Politie informatiebus Actie schoon Schiedam longe dieren extra attractie open dag r KOOPJES IN 29 SPECIAALZAKEN Rode Valken wachten nog steeds op subsidie 'Andere' vakantie jongeren Winkels dicht, cafe's open Aanstelling vrijwilligers 35." 59.75 9.95 29.50 4.95 29.50 499. Stemmen onder meisjesnaam Mededeling fen actieve krant in een VAN DALEN Halve prijs KP, WOENSDAG 15 APRIL 1981 6e JAARGANG NO. 24 SCHIEDAM- Guus Klepke vindt het een beetje vervelend dat hij in het artikel in het Schiedams Nieuwsblad van 8 april 1981 werd ge- noemd als woordv'oerder van jongeren, die de bouwkeet op het GTB-terrein kraakten. Neef en naamgenoot Andre Klepke bleek betreffende woordvoerder te zijn. „Ik ben er niet boos over, hoor", vertelt Guus Klepke, „maar het steekt een beetje. Ik werk zelf ook al heel lang met jongeren, maar van een ander slag dan de jeugd die laatst de bouwkeet op het GTB-terrein in de fik staken. Niet dat de ene soort beter is dan de andere, maar de jongens en meisjes die bij mij komen denken eerst na voor ze iets doen." Teruggestort Politiek ■mmmm HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! mmmammamm Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder Ommoord NoorderboulevardSchiedam Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. >,..- - .V '7 ^y" Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOCSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBfcJS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinalie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad "Ik moet zeker eerst lets platbranden" Guus Klepke werkt met jongeren in clubverband. Eerst was hij aangeslo- ten bij de Scoutingvereniging met een club zeeverkenners. Een half jaar ge- leden richtte hij echter de eerste Ne- derlandse afdeling van de „Rode Valken" op, een internationale soci- alistische jongerenvereniging. De Schiedammers vormen ook de enige afdeling van de ..International Falcon Movement" die zich op het water be- geeft - meer Zeevalken dus. Het Rode Valken-gebeuren speelt zich af op het schip „de Groene Vre- de", dat in het water langs de.Hoofd- straat in Zuid ligt. In het rUim van het schip kan geslapen, gekookt en gespeeld worden. Vijf kleinere zeil- bootjes worden gebruikt voor tocht- jes. „De Groene Vrede, en de boot die ik hiervoor had, heb ik helemaal zelf betaald", legt Guus Klepke uit. „lk heb nog nooit een cent subsidie gehad. Ja, ik kon wel wat krijgen indertijd, f 260,- of iets dergelijks. Zo'n luttel bedrag vind ik een fooi, dus dat heb ik nooit aangenomen. Gelukkig werken mijn vrouw en ik allebei, en we regelden het zo, dat haar verdiensten in het jongerenwerk gestopt worden. Omdat er nu een nieuwe subsidieregeling is vroegen we dit jaar weer geld aan. Het mooie van de nieuwe regeling is, dat je een pa pier thuis gestuurd krijgt waar pre- cies opstaat wat elke groepnoukrijgt. De Rode Valken kwamen in aaniner- king voor 500 gulden en nog wat, maar soortgelijke verenigingen kon- den tussen de 6.000 en 9.000 gulden opstrijken. Die vijfhonderd gulden heb ik dus maar weer teruggestort. Ik vertel dit allemaai, omdat het me een beetje dwars zit dat de jongeren van de Ducdalf een slordige f 25.000,- konden krijgen om hun honk weer bewoonbaar te maken. Dan denk ik wel eens, dat ik eerst het stadskan- toor in de hens ijioet steken, voor ik ook eens wat krijg." Ondanks het grote gebrek aan finan- ciele steun gaat het werk van de Rode Valken gewoon door, betaald uit Guus Klepke's eigen zak. Een paar keer per jaar kunnen de Rode Valken klusjes opknappen, zoals het schoonvegen van de Ahoy' hallen na de jaarmarkt, Sinterklaas Schiedam binnenvaren en helpen bij het Schie- damse Popfestival. De verdiensten gaan in de club-pot, waarvan de uni- formtruien worden betaald. De Rode Valken houden zich niet alleen met varen bezig. Er wordt ook over politiek gepraat. Bij het oprich- ten van de Schiedamse club stelden de deelnemers een-„wet" op, waarin huisregels als niet roken en niet drin- ken vervat zijn, maar ook standpunten over bewapening. ,,Bij de padvinderij kon nooit over politiek gepraat wor den, omdat het geen politieke organi- satie is", legt Guus Klepke uit. ,,Na- tuurlijk kun je die zaken niet zomaar scheiden. De Scoutingvereniging is dan ook gewoon een rechtse instel- ling. Bij de Rode Valken probeer ik de kinderen een sociale levenshou- ding bij te brengen, Het „pakken wat je pakken kan" tracht ik een beetje uit te bannen door er over te praten met de jongens. Als ik jongens zeg.bedoel ik trouwens jongens 6n meisjes, hoor. We maken op de Groene Vrede helemaal geen verschil tussen dames en heren; ze moeten allemaai hetzelfde werk doen ze slapen bij elkaar, ze helpen alle- y v.v.% x:> «c^:-y/ssy maal met koken en thee zetten, noem maar op." Het oprichten van de Rode Valken in Nederland is in de 25 aangesloten landen (waaronder Engeland, Belgie en Sri Lanka) met gejuich ontvangen. Nederland heeft natuurlijk na het verzanden van de jeugdbeweging van de PvdA (de A.J.C.) geen rode jeugd meer gehad, terwijl indertijd het hoofdkwartier van de A.J.C. in Ne derland was gevestigd. Er was dan ook een grote belangstelliqg van alle aangesloten landen. „Terwijl de PvdA in eigen land nog helemaal niet gerea- geerd heeft op de opfichting," ver- baast Guus Kepke zich. „lk denk dat *Guus Klepke bij de „Groene Vrede' we wat meer aansluiting met deP.S.P. moeten gaan zoeken, zeker vanwege mijn plannen voor een tentoonstelling over kernbewapening met films enz. De PvdA is niet tegen bewapening, dus die zullen wel niet willen helpen." "N SCHIEDAM- In samenwerking met de ministeries van Justitie en Binnen- landse Zaken gaat de Schiedamse po litie op donderdag 16 april middels een informatie-campagne proberen de kleine criminaliteit terug te drin- gen. Daartoe zal op die dag een informa- tie-bus, van het Landelijk Bureau Voorkoming Misdrijven, enkele Schiedamse wijken aandoen om het publiek te informeren over de moge- iijkheden die er zijn om misdrijven te voorkomen. De bus, die voor de eer ste maal in Schiedam is, heeft in een proefperiode al een aantal steden in het land aangedaar. Doelstelling van de campagne is de burger kennis te laten maken met het voorkomen van misdrijven, als taak van de politie, en het publiek bewust te maken dat het, samen met de politie, misdrijven kan voorkomen. Ook zullen tips worden gegeven over de wijze waarop men zich tegen bepaalde kleine misdrijven zoals inbraken in woningen, diefstal van fietsen, bromfietsen, caravans en boten, vandalisme, zakkenrollerij en agressieve verkoopmethoden kan be- schermen. De^ voorlichtingstoernee door Schie dam begint op 16 april op het Bach- plein, nabij de Ouverture-school, te- gelijkertijd met de aldaar gehouden ,,JeugdIand-aktiviteiten". Naast een ambtenaar van het Ministerie van Justitie zullen tevens de twee rayon- agenten van Groenoord en de Woud- hoek in de bus, die tussen 10.00 en 12.00 uur openstaat voor het pu bliek, aanwezig zijn. 's-Middags, van 14.00 tot 16.00 uur, staat de bus op het Wilhelminaplein in Schiedam Zuid. Ook daar zullen de betreffende wijkagenten eventuele vragen beant- woorden. Het ligt in de bedoeling om in de maand juli met de voorlich- tingsbus de andere Schiedamse wij ken te bezoeken. GARAGE Buys Ballotlaan 4 VLAARDINGEN Tel. 348700 SCHIEDAM Jongeren die eens op een andere manier op vakantie willen kunnen meedoen aan de „Internatio- nale Uitwisseling". De Schiedamse Gemeenschap organiseert elk jaar tweewekelijkse vakanties naar zoge- naamde „partnersteden". Dit jaar gaan de reizen naar Udine in Italie en Esslingen in West-Duitsland. De deelnemers verblijven bij gastgezin- nen en krijgen een programma aan- geboden. Zodoende Ieert men het land kennen. Wanneer de reis is af- gelopen komen jongeren uit de part- nersteden naar Schiedam op vakan tie. De Nederlandse deelnemers kun nen dan ook aan het programma meedoen. De reis naar Esslingen, waar dit jaar jongens uit vijf partnersteden te- gelijk van een bijzonder programma gaan genieten, duurt van 25 juli tot 8 augustus. De kosten bedragen f 325,-. Een bezoek aan Venetie behoort tot het programma. Men moet 15 jaar of ouder zijn om mee te doen aan de Internationale Uitwisseling. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Schiedamse Ge meenschap, Overschiesestraat 1 tel. 266000 of 268043. SCHIEDAM - Het "hart van Nieuw- land", waar de Nolenslaan en de Parkweg samenkomen, werd vandaag grondig onderhanden genomen door reinigingsploegen van de gemeente. Om twee uur 's-middags startte daar namelijk de actie "schoon Schiedam", waarbij het milieu extra onder de aandacht van alle Schiedammers wordt gebracht. De gemeente heeft hiertoe vier plaatsen uitgezocht waar zal worden opgeruimd en schoonge- maakt. Alle activiteiten zijn in sa menwerking met belangenverenigin- gen uit de betreffende wijken georga- niseerd. Om twee uur vanmiddag kreeg de werkgroep "Wonen en leven in Nieuwland" een bord voor het hon- dentoilet aangeboden en daarmee be- gon "schoon Schiedam". Het vuil op straat en in het plantsoen kreeg bij deze gelegenheid vooral de aandacht en waar nodig kwam de zogenaamde "gaatjesploeg" in aciie om het onder- houd van de bestrating uit te voeren. De winkeliersvereniging van de No lenslaan schreef een tekenwedstrijd voor de jeugd uit in het kader van "schoon" Schiedam". Vrijdag 17 april is het winkelcentrum "De Ketel" toe aan een grondige schoonmaakbeurt. De gemeente'be gint met het verwijderen van de tek- sten op het wachthuisje bij de bushal- te. De directe omgeving van het winkelcentrum wordt daarna ont- daan van alle smet. De bestrating die dan zichbaar wordt heeft weliswaar een opknapbeurt nodig, maar de ge meente wil proberen aan te tonen dat het winkelcentrum er al veel beter uitziet wanner het schoon is. Vragen over milieu en hoe je zelf de stad schoon kan houden worden op de plaatsen van de acties beantwoord door een voorlichtingsambtenaar en een milieumedewerker. De omgeving van de Korenbeurs aan de Lange Haven is op woensdag 22 april mik- punt van de actie en op vrijdag 24 april wordt "schoon Schiedam" afge- sloten op het Rozenburgerplein in Schiedam-Zuid. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Inl. by BIOSCALIN (Nederland) Tel. ((70-89 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag SCHIEDAM Cafe 's mogen op Koninginnedag tot twee uur 's nachts hun deuren openhouden. Wanneer een speciale vergunning is aangevraagd, mag er ook gedanst en gemusiceerd worden tot een half uurtje voor sluitings- tijd. Winkels moeten echter op Koninginnedag hun deuren geslo- ten houden, met uitzondering van winkels waarvoor geen aankondi- ging van de winkelsluitingstijden nodig is. SCHIEDAM In de brandweer- kazerne in de Breedstraat reikte burgemeester Te Loo vrijdagavond aan tien vrijwilligers van de Schiedamse brandweer een aanstelling uit. De aspiranten zijn alle aflyomstig van de laatste wervings-actie waar bij zich vijfendertig tot veertig sol- licitanten aanmeldden. Hiervan vielen er ongeveer vijfentwintig af bij de conditie-keuring waaronder drie vrouwen. „Onze eisen zijn voor mannen en vrouwen namehjk hetzelfde", aldus de heer Van Leeuwen van de Schiedamse brandweer, ,,en dat bleek voor deze sollicitanten dus te zwaar te zijn. Jammer, maar misschien lukt het een volgende keer wel een of meerdere viouwen aan het' korps toe te voegen". Inmiddels zijn de nieuwkomers ge- start met een cursus zodat ze na het volgen hiervan, zo snel mogelijk kunnen worden opgeno- men in de wachtdienst, mits bur gemeester en wethouders hiertoe hun toestemming voor geven. De namen van de tien, die een welkome aanvulling vormen op het onderbezette brandweerkorps zijn: F. Buist, R.R. Breedijk, A.J. Zwanenburg, A,J. den Hond, B.T.W. van Son, F.F. van de Goor- bergh, W.P. Wildeboer Schut, C.A. van de Kroon, J.H. Zwanenburg en J. Foppen. SCHIEDAM Honderden bezoe- kers hebben zich afgelopen zater- dag 11 april naar Kethel begeven. De open dag die de tuinders en dit jaar voor het eerst ook de vee- houders hielden, is dankzij het stralende lenteweer een groot suc- ces geworden. Veehouder Poot zag de eerste be- zoekers al om tien uur's ochtends aankomen en over zessen liepen er nog mensen. Voor de kinderen was de open dag dit keer extra leuk, want nu kpnden ze alle jonge beesten bij de veehouders bekijken. Kalveren, lammetjes, biggetjes en veulentjes die alle maai net een paar dagen oud wa- ren trokken dan ook veel aan dacht. De kwekers lieten de mensen precies z ien wat er allemaai ge- beurt op hun bedrijf, waar groen- ten potplanten of snijbloemen gekweekt worden. De veehouders en de tuinders aan de Groenweg en de Polderweg hopen volgend jaar weer net zo'n geslaagde dag te kunnen houden, zodat de stads- mensen inzicht krijgen in hun werk en de betekenis ervan voor Nederland. ZOLANG DE VOORRAAD STRfKI GELOIG T/M ZATERDAG Stapelbare terrasstoel. (Darolet) Royale zit door extra brede kunststof latten zitting Relax-stoel rneT4 cm dik gedessineerd'kusseri in 7verschillende standen verstetbaar Olielarhp in een fraaie uitvoering voor sfeer- verlichting Hangend en staand te gebruiken Dressboy, in noten gebeitste uitvoering en verrijdbaar Keramieke eend in natuur- lijke kleuren Een sieraad voor uw planten Set a 3 dekschalen, PYREX. van helder ovenvast glas In de maten 0.7.1 en 1.5 liter Van 41 50 voor \"'U SOLA CASSETTE-Constance, 105 delig -9 per ons Van 1149-Voor Exclusief ladenkist 149,- 629 SCHIEDAM - Vrouwen die willen stemmen onder hun meisjesnaam kunnen hiertoe een verzoek indienen bij de secretarie-afdeling algemene- en burgerzaken, bureau bevolking en verkiezingen, Overschiesestraat 2. Men moet het verzoek schriftelijk voor 22 april indienen. Een aanvraag- formulier is verkrijgbaar bij het bu reau dat op werkdagen geopend is van half negen tot half vijf. De uitgaven van de Rijnmond West Combinatie te weten het Schiedams Nieuwsblad, Maas sluis Nieuwsblad en Nieuwe Vlaardingse Courant, verschijnen in plaats van woensdag 22 april, donderdag 23 april. De Directie tie ;"223 - AjUr

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1