Spaarpot ingesteld 010-766644 Nieuwe datum verkleedpartij Regenachtig festival Lawine van opgeloste zaken Inbraken en diefstallen 'Schiedams Nieuwsblad Samenwerking bij gezondheidszorg ALSDE NIETS BIEDT 45678 MEI 1981 AHOY'-ROTTERDAM as® Sport en spel vierdaagse Soms loopt het de spuiiSiten uit New Wave in de Kreek 1 0pb" 79.450 Ooievaarsbingo fCU-J N Bouwkundig bezit weer te koop INFO SELECTA DE INFORMATIEBEURS VOOR 0NDERNEMERS IN HET MIDDEN KLEINBEDRIJF Minder inwoners WOENSDAG 6 MEI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 19-518 SCHIEDAM De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid heeft een herbebossingsproject in Niger (Afrika) geadopteerd. Tij- dens een ledenvergadering op 29 april werd het project uitvoerig toegelicht. Niger, een land dat 36 maal zo groot is als Nederland, bestaat voornamelijk uit woestijn. Dichter naar de evenaar toe begint de „Sahel", een iets vochtiger, steppe-achtig gebied. De ak- kerbouw in de sahel wordt bedreigd door wind en water. De wind voert het bovenste laagje vruchtbare grond mee, terwijl het water, dat niet geleidelijk valt maar in een periode van vier maanden bij bakken tegelijk, stromen veroorzaakt die diepe kloven kunnen ach- terlaten. Voor uw tijdelijke auto. interRent Babassupalmen GARAGE VAN DALEN Toneel Film Quibus Kinderfeest Concerten Kinderfilm PvdA adopteert project In Niger Wi| verhuren personen- en bestelauto s makKeli|k geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 Om de akkerbouw een kans te geven moet de grond vastgehouden worden door planten, terwijl de wind tegen- gehouden moet worden door „wind- singels". Het project in Niger richt zich nu voornamelijk hierop. Inheem- se bomen, zoals acacia's, worden aan- geplant. Ze leveren snel hout op, dat gebruikt wordt voor het maken van windsingels. Zandduinen, die door de wind over de akkers heen en weer ge- waaid worden, legt men vast met de halm en van geoogste gierst. Daarna kunnen ze beplant worden en vor- men ze geen bedreiging meer, maar juist een object dat de wind tegen- houdt. Buiten deze activiteiten on- derzoekt men in Niger ook mogelijk- heden om het water nuttig te gebrui- ken. Zo is de waterstand van de rivier de Niger in het droge seizoen zo hoog, dat er een oppervlakte van drie keer Nederland mee geirrigeerd zou kunnen worden. Naast het herbebossingsproject in Niger zijn er nog meer plannen voor de Sahel. Aad van Doeveren en Anton van 't Hooft, leden van de Wereldbond tot Behoud van Mens en Milieu (WBM) lichtten tijdens de ledenvergadering de mogelijkheden van de „Babassupalm" toe. „De palm levert „Babassunoten", die het wereldenergie-probleem zouden kun nen oplossen", menen Van 't Hooft en Van Doeveren. „Men kan uit de noten houtgas, metylalcohol (brand- stof voor bijvoorbeeld auto's) en houtskool maken. Wanneer op een miljoen vierkante kilometer palmen worden aangeplant, kan de hele wereld electriciteitscentrales laten werken op de houtskool". (Heel Niger heeft al een grotere oppervlak te dan een miljoen vierkante kilo meter). Volgens de sprekers kunnen de Ba bassupalmen arme landen weer rijk maken. Ongeveer twee miljard hec tare van de wereld bestaat uit ver- dord land. Wanneer de grond weer vruchtbaar gemaakt wordt, kunnen de palmen geplant worden en zou de ellende in die gebieden opgeheven kunnen worden. Het „regenereren" of weer vruchtbaar maken van grond kan volgens Van Doeveren van Van 't Hooft middels de methode Van der Meulen. Deze Nederlandse planter ontwikkelde een systeem, waarbij bodembedekkers op de onvruchtbare grond geplant worden. Er bestaan bodembedekkers, die vocht aan de lucht kunnen onttrekken. Bovendien kunnen bedoelde planten in samen- werking met bacterien stikstof pro- duceren, welke stof een onontbeer- lijk voedingsmiddel voor andere plan- ten vormt. Na een jaar of acht bevat de grond weer voldoende voedings- stoffen en kunnen de palmen geplant worden. Inmiddels is er een proefpro- ject in Brazilie gestart. Er zijn plan nen om een miljard hectare grond, verdeeld over Brazilie, Zuid-Oost- Azie, Australia en de Sahel, vol Babassupalmen te zetten. De PvdA heeft een spaarpot voor ondersteuning van het herbebos singsproject gemaakt. Partijlid Henk de Veld beheert deze. Hij verwacht dat tegen het eind van de actie wel een paar duizend gulden is ingeza- meld. Bij alle komende PvdA-activi- teiten kan men de spaarpot aantref- fen. Tijdens de ledenvergaderingen van de partij wordt men op de hoog- te gehouden van de voortgang van het project. SCHIEDAM - De opening van Bad Groenoord op zaterdag 2 mei verliep niet zo feesteljjk als gepland. Het openluchtzwembad, dat 25 jaar be staat, had drie attracties in petto voor de jubileumdag. 's Ochtends was er een demonstratie parachutesprin- gen. De springers wisten, ondanks de harde wind, het water te ontwijken. Slechts £en parachutist kwam op de verkeerde plek terecht: hij sprong op het dak van de kieedruimtes. Overi- gens zou een nat pak voor de para- chutisten niet zoveel betekenen, om- dat de temperatuur op de spring- hoogte zeven graden onder nul was. Slechts weinig bezoekers maakten gebruik van de gratis toegang op 2 mei. Van de verkleedpartij voor kin- deren, die om half twee zou plaats vinden, kwam helemaal niets terecht. De zwembadleiding is van plan een nieuwe datum te prikken voor dat evenement. Wie de houdervan het oudste Groen oord abonnement is en wie het oud ste, in Groenoord behaalde, diploma bezit, is nog niet bekend. De wed- strijd is nog in voile gang. Inmiddels is er wel een abonnement uit 1954 (24 jaar oud) ingeschreven. Wie denkt dat te kunnen evenaren kan zich melden bij de kassa van het zwembad of bij de Stichting Zwem- baden, Emmastraat 1, Schiedam. SCHIEDAM De Invalidensportver- eniging „de Ooienvaars" organiseert vanavond woensdag 6 mei, een bingo in Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De zaal gaat om zeven uur open en om acht uur wordt het eerste nummer afgeroepen. Alle bingoliefhebbers zijn welkom. De opbrengst komt ten goede aan de Ooienvaars. Wie een prijs wint kan kiezen uit koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafelgrills, carmen sets en dekbedden. Degene die een hoofd- prijs wint kan kiezen uit fietsen, draagbare televisietoestellen, stereo cassette-radio's of stofzuigers. A V: SCHIEDAM - Het vijfde Plantagefestival, dat donderdag 30 april gehouden werdis ondanks het belabberde weer toch druk bezocht. Zeven groepen uit de regio en uit andere delen van het land vermaakten het toegestroomde publiek de hele dag. 's Middags was er minder belangstelling dan 's avonds, wellicht omdat niemand de grote trekpleister Lancee wilde missen. Ferdy Lancee maakte zich er overigens met een Jantje van Leien vanaf. De groep zou 70 minuten spelen, maar door veel te lang opbouwen en afbreken bleef er nog maar ruim een half uur speeltijd over. Luuc Jaspers, een van de organisatoren van het festival, heeft er wel van geleerd. ,,Volgend jaar moeten we wat dat betreft de contracten veel duidelijker opstellen. We moe- ten ook niet meer op het laatste moment alles gaan organiseren, want nu waren er bijvoorbeeld helemaal geen kraampjes. We hebben tijdens het festi val een omzet van ongeveer 4500 gulden gemaakt, hopelijk net genoeg om uit de rode cijfers te blijven. Geld om dit jaar nog meer te organiseren hebben we in iedergeval niet", denkt Luuc. v. 5 Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN. Tel. 348700 SCHIEDAM Nieuwe handbalvel- den, een trainings-en een korfbalveld in Sportpark Thurlede zullen zater dag 9 mei officieel in gebruik geno- men worden. Wethouder Posthoorn van Vorming en Recreatie opent de velden om elf uur 's ochtends. D~ drumband van „Oefening Baart Kunst" zal voor muziek zorgen. SCHIEDAM- Tijdens de afgelopen maanden heeft de Schiedamse politie een grote hoeveelheid inbraken en diefstallen opgelost. Op 26 april werden drie Schiedam- mers van 66nentwintig, achtentwintig en e£nendertig jaar oud op heterdaad betrapt tijdens een inbraak bij een bedrijfspand van Vroom en Drees- man aan de Buitenhavenweg. In de loop van het daarop volgende onder- zoek bekende het drietal, in verschil- lende combinaties, nog een flink aan- tal andere inbraken te hebben ge- pleegd. Zij brachten onder andere be- zoeken aan Albert Heyn (vijfmaal), een aantal Schiedamse disteleerde- rijen, de Schiedamse muziekschool, Argus Optiek, een naaimachinehan- del, diverse opslagruimten, lunch rooms, een parfumerie, kantoren en winkels. Het totaal van de buit be- draagt ongeveer f. 90.000,-. Het on- derzoek duurt nog voort. Eveneens in april werden twee Schie- dammers aangehouden, van negen- tien en negenentwintig jaar oud, die bekenden dat ze hadden ingebroken bij de L.E.A.O. school, een benzine station (aan de Horvathweg), een kelderbox, zeven tuinhuisjes in Rot terdam en een schoenenwinkel (hier werd voor f. 12.000,- aan schoeisel weggenomen). Tevens waren zij ver- antwoordelijk voor de diefstal van een auto, twee accu's en een hoeveel heid benzine (uit een geparkeerd- staande wagen). Nadat 66n van hen op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in een gebouw van de G.S.W. bekenden drie Schiedammers (van veertien, vijftien en 66nentwintig jaar) een serie inbra ken en diefstallen die zij alleen of ge- zamenlijk hadden gepleegd. Zij be- zochten voornamelijk bouwketen, tuinhuisjes en kantines. De waarde van de ontvreemde goederen be- draagt in totaal f. 3.000,-. De aange- richte schade f. 1.800,-. Tevens werden er nog een zestal Schiedammers tussen de dertien en zestien jaar aangehouden die verant- woordelijk blijken te zijn voor een flink aantal kelder, bromfiets en fietsdiefstallen. De totale buit wordt geschat op f. 10.000,--. Van veel dief stallen werd echter geen aangifte ge- daan. Er werd voor ongeveer f900,- schade aangericht. Dinsdag 12 mei wordt in het Pas sage Theater de komedie ,,Wat doen we met Jenny" opgevoerd. Hoofdrol- spelers in dit blijspel zijn Josephine van Gasteren en Enny Meunier. De toegangsprijzen bedragen f. 20,-, f. 17,50 en f. 15,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. krijgen f. 2,50 re- duktie. Kaarten voor deze voorstel- ling zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater van 12.30 tot 16.00 en van 18.00 tot 22.00 uur, of telefo- nisch via nummer 269563. (behalve op maandag). In de week van 7 tot en met 13 mei staat de daverende avonturenfilm „Het laatste ultimatum", met Roger Moore en James Mason in de hoofd- rollen, op de spoelen van het Passage Theater. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van twaalf jaar en ouder, zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur. Behalve op vrijdag, maandag en dinsdag. SCHIEDAM Nadat men het toe- gangshek had vernield werden er van af een sloopterrein aan de Buitenha venweg twee aangangwagens, twee vaten koper en een partij auto-onder- delen weggenomen. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt f 1600,-. Drie Schiedammers raakten tijdens het afgelopen weekeind een radio- cassette kwijt. De apparatuur werd gestolen uit hun auto's die stonden geparkeerd in de Griffioenstraat, de Anna van Buurenstraat en de Tjalk. Uit een kelder aan het Bachplein ver- dwenen twee bromfietsen, een helm en een partij gereedschap. De deur werd vermoedelijk met een valse sleutel geopend. Tijdens het inkopen doen op de weekmarkt raakte een vierenveertig- jarige Schiedamse vrijdag haar hand- tas kwijt. Zij had de tas, waarin een aantal spaarbankboekjes en bank- cheques zaten, even op de rand van een kraam gezet. Nadat ze haar boodschappen had afgerekend bleek de tas verdwenen te zijn. Uit de hal van een woning Over de Vesten werd vorige week een ets van het Schiedamse stadhuis weggeno men. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Als de Maassluise gemeenteraad van avond het groene licht geeft zijn bin- nenkort alle voorzieningen op het gebied van de volksgezondheid in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis volledig aan elkaar gekoppeld. Eer- der is al een akkoord bereikt over het gezamenlijk uitvoeren van een aantal taken. B W van Maassluis stellen voor nu ook de jeugdgezondheids- zorg en het ambulancevervoer onder 66n gemeenschappelijke regeling van de drie gemeenten te brengen. Aanvankelijk heeft een speciale werk- groep zich gebogen over het punt van het ambulancevervoer. Toen de voor- stellen, die deze groep had uitge- werkt, ter sprake kwamen in de ge- meenteraadscommissies voor volks gezondheid in de drie gemeenten, bleek dat men ook het ambulance vervoer ook graag wilde onderbren- gen in een algemene gezondheids- dienst voor de drie gemeenten, waar bij dan ook de jeugdgezondheidszorg getrokken moest worden. Daar is toen weer druk aan gesleuteld Met als resultaat, dat er nu een ont- werp klaar is voor een .gemeenschap pelijke regeling geneeskundige en ge- zondheidsdienst Nieuwe Waterweg noord". Daarover moet de gemeente raad van Maassluis vanavond zijn oor- deel geven. Het onderbrengen van de jeugdge zondheidszorg in die regeling heeft tot gevolg dat Maassluis er een schoolarts, een doktersassistente en een schoolverpleegkundige met een halve dagtaak bij krijgt. De nieuwe gezondheidsdienst van de drie gemeenten verplicht zich om al het bestaande personeel, dat in Schie damse of Vlaardingse dienst is over te nemen. Met het betrokken perso neel is daarover uitvoerig overleg ge- weest. Vooralsnog gaat men ervan uit, dat de nieuwe dienst gaat werken met de rechtspositieregeling, zoals die tot nu toe voor de werknemers van de Vlaardingse GG en GD van kracht is. Financieel wordt Maassluis er in de nieuwe regeling ook niet slechter van, aldus B W. Er is ruim vijfdui- zend gulden minder nodig dan al in de begroting voor dit jaar was gere- serveerd. SCHIEDAM - De herdruk van het boek ,,Bouwkumdig Bezit van Schie dam" van de hand van R. Poels is sinds eind april weer te koop bij de V.V.V. (Overschiesestraat 1), het museum aan de Hoogstraat 112 en de boekhandel voor f. 14,90. De eerste druk van het boek, waarin een inven- tarisatie van Schiedamse en Kethelse panden van voor 1940 te vinden is, was na enkele weken al uitverkocht. De tweede druk is in een oplage van 1500 exemplaren verschenen. SCHIEDAM Drie Schiedammertjes tussen de elf en tien aangehouden terwijl zij inbraken in de Goeman Borgesiusschool. Zij waren het ge bouw binnengekomen via de Eras- musschool waar zij een, voor een raam gespijkerd, stuk hout verwijder- den. SCHIEDAM Doordat een pan met pindasaus oververhit raakte brak zondag brand uit in de keuken van het Smikkelpaleis in de Hoofdstraat. De gealarmeerde brandweer bluste het vuur. SCHIEDAM Op het Rubensplein werd afgelopen zaterdag een eenen- tachtigjarige Schiedamse aangereden door een personenauto. De bestuur- der, een drieendertigjarige Schiedam- mer, verklaarde dat hij de dame die zich op een Voetgangers Oversteek Plaats bevond niet had gezien. De be- jaarde vrouw werd met een gebroken been en een gekneusde arm naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Doordat zij geen voorrang kreeg van een afslaande personenauto werd een vierenvijftigjarige Rotterdamse brom- fietster zaterdag op de Horvathweg aangereden. De vrouw, die ten val kwam, werd per G.G.D. naar het Ge meente Ziekenhuis vervoerd. Vrijdagnacht botste een tweeentwin- tigjarige autobestuurder met zijn wa gen op een langs de Burg. v. Haaren- laan staande lantarenpaal. De man, die onder invloed was, blies twee maal over de streep en weigerde de bloedproef. *Scene uit „Echtscheiding op z'n Amerikaans' In Passage Bio draait tijdens dezelfde periode „Echtscheiding op z'n Ame rikaans", met George Segal en Natha lie Wood. Jeff en Mari Thomson zijn gelukkig getrouwd. Om hen heen zien ze ech ter alle huwelijken stranden. Het lijkt dan ook bijna abnormaal dat zij nog altijd bij elkaar zijn. Op zekere dag verschijnt de verleidelijke Barbara bij Jeff in zijn kantoor en stelt hem voor een affaire te beginnen. Hoe zal het nu verder gaan? Kijkers van zestien ExpOSitieS jaar en ouder kunnen dat dagelijks gaan zien om 2, 7 en 9.30 uur (behal ve op zaterdagmiddag en maandag.) tweetal komt echter al snel tot de ontdekking dat vogels en honden niet overal welkom zijn. Ook niet in het ziekenhuis waar Snoopy's vriendin- netje Lila ligt. Zaterdag 9 mei wordt er, van 13.00 tot 17.00 uur, een Turks kinderfeest gehouden in het Passage Theater. Zondag 10 mei om 10.30 uur geeft de N.O.F. een orgelconcert in het Passage Theater. Organiste is Doreen Chadwick. Op 8 mei om 20.00 uur geeft O.B.K. een uitvoering in het Passage Theater. In de Gereformeerde Duyststraatkerk te Rotterdam-Delfshaven wordt zon dag 10 mei een orgelconcert ten ge- hore gebracht door Hildebrand Otto. De bespeling begint om 15.00 uur en zal ongeveer 6en uur duren. Op het programma staan composities van C. Saint-Saens en de complete sympho- nie opus 42 van A. Guilmant. De toegang is gratis. Zondagavond om half tien kan men in cafe de Quibus aan de Lange Ha ven gaan luisteren naar Andrew- John, Lissa en Stien. Zij brengen een programma van Engelse Foak- en Rockmuziek. De toegang tot de Qui bus is als altijd gratis. Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dagmiddag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar ,,'n Snoepie van een hond". Snoopy loopt weg bij Charles Brown en gaat met Woodstock op stap. Het Vrijdag 8 mei wordt in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat een ten- toonstelling met fotowerken, video's en performances van Nan Hoover ge opend. Tegelijkertijd opent eveneens de expositie „Klei". Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. O verheid en bedrijf sleven geven een compleet overzicht van wat de moderne ondememer nodig heeft voor zijn bedrijf svoering. Financiering, subsidies, kredieten, verzekeringen, export-mogelijkheden, transport etc. Kortom een totaaloverzicht van commerciele- en niet commerciele dienstverlening. OPENINGSTIJDEN: Dagelijks van 11.00 - 17.00 uur. Woensdag en donderdag ook van 19.00 - 22.00 uur. SCHIEDAM De „Sport en Spel Vierdaagse" bevat dit jaar de onder- delen zwemmen, fietsen, wandelen en kanovaren. Iedereen kan deel- nemen aan de activiteiten, die van maandag 18 mei tot en met donder dag 21 mei elke avond gehouden worden. De deelnemerskaarten (per avond f 2.— en voor alle avonden f 6.—) zijn te koop bij de V.V.V. aan de Overschiesestraat 1 Dan mogen we opeens geen water meer uit de kraan drinken, moeten we verhuizen omdat we op een gifbelt blijken te wonen, of haalt de supermarkt ons eten terug uit het keukenkastje. De vergiftiging heeft het maximaal toelaatbare overschreden Maar wat is maximaal toelaatbaar'? We moeten niet meer willen dan de mogelijkheden die de natuur voor ons en onze kinderen nog heeft. Dat betekent wel dat we onze ekonomie anders moeten gaan organiseren. Dat betekent ook dat we Dodewaard, Borssele en Almelo snel moeten sluiten en Kalkar nooit in bedrijf moeten stellen Om te voorkomen dat de mens zich op aarde tot ongewenst persoon ontwikkelt. Daarbij kan de PPR uw stem straks best gebruiken SINGEL277 1012 WG AMSTERDAM TELEF00N 020-22 7342 Maandag 18 mei worden er fietstoch- ten in en om Schiedam gehouden. Men heeft de keuze tussen een route van 25 of van 40 kilometer. Er wordt gestart en gefinished op de wieler- baan in het sportpark Harga. Dinsdag 19 mei wordt er recreatief gezwommen in Bad Groenoord. Woensdag 20 mei zijn er wandeltoch- ten in en om Schiedam. De start en finish zijn bij het clubgebouw van de Schiedamse Tippelaars naast de Singel- kerk. Men kan deetnemen aan een tocht van 10 of een tocht van 15 kilometer. De laatste avond, op donderdag 21 mei, kan iedereen kanovaren in de vijver in het Beatrixpark bij het Pan- nekoekenhuis. Alle activiteiten beginnen om half zeven's avonds. SCHIEDAM - Disc-jockey Bill draait op vrijdagavond 8 mei weer veel New Wave en societeit „de Kreek" aan de Lange Haven 92. Iedereen van IS jaar en ouder is welkom vanaf negen uur. SCHIEDAM Het aantal inwoners van Schiedam is in de maand raaart afgenomen met 111 personen. Eind februari woonden er nog 74.091 mensen in Schiedam, eind maart wer den er 73.980 inwoners geteld. Er werden in maart 71 kinderen geboren en er overleden 70 mensen. 301 Schiedammers vestigden zich elders en 189 mensen kwamen in de stad wonen.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3