ALSDE NIETS BIEDT Schiedams Nieuwsblad ter meulen natuurlijk Bewoners Koekoekslaan 'benadeeld' ter meulen natuurlijk Brood in Blauwe Brag Bel: 010-766644 Grenen ^werkbank Programma Greenpace bij D'66 ter meulen natuurlijk woonmarkt brienenoord Hoge brug afgesloten Hier klopt iets niet. Honderd jaar samengevat in boekje 79.450 betaten. Gemeentediensten gesloten Vragen over winkelvestiging binnenstad Vow winder tool cw SCHIEDAM - Dit jaar, om precies te zijn op twaalf mei, is het hon- derd jaar geleden dat de Binnenstadskerk aan de Singel werd ge- wijd. Een gebeurtenis die het parochiebestuur van St. Liduina en Rozenkrans niet zonder meer voorbij wou laten gaan. Er werd een jubileum-commissie opgericht die een feestprogramma samenstel- de met als uitgangspunt: een zo breed mogelijk bereik van alle groeperingen. De Binnenstadskerk (door omwonen- den Singelkerk genoemd) is niet al- leen binnen Schiedam maar tot in de verre omtrek de enige in haar soort. Zij is Neo-Gotisch. Een stijl die stamt uit de tweede helft van de vorige eeuw. Bouwer van de kerk was de architect EJ. Margry, een leerling van Cuypers wiens meest bekende bouwsels het Rijksmuseum en het Centraal Station te Amsterdam zijn. .Jammer genoeg", vertelt een der leden van de jubileum-commissie de heer Van der Zant, .Jiechtte men tot voor kort niet veel waarde aan de- ze bouwstijl. Gelukkig is daar nu eni ge verandering ingekomen en staat de kerk op de lijst van monumenten. Wjj hebben dan ook een subsidie aange- vraagd om in staat te zijn enige drin- gend noodzakelijke reparaties te la- ten verrichten. Het onderhoud van zo'n gebouw kost namelijk ontzet- tend veel. Dat geld moet door de pa- rochianen zelf bijeen worden ge- bracht want we krijgen nu eenmaal geen steun uit Rome of het Bisdom. Het hangt dus echt van de Kerkbij- drage van de mensen, en een even- tuele subside af, of de kerk behouden kan blijven en niet zoals de voorma- lige Liduinakerk moet worden afge- broken. Dat zouden we echt betreu- ren want uiteindelijk vormt ze mede het stadsbeeld van Schiedam". De heer Van Zant raakte zo geboeid door het historisch verleden van de kerk dat hij er een boekje over maak- te. Ruim twee jaar snuffeide hij daar- toe in de kerkkronieken, notulen en allerhande archieven. De bedoeling is dat het boek rond zeventien mei, wanneer de officiele kerkelijke jubi- luemviering plaats vindt, zal uitko- men. Drie in een Bij het samenstellen van het program- ma rond het eeuwfeest heeft de jubi leum-commissie (bestaande uit de he- ren Jongepier, Coppes, v.d. Zant en v.d. Horst, broeder Josef Hengst en de dames Bastiaanse en Dingenouts) gekozen voor zowel kerkelijke als buitenkerkelyke festiviteiten voor jong en oud. De parochie telt namelijk aardig wat jongeren", aldus Van der Zant, „die zich verdienstelijk maken met het "Joke van Leeuwen staat deze week op de plankcn van De Teerstoof. Cabaret Vrijdag 24 en zaterdag 25 april staat Joke van Leeuwen op de planken van theater De Teerstoof in de Nieuw- straat, met haar nieuwe cabaretpro- gramma „Hoe langer hoe zwanger". Zwanger kan men zijn op vele manie- ren zoals blij (een kind dragend), of bevreesd (wanneer men volledig in beslag wordt genomen door naderend onheil). Het programma begint beide avonden om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toe- gangsprjjs bedraagt f 10,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 7,50. Kaarten kunnen worden gere- serveerd van maandag tot en met vrij dag via de V.V.V. Schiedam, telefoon 266000 (hiervoor betaalt men vijftig cent extra) en ^rjjdagavond plus zaterdag via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten die- nen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Film In de week van 23 tot en met 29 april draait in het Passage Theater de film ..Hooper". Sonny Hooper (Burt Reynolds) is top-stuntman in Hollywood. Hij heeft al enige tijd last van een rug- blessure maar is toch nog niet van plan zijn beroep op te geven. Op zekere dag ontmoet hij tijdens een liefdadigheidsshow Ski, een nieuwe jonge stuntman. Tussen de beide mannen ontstaat een vriendschap die er toe leidt dat ze gezamenlijk beslui- ten een levensgevaarlijke stunt uit te halen. Een sprong over een ravijn met een raketauto. De voorstellingen zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag). De film is toegankelijk voor personen van alle leeftijden. In Passage Bio staat gedurende de- zelfde periode ..Eyes of Laura Mars" op de spoelen. Laura Mars is een wereldberoemde modefotografe. Wanneer zij te maken krygt met een serie geheimzinnige ge- beurtenissen roept ze de hulp in van politie-inspecteur John Neville en wordt promt verliefd op hem. De film, die toegankelijk is voor perso nen van twaalf jaar en ouder, draait dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur (be halve zaterdag- en zondagmiddag en maandag). Kindervoorstellingen Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar het „Woody Woodpecker festival" dat bestaat uit twaalf kostelyke teken- films in kleur. Op 25 april wordt er in de grote zaal van het Passage Theater een Turks kinderfeest gehouden. Het feest be gint om 13.00 uur. Quibus In caf6 de Quibus aan de Lange Ha ven kan men zondagavond om half tien gaan luisteren naar de groep .Palmeira". Zij spelen een mengeling van Latin en Jazz muziek van voor- namelijk Braziliaanse stijl. De toe- gang tot de Quibus is als altijd gratis. Exposities Tot en met zondag 26 april zijn in het Stedelijk Museum aan de Hoog- straat de volgende exposities te be- zichtigen: „Kunstenaars uit het Other Books So Archief" (een ten- toonstelling van door kunstenaars vervaardigde boeken) en „De wereld van Donald Evans" (een verzameling getekende ndt echte postzegels). Tevens vindt men in het Stedelijk nog de tentoonstelling „Zeventien kunstenaars uit Bremen" (deze expo- sitie geeft een goed beeld van de ver- schillende stromingen in de beelden- de kunst). Het Stedelijk Museum is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Zon- dags van 12.30 tot 17.00 uur. De toe- gang is gratis. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot Vmaandag 17.00 uur. Handig, zo'n tafelzeii! uitvoeren van vrijwilligerswerk. De laatste jaren blijft ook het aantal pa- rochianen vrij constant. Na het sa- menvoegen van de voormalige drie parochies in de binnenstad, tot de huidige ene, hebben namelijk vrij veel mensen de kerk verlaten. Zij voelden zich blijkbaar niet thuis in een ander kerkgebouw. Momenteel is aan die terugloop duidelijk een eind geko- men. Vermoedelijk is dat ook de re- den dat we in de kerk twee nieuwe jonge geestelijken, pastoor Vismans en kapelaan Nobel, hebben gekre- gen. Net als hun voorgangers dragen zij tevens de zorg voor de zaterdag- avond en zondagdienst in de kapel van Huize Frankeland, waar onze parochianen ook gebruik van kunnen maken" Naast de organisatie van de festivitei ten heeft de jubileumcommissie zich eveneens ingezet om de honderdja- rige Binnenstadskerk een passend ge- schenk aan te biedey. Omdat het or- gel in slechte staat verkeert, volgens een onderzoek zal restauratie zeker zo'n zeventigduizend gulden gaan kosten, heeft men gekozen voor een geldelijk geschenk waarvan de helft bestemd is voor het orgelfonds en de rest voor een bejaardentehuis in Chili. Giften kunnen worden over- gemaakt op postgiro 26.25.000 of op bankrekening nummer 47.94.71.290 van de Amro-bank ten name van de parochie St. Li duina en Rozenkrans te Schiedam. SCHIEDAM Ruim 200 leden van de Vereniging Ruimtelijke Ordening Schiedam- Kethel en omstreken voe- len zich in emstige mate benadeelt door „het ontbreken van informatie en inspraak" over de vestiging van een woonwagenkamp aan de Koe koekslaan. Op een algemene leden- vergadering, die op 6 april 1981 ge houden werd, besloten de leden dat de gemeente erop gewezen moet wor den dat zij op de verkeerde manier bezig is. Men besprak hiertoe diverse jjuridische procedures, maar ook mo- gelijkheden voor alternatieve acties. Een bewoner van de Koekoekslaan heeft inmiddels een brief naar het College van Burgemeester en Wet- houders en de Gemeenteraadsleden gestuurd, waarin hij voorstelt het woonwagenkamp in Woudhoek- Noord te plannen. Men kan dan, aldus de schrijver, het woonwagen kamp tegelijk ontwerpen met nieuw te bouwen woningen. De briefschry- ver meent dat alleen die oplossing zonder vertraging kan worden uitge- voerd. De bewoners van Kethel-Oost zullen namelijk hun kritiek in de vorm van bezwaarschriften vatten. De behandeling van die stukken kan veel uitstel veroorzaken. Sokken... Herman Brood. SCHIEDAM - Hoe de band „Wild Romance" samengesteld zal zijn, is nog niet bekend, maar in ieder geval zal Herman Brood met zijn groep op zaterdag 25 april optreden in „de Blauwe Brug". Herman Brood begon zijn carriere in de zestiger jaren. Als pianist bij ,,Cuby and the Blizzards" werd hij bekend in den lande. In 1974 richtte hij de groep „Vitesse" op, die maar kort bestond. Herman Brood werd echter vooral bekend als zanger, begeleid door „Wild Romance". De groep, die enige wisselingen van bezetting doormaakte, bracht de el- pee's ..Street", „Shpritz" en „Cha Cha" uit. Daarna volgde een tournee in Amerika, waar de langspeelplaat „Go Nutz" werd opgenomen. De nieuwste plaat van Brood and his Wild Romance werd gemaakt met Peter Walrecht, Gerrit Veen, Erwin Java en Cees Meerman. Na het opne- men van „Wait a minute" is de bezet ting weer gewijzigd, zodat nog niet bekend is wie er komen spelen. In het voorprogramma zullen de ..Long Johns" optreden. Het concert begint om acht uur in de Blauwe Br.ug aan het Bachplein 590. De toe- gang kost f. 6,-- en de kaartjes zijn in de voorverkoop bij Free Record Shop en het wijkcentrum. De Stich- ting Open Jongeren Centrum Schie dam (O.J.C.) heeft de organisatie in handen. Vooruwtijdelijke auto. interRent makkeli|k geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 De honderdjarige Binnenstadskerk. Vanaf heden vermeldt het jubi- leum-programma van de Binnen stadskerk nog de volgende festi viteiten: zaterdag 2 mei wordt er's mid- dags om twee uur door leerlingen van de St. Jozefschool in het Pas sage Theater een musical opge- voerd voor de jeugd. 's Avonds kunnen de ouderen in het Passa ge Theater gaan kijken naar de toneelgroep ..Alberdingk Thijm" met de kiucht .JBokken en gei- ten". Zondag 17 mei wordt het hon- derdjarig bestaan offlcieel her- dacht binnen de kerk met een plechtige Eucharistieviering (met als celebrant Dr. Adrianus Johan nes Simonis, Bisschop van Rotter dam en de vocale medewerking van de koren ,,In Honorem Dei", „The Creedsingers", Jubilatio" en het Valeriuskoor), gevolgd door een jubileum receptie. Vrijdagavond 22 mei wordt er in de jubilerende kerk een openbaar kerkconcert gegeven door het Koninklijk Schiedams Mannen- koor „Orpheus" onder leiding van dirigent Richard Ram, die tevens het orgel zal bespelen. Zondag 24 mei vindt er om 10.30 uur een Eucharistieviering plaats voor de jeugd, met medewerking van het Martiner Jongerenkoor. SCHIEDAM - De heer R.H. Pillard, di- recteur van de Schiedamse Gemeenschap, heeft zijn functie als directeur van het Pas sage Theater neergelcgd. Een van de aanlei- dingen hiertoe was net negatieve besluit van Gedeputeerde Staten over het aantrek- ken van een extra medewerker voor de Schiedamse Gemeenschap. Een bestuurslid van de S.G. zal voorlopig de contacten tus sen bestuur en theater cnderhouden. SCHIEDAM - De plaatselyke af- deling van D'66 houdt vanavond - donderdag 23 april - een algemene le- denvergadering in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. De milieu-or- ganisatie ..Greenpeace" zal op de avond centraal staan. Een vertegen- woordiger van Greenpeace zal met behulp van dia's enkele acties van de organisatie toelichten. Ook niet- leden zijn bij deze vergadering wel- kom. Het programma begint om acht uur. SCHIEDAM De gemeentelijke kan- toren en diensten zullen gesloten zijn op Koninginnedag donderdag 30 april, de Dag van de Arbeid vrijdag 1 mei en op Bevrijdingsdag dinsdag 5 mei. Het Stedelijk Museum is op Koninginnedag, 1 mei en 5 mei ge opend als op zondag, dus van 12.30 tot 17.00 uur. Het Bureau Burgelijke Stand van de secretarie-afdeling Algemene- en Bur- gerzaken, Overschiesestraat 2, is op vrjjdag 1 mei geopend van 10.00 tot 12.00 uur, doch uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Op 5 mei is het Bureau Burgelijke Stand van de secretarie- afdeling Algemene- en Burgerzaken, Overschiesestraat 2, is op vrijdag 1 mei geopend van 10.00 tot 12.00 uur, doch uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlij den. Op 5 mei is het Bureau Burge lijke Stand de gehelc dag gesloten. Het Openbaar Slachthuis/Keurings- dienst zal op 30 april gesloten zijn, doch waarschijnlijk open blijven op vrijdag 1 mei. Dinsdag 5 mei zal het slachthuis gesloten zijn. De vee- houders worden verzocht tijdig aan gifte te doen wanneer zij kadavers hebben. De Openbare Nutsbedrijven zullen gedurende de feestdagen wel bereik- baar blijven voor storingen van gas, CAI, water en elektriciteit, op tele- foonnummer 62 22 22. De Reinigingsdienst van de O.N.S. zal geen huisvuil ophalen op Koninginne dag (verschoven naar 4 mei) en op 5 mei (verschoven naar vrijdag 8 mei). Vrijdag 1 mei zal wel huisvuil worden opgehaald. De Openbare Bibliotheek zal op 5 mei de gehelc dag gesloten zijn. Symbolische prijzen! ruimte voor platen, pick-up, radio oft. v. Uitvoering: wit. Laden in wenge Maat: 126 cm breed tot en met 200 cm breed (uitschuifbaar), hoog 49,5 cm, diep 46 cm. Weekaanbiedings- AA prijs SfSlj (zolang de voorraad strekt) SCHIEDAM - De verbinding tussen Schiedam en Overschie zal op zondag 26 april verbroken zijn. De Hoge Brug over de Delfhavense Schie by de Overschiese Dorpsstraat wordt dan tussen acht uur's ochtends en vijf uur 's avonds voor alle verkeer afgesloten. Bus 40 van Schiedam naar Hillegersberg zal die dag via de Vlaar- dingerweg, de Tweede Hogenbanweg en de Rotterdamse Rijweg naar de Overschiese Dorpsstraat ryden. SCHIEDAM Naar aanleiding van berichten in de pers heeft PvdA'er J. Simons vragen gesteld aan het col lege van Burgemeester en Wethou- ders over plannen voor gTOOtwinkel- bedrijven in de binnenstad. Simons vraagt zich af of er gesloopt zal moe- ten worden en hoeveel panden er zouden moeten verdwijnen, wanneer er besloten wordt een of meerdere warenhuizen in de binnenstad toe te laten. Bovendien wil hij weten of er inderdaad besprekingen worden ge- voerd met diverse gTOOtwinkelbedrij- ven en een bouwmaatschappij, welke de binnenstad vol zou moeten bou wen. Simons ziet liever dat er geen grote nieuwe winkelvestigingen in de bin nenstad komen, alvorens de nood- zaak daartoe is aangetoond via een gedegen marktonderzoek. Ook zou de gemeenteraad dan eerst in moeten stemmen met deze vestigingen. Hoe kan een reisburo, dat toch bekend staat om z'n kwaliteitsreizen nou een 10-daagse treinreis naar de Italiaanse Riviera aanbieden vanaf maar £521,- Kom naar Holland International Reisburo en het wordt u haarfljn uitgelegd. Schiedam, G. Verboonstraat17-21,010- 266077, HOLUND INTERNATIONAL Reisburo y DONDERDAG 23 APRIL 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 17-587 t Van een stevige kwaliteit plastic. In ca. 60 dessins en kleuren. 115 cm breed. Per meter in dames- en kindermaten. 70/30 acryl/polyamide. O.a. marine/ rood, marine/bleu, bruin/beige, rood/wit etc. Maten 27/30 t/m 39 Zi Wi] verhuren personen- en bestelauto s SCHIEDAM - Het consultatiebureau voor tbc-bcstrijding aan de Stadhouderslaan 117 is op vrijdag 1 mei gcsloten. Voor na- dere inlichtingcn en het maken van nieuwe afspraken kan men zich wenden tot de GG en GD in Rotterdam, telefoon 135000 toestel 157. .'V-lt-,1",. Grote restantpartij velours de gene kleedjes met goudgaion afgezet. Vele warme kleurenkombinaties. In roosdessin. 0 18 cm. Voor 19 x 35 cm voor 1,50 Ook grotere maten. IJsselmondselaan175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 Geopend: maandag t/m donderdag 9-1730 vrijdag en zaterdag 9-17 uur Koopavond. vrijdag van 19-21 uur Binnenstadskerk jubileert i

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3