Grote schoonmaak door wethouders Voorlichting borstkanker CDA 2 U en wij. Samen verantwodndehik. Open dagen stadskwekerij Taak voor een nieuwe stichting Manifestatie PvdA Rubriek Stemhok Evangelische Volkspartij Afdelingsbestuur contra fractie 67.50 Bijna 8000 woningzoekenden Teletekstmiddag Behoud molens: Burgemeester bakt pannekoek Een actieve krant in een actieve streek vrijdag zaterdag woordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vri|< Italiaans stijlmeubeltje Houten zandbak Handgeknoopt Marokkaans Berbertapijt OPENBARE VERKIEZINGSAVOND SCHIEDAM - „Ik hoef niet langer te ontkennen dat de meerder- heid van de fractie Hans Konings kwijt wil", meent de fractievoor- zitter G6 Brouwer van de PvdA. Brouwer bevestigt hiermee de be- richtgeving van de Schiedamse Courant, welke op 16 april onthul- de dat het merendeel van de PvdA-fractie gestemd had voor het vertrek van raadslid Konings. Oorzaak van de interne problemen van de PvdA is het optreden van Hans Konings tijdens het indienen van drie moties over het huisvestingsbeleid. Konings noemde het beleid van wethouder Ta- verne van het CDA fut- en visieloos. Het CDA, verbolgen over dit optreden en het feit dat geen vooroverleg had plaatsgevonden, eis- te intrekking van de moties. Zou dit niet voor 18 april gebeurd zijn, dan zou de coalitie verbroken worden. Bemoeienis Vrijdagavond 24 april 20.00 uur Gebouw Palace, Zomerhofstraat 15 (zijstraat Noordsingel) Spreker lijsttrekker CDA van Agt DONDERDAG 23 APRIL 1981 6e JAARGANG No. 25 Praktisch ladenkastje in noten/antiek finish. Afm.: H99xB75xD40 cm met vijf laden. Van 5997- voor 350L™ Afm.: H75xB54xD32 cm met vier laden. Van 100% katoen. Handgehaakt. Vele dessins. Met vul- ling. 40x40 cm Van 100% aery I. Lange mouw Twee zakjes. In off-white, marine en zwart Maten S-M-L Van46r- voor Blank gelakt. Afm.: 125x125x22 cm Eenvoudig te monteren Vanttr voor Bijpassende afdekhoes. Kompleet met vier grondpennen. Van T3r50voor Van polyester/ka- toen met smock- garnering In rose en bleu Maten 40 t/m 50 Buro/hobbylamp Kan alle kanten uit. Lengte 85 cm. Wip- schakelaar en tafel- klem Diverse kleu- ren. Geschikt voor 60 W Van zuiver scheerwol met IWS-wol- zegel. Motecht. Kwaliteit: Superieur! 200x140 cm van 495^ voor 240x170 cm van£QQrr- voor 250x200 cm TEft" van 4356:- voor JV* 300x200 cm QOC van voor VROOM^DREESMANN ^:;:-x-:vX--:---:v <••-•••-. 7>t. >ifaVW SCHIEDAM - Nu de verkiezingen van 26 mei naderbij komen begint het stadsbeeld langzamerhand te veranderen. De aanplakborden voor de nieuwe affiches van de politieke partijen staan sinds kort weer op diverse plaatsen in Schiedam opgesteld. Nog eventjes en het hele assortment, waar we uit kunnen gaan kiezen, prijkt erop. si De PvdA-fractie reageerde op dit ulti matum middels een brief, waarin toe- gegeven wordt dat de huisvestingsmo- ties, gezien de manier waarop ze in- gediend werden, beter ingetrokken zouden kunnen worden. Zo werd de mogelijkheid tot een verzoening met het CDA veilig gesteld. De beide frac- ties hebben dan ook afgesproken op 28 april een overleg te voeren. De geschrokken PvdA-fractie probeerde echter tegelijkertijd het onheil te be- zweren door massaal partijgenoot Konings af te vallen. De gemeente- raadsfractie joeg daarbij het afde- lingsbestuur van de PvdA tegen zich in het harnas. Het bestuur meent dat een dergeijke beslissing niet door de fractie genomen kan worden en er werd een commissie ingesteld die moet onderzoeken of de gevolgde procedure door de beugel kan. „Het afdelingsbestuur is altijd ondui- delijk geweest over fractieaangele- genheden", vindt Ge Brouwer. „Nu neemt de fractie een keerstappen en dan zijn de bestuursleden kwaad. Ik neem dat het afdelingsbestuur hoogst kwalijk". Bestuurslid Hans Bakker begrijpt niet waar Brouwer het lef vandaan haalt een dergelijke opmer- king te maken. „We hebben jarenlang discussies gevoerd over de bemoeienis van het bestuur met fractie-aangele- genheden. De fractie vond altijd dat we teveel onze neus in hun zaken sta- ken. We hebben dus op een gegeven moment gezegd: „Oke, we doen 't wat minder". Nu krijgen we het ver- wijt dat we ons te weinig bemoeien met de fractie. Daar komt nog bij, dat het op z'n minst te betwijfelen valt of het wegstemmen van Ko nings een zaak van de gemeenteraads- fractie is. Binnen de PvdA zijn name- lijk strikte regels die bepalen wanneer iemand in de fractie komt. Als daar sancties tegen komen is de kwestie ook een bestuursaangelegenheid. Vandaar dat we een commissie heb ben ingesteld", legt Hans Bakker uit. Wim Oomen, die deel uit maakt van de commissie, hoopt tijdens de leden- vergadering van 29 april wat meer duidelijkheid te kunnen scheppen. „We moeten dan op z'n minst de leden inlichten, nu alles al zo uitge- breid in de kranten heeft gestaan", vindt hij. Wethouder Zijdeveld in actie Binnen een kwartier was het bushuis/e brandschoon. SCHIEDAM De actie „Schoon Schiedam", die deze week gehouden wordt, heeft als een witte tornado in de stad huisgehouden. Vrijdag was wethouder Zijdeveld in actie te zien bij het winkelcentrum „de Ketel", waar hij het huisje bij de bushalte ontdeed van stickers en in viltstift en verf uitgevoerde graffiti. Gewapend met een oplosmiddel, een polijst- middel en water toog de wethouder welgemoed aan het karwei, gadege- slagen door winkelend publiek dat ook wel eens een wethouder aan het werk wilde zien. De wethouder had zichtbaar plezier in het schoonmaken en hij riep dan ook uit dat hij „dit heel leuk werk vond". Aangezien het bestand bus- huisjes groot genoeg is, ligt er dus een vreugdevolle taak voor Zijdeveld. Andere wethouders dragen ook hun steentje bij. R. Scheeres overhandig- de woensdagmiddag plantjes voor de bloemenbakken aan de eigenaar van de bistro aan de Dam. Tegelijkertijd werden de hekken bij de Korenbeurs geschilderd en werd het in onbruik geraakte brugwachtershuisje gesloopt. Vrijdag 24 april om elf uur 'soch- tends zal wethouder Posthoorn een lesbrief over milieu overhandigen aan het hoofd van de Openbare School „de Gorzen". De actie wordt dan op het Rozenburgerplein gehouden. Ver- brande paaltjes van speelwerktuigen worden vervangen en het trafohuisje wordt schoongemaakt. De bedoeling van de „grote voorjaarsschoonmaak" is het milieu extra onder de aandacht van de Schiedammers te brengen. SCHIEDAM - Het project „Omgaan met borstkanker", dat door de Pro- SCHIEDAM - Het aantal woningzoe kenden is in de maand maart toegenomen van 7827 tot 7896. vinciale Kruisvereniging Zuidholland en het Studiecentrum Sociale Oncologic is opgezet, zal op dins- dagmorgen 28 april in Dienstencen- trum „de Vier Molens" gehouden worden. Om tien uur begint een voorlichtingsbijeenkomst. De vroege opsporing van borstkanker neemt hierbij een voorname plaats in. Door middel van dia's wordt getoond hoe vrouwen zelf hun borsten kunnen on derzoeken. Vrouwen die een amputa te hebben ondergaan zullen aanwe- zig zijn om over hun ervaringen te vertellen. Een team van deskundigen beantwoordt vragen. De toegang is gratis. slaapbankstellen, enorme sorterlng. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzaleri Industrlegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM - De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt op maandag 27 april een tele- tekst-middag in zaal 3 van het wijk- centrum Blauwe Brug aan het Bach- plein 590. Leden en niet-leden zijn welkom vanaf 3 uur. Het wijkcen- trum is te bereiken met de bussen 52 en 53. SCHIEDAM De stadskwekerij aan de Fokkerstraat in de 's-Gravenland- sepolder zal op zaterdag 25 en zon- dag 26 april voor het publiek ge- opend zijn. Op zaterdag van tien uur 's ochtens tot vier uur's middags en op zondag van twaalf tot vier uur 's middags kan iedereen de planten, die van de zomer in de plantvakken worden gezet, komen bekijken. SCHIEDAM- Het behoud van de Stichting de Schiedamse Molens. van elkaar hetzelfde doel nastreef- Schiedamse Molens zal vanaf 28 april Voorheen waren er veel stichtingen, den. Maar al in 1970 werd duidelijk de taak zijn van 66n instelling: de organisaties en instellingen, die los dat de krachten gebundeld moCsten worden om zo efficient mogelijk te De mo ten vrijwilligcrs zullen wnaf 28 april in verenigingsvorm werken kunnen werken. De vier Schiedamse molens vormen het schamele restant van de 19 ba- lie-korenmolens die Schiedam ooit rijk is geweest. De instandhouding van de molens wordt dan ook uit historisch en ambachtelijk oogpunt ah zeer belangrijk voor Schiedam er- varen. De betrokken groepen en verenigingen hebben door hun werk in de loop der jaren een enorme mo- lenkennis opgedaan, die voor Schie dam behouden zou moeten blijven. Daarom werd gepleit voor een orga- nisatievorm, waarbij alle molengroe- peringen, de gemeente en het be- drijfsleven samen zouden werken. Op 28 april is het zo ver. De Stich ting Schiedamse Molens bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente, de Stichting Molen de Vrijheid en Molenvrijwilligers, de VVV, de Vereniging Hollandsche Molen, de Lionsclub Schiedam, City-Centrum Schiedam en Amager B.V. Speciaal voor de coordinate van alle werk- zaamheden wordt een medewerker aangetrokken. Naast deze twee ge- beurtenissen zullen de molen vrijwil- ligers op dezelfde dag een vereniging oprichten. De molenliefhebbers, die bij heel veel restauratiewerken geheel belangeloos hebben geholpen, voel- den steeds meer de noodzaak om zich beter te organiseren. De Stich ting de Schiedamse Molens hoopt vanaf 28 april alle activiteiten prof- fessioneel te kunnen aanpakken en begeleiden. Het behoud van de Schiedamse Molens is hoofddoel van de Stichting, SCHIEDAM - De Volkspartij voor Vrij heid en Democratic organiseert op vrijdag 24 april een verkiezingsbijeenkomst in het Novotcl aan de Harlaan 2. De bijecnkomst begint om half negen 's avonds. Minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat zal speciale gast zijn. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/ MAASSLUIS De Partij van de Ar- beid houdt vandaag, donderdag 23 april, een grote verkiezingsmanifesta- tie in het Waterweggebied. Overdag bezochten ploegen partijleden Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Rozenburg. Naast wijkbezoeken worden er discussiebijeenkomsten georganiseerd. Om half acht vanavond start een doorlopend programma in Sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan 5. Joop den Uyl, Ed van Thijn en Jaap van der Doef zullen spreken tijdens dit programma. The Amazing Stroop- wafels, Ladies First en Leen Persijn verzorgen het muzikale gedeelte. Van verscheidene organisaties zijn infor- matiestands ingericht. SCHIEDAM - Het Pannekoekhuis „de Vijver" in het Prinses Beatrix- park wordt op vrijdag 24 april officieel geopend. Om drie uur 's middags zal burgemeester J. te Loo de eerste pannekoek bakken. De eige- naars van „de Vijver" bieden de kinderboerderij een levend geschenk aan als herinnering voor de opening. De Rijnmond West Combinatie start volgende week in alle edities met de rubtiek „Stemhok", die tot de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 26 mei zal wor den gehandhaafd. In „Stemhok' worden alle activiteiten van de plaatselijke afdelingen van de poli tieke partijen die in de week daar- op plaats vinden, aangekondigd. Mededelingen voor de rubriek kunnen worden gestuurd naar de Rijnmond West Combinatie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen de itie.I SCHIEDAM De Schiedamse afde- ling van de „Evagelische Volkspartij" is dinsdag 14 april opgericht. Voor- lopige voorzitter van de EVP is Wim Fieggen. De nieuwe partij stelt zich tot taak de leefbaarheid van Schie dam te bevorderen. Hiertoe moeten vooral, waar het maar kan, woningen gebouwd worden. De EVP noemt als voorbeeld een vierhoogflat bovenop de Hema. Men wil de veiligheid van voetganger en fietser vergroten door de zebra's bij de Koemarkt beter te situeren en sluiproutes voor fietsers aan te leggen. Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN I In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad CONFLICT SPLUT PvdA IN TWF.F.F.N Van2&5'- voor JLJmW™ Sierkussentjes Vest ook geldig op de plaatselijke koopavond 1186A 1

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1