y~ Verwikkelingen rond het G.T.B.-terrein Ongevallen Nieuwe 'twirl'-kneepjes w m r| k| IT r| KOOPJES IN 29 SPECIAALZAKEN Wandeltocht Personeelsuitbreiding De Trechter noodzakelijk Na twee jaar praten over opknappen toch slopen 14.95 69.- 10.95 69, 19.95 19.95 29.95 10.- Een actieve krant in een actieve streek vjvesl-S Rooien en planten in Beatrixpark VAN DALEN Toneelgroep '71 brengt mr. Chips Instructiedag majorettes J Extra busdlensten WOENSDAG 8 APRIL 1981 6e JAARGANG NO. 23 SCHIEDAM Wanneer de gemeente niet op korte termijn een uit- spraak doet over personeelsuitbreiding bij het Schiedamse werklo zenwerk (de Trechter en de S.W.A.) zullen heel wat activiteiten moeten verdwijnen, meent het bestuur van de Trechter. A1 in de- cember 1979 werd een brief naar het College van Burgemeester en Wethouders gestuurd over gewenste personeelsuitbreiding. Om- dat er tegen het einde van 1980 nog geen reactie op het schrijven was. besloot het bestuur een tweede brief op te stellen. Ook die werd tot nu toe niet beantwoord. Aangezien de tijd begint te dringen volgde daarop een brief van de Federatie van Schiedamse Instellingen, Het Trechterbestuur hoopt dat in de eerstkomende commissievergadering een uitspraak wordt gedaan. Ongunstig mm mmmmmaaumm uamwi mm v grote maat 5.50 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP. VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maa&siuis Nieuwsblad 'College moet politieke keuze maken' gemeentelijke dienst te nemen, waar- voor dan geld moet komen. Buiten deze vijf personeelsleden zijn er ook nog enkele vrijwilligers. Van hen valt helemaal niet te zeggen hoe lang ze nog kunnen blijven werken. De Trechter en „Schiedam-Werkloos maar, Actief(S.W.A.die zich met het werklozenwerk in Schiedam be- zighouden, staan op het punt een in- stelling te worden. Daardoor zal het Trechterteam, dat uit twee vaste per soneelsleden bestaat, het drukker krijgen. Op zich hebben de heren Penning en Verlinde daar niets op te gen, maar er moet dan wel meer per- SCH1EDAM Vrijdagmorgen tussen half elf en twaalf uur werden bij een snelheids- controle op de Hargalaan achttien auto- mobihsten bekeurd. De hoogst gcmcten snelheid bedroeg drieennegentig kilometer. De toegestane is vijf tig kilometer per uur. SCHIEDAM - De Plantsoenendienst zal in de maand april heel wat popu- lieren en wilgen in het Prinses Bea trixpark gaan rooien. Het park, dat zo'n dertig jaar oud is, is destijds be- plant met de snelgroeiende populie- ren en wilgen, zodat in het jonge park binnen korte tijd grote bomen stonden. Inmiddels zijn de langzaam groeiende bomen ook groot gewor- den. Deze bomen hebben op sommi- ge plaatsen te weinig ruimte en licht. Op de speelwei aan de Parkweg moeten zo'n twintig populieren ver dwijnen om plaats te bieden voor eiken, lindebomen, esdoornen en an- dere bomen. Vijf zieke wilgen in het park moeten worden gerooid. In plaats daarvan worden jonge bomen geplant, zodat er steeds jonge en oude bomen in het park zullen staan. soneel komen. Buiten de vaste krach- ten werkeij er ook drie personeelsle den via de' zogenaamde ,,werkverrui- mende maatregel". Deze medewer- kers moeten echter in mei 1981 ont- slagen worden, omdat de werkver- ruimende maatregel slechts voor een jaar toegepast mag worden. Het ge- meentebestuur kan in mei beslissen de drie krachten te ontslaan of in In het meest ongunstige geval zullen in mei alleen de heren Verlinde en Penning overblijven. Omdat Hans Verlinde een opleiding volgt op maandag en dinsdagmorgen zou op die tijdstippen het ontmoetingscen- trum moeten sluiten. Veel van de ac tiviteiten die nu in het centrum wor den gearganiseerd vervallen dan, ter- wijl nieuwe activiteiten helemaal geen doorgang meer kunnen vinden. De heer Penning, die momenteel de administratie voor zijn rekening neemt, zou dan ook activiteiten moe ten gaan begeleiden. Hierdoor komt de administratie weer in het gedrang. Bovendien zal de Informatiewinkel aan de Broersvest's middags gesloten moeten worden en zal het schoolver- latersproject stopgezet moeten wor den. De Trechter meent dan ook dat het gemeentebestuur heeft te kiezen tus sen het aanstellen van drie vaste krachten extra of een rigoreuze in- krimping van het activiteiten-pakket. Het Trechterbestuur vindt het een slechte zaak wanneer tot de laatste mogelijkheid wordt overgegaan. „De belangstelling1 voor het activi- teiten-aanbod groeit met de dag, mede dankzij de positieve houding die het College van Burgemeester en Wethouders vooralsnog heeft ge- toond". Volgens de Trechter moet het college een politieke keuze maken. Als beslo- ten wordt het werklozenwerk verder te stimuleren, moet de gemeente wel de financiele gevolgen voor haar reke ning nemen. Het bestuur hoopt op een snelle en duidelijke beslissing, zodat de personeelsleden de verdere werkwijze kunnen vaststellen. In plaats van twee vaste krachten voor het werklozenwerk hoopt het bestuur van de Trechter in mei vijj perso neelsleden aan het werk te hebben. SCHIEDAM Het gemeentebestuur van Schiedam acht het zinloos om woensdag 8 april te gaan praten met de jeugd die in maart een houten bouwkeet op het G.T.B.-terrein kraakte. De jongeren kwamen tot de kraakactie door het verliezen van hun honk, de Ducdalf. Woensdag 25 maart hadden enkele vertegenwoordi- gers van de jongeren, woordvoerder Guus Klepke en wethouder Post- hoorn van Vorming en Recreatie al een gesprek, waarbij de wethouder toezegde de Ducdalf weer bruikbaar te maken. Eind maart staken de jon geren de gekraakte bouwkeet echter in de brand, tot grote schrik van de omwonenden die vreesden voor ont- ploffingsgevaar. Het gemeentebestuur voelt zich door de nieuwe ongeregeldheden ,,uitgeno- digd" tot harder optreden. Het ge meentebestuur is pas bereid tot een nieuw gesprek wanneer de jeugd het G.T.B.-terrein onmiddellijk verlaat. De kraakactie van de inmiddels afge- brande bouwkeet staat overigens los van de kraakactie van Kluphuis Zuid. Deze instelling heeft zich in het oude hoofdkantoor van de G.T.B. ver- schanst. Inmiddels heeft het College van Bur gemeester en Wethouders besloten de opstallen op het terrein aan de Dwarsstraat en de Hagastraat zo spoedig mogelijk te slopen. Het in- stortings- en brandgevaar is nameiijk zo groot dat het College het onver- antwoord vindt de gebouwen nog langer te laten staan. Na de sloop wordt een hek om het terrein ge- plaatst. In de toekomst zal er nieuwbouw op het G.T.B.-terrein verrijzen, maar voordat men daarvoor definitieve plannen kan maken moet eerst beke- ken worden hoe schadelijk het gif is, dat zich in de bodem van het terrein bevindt. Door grondboringen heeft men inmiddels aan kunnen tonen dat er giftige stoffen in de grond voorko- men. De schadelijkheid en de concen- tratie ervan kunnen pas na analyse van de genomen grondmonsters vast- gesteld worden. GARAGE Buys Ballottaan 4 VLAARDINGEN Tel. 348700 SCHIEDAM Toneelgroep '71 zal op zaterdag 11 april een nieuwe pro- duktie op de planken van het Passa- getheater ten beste geven. De toneel groep studeerde de comedie „Mr. Chips" in onder leiding van de regis- seur Guido Jonkers van de Haagse Comedie. Maar liefst 14 personen spelen mee in het stuk. De premiere vindt plaats in het Passage Theater. Het toneelstuk begint om kwart voor acht. Kaarten a f. 7,50 zijn verkrijgbaar aan de kas- sa van het Passagetheater. SCHIEDAM In verband met de verkie- zing van leden van de Tweede Kamer op dinsdag 26 mei 1981 zal de gemeentesecre- taris van Schiedam op die dag voor het pu- bliek gesloten zijn. Veel ambtenaren zijn dan ingcschakeld voor de stembureaus. SCHIEDAM - In maart 1981 gebeur- den er in onze stad in totaal honderd- zesenzeventig verkeersongevallen. Ge- durende dezelfde periode in het vorig jaar bedroeg dit aantal honderddrie- enzeventig. Er waren zevenentwintig meldingen van zware schade, tegen zesentwintig in 1980. Lichte schade kreeg men honderdvierenveertig maal, verleden jaar honderdzesenveertig keer. Zon- der schade kwam men er bij vijf on gevallen vanaf, tegen een in 1980. In beide jaren viel er tijdens deze perio de een dode tengevolge van een ver- keersongeval. Zwaargewond werden dit jaar twee personen, het vorig jaar acht. Zesentwintig mensen werden lichtgewond, tegen negen in 1980. De voornaamste oorzaken van de on gevallen zijn: geen voorrang verlenen, te dicht volgen, onvoorzichtig achter- uitrijden en onoplettendheid. Er ge- beurde een aanrijding op een Voet- gangers Oversteekplaats, waarbij de voetganger om het leven kwam. SCHIEDAM - Het huizenblok in de Mariastraat tussen de Fabristraat en de Huysmanstraat staat op de nomi- natie om gesloopt te worden. Bij de aanvang van de stadsvernieuwing in en om de Mariastraat zou het blok huizen gerenoveerd worden, omdat de panden volgens een onderzoek uit 1976 goed genoeg waren om te blij ven staan. Gedurende bijna twee jaar van vergaderingen ging men steeds van behoud van de huizen uit, hoe- wel de bewoners liever geen renova- tie wilden in verband met stijgende huren. Uiteindelijk bleek dat 25 van de 31 huishoudens die in het blok wonen de huizen gesloopt willen hebben. Alle opknapplannen zijn nu van de baan omdat de gemeente inmiddels tot de slotsom gekomen is dat de hui zen te slecht zijn om te renoveren. Het definitieve sloopbes.'uit moet nog genomen worden. De huizen werden in 1976 aange- kocht door de gemeente met de be- doeling ze op te knappen. In mei 1980 waren drie plannen uitgewerkt: een maximale renovatie waarbij de huizen in ieder geval langer dan 25 jaar blijzen staan zou f 60.000,- per woning gaan kosten, een mtnimale renovatie waarbij de woningen langer dan 10 jaar blijven staan zou f 25.000,- per woning kosten en instandhouding van de huizen, waar bij de panden binnen 10 jaar gesloopt moeten worden, zou f 15.000,- kos ten. Deze bedragen blijken bij nader inzien veel hoger uit te vallen Voor de Turkse moskee die zich in het huizenblok bevindt wordt naar andere ruimte gezocht. De huiseige- naren die in de panden wonen moe ten zelf voor vervangende woonruim- te zorgen. iv.w ,«iu I; y y mpf Mnmg—w» SCHIEDAM Zo'n honderdvijf- tig majorettes deden zondag 5 april mee aan een instructiedag in de Margriet sporthal. Van negen uur 's ochtends tot vijf uur's mid dags konden de declneemsters le- ren „twirlen". De sport, die uit Amerika is overgewaaid. bestaat uit het draaien en zwaaien met een stok. Allerlei behendige kunst- stukjes kunnen er mee worden uitgevoerd. De instructiedag is een jaarlijks terugkerend eve nemen t. „Twirlen" is langzamerhand zo populair geworden dat de das er tegenwoordig geheel aan gewijd is. Up die manier kunnen majo rettes er elk jaar iets bijlercn. Sommige korpsen oefenen en schaven daarna net zo lang aan het twirlen dat de majorettes er een uitvoering mee kunnen geven. Na de hele instructiedag hard ge- werkt te hebben alleen in de ochtend en de middag was er pau se voor de majorettes - kreeg ie- dere deelncmer een certificaat uit- gcreikt. De pauses werden opge- luisterd door Showkorpsen. utmrnt USwS Ul Ul al lm| le| Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder Ommoord Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethe Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum Krimpen a/d IJssel Crimpenho ZOLANG DE VOORBAAD STREKT GEtDIG T M ZATERDAG Neem geen risico met kleine kinderen en beves- tigbovenaandetrapdit handig uitschuifbare hekje. Zelfklemmend dus geengeschroef Emaille pannenset: 3 kookpannen 16-18-20 cm doorsnee en een steelpan in de kleur schaduw blauw Geschikt voor gas of elek- trisch koken Kofterboy. geen ongemak meer van zware koffers Bij ons 3S6 Prestige Prestige snelkookpan, inhoud 7 liter Bespaart veel energie. want de kookti]d is 1.5 van de normale kooktijd Van 115 - voor Kwikkie vloerwisser met handige uitwring automaat. Zodat u niet hoeft te bukken Normaal 26.95 Onze prijs Losse spons Kunststof rauwkostmolen op handige zuigvoet Kleur bruin/beige Met 4 roestvrij- stalen schijven Verstelbare burolamp met grote pennenbak in de kleuren rood, wit of bruin ?u Hapjespan in frisse rode kleur met teflon-bodem 28 cm 12.95 24 cm 149 SCHIEDAM - De RET heeft in de spitsuren drie extra lijnen 52 ingezet. Sinds de nieuwe busbaan bij het NS station Schiedam-Rotterdam West ge- reed is, zijn de busdiensten zo gewij- zigd dat de bewoners van Groenoord niet meer zo makkelijk naar de Koe- markt konden komen. Buslijn 53 werd nameiijk ingekort tot het NS station en bus 52 zat 's ochtends vroeg in Vlaardingen al helemaal vol. De bussen red^n zodoende de haltes in Groenoord voorbij. Om de drukte op te vangen zijn nu 3 lijnen extra ingezet, maar volgens de RET is dat nog niet voldoende. Er zal bezien worden of er nog meer diensten in de spits worden ingezet. SCHIEDAM De wandelsportvereni- ging ,,De Schiedamse Tippelaars" houdt op zaterdag 25 en zondag 26 april haar vierde D.S.T. wandeltocht. Aan deze tocht kunnen zowel groe- pen als individuele wandelaars deel- nemen. De afstanden waarop kan worden ingeschreven zijn 5, 10, 15, 25, 35 of 45 kilometer. Het start- bureau is gevestigd in de gebouw s,De Wilgenburg" naast de Singelkerk aan de Singel te Schiedam. De Wilgen burg is makkelijk bereikbaar zowe! per trein (N.S. station Schidam-Rot- terdam West), tram (lijn 1 en 8), bus (halte Emmaplein of Stationsplein en auto (vanaf rijksweg 20 afslag Schiedam-Centrum). Wandelaars die per N.S. reizen kunnen volstaan met een enkele reis. Op het startbureau wordt dit biljet dan geldig gemaakt voor de gratis terugreis. Op zaterdag kan door iedereen gestart worden tussen 8.00 en 14.00 uur. Zondag tussen 8.00 en 14.00 uur (door individuelen) en 12.00 tot 14.00 uur (door groepen). Deelne- mers die voor de eerste keer aan de tocht meedoen ontvangen als herin- nering een medaille. De overigen krij gen een cijferinstgne. Het inschrijf- geld voor deze vierde D.S.T. wandel tocht bedraagt f. 2,50 (voor vijf, tien en vijftien kilometer) en f. 3,50 (voor de overige afstanden) per persoon. Wie geen prijs stelt op een medaille of insigne betaalt f. 1,25. Voor verdere informatie of inschrij- vingen kan men zich wenden tot: A. Krommenhoek, Schaperlaan 73, telefoon 010-712412. J. Bredd'els, Fabriplein 27b. telefoon 010- 263746. F. M Bogerd, Bachplein 463, telefoon 010-700883 of Mal- tha/Wiekenraad, Broersveld 145, telefoon 010-26881 1.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1