Bewoners flatgebouw vieren feest ter meulen natuurlijk 9?5 r ALSDE Schiedams Nieuwsblad NIETS BIEDT Negentien uur geslaagd Exposities in Nolet Bebouwing binnenstad ter meulen natuurlijk KOOPJES IN 31 SPECIAALZAKEN 7.95 9.95 8.95 9.95 12.95 4.50 7.50 35. 22.50 79.450 Surinaams voetbaltoernooi en Kcurver DONDERDAG 11 JUNI 1981 RIJNMOND/WEST COM BIN ATIE 24-581 SCHIEDAM - In het "Vooronder" van flatgebouw "De Grens" was het gisterenavond een vrolijke boel. Bijna alle bewoners van het complex hadden er zich verzameld om gezamenlijk het dertig- jarig bestaan van dit bouwwerk te vieren. De feestelijke receptie werd verzorgd door een commissie bestaande uit leden van de be- langenvereniging. Deze werd twee jaar geleden opgericht en telt nu al ruim tachtig actieve leden. De grensflat, zoals het gebouw door alle Schiedammers wordt genoemd, werd gebouwd door Smit, Schotel en Noordzij. Het was een der eerste gale- rij-flats in de omgeving en trok daar- door vele belangstellenden. "Er kwamen zelfs architecten uit het buitenland naar de flat kijken", her- innert een bewoner zich. "Het is echt degelijk gebouwd met goede materia- len. Neem bijvoorbeeld de liften, die lopen nog altijd prima. De centrale verwarmingsinstallatie voldoet even- eens uitstekend. Bovendien wordt het gebouw goed onderhouden. Eni- ge jaren geleden is alles gei'soleerd. Ook eventuele reparaties worden di rect uitgevoerd." Ondanks de goede verstandhouding die er daardoor heerst tussen de be woners van de flat en de huidige be- heerder, de Drimmo-groep, besloten enige personen toch een belangenver- eniging van eigenaren en huurders op te richten. Voorzitter van deze vere- niging is de heer Chini, die een im- en export firma drijft waarvan het kan- toor is gevestigd in flatgebouw "De Grens" In de twee jaar dat de belan- genvereniging bestaat hebben er zich al ruim tachtig bewoners, van de ne- gentig, als lid aangemeld", vertelt hij. "Een flink aantal, vooral wanneer je beseft dat er vrij veel verloop onder de bewoners is. Veel mensen zien een flat uiteindelijk nog altijd als een tus- senschakel naar een eengezinswo- ning". Recreatiezaal Dat niet iedereen er zo over denkt bewijzen overigens de elf gezinnen die nu al weer dertig jaar in de flat wonen. Zij kregen tijdens de receptie in het "Vooronder" alien een ge- schenk aangeboden namensde belan- genvereniging. De huidige recreatie-ruimte was oor- spronkelijk bestemd als kinderspeel- ruimte. Door de jaren heen werd hier echter weinig tot geen gebruik van gemaakt. Vandaar het besluit er een gezamenlijke recreatie-ruimte van te maken. In het "Vooronder" worden sindsdien bingo, film en discussie- avonden gehouden. Ook de belangen- vereniging houdt hier trouwens een maal per veertien dagen zijn bijeen- komsten. Een van de dingen waar- voor deze bewonersvereniging zich sterk heeft gemaakt was de aanstel- ling van een concierge. "Toen bleek dat bijna iedereen daar prijs op stelde hebben we het verzoek doorgestuurd naar de beheerder die het, zonder veel gezeur, inwilligde", besluit de heer Chini. Het flatgebouw "De Grens" telt in totaal negentig woningen (met drie of vierkamers) en vier winkel-ruimtes Dertig flats worden bewoond door eigenaren, de overige zijn verhuurd. m&m Als een baken stoat het aan de rand van Schiedam, flatgebouw "De Grens SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor ..Orpheus" maakte, van 28 mei tot en met 1 juni, zijn zevende concertreis. Het gezelschap bestaande uit honderdvijf personen, waaronder erevoorzitter burgemeester Te Loo en zijn echtgenote, vertrok daartoe naar het Joegoslavische Maribor. Burgemeester Te Loo richt zich, in het stadhuis van Maribor, tot zijn ambts- collega Rafael Razpet. De trip was voor voortvloeisel uit het Internationale Korenfestival dat in 1979 werd gehouden in Den Haag. Orpheus had zich toen, net als alle deelnemende Nederlandse koren, ontfermd over een buitenlands koor het Slava Klavora (genoemd naar een gefusilleerd verzetsstrijdster) uit Joegoslavie. Dit buitenlandse koor nodigt daarna de gastheren, of vrouwen, uit voor een tegenbe- zoek. Tijdens het verblijf in Joegoslavie werden er door Orpheus twee concer- ten gegeven. Het eerste was op za- terdagavond in de prachtige Union- zaal van Maribor. Onder leiding van diligent Richard Ram gaf Orpheus daar een intemationaal concert. Voor de muzikale begeleiding zorgde Peter Beyersbergen van Henegouwen, de vaste pianist van Orpheus, die tevens als solist optrad. Na het concert werden er cadeaux uitgewisseld. Het Schiedamse koor kreeg een aquarel aangeboden en schonk het Slava Klavora een Delfts- blauw wandbord waarop de molens van Schiedam staan afgebeeld. Zondag 31 mei zou er een concert gegeven worden in het cultuurcen- trum van het nabij gelegen Ormoz. Dit bleek echter, tot teleurstelling van iedereen, gesloten te zijn. Als een razende ging men toenvop zoek naar een andere oplossing, die wel- dra werd gevonden. Men kreeg na- melijk toestemming een concert te geven in een kerk waar de dienst zojuist was afgelopen. Orpheus besloot er een aantal religieuze lie- deren te zingen en ontving daarvoor een daverende ovatie. Na dit binnen- gebeuren verplaatste het koor zich naar het zonnige kerkplein en gaf daar, onder grote publieke belang- stelling, een concert in de buiten- lucht. Op de laatste dag, in Maribor, wer den de besturen van beide koren officieel ontvangen op het stadhuis. Burgemeester Te Loo verraste daar een ieder met een dankwoord in vlekkeloos Sloveens en overhandigde zijn Joegoslavische collega Rafael Razpet de legpenning van de stad Schiedam plus een aantal kleine geschenken. Film In het Passage Theater staat van 11 tot en met 17 juni „Star Trek" op de spoelen. Drie Klingon-kruisers worden tijdens een patrouille in de ruimte plots ge- confronteerd met een schrikwek- kende, onbekende indringer, die met razende vaart op de aarde af komt. In allerijl wordt de Enterprise gereed gemaakt om te trachten het gevaar te wenden. Aan boord van het ster- schip bevinden zich Kapitein Kirk, Dr. McCoy, Dr. Spock (een weten- schappelijk officier van de planeet Vulkaan) en vele andere. Zal deze bemanning er in slagen de indringer tot stilstand te brengen. De film, die dagelijks draait om 7 en 9.30 uur (be- halve op maandag) is toegankelyk voor personen van alle leeftijden. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot l maandag 17.00 uur. Gedurende dezelfde tijd draait in Passage Bio ..Charlotte". Charlotte vlucht in 1939 uit Berlijn en vestigt zich by haar grootouders in Frankrijk. Dan breekt de oorlog uit en krijgt haar grootmoeder een zware depressie. Charlotte spant zich tot het uiterste in om de oude vrouw te weerhouden van zelfmoord. In deze tijd hoort ze dat ook haar eigen moeder een eind aan haar leven maakte. Charlotte ziet zich nu voor de keuze geplaatst eveneens toe te geven aan dit noodlot van haar fa- milie of zich daartegen schrap te zetten. De film is geschikt voor kij- kers van alle leeftijden. De voor- stellingen zijn dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur (behalve zondagmiddag en maandag). Jeugdfilm Zaterdag-, zondag- en woensdag- middag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar de Nederlands ondertitelde film „De schatgravers van Matecumbe". Exposities Tot en met 21 juni kan men in het Birgitt Doll als Charlotte. Stedelijk Museum aan de Hoogstraat nog gaan kijken naar de exposities: „Klei", „Honderdjarig bestaan van de Singelkerk",„Nan Hoover's fototen- toonstelling" en een verzameling keramiek uit eigen collectie. Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereni- ging (KNNV) organiseert op zondag 14 juni een propaganda-excursie in het Beatrixpark. De excursie is be- doeld om bij leden en belangstel lenden de kennis van de natuur te vergroten en de natuurbeschermings- gedachte te onderbouwen. Iedereen die de tocht door het Beatrixpark mee wil maken kan naar het pan nekoekenhuis in het park komen. Om negen uur 's ochtends start de excursie. SCHIEDAM - De Rijksscho- lengemeenschap „Schravelant" heeft dit jaar voor de eerste en ook de laatste keer de uitslagen van de examens ddn dag van te voren bekend gemaakt. Nog voor alle cijfers met zekerheid vast stonden, hing rector Rob van der Meijden een lijst van ge- slaagden op. Tjeerd van den Berg, examencandidaat voor het VWO, nam een kijkje en conclu- deerde dat hij tot de groep geluk- kigen behoorde. Negentien uur later vernam de scholier dat hij officieel gezakt is en een her- examen dient te doen. De feeststemming waarin Tjeerd driekwart etmaal verkeerde was op slag verdwenen. „Op de lijst stonden mensen die voor 99,9 procent zeker geslaagd waren". herinnert Theerd zich. „Op 2 juni las ik dus dat ik geslaagd was en op 3 juni bleek dat niet het geval te zijn. De rector heeft me wel tien keer z'n excuses aangebo den". Tjeerd kwam een paar tiende punt tekort. Hij was overi gens wel de enige die abusie- velijk op de lijst stond. Rector Van der Meijden maakte een dag eerder bekend wie ge slaagd waren omdat hij merkte dat allerlei scholen in de omgeving dat ook deden. „Het ging in wezen om de leerlingen die een herkan- sing moesten krijgen. Ik wilde voorkomen dat onze leerlingen dat een dag later te weten zouden komen". Omdat deze beslissing voor Tjeerd verkeerd uitpakte, is de rector van plan volgend jaar te wachten met de bekendma- king tot het officiele tijdstip. „Dit was absoluut de eerste keer en ook meteen de laatste", besluit hy. SCHIEDAM - Harry Lenferink en Gerard van Soest exposeren vanaf vandaag tot en met 13 juli in het No- letziekenhuis aan de Stadhouderslaan 981. Harry Lenferink maakt bronzen beelden, die hij zelf giet. De kunstenaar werkt zowel figuratief als non-figuratief. De abstracte objecten bestaan uit geometrische vormen, die ontwikkeling, groei en expansie uitbeelden. De figuratieve kleinplas- tieken beelden de mens uit. Gerard van Soest fotografeert en tekent structuren en lijnen, die uit hun omgeving gelicht een eigen leven gaan leiden, vormen zijn onderwer- pen. Gerard van Soest zal in het Nolet ook werk laten zien dat uit verschillende materialen is vervaar- digd. SCHIEDAM—Wethoudeir Chr. Zijde- veld zal op vrijdag 12 juni van 11.00 tot 13.00 uur zitting houden in zijn informatiewinkel voor de binnenstad, gelegen aan de Hoogstraat 34. Er zal een maquette te zien zijn van de plannen voor de bebouwing van dit stadsdeel. Belangstellenden kunnen de wethouder vragen stellen over die plannen. Sterk in prijs verlaagd! SCHIEDAM - De Surinaamse vere- niging „Prem Samaadj'' organiseert op zondag 14 juni een voetbaltoer nooi, waar aan meer dan zestien Suri naamse elftallen uit het hele land meedoen. Het toemooi wordt in Blijdorp op de velden van VVK Olympus gehouden. De bedoeling van het voetbalfestijn is om elkaar te zien en een gezellige, doch sportieve dag mee te maken. In grote steden worden al dergelijke sportdagen ge houden, maar de Schiedamse Suri naamse Vereniging wil proberen ook in kleinere gemeenten een jaarlijks terugkerende sportdag van de grond te krijgen. Niet alleen Surinamers, die al dan niet mee voetballen, zijn welkom. Speciaal alle omwonenden, maar ook andere Schiedammers worden uitge- nodigd. Prem Samaadj wil de Neder- landers graag kennis laten maken met hun Surinaamse stadgenoten op een gezellige manier. Wie meer inlichtin- gcn over de sportdag wil hebben kan bellen naar een lid van de vereniging telefoon 737073. Er zijn nog steeds mensen die geioven dat je bij Holland Internationa! Reisburo niet voor'n goedkope campingviucht naar bijvoorbeeld GriekenlandIterecht kunt. Die mensen moet u niet geioven. Voor f580r zit u prima-op Corfu, Kefallinia kost u maar f610,- on wat dacht u van Kos voor f655,- Maar ja, wie gefooft dat nu. r Schiedam, G. Verboonstraat 17-21010- 266077. HOLMND INTERNATIONA Reisburo I Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. royal leerdam 'De Grens' dertig jaar oisd HERENHORLOGE Extra plat model met tijd, dag en datum indikatie (permanent af- leesbaar). Double band. Normaal 39,95 Nu slechts REISWEKKER In diverse kleuren. 1 jaar garantie. Normaal 16,95 Slechts i Concertsreis 'Orpheus' Leuke modellen korte mouw over- hemden in diverse dessins en kleu ren. Van 65/35 polyester/katoen. Maten 35/36 t/m 43/4A Van 29,95 en 22,95 voor ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG. A Irish coffee glazen van Leerdam. U wel bekend In een mooie strakke vormgeving. 4 stuks voor Vaders eigen glas op verzilverde voet. Bierglas Borrelglas Schoenpoetsdoos met voetensteun en veel opbergruimte. Royale afvalbak met klap- deksel in bruin/beige. Doorzichtige spaarbuis voor guldens, kompleet met hangslotje. Royale zwarte heren- paraplu: automatisch te openen. Schakelklok, schakelt automatisch verlichting en apparatuur aan en uit op de gewenste tijd. Past in elk stopkontakt. Curver raintainer, 13 liter regenwater voor goede plantenverzorging.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 15