meer in Klasse, Kompleetheid en Komfort VEEL INFORMATIE IN JAARB0EKEN 18.195 A 18195,- BOVAG Gemeentediensten gesloten r>> Vlogen "Landman Bravourstunt MAZDA 626 1.6 Noordmolenstraat 17-20 Schiedam Telefoon 265607 w WOENSDAG 27MEI 1981" 1TW - - -%» WJV '0 J./ Een brasem van ruim vier pond ten overzicht van de dertiguUrs viswedstrijd can de rivier de Erne- Dick Boomsma schept een zware brasem uit de rivier de Erne. By het horen van de naam Noord-Ierland, denkt iedereen gelijk aan militairen, fluitende kogels, bomaanslagen en wat al niet meer. Desondanks gingen op uitnodiging van het Noord-Iers verkeersbureau, JMG Travel-Toerier-Tours uit Delft en de N.L.M. (Nederlandse Luchtvaart Maatschappij) Hans van Es, Dick Boomsma, Henny Lupker en Pierre Bronsgeest proefvissen in een van de beste witviswateren van Europa. Een water te vinden bij het Noord-Ierse plaatsje Enniskillen. Na aankomst op het vliegveld van Belfast, waar ovengens niets van de moeilykheden te bespeuren was zette ons gezel- schap over goede wegen koers naar het schitterend gelegen Lakeland hotel. Het hotel biedt uitzicht op de rivier de Erne waar grote wedstrijden worden vervist zoals het Benson Hedges en de Bass-Fermanagh Fishing Competition. Bij deze wedstrijden zijn grote geldprijzen te verdienen. De eerste prijs van bijvoorbeeld zo'n Bass-competition kan 1500 gul den bedragen. Tijdens het vissen in het Ierse Enniskillen waren de Holland- se gasten uitgerust met Shakespeare vaste hengels en match- hengels. Het wereld re cord Match Fishing is onlangs gebroken. Tijdens een wedstrijd rondom de Ulster Cup verbeterde de heer P. Burrels dit record met 51 pond en bracht net op 258 pond. Deze indrukwek- kende prestatie werd in vijf uur tijd geleverd. Een goede tip voor vissers die in September mee willen doen aan de Bass-competition: neem zelf diepgevroren rode maden en eigen voer mee. Het is namelijk moeilijk om in Noord-Ierland aan goede en i vooral kleine rode maden te ko- men, voor goed voer geklt het zetfde. Nn zal men gelyk denken kan ik dat allemaal. gelet op het ge- wicht, wel meenemen in het vliegtuig. Omdat men bij de N.L.M. ook weet dat vissers te- genwoordig niet a 11 een scheer- gerei en een handdoek meene men, kan per persoon 20 ki lo bagage worden meegenomen. Na enkele gesprekken met Ierse en Engelse vissers, die in grote getalen ■an het trainen waren voor de ko- mende wedstrijden, werd het water opgezocht. We kwamen terecht op een gedeelte van de rivier de Erne waar een marathon viswedstrijd bezig was. Na enige informatie werd duide- Ujk dat het om een echte marathon ging, de heren deelnemers visten na melijk niet minder dan dertig uur achter elkaar. De manier waarop er gewerkt werd, was de moeite van het bekijken zeker waard. Voor Neder landse wedstrijdvissers is het gebruik- te tuig al een jaar of zeven uit de tijd. Het merendeel van de deelnemers vis- te met een vaste hengel van zeven meter lengte en een lange slag. De dikte van de lyn, waarvan sommige gevlochten, bedroeg gemiddeld acht- tien honderdste. De dobbers waar- mee gevist werd, worden in ons land alleen gebmikt op snel stromende wateren zoals het Spui. Na dit alles gezien te hebben ging het trio van start met de vaste hengel en de ander met de matchhengel. Het duurde niet lang of de dobbers vlogen onder water. Aanslaan, mis. Dit herhaalde zich enkele malen en al vlug bleek dat je gerust zes of zeven tellen kon wachten voor de vis gehaakt werd. De ene vraag na de an- dere doemde op, want nog geen hon- derd meter verder op konden de Engelse en Ierse deelnemers van de marathonwedstrijd op de oude ma nier met grote dobbers regelmatig hun visje uit het water halen. De winnaar van de marathonwed strijd werd een Engelsman met 188 pond. Met deze wetenschap terug naar het hotel, waar we werden voorgesteld aan Charlie McNutt van het Noord- Iers Verkeersbureau. De andere dag gingen wij naar een gedeelte van de Erne, waar het vroegere wereldrecord was gevestigd van 202 pond in vijf uur tijd. Bij aankomst waren de beste stekken al bezet door Engelse en Ierse vissers. Met de match hengel in actie. Het trio nam plaats op het slechtste gedeelte en ging vissen met carbon vaste hengels van tien meter lengte met kleine dobbers en met een lijn- dikte van 12/100. Het duurde enige tijd voor de vis op de gemaakte voer- plaatsen kwam. Het Is noodzaak om in deze wateren een voerplek te maken van minimaal twintig grote ballen voer. Welk voer? Voor inge- wjjden erg makkelyk gewoon brasem- voer, maar dan wel goed zoet. Want zowel de Ieren als de Engelse wed- strijdvissers vissen met zoet grond- voer. Het bestaat uit paneermeel, koek- meel, gezoete maismeel en druiven- suiker. Henny Lupker, zelf hengel- sportwinkelier, had ook dit voer mee genomen wat binnen de kortste tjjd zijn „vruchten" afwierp. Als eerste van het trio sloeg hij een brasem aan die binnen de kortste keren in het schepnet belandde. Dit baarde veel opzien by de Engelsen en leren zodat na enige tijd vele vissers achter de drie plaats namen om te kyken hoe zij met die lange hengels, kleine dob bers en dunne lynen de ene na de an dere zware brasem in hun net deden belanden. De »ovangen vissen met na me de brasem hadden een gewicht van soms meer dan vijf pond. Er werd niet alleen brasem gevangen maar ook voom en baars. De voorn was een kruising die in Nederland by- na niet vooikomt: namelijk tussen de brasem en de ruisvoom. Het was een bijzondere soort, erg sterk, echter niet fraai om te zien. Op de kop za- ten veel bulten en het lyf was zeer ruw. Opvallend ook dat de brasem die gevangen werd niet slymerig was. De ontgoocheling voor de andere vissers werd nog groter toen bleek dat Hans, Dick en Henny samen in drie uur tijd 150 pond vis op het droge wisten te brengen. Dit nieuws verspreidde zich snel want dezelfde avond informeerde verschei- dene Engelse en Ierse wedstrijdvissers of het Nederlandse trio ook deel zou nemen aan de deze maand gehouden lente series van het Benson Hedges tournooi. Tot hun spijt moesten de drie Hollanders vertellen de andere dag weer in de City-Hopper te moe- ten stappen. In de korte tijd die wy in Noord-Ier land zijn geweest hebben wij gespro- ken met Ieren die Katholiek, protes- tant of geen geloof hadden. Wel, deze mensen willen niets met de hele toestand te maken hebben die momenteel aan de orde is. Wat zij wel willen is dat er zoveel mogelijk toeristen naar Noord-Ierland komen. Volgens de bewoners zijn het in Bel fast alleen opgeschoten jongeren die relschoppen. In Noord-Ierland wordt niet alleen goed witvis gevangen. De talloze meren, rivieren en snel stromende beken herbergen grote snoek, baars, zalm, zeeforel en bruine- of beekfo- rel. De natuur is schitterend in dit land. De rake opmerking van Hans van Es op de terugweg d&arover is de moeite van het vermelden waard: „Wie deze wereld ook maakte, of hij nu katholiek, protestant of atheist was, 66n ding is zeker: „Voor Noord-Ierland is ruimschoots de tijd genomen". Wedstrijdvissers die belangstelling hebben voor de grote wedstrijden of zelf een hengeltje op de beste stek ken van Europa uit willen gooien kunnen goede informatie bij elk wil- lekeurig reisbureau verkrygen. De competitie die interessant is voor Ne derlandse wedstrijdvissers is ongetwy- feld de Open Bass Competition. Dit concours wordt in September ver vist. De data zijn van 30 augustus tot en met 6 September. Voor deze wed strijden is een prijzengeld van maar liefst tienduizend gulden beschik- baar. De dagprijs voor de winnaar is ruim achthonderd gulden. De eige- naar van het Lakeland hotel, de sym- patieke Ier David Fallis - hij is enkele dagen een prima gids geweest die veel goede stekjes heeft aangewezen- is er van overtuigd dat in September een Nederlander winnaar wordt van de Bass-competition. David heeft zelfs een weddenschap gesloten, met enke le Engelse en Ierse wedstrijdvissers, dat de winnaar uit Holland komt. Voor meer informatie over het qua natuurschoon haast onovertroffen en ondanks alles toch gastvrije land, kan men terecht bij het Noord-Iers Verkeersbureau telefoonnummer 020 020 - 222545. PIERRE BRONSGEEST met gratis belijning naar keuze, gratis wielsierringen en gratis radio. Bij het begin van het nieuwe vissei- zoen op 28 mei aanstaande verschij- nen er altijd nieuwe catalogi zoals Goede Vangst, een grote vierkleuren uitgave met veel informatie over wat de firma Shakespeare voor het sei- zoen 81/82 voor de sportvisser in petto heeft. Bijvoorbeeld de nieuwe lichtgewicht kanis (zitmand) Visko, een uitkomst voor de wedstrijdvisser. automobiel garagebedrijf ANWB GEKEURD EN BOVAG GARANTIEBEWIJS Citroen GS Special Alfa 2000 GTV Citroen GS special Datsun Cherry GL Datsun Cherry L Datsun stationcar Ford Fiesta L Fiat 127 900 L 3 drs. Honda Civic aut. Polonez 1500 Peugeot 305SR blauw rood rood zilver met. brons met. blauw met. geel wit zwart bruin groen met. Opel Manta CC Berlinetta bruin met. Volkswagen Passat LS groen met. Volkswagen Golf Sprinter oranje Volkswagen Golf MX groen met. Volkswagen Golf diesel blauw Volvo 343 L groen Ford Escort 1.3 GL blauw met. Ford Taunus 1.6 L zilver met. Opel Manta 1.6 groen met. Opel Ascona 1.6 blauw 52.000 59.000 48.000 30.000 26.000 17.000 22.000 20.000 22.000 37.000 38.000 35.000 52.000 34.000 38.000 62.000 45.000 44.000 63.000 32.000 49.000 km 198U km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1980 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1979 km 1978 km 1978 km 1978 km 1976 VfaaidingenJnanderijstraat5#teL0K)-342175/ 356639 De firma Albatros brengt wederom een prima catalogusboek uit met niet alleen de te verkrygen artikelen maar ook visinformatie gegeven door on der meer Kees Ketting, Peter Zaags- ma, Rein van Rutten en anderen. De Engelse firma Hardy brengt onder de naam Fishing Tackle Guide een kleinere formaat gids uit dan voor- heen, echter niet minder boeiend. In dit boekje is overzichtelyk afgebeeld de eerste Boron-vliegenhengel. Waar- om Hardy nu met boron komt wordt uitgebreid weergegeven. Onder de Naam By de Natuur in de Leer brengt D.A.M. zijn jaarboekje op de markt. Deze firma is erg actief en heeft de laatste tyd zeer interessante molens op de markt waaronder de Clipper, die geschikt is voor het kar- pervissen. Voor het betere werk op deze vissoort kwam vlak voor de Visma de Quick Finessa XL 121-444 op de markt. De genoemde boeken catalogi zyn bij de plaatselyke hen- gelsportwinkelier gratis verkrygbaar. Enige uitzondering het Hardy-jaar- boek dat uitsluitend by Hardy - dea lers verkrygbaar is. 's Nochts Het recente besluit van minister GJ.M. Braks van Landbouw en Vis- serij om de vorig jaar, eindelykaan de sportvisserij gegeven mogelykhe- den om's nachts te vissen aanzienlyk te beperken is zeer teleurstellend. Mocht vorig jaar's nachts gevist wor den, nu mag dit slechts vanaf de ope ning van het visseizoen tot 16 augus tus en daarna tot twee uur, in plaats van een uur, na zonsondergang. Karperconcours Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" oiganiseert op 30 mei aanstaande een karperconcours in het Beatrixpark te Schiedam. Er wordt gevist van's morgens 05.00 - 11.00. Aan de wedstrijd kan alleen worden deelgenomen door leden van de vcr- noemde vereniging. Deelname is gra tis en er hoeft niet van te voren te worden ingeschreven. De series voor het kampioenschap van Schiedam worden dit jaar gehou den op de woensdagavonden lOjuni, 24 juni en 8 juli. Vergunningen voor Schiedam en omstreken kunnen op drie dinsdagavonden worden afge- haald te weten 26 mei, 2 juni en 9 ju ni van 7-9 uur in het dienstencen- trum De 4 Molens te Schiedam. Jubileum De Rotterdamse hengelsportvereni ging Vroeg in de Morgen bestaat op 1 juni aanstaande 25 jaar. Ter gelegen- heid hiervan wordt op 7 juni een ju- Nieuwe molen XL 121 bileumconcours gehouden. De wed strijd wordt vervist aan de Delftse Schie (kandelaar). De aanvang is om 07.00 uur en eindigt om 11.00 uur. Aas en voer vry naar keuze met uit zondering van Verse de Vase. Er wordt gevist op gewicht. Het in- schryfgeld bedraagt f 7,50 per per soon. Inschryven kan tot en met 3 juni by P. van Asten telefoon 010 - 267925 en J. Sliep 010 - 660808. De loting zal plaatsvinden op donderdag 4 juni om 20.00 uur in cafe A. van Vliet le Middellandstraat 114 te Rot terdam. Na afloop van de wedstrijd zal in dit cafe de prijsuitreiking plaats vinden. SCHIEDAM Op Hemelvaartdag (donderdag 28 mei) en op Tweede pinksterdag (maandag 8 juni) zyn de gemeentelijke diensten gesloten. Het Stedelijk museum is op beide dagen geopend van half e6n tot vijf uur 's middags. De afdeling burger- zaken verschuift de avondopstelling van donderdag naar vrijdag 29 mei. Van zeven tot negen uur is het bureau aan de Overschiesestraat 2 geopend voor zaken die reisdocu- menten betreffen. Op de beide feestdagen wordt geen huisvuil of grof vuil opgehaald. De vuilnisdienst van 28 mei verschuift naar maandag 1 juni en die en die van 8 juni verschuift naar donderdag 11 juni. De openbare nuts-bedrijven zyn op Hemelvaart- en Tweede pinkster dag bereikbaar voor storing van gas, electriciteit en water onder nummer 622222. SCHIEDAM - De Schiedamse afde ling van de Consumentenbond houdt op woensdag 27 mei om half acht 's avonds een vergadering in Diensten- centrum de Vier Molens aan de Nieu we Damlaan 566. De vergadering is openbaar en iedere geinteresseerde is welkom. Op de agenda staan onder meer de Stichting Binnenstad en de toegankelijkheid van openbare ge- bouwen voor gehandicapten. i i, NOORD-IERLAND: EEN VISPARADIJS Landman Onvergelijkbaar BRAVOUR MAZDA Natuurlijk heeft de Mazda 626 alles wat een wagen van zijn formaat hebben moet: hij is modern-strak van lijn, robuust, ruim en technisch helemaal if. Maarde klasse, de kompleetheid en het komfort van de Mazda 626 maken'm fecht onvergelijkbaar; hij heeft alles in zich wat zelfs de meest verwende automobilist zich maar kan wensen. En hij is gebouwd naarde beste Mazda-tradities: vooruitstrevende techniek, oerdegeiijk en uiterst betrouwbaar. De Mazda 626 is er in 7 uitvoeringen; een vierdeurs Sedan of een meer sportieve 2- deurs Hardtop, met een 1600- of een 2 liter motor, met 4 of 5 versnellinqen of met een automaat. Vanaf I 18195.- Allevenngskosten I 330.- AHe prg/en inklusiel B T W Pri|S en uitvoenngswi)/igingen voofbehouden Mazda 626 2OO0SDX Sedan Mazda 626 vanaf Benztneverbmik 114,9 Mazda 626 1600 OX Hardtop liters per 100 km, ECE-norm (1 14.9) 90km/u 6 7 liter 120km/u stad klasse die zichzetf bewijst 8.8 liter (1:11.4) IMiiter TTio.6) Landman auto* inruil en financiering reparatie en onderhoud in eigen moderne werkplaats

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11