'Alsof je Fennis zelf bent. Rommelmarkt Tocht naar Lingebos Acht groepen treden op tijdens Schiepop '81 Asielhonden stemhDk 1-Mei-viering IMS KOOPJES IN 29 SPECIAALZAKEN sscurver 19.9^/ 29-95 49^J 22.50 7-95 La 29.95 89.- Radio Boemerang uit de lucht Een octieve krant in een actieve streek Begroting '81 afgekeurd zondagIOmh moederd&g WOENSDAG 6 MET 1981 6e JA ARGANG NO.'27 SCHIEDAM - De heer Voormeeren kraakte enkele maanden ge- leden zijn eigen huis. Hij kreeg geen woonveigunning voor het pand, dat te groot zou zijn voor een alleenstaande. Maandag 4 mei werd zijn bezwaar gehonoreerd en kreeg hij te horen dat hij mocht blijven. De heer Voormeeren kocht een paar jaar geleden een huis aan de IJsselmondsestraat. Hij betrok zelf de benedenwoning en verhuurde de grotere bovenwoning. Toen de bovenwoning vrij kwam besloot de heer Voormeeren die te betrekken. Hij kreeg echter geen vergunning, zodat hij zich genoodzaakt zag zijn eigen huis te kraken. >V-Y; J. Schiedams Nie KANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP. VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Kraker eigen huis krijgt toch woonvergunniiig Opbouwwerk op de tocht SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zullen de Schie- damse begroting voor 1981 niet goedkeuren. Zij menen dat het voor 1981 begrote tekort van 2,3 miljoen onvoldoende is afgebouwd. Boven- dien wil de provincie de rekeningen over de jaren 1976 tot 1978 op ta- fel krijgen, alvorens zij tot goedkeu- ring overgaat. GS hadden bij de goedkeuring van de begroting voor 1980 al aangekondigd SCHIEDAM - Het uniformcomite van de Chrijtelijke Muziekvereniging „Harpe Davids" organiseert zaterdag 9 mei een „feesty-fair" aan de Lange Kerkstraat. De opbrengst wordt gebruikt voor de betaling van nieuwe uniformen, die ter ere van het zestig jarig bestaan aangeschaft werden. Vanaf half elf 's ochtends is er een ballen-gooitent, een boekenmarkt, een oliebollenkraameen grabbelton, een rad van avontuur en een rommel markt. dat zij het gat van 7,3 miljoen in de meerjarenbegroting te groot vonden. Derhalve zouden zij niet accoord gaan met de begrotingen voor de ko- mende jaren, indien de geplande te- korten onvoldoende zouden worden gedekt. De gemeente zal nu de begro ting voor 1981 moeten aanpassen en overweegt ook de meerjarenbegroting geheel te herzien. De rekeningen over 1976 tot en met 1978 hoopt zij tegen het eind van dit jaar aan de provincie te kunnen voor- leggen. De gevolgen van de aanpassingen zul len het hardst aankomen bij het op bouwwerk. Op basis van een raads- besluit dat is genomen tijdens de be- grotingsbehandeling in november vorig jaar, startte de Stichting Schie- damse Werkgeversorganisatie van het Opbouwwerk sollicitatieprocedures voor opbouwwerkers in de wijken Zuid, Oost en Centrum. Deze pro cedures zijn inmiddels afgerond. De Stichting werd vorige week echter te verstaan gegeven, dat de gemeente als gevolg van het standpunt van GS voorlopig niet garant 1 in staan voor de financiering. De benoeming van de opbouwwerkers is derhalve uitgesteld. „De bovenwoning heeft vier kamers. hoewel 66n van de ruimtes in beslag wordt genomen door een verwar- mingsketel. Ik heb indertijd voor 30.000 aan het hele pand verbouwd, zodat het een prima woning werd. In die tijd werd kopen nog gestimuleerd en waren er ook geen problemen met woonvergunningen," legt de heer Voormeeren uit. „Ik vind dat je die oude gevallen niet zomaar kan terug- draaien, door nu ineens iemand te weigeren het pand te betrekken. Stel dat ik binnen een jaar of twee ga trouwen en kinderen krijg, waar moet ik dan naartoe? Groenoord ze- ker. Dat werd me dan ook op bureau huisvesting verteld. „Dat is de norma- le gang van zaken," zei men. Je wordt bij huisvesting behandeld alsof je Fennis zelf bent, terwijl ik ook maar een gewone werknemer ben." De AROB-commissie ontving dan ook een bezwaarschrift van de heer Voormeeren, hetgeen resulteerde in een positieve uitspraak. Maar daar- mee is de kous nog niet helemaal af. De heer Voormeeren verhuurde de benedenwoning aan een meisje dat op straat stond. „Zij kreeg te horen dat ze een woonvergunning zou krij gen als ze een tweekamerwoning vond en het fiat van de eigenaar had. Deze uitspraken zijn echter later te- ruggedraaid. Nu is zij dus kraker van mijn benedenwoning, terwijl ik het goed vind dat ze er woont," conclu- deert de heer Voormeeren. ,,Ze is niet urgent genoeg, wordt er gezegd. Het lijkt wel of je pas urgent bent als je goed bekend bent bij bureau huisvesting," besluit Voormeeren. wmHmSmm *De heer Voormeeren is nu geen kraker meer van zijn eigen bovenwoning. De benedenwoning is daarentegen wel weer gekraakt. De heer Voormeeren verhuurde het huis aan een meisje dat op straat stond. Zij krijgt evenwel geen woonvergunning omdat ze niet urgent genoeg is. SCHIEDAM - Marktmeester en opzichter A. Wessel zal per 31 mei na een ruim veer- tig-jarig dienstverband met vervroegde uit- treding gaan. Op Woensdag 20 mei wordt er een afscheidsreceptie voor hem georga- niseerd in het bedrijfsrestaurant van de Openbare Nutsbedrijven aan de van Heek- straat 15. De receptie duurt van half vijf tot half zes s' middags. SCHIEDAM Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen op zater dag 9 mei een tocht naar het Linge bos bij Gorkum maken. Om elf uur 's ochtends vertrekt er een bus vanaf wijkcentrum „de Blauwe Brug". In het bos worden allerlei spelletjes gedaan en er wordt gepicknicked. De kinderen moeten zelf brood (zo origineel mogelijk belegd) meene- men. Fruit en drinken wordt door de Werkgroep Jeugdwerk verzorgd. Degenen die mee willen moeten zich opgeven bij het wijkcentrum aan het Bachplein 590, in verband met het beperkte aantal plaatsen in de bus. De tocht duurt tot vier uur 's-mid- dags en kost twee gulden. Universe, een van de optredende groepen tijdens Schiepop'81 SCHIEDAM Schiepop'81 is de naam van een groot popfestival dat op 16 mei in zaal Arcade, Lan ge Haven 71, wordt gehouden. Maar liefst acht groepen uit Schie dam en omgeving zullen tijdens dit muziekfestijn optreden. Het gebeuren wordt gesponsord door een platenzaak en een dagblad. De bands die hun medewerking zullen verlenen zijn: Frizzle, Uni verse, The Amazing Rockwafels, Slaughterhouse Five, The van Willigen Band. Djamila, The To- panga Canyon Band en Frozen Frog. Schiepop'81 beginl om 14.00 uur. SCHIEDAM - Wie het plan heeft een hond aan te schaffen kan eens een kijkje gaan nemen in het Dierente- huis ,JHargahoeve" aan de Sport- laan 2. Daar zitten momenteel na- melijk een flink aantal van deze huisdJeren vol spanning te wachten op een nieuwe baas. De betreffende honden zijn: Fonti, een tweeeneenhalfjarige manneljjke bastaard (een lieve hond die weg moest wegens te veel drukte in het gezin). Boris, een mannetjes bou- vier van vier jaar die volgens zijn vorige baas erg fel was (maar in het asiel heeft men daar nog nietsi van gemerkt). Mira, een vierjarige vrouwtjes herder (zij is niet graag alleen thuis en laat dit merken door te gaan janken). Tanja, een anderhalf- jaar oude bouvier met stamboom. (Tanja moest weg wegens ziekte van een kind). Een naamloze ongeveer driejarige bastaard die erg aanhan- kelijk en lief is voor zijn verzorgers. Sunny, een vrouwtjes herder van dne jaar (ze is wat onrustig en is geen al- lemansvriend). Nora, een viereneen- halfjarige herder" die in huis erg lief is maar buiten niet zo vriendelijk rea- geert op vreemden of andere honden. Rakkie, een eenjarige vrouwelijke bastaard die niet graag alleen thuis is. Whiskey, een grijs gekrulde mannelij- ke dwergpoedel van drie jaar die niet gek is op kinderen en liefst de hele dag bij zjjn baas is. Maupi, een ruw- harige bastaard-terrier van twee jaar (deze reu accepteert alleen de men- sen die hij kent). Casper, een kruising herder van e6n jaar (Casper is een vrouwtje en heeft veel beweging no- dig). Wodan, een mannetjes herder van pas negen maanden oud die men vanwege zijn jonge leeftijd nog niet alleen kan laten. Een „naamloze" on geveer 6enjarige vrouwelijke bastaard die als „zwerver" is binnengebracht door de eigenaresse. Dorabelle, een vrouwelijke bouvier van 66n jaar met stamboom (de hond werd groter dan men had verwacht waarna ze naar het asiel werd gebracht). Voor alle honden wordt een vergoe- ding gevraagd tussen de zeventig en honderdtwintig gulden, inclusief de enting tegen hondeziekte en besmet- telijke leverziekte. FORUM - Vijf min of meer promi- nente politici van PvdA, D'66, PPR, PSP en CPN zullen donderdagavond in zaal Irene, Lange Haven 155,spre- ken over de mogelijkheid van de tot- standkoming van een progressief ka- binet. Hans Bakker, voorzitter van de plaat- selijke afdeling van de PvdA, zal om 20.00 uur de bijeenkomst openen. Vervolgens wordt het woord gevoerd door Willem van de Zandschulp (par- tijbestuurder PvdA), Ruud Stam (di- recteur van het wetenschappelijk bu reau van D'66), Gerrit Jan Oven (Tweede Kamerkandidaat voor de PPR), Bonne Wisman (partijbestuur- der PSP) en een nog onbekende spreker van de CPN. Vanaf omstreeks 21.15 uur kan het publiek discussieren met de sprekers van de verschillende partijen. SCHIEDAM - Hoewel nog lang niet alle 700 Partij van de Arbeid-leden het hijsen van de rode vlag I mei meemaakten, is er toch een toename van be- langstelling te bespeuren voor dit ritueel. Op de Grote Markt voor het oude stadhuis waren voomamelijk oudere partijleden verzameld. Gezamenlijk zon- gen ze de Internationale's Middags werd het een-mei feest gevierd in het gebouw van de Stichting Lentejeest. Max van der Stoel (ex-minister van Bui- tenlandse Zaken) hield een toespraak over internationale politiek. Veel gein- teresseerden verzamelden zich voor dat gedeelte van het feest. In het Passagetheater werd's avonds op muzikale wijze de Dag van de Arbeid gevierd. Drie groepen uit Spanje, Nederland en Suriname traden op, waarbij vooral de Surinamers de zaal in de sfeer wisten te brengen. Overigens waren er's avonds niet genoeg feestvierders orn de grote zaal van het Passage Theater te vullen. Rotterdam Centrum Kralingen Alexanderpolder Ommoord Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel; Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhpf. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIGT/M ZATERDAG Gezellig koffiedrinken met deze 3-delige koffiefilterset van hagelwit aardewerk. U wordt op tijd wakker met deze electronische digital wekker. Ruime boodschappen- wagen met afneembare kunstlederen tas en weg klapbaar handvat Van 62 50 voor Airpot isoleerkan in blue chintz decor Een druk op de knop en U schenkt automatisch Grote maat Taart of gerechtenstoip, houdt taart, vlaai en salades geruime tijd vers en stofvrij Houten rek met 6 porse- leinen kop en schotels in origineel geisha dekor Kompleet 4-Deltge kookset BERK van BK. Wondermooie roestvrijstalen kookset van de bekende kwaliteit Maten pannen 16-18 en 20 cm Steelpan 14 cm \60 608 SCHIEDAM In samenwerking met de radio-controledienst heeft de Schiedamse politie zondagmid- dag rond half twee de illegale zen- der Radio-Boemerang het zwijgen opgelegd. Tijdens een gemeenteiijke actie van ongeveer tien agenten, deed men tegelijkertijd in een inval in een pakhuis aan de Zwaansteeg (waar een drieentwintigjarige Schiedam mer juist bezig was met het verwisselen van de muziek- cassettes), een woning aan de Kor- te Kerkstraat (hier stond de hoofdzender opgesteld en werden vier personen aangehouden) en de studio aan de Joppelaan. Er werd een grote hoeveelheid apparatuur, waaronder twee draai- tafels, vier cassette-decks, twee microfoons, een zender, tweehon- derd LP's, tweehonderd cassette- bandjes en ongeveer duizend sing les in beslag genomen. De totale waarde van deze goederen wordt geschat op f 21.500,-. - I

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1