Dolly Dots openen nieuwe vestiging Van Dijk BY Makkelijk: Cemsto, de grootste schoonmaker van Nederland, zit vlak bij u om de hoek. vjMS* Fiat 127 nu ook met dieselmotor 4S/6/7/8 MEI 1981 AHOY'-ROTTERMM V 150.- 29.- - 37.50 ■up Goedkope Peugeot 104 ZL H OPGERU1MD GEVOEL ecfa Do Voyage: Stationwagen Opel Commodore vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zalerdag voordeel - vrildagi zaterdag voorcieei Smyrna tafelkleed Vendomatic stereo-radiocas- setterecorder PRC 895 969- Heren (zomer) jack Si ml Service mmmmwmmmmm INFO SELECTA DE INFORMATIEBEURS S*" V00R0NDERNEMERS IN HET MIDDEN KLEEKBEDRUF mm WOENSDAG 29 APRIE 1981 RIJNMOND/WEST COM BIN ATI E 18-518 J Na zeven jaar plegcn gehuw- den volgens esn Amerikaans spreekwoord de kriebels te krij- gen. Dat geldt ook voor VW, waar onlangs de nieuwe Sciroc- co, precies zeven jaar na num- mer een, ten doop werd gehou- den. Een nieuwe Scirocco met een totaal nieuw koetswerk, eni- ge onderhuidse veranderingen, maar verder dezelfde techniek els voorheen. ^1|pt HililllillPnRHPlF ■*'2. - BRANDSTOFVERBRUIK f ROTTERDAM „Wanneer zie je een Honda nu in een werk- plaats. Zelden toch! Daarom is een goed ingerichte verkoop- ruimte bijna voldoende om dit merk auto te verkopen. Zo'n ruimte hebben we in Vlaardin- gen gevonden. Daar zullen vanaf 1 mei aanstaande in een schitte- rende showroom aan het Veer- plein op nummer 8 nieuwe en gebruikte wagens van het merk Honda worden verkocht." iHMj In 34 plaatsen in Nederland is een vestiging van Cemsto. Kompleet met objektleidmg, regiomanager en de know-how van de grootste en meest deskundige schoonmaker van het land. Wordt uw bedrijf daar nog schoner door? Dat lijkt ons met onmogelijk. Het is in teder geval makkelijk: voor ons om snel bij u te kunnen zijn; voor u om de zekerheid te hebben dat bij plotselinge schoon- maakproblemen Cemsto 'vlak om de hoek zit*. Cemsto is de grootste schoonmaker van Nederland geworden door de grootste aandacht voor de allerkleinste details. Cemsto staat voor u klaar. Een telefoontje en we presenteren ons. Cemsto Rotterdam, Westersingel 6, tel. 010-363044 BETBOUWBAAB Verkrijgbaar in fraaie dessins in warme- en sfeervolle kleurstel- lingen. Afmetingen 135x165 cm. en rond met een diameter van 135 cm. Van -W5r- voor POLAROID POLAROID AM/FM stereo radio recorder speelt zo wel op lichtnet als op batterijen 2 inge- bouwde condensa- tor-microfoons automatische FM fijnafstemming slaap-schakelaar" voor cassette Van.24#^voor Van Z&r- voor Sportief en eigentijds. Licht poplin (65/35% pol/ katoen). Tricot boord en verdekte sluiting. In blue, marine en caramel Maten 46 t/m 54. VROOIVI DREESMANN VW Scirocco na zeven laar in nieuwe ias rr* .1 ..iimipl. "MWWWWilllJW"'1!*,. -ft "Wra* - V'K 'i- Die techniek is ook goed, want die zit ook in de zo succesvolle VW Golf, die indertijd kort na de Scirocco op de markt verscheen, maar waarvan nu nog geen opvolger wordt verwacht. De Scirocco gaat dus meer en meer een ei- gen leven leiden. Wordt minder en minder de Golf Coupe die hij in feite is. VW wil ook niet dat de Scirocco en Golf over een kam worden geschoren. Spreekt van een volledig eigen model dat r.iet is afgeleid van een bestaande personenwagen. Ook al komen heton- derstel en de motor dan ook uit de gro- te series. De nieuwe Scirocco heeft een opval- Iende wigvormige koets met een brede middenstijl en een sterk gebogen ach- terruit die tevens dienst doet als kof- ferdeksel. Over die ruit loopt een spoi ler die volgens VW niet alleen de weg- ligging verbetert, maar er tevens voor zorgt dat de achterruit schoon blijft. VW is nog wel bereid tegen extra beta- ling een ruitewisser achterop te leve- ren, maar zegt er onmiddellijk bij dat deze wisser bepaald niet nodig is. De nieuwe Scirocco is verkrijgbaar met viercilinder motoren met inhou- den van 1,3 liter, 1,5 liter en 1,6 liter. De laatste machine kan zowel met car- burateur als met inspuiting worden geleverd. De vermogens van de ver schillende motoren lopen uiteen van 44 kW (60 pk) voor de 1,3 liter tot 81 kW (110 pk) voor de inspuiter. Met.de kleinste motor is de ranke sportcoupe goed voor 156 km/uur en met de in spuiter is volgens fabrieksopgave 190 km/uur mogelijk. De acceleratie van de inspuiter van 0 tot 100 vergt slechts 9,5 seconden. De 1,3 liter is nog altijd goed voor een acceleratie van 14,8 se- y --"d V' -■ v conden voor de 0 tot 100. Dit, vooral doordat deze versie slechts 830 kg weegt. De zwaarste uitvoering komt op 895 kg. De 1,3 liter Scirocco is te leveren in de uitvoeringen L en GL. De laatste is uiterlijk onder meer te herkennen aan de breedband halogeen koplampen met daamaast in de grille opgenomen mistlampen. De 1,5 en 1,6 liter carburateurver- sies kunnen worden geleverd in de uit voeringen LS, GLS en GT. In het laat ste geval heeft de wagen vier rechthoe- kige koplampen. Deze zijn ook terug te vinden op de GTI. De inspuitmotor is ook in de GL1 leverbaar. Alle modellen hebben halogeen veriichting en een ge- laagde voorruit. Het brandstofver- bruik van de verschillende typen is nog gunstiger dan dat van de voorgan- gers. Dit, doordat de nieuwe carrosse- rie een beduidend lagere luchtweer- standscoefficient heeft (0.38). Tevens is de vormgeving van de nieuwe car- rosserie ervoor verantwoordelijk dat de ..lift" bij hogere snelheden veel minder is dan bij het voorgaande mo del. Met name de achterkant blijft be- ter op de weg gedrukt dan voorheen. Ook draagt de zelfcorrigerende achter- as van de nieuwe Sicrocco overge- nomen van de Passat bij tot een be- ter weggedrag. De nieuwe carrosserie is zo'n 16,5 cm langer dan die van de voorganger. Daarvan komt 9,5 cm ten goede aan de kofferruimte die een in- houd heeft die 76 liter groter is dan voorheen. Vrij vertaald komt dat neer op twee kleine of een hele grote koffer. Ook in het interieur is de ruimte wat toegenomen, maar een volwaardige vierzitter is de Scirocco toch bepaald niet. Echter, niet te grote mensen kun nen het achterin heel behoorlijk uit- houden. Net als de carrosserie is ook het interieur geheel nieuw ontworpen. Het dashboard is nu meer geent op dat van de nieuwe Passat. Het geheel maakt een zeer verzorgde indruk. De nieuwe Scirocco is 4,05 meter lang, bij een breedte van 1,63 meter en een hoogte van slechts 1,31 meter. De wielbasis is net als voorheen en net als die van de Golf 2,40 meter. De prijzen van de nieuwe versies zullen naar verwachting zo'n procent of acht hoger zijn dan die van de voorgaande modellen. De nieuwe 3-deurs 104 ZL van Peugeot is een compacte, zuinige auto, die tegen een aantrekkelijke prijs van f 11.995,- over alle goede Peugeot - ken merken beschikt als daar zijn: het comfort, de lange levensduur en rij-eigenschappen. De 3.36 meter lange auto verbruikt bij een snelheid van 90 kilometer per uur slechts een liter benzine op iedere 17,5 kilometer. De standaarduitvoering van de 104 ZL omvat onder meer het volgende: geheel met stof beklede voorstoelen met verstelbare rugleuningen; achteruitrijlampen; een mistachterlicht; achterruitverwarming; een geheel neerklapbare achterbank en een radio-console. Ook qua techniek is de 104 ZL een uiterst moderne auto: lichtmetalen, 4 cilindermotor, onafhankelijk geveerde voor- en achterwielophanging, radiaalbanden een kooiconstructie met kreukelzones. Alle 104 Sedanmodellen hebben vernieuwde achterlichtunits, waarin achteruitrijlamp en mistachterlicht zijn opgenomen. Ook een radioconsole en een anatomisch gevormde pookknop vinden we nu in alle 104's. De Peugeot 104 GR is als eerste Peugeot uitgevoerd met een ,,econoscoop" brandstofverbruiksindicator) A, Aan het woord John van Dyk, be- kend verkoper van ,ster'-automobiel Mercedes en sinds korte tyd verte- genwoordiger van merk Honda in het rayon Vlaardinge.i-Maassluis. Dit agentschap van het Japanse merk, dat Van Dijk in Rotterdam al enige tijd heeft, kxijgt 1 mei aanstaande zijn officiele beslag wanneer J. van Dijk Automobielbedrijf Vlaardingen BV de nieuwe vestiging aan het Veerplein officieel gaat openen. Feestelijk tintje aan dit gebeuren wordt gegeven door de Dolly Dots. De lieftallige dames van de populaire zanggroep zullen vrijdag om 12 uur de opening verrich- ten. Daarna gaat de groep tot 14 uur handtekeningen, foto's en grammo- foonplaten uitdelen. „Alhoewel aan het Veerplein alleen maar Honda's worden verkocht en niet gerepareerd betekent dit niet dat we geen service of reparatie verrich- ten," vertelt Van Dijk. ,,In onze vestiging aan de Spinozaweg in Rotterdam staat het uitgebreide service-apparaat klaar om de proble- men te verhelpen. Een speciale truck met oplegger gaat indien nodig tus sen Vlaardingen en Rotterdam rijden om de klant ten dienste te zijn. Maar nogmaals of dit vaak nodig is bctwjj- fel ik." John van Dijk, nu ook een Honda-vestiging in Vlaardingen. sf££*jy i'i'X De showroom aan het Veerplein 8 heeft een totale opper- vlakte van 300 m2. „Een Honda, of het nu een Prelude, de yerkoopleider van onze nieuwe Civic of Accoord is, zie je nu eenmaal vestiging, de heer Bal, zeker zal kun- zelden in de garage. En dat is iets dat nen beamen." Overheid en bediijfsleven geven een compleet overzicht van wat de modeme andernemer nodig heeft voor zijn bedrijf svoering. Financiering, subsidies, kredieten, verzekeringen, export-mogelijkheden, transport etc. Kortom een totaaloverzicht van conunerciele- en niet commerciele dienstverlening. OPENINGSTIJDEN Dagelijks van 11.00 17.00 uur. Woensdag en donderdag ook van 19.00 - 22.00 uur. .Voyage", de naam zegt het al: geen gewone reis, maar 'n wat lux- ere trip. En dat dan in een nieuwe stationwagen van Opel, gebaseerd op de Commodore. Die Commodore is al de luxe ver sie van de Opel Rekord, uitgerust met een 6 cilinder 2,5 liter motor, voorzien van een 5 versnellingsbak en veel extra's ter verhoging van het comfort ondermeer standaard stuurbekrachtiging. De officiele prijs voor de Neder- Iandse markt is nog niet bekend, maar men mag rekenen op een dik- ke 32.000,- voor deze auto. Fiat heeft in Italie een dieselversie van de populaire 127 uitgebracht. Het betreft een in de Braziliaanse vestiging van Fiat ge- bouwde uitvoering, waarin dwars voorin een 1,3 liter viercilinder dieselmotor ligt die de voorwielen aandrijft. Het model van de ze 127 Diesel wijkt enigszins af van dat van de Europese versies: met name de schuin voorover hellende voorkant en de grotere achterlichten onderscheiden de 127 Diesel die in Brazilie overigens 147 wordt ge- noemd van de 127 met benzinemotor. De motor van de 127 Diesel is direct afgeleid van de 1,3 liter benzinemotor die Fiat in Brazilie ge- bruikt in het model 147 Sport. Deze motor wordt eveneens in een uitvoering gemaakt die op alcohol loopt. Tijdens de afgelopen RAI personenautoten- toonstelling heeft Fiat zo'n uitsluitend voor het thuisland bedoelde Braziliaanse 147 met alcohol- motor getoond. Het knappe van de dieselmotor van de 127 is, dat hij op dezelfde lopende band en met dezelfde ma chines wordt gemaakt als de alcohol- en benzine- versies. Fiat heeft bijvoorbeeld de ruimte, die bij de benzineversie wordt gebruikt voor de montage van de bougie, bij de diesel gebruikt om er de voorka- rner en de inspuiting in te plaatsen. Voorts staan de kleppen onder dezelfde hoek hoogst ongebruike- lijk bij een diesel als die van de benzinemotor. Op deze wijze kan een enorm aantal bewerkingen van de cilinderkop voor de verschillende typen mo toren gelijk worden gehouden. Wel moest, vanwege de schuin staande kleppen, gebruik worden ge maakt van speciale zuigers met kam om tot de ver- eiste hoge compressieverhouding (20:1) te komen. nenzijde bekleed en is ook het schot tussen de mo- torruimte en de passagiersruimte extra zwaar bekleed. De 127 dieselmotor levert een maximum vermogen van 33,1 kW (44,4 pk) bij 5000 toeren per minuut. Dit is globaal hetzelfde verrhogen als dat van de 903 cm3 viercilinder benzinemotor uit de 127. Het maximum koppel van de diesel ligt met 74,5 Nm bij 3000 toeren echter ruim 16% hoger, hetgeen in een grotere trekkracht tot uiting komt, maar niet resulteert in een snellere acceleratie. Dit omdat de benzinemotor veel sneller op het gas reageert en sneller op toeren is, terwijl voorts de dieselversie zo'n 115 kg zwaarder is. De 127 Diesel loopt volgens fabrieksopgave maxi- maal 130 km/uur en de acceleratie van 0 tot 100 vergt 23,5 seconden. Voldoende voor een dergelijke wagen, maar in absolute zin gezien vrij matig. De meeste moderne diesels accelereren tegenwoordig ruimschoots binnen de 20 seconden naar 100 en een top van 140 is in deze categorie normaal het mini mum. Qua brandstofverbruik komt de 127 Diesel uiter- aard gunstig uit de bus. Bij een constante snelheid van 90 km/uur loopt de wagen 1 op 19,6 en in stads- verkeer blijft het verbruik eveneens laag: 1 op 15,4. Bij een constante snelheid van 120 km/uur is het verbruik ten opzichte van andere diesels Golf, Ritmo minder gunstig, omdat dan de 127 ai dicht tegen zijn top aan zit, waardoor het rende- ment van de motor terugloopt. Bij 120 km/uur loopt de 127 Diesel volgens ECE-normen 1 op 13. Het koetswerk van de 127 Diesel wijkt niet alleen uiterlijk af van dat van de gewone 127, het is ook veel zwaarder uitgevoerd. In Brazilie wordt de koets versterkt vanwege de slechte conditie van het binnenlandse wegennet en dat kwam goed uit in verband met de hogere eisen die een (meer trillen- de) dieselmotor nu eenmaal aan een carrosserie stelt. Het verschil in gewicht tussen de beide typen 127 bedraagt zo'n 115 kg, waarvan 75 kg op naam van de koets komt en slechts 17 kg op naam van de motor. Het verdere gewichtsverschil zit onder meer in de zwaardere accu die in de diesel wordt ge bruikt. Voor het niet in de laatste plaats vanwege de betrouwbaarheid zo belangrijke inspuitsysteem heeft Fiat gekozen voor een Bosch rotatiepomp. Voorts is een aantal maatregelen genomen om de motortrillingen oorzaak van het motorgeluid tot een minimum te beperken. Zo heeft de diesel motor een bekleed kleppendeksel, is een trilling- demper aangebracht op de krukas en zijn de motor- steunen herzien. Verder is de motorkap aan de bin- Slagroom automaat Inh. 0,5 liter. Met 2 jaar garantie Losse patronen (10 stuks) 5.95 Polaroid SX-70 dubbelpak 2x10 stuks direkt- klaar kleurenfoto's. 8x8 cm. Met foto- garantiel Van ASdiC Flymo elektrische gazonmaaier Voor de "kleine tuin. Snijbreedte 25 cm. 700 W motor. Gewicht 5.5 kg. Van voor ftWy« Dames- en heren LCD-horloges Alle tijd- en datum- funkties. Met garan tie bewijs. Heren- model extra plat 31.50 Dames model ook geldig op de plaatselijke koopavond 1178 A 1

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3