EEN MAA TJE MEER IS GEEN PROBLEEM KATOEN BLIJFT 'T DOEN in de derde wereld zijn voor hun levensonderhoud afhanke- lijk van katoenen artikelen als garens, weefsels, kleding. Van links naar rechts: drie wij- de rokken over elkaar gedragen als zonnejurk van katoenen „crinkle" batist, bedrukt met oosterse motie- ven. Ensemble, bestaande uit rirnpel- rok met bijpassend t shirt je van bedrukte katoenen jersey. Prachtige kimono uit Thailand met geborduurde draak op de rug en afgezet met rode biezen. Dat mooie en modieuze kleding gemaakt wordt van katoen be wijzen deze foto's, die gemaakt zijn van produkten uit India, Nepal, Thailand, Indonesie en Mexico. Wit lingerie setje van katoenen batist met geborduurde bloempjes versierd. Huisvlijt uit Mexico in de vorm van een rechtvallend mini-jurk- je met ingeweven jacquardbanen. Bijzonder fijne bloes van grijze katoenbatist, afgewerkt met gebor duurde bloemmotieven, duidelijk af- komstig uit Indonesie. In tegenstelling tot de vele produkt, verkregen door gedul- kunstmatige vezels is katoen dig werk van miljoenen handen. een arbeidsintensief landbouw- Ongeveer 130 miljoen mensen De roklengte is geen punt van discussie meer: het zwaartepunt ligt rond de knie, terwijl zone! langere als kortere modellen voorkomen. De rokken zijn zonder uitzondering heel wijd; er kan gekozen worden uit cirkelrokken, Van veel van de nieuwe modetendenzen voor de grote snoepen de kinderen mee. Kinderen houden bijvoorbeeld net zo goed van de marinestijl. Daarom zijn er voor hen witte jeans, jurkjes in blauwwit met nautische opdruk, witte zeiljacks met badstof voering, polo's en sweaters in o.a. blauw-witte strepen enz. Twee prima voorbeelden: een originele witte broek met drukkers langs de zijnaad en een marinekleurige broekrok van gechintzte katoen. Verder zijn er tal van combinaties in jungle Hawai-prints en worden bermu- da's, t-shirts, sweaters, jacks e.d. op dezelfde manier gecombineerd als bij de gro ten. Voor de kleintjes zijn er verder sportieve velours joggingpakken met een korte of lange broek. Heel lief staan de modellen met applicaties, borduursels, smockwerk e.d. Com plete landschappen, strandtaferelen, grote sorbets of dieren zijn op salopettes, overalls, t-shirts, jurken, overgooiers enz. afgebeeld, wat een ailervertederendst plaatje oplevert. Voor kleine dametjes zijn er ook nog kittige minirokjes, mouwloze overalls, jacks, jurkjes en broeken in beddetijkstrepen. Alles in vrolijke kleuren uitge- voerd. DONDERDAG 2i APRIL 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 17-590 Variaties od een Materiaal: Nederlands Katoen Instituut, C. en A. Nederland, Marion Mode. Samenstelling: len Cohen. Bijna 1/3 van de Nederlandse vrou- wen heeft kledingmaat 44 of meer. Dat is gebleken uit onderzoeken en met dit gegeven in de hand zou je verwachten dat het kledingaanbod daarop zou aansluiten. De betrokken vrouwen weten maar al te goed dat dit niet helemaal waar is. Terwijl de kledingrekken met de kleinere maten vol hangen in diverse modestijlen, zijn er na maat 44 nog maar enkele stuks waar je uit kuntkiezen. Voor ae mollige vrouw aie met de mode mee wil doeri is er nu groot nieuws: half maart rerschijnt op de Nederlandse tijdschriftenmarkt een uniek blad met uitsluitend mode voor volslanken, uitgegeven door het zelfmaak-modeblad Marion. Zolang de confectie vrouwen met 'n maatje-meer zo stiefmoederlijk be- handelt is zelf maken of laten maken de enige oplossing. Het is opvallend dat het dikker zijn vaker een probleem is voor de vrouw zelf dan voor haar omgeving. Het valt anderen soms niet eens op. De grootste fout die dikkere vrouwen maken is dat ze vaak te strakke kle- ren dragen. Daarmee vestigen ze juist de aandacht op die extra pondjes. Een goed voorbeeld is Caroline van Hemert. Jarenlang probeerde ze slanker te worden. Ze hulde zich in vormeloze jurken die alles moesten verdoezelen en vergat daarbij dat haar talent belangrijker was. Heel langzaam kwam de Schotse zangeres tot het 'besef dat de Nederlanders haar met haar omvang accepteerden. Ze is er nu wat minder onzeker over maar ze bekent dat het lang geduurd heeft voordat het zover was. Als |e haar ontmoet valt haar figuur hele mr>al niet op. Ze ziet er goed gekleed uit, weet wat ze absoluut moet vermijden en met welke foefjes ze slanker kan lijken. Ze zegt dat ze altijd voor soepele stoffen kiest omdat die mooi om de heupen vallen en slank afkleden. Ze kiest vrijwel uitsluitend voor een v-halsuitsnijding die haar hals slanker maakt en ze zal nooit een mouwloze jurk dragen omdat ze haar bovenarmen bedekt wil houden. Een lange blouse of heuplang vest gebruikt ze om de heupen te camoufleren. Het zijn kleine trucjes die goed werken.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7