustus Het Noorden, 19 augustus DVO, 23 augustus St. Lodewijk en de reeks wordt besloten met een oefenwedstrijd tegen SVV-C op 2 September. SCHIEDAM - De Schiedamse hockey- en cricket-vereniging Asvion bestaat 45 jaar. Op 18 april houdt het be stuur ter gelegenheid van dit jubi leum een receptie, die gehouden zal worden in het clubgebouw op het sportpark Thurlede. De receptie wordt gehouden van 16.00 uur tot 17.30 uur. Vanavond houdt de voetbalvereni ging Vlaardingen in haar clubgebouw SCHIEDAM - Afgelopen vrijdagavond decide oud-voetbal-scheidsrechter Henk van de Veer de groepen in voor de strijd om het Schiedamse zaalvoet- balkampioenschap, dat op 4 mei in de sporthal Margriet voor de vierde keer wordt gehouden. De groepen kwamen er als volgt uit te zienGroep 1SFC - Demos - PPSC en Groen- oord. Groep 2: GTB -Martinit - Her mes DVS en FCN. Groep 3: DRZ - Olympus - SPSV en BFC. Groep 4: Excelsior '20 - Ursus - DCMR en Schiedam. Groep 5: VVK - OACN Bous - Schiedamse Boys en HBSS. Groep 6: SVDPW - DHS - SVV en GAS. Het toernooi wordt verwerkt op 4, 7, en 11 mei. Op 14 mei vindt de finale plaats. Op 14 april vinden de eerste wedstrij- den plaats voor de strijd om het Vlaardingse voetbalkampioenschap. De loting leverde de volgende wed- strijden op: DSS-HVO, VFC-Zwalu- wen en De Hollandiaan-Satelliet. Op 23 april worden verwerkt DVO-TSB, RKWIK-CION en Fortuna-Vlaardin- gen. V .a. ROTTERDAM - Het dier en zijn jong staan centraal tijdens de mani festatie „Houden van dieren '81" die op 10, 11 en 12 april in het Ahoy*- complex zal worden gehouden. Op deze manifestatie zal voorlichting worden gegeven over optimale levens- omstandigheden, verzorging, voeding, huisvesting en begeleiding van het huisdier. In een speciaal voor deze manifesta tie ingericht praathuis worden zoge- naamde ^.spreekuren" gehouden, waar deskundigen thema's als het dier in het menselijk cultuurpatroon, gedrag en karakter van de hond, het ongeboren dier en de heropvoeding van dieren worden behandeld. y Tevens worden er demonstraties ge geven van o.a. gehoorzaamheidsproe- ven en training van Duitse herders. In een inloopbioscoop worden dieren- films vertoond. Voor de jonge bezoe- kers zullen ook tekenfilms met o.a. Donald Duck en Pluto worden ge- draaid. In totaal verlenen ruim veertig instan ces hun medewerking aan deze mani festatie. „Houden van dieren '81" is geopend op vrijdag van 18.00 tot 22.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.30 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 utfr. De toegang voor volwassenen bedraagt f 6,-; voor kinderen tot en met 14 jaar f 4,-. *()p de manifestatie zullen o.a. demonstraties van het trainen van Duitse her ders worden gegeven. De Wereldgezondheidsorganisatie constateerde in 1929, dat de niet-roker, die zich in een gesloten ruimte bevindt, waarin stevig wordt gerookt (een vergaderzaal of een klein kantoor), in een uur het equivalent aaii achadelijke dampen van een volledige sigaret heeft gei'nhaleerd. Dat er in Nederland meer niet- rokers zijn dan rokers is lang niet bij iedereen bekend. Pas in de laatste tien jaar zijn de rokers geleidelijk in de minderheid gekomen. Op het ogenblik loopt het aantal rokers in ons land met2't per jaar terug. Met behulp van een omvangrijke NIPO- peiling wordt ieder jaar de ontwikkeling van het roken in Nederland heel nauwkeurig gevolgd. In 1980 was het percentage rokers teruggelopen tot 43. Dat het rookgedrag zich niet aan de snel gewijzigde omstandigheden heeft aangepast, is niet zo verwonderlijk. De rokers gedragen zich dikwijls alsof zij in de meerderheid zijn; alsof hun fewoonte bepalend is. Met de oorgaans talrijkere niet-rokers houden zij onvoldoende rekening. minder, terwijl de bevfllking met twee miljoen was toegenomen. De verandering van het rookgedrag loopt overigens bij mannen en vrouwen niet gelijk. De mannen stoppen er in sterkere mate mee dan vrouwen. Verheugend is het teruglopen van het roken in de leeftijdsgroep van 15 tot en met 19 jaar. In die groep daalde het percentage in 1980 tot slechts 305c! Een ongunstige ontwikkeling is het vroeger beginnen met roken. In 1979 werd in de leeftijdsgroep van 10 tot en met 12 jaar al 13% rokenden geconstateerd en in de leeftijdsgroep van 13 tot en met 14 jaar 32r,Op die leeftijd roken de meisjes overigens meer dan de jongens:'35% tegen 30%. De helft van die kinderen rookt trouwens een sigaret per dag of minder, maar een derde gedeelte staat dan al op vijf of meer per dag. Om de belangen van de steeds groter wordende menigte niet-rokers te beschermen startte de Stichtipg Volksgezondheid en Roken een campagne waarin een beroep wordt gedaan op rokers en niet-rokers om samen tot afspraken te komen, vooral over roken in de werksituatie. Nederland telt op dit moment 4 miljoen rokers, tegen 10 miljoen niet-rokers. Intelligent sparen. Metde Meesrente Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk- heden om direct over (Jw geld te beschikken. Daarom hebben de reken- meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld In april 1981 bedraagt het 10°o, Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven Hoge vrije opname U kunt clke maand tot f 3.000.- opncmen. In de dure decembermaand zclfs tot f 6.000,- Meer geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzcg- termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2"» opnanickosten over het bed rag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzcgtcrmijn. zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkhcid om thuis te sparen. gewoon via Uw postgiro- of bankrekcning. BMH Schiedam. Oranjcstraat 64: (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamsewcg 53: (010) 34 02 22 *!/arita Ruim een maand voor we hem verwachtten besloot onze zoon die ochtend, twaalf jaar geleden, dat hij genoeg had van de tnoe- derschoot. Nou verbaasden wij als toekomstige ouders ons daar niet over. De zwangerschap had namelijk al voor zoveel verras- singen gezorgd dat we inmiddels nergens meer van opkeken. Dat niet iedereen er zo over dacht ont- dekte mijn echtgenoot even later. Op zijn werk gearriveerd zei hij tegen zijn collega's: .Jongens ik ga direct weer naar huis want het ziet er naar uit dat de kleine van- daag komt". Vreemd genoeg volg- de er na deze mededeling totaal geen reactie. „Verstonden jullie me niet", vroeg de aanstaande vo der. J a hoor". grinnikten zijn makkers en ze voegden er aan toe: ,Maar we zijn nietgek". Stomver- wonderd staarde mijn man naar de grijnzende gezichten, haalde zijn schouders op, draaide zich om en liep (inmiddels nijdig) weg met de woorden: „Dan geloven jullie me toch niet „He Peet, is het dan echt waar9" riepen ze hem na waarop hij snauwde: Waarom zou ik om zo- iets liegen". „Omdat het vandaag 1 april is", antwoordde de hele ploeg. Verbouwereerd bleef mijn ega staan. Daar had hij absoluut geen erg in gehad. Tevens snapte hij nu waarom ze zo vreemd hod den gereageerd want iedereen wist dat de baby eigenlijk pas over een maand zou komen. Na wat gelach over het aldus ontstane misver- stand spoedde hij zich naar huis om met mij de geboorte af te wachten. Die haast had hij zich overigens best kunnen besparen want pas tegen de avond verhuisden we naar het ziekenhuis. Achteraf al- weer iets dat nog had kunnen wor den uitgesteld. Enige uren later besloot ons kind namelijk dat zijn 1 april-mop, waar heel wat perso- nen intuinden, lang genoeg ge- duurd had. De bevalling stopte en kwam pas de volgende dag weer op gang. Vandaar dat hij morgen jarig is.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5