I ter meulen natuuffljk 39?° <^ty SW's topscorer Ferry Meerhof: De meubelhal van Burchthuys Bibliotheken gesloten ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Antiekbeurs Open School in September van start Trimgebeuren ter meulen natuurlijk 9?5 V louman woonmarkt brienenoord kast Gratis puin ophalen leugdige daders aangehouden Winkeldiefstal Vergadering streekcommissie Cursisten kunnen zich nu opgeven Schaakdiploma's AAW/W AO-brochure Cees Gunnewegh schaakkampioen Jalouzle gestolen draadloos 5 <sr.tr week- aanbieding DONDERDAG 11 JUNI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 24-582 All§6n dit weekend zo voordelig... SCHIEDAM-De negentienjarige Ferry Meerhof heeft zich in zijn eerste jaar als semi-prof bij SVV in de kijker gespeeld. Ofschoon hij het grootste deel van de competitie vanaf de bank heeft moeten toekijken, wist hij als invaller en een enkele keer als basisspeler de aandacht op zich te vestigen door op kritieke momenten te scoren. Zes keer schoot hij dit seizoen raak en staat daarmee met Bart Kreft boven aan de topscorerlijst van de Schiedamse ploeg. Mentaliteit door John Geijp Geisoleerd mmm RIJNMOND/WEST COMBINATIE Leuk model voor weinig geld... Ca. 500 mtr. kommunikatie... P Komplete tuinslang... i s, IJsselmondselaan175-3064AS Rotterdam Telefoon 010-507444 Geopend: maandag t/m donderdag 9-17.30 uur- vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavondvrijdag van 19-21 uur. I •5 1 s Maar liefst 50 meter droogruimte op een robuuste droogmolen van lichtgewicht aluminium. Vier op- klapbare armen. Kompleetmetbo- dempijpje. Verstelbaar in hoogte. U koopt'm dit weekend voor slechts I.V.M. EXPEDITIEDRUKTE ZELFMEENEMEN A.U.B. SStfI K.W Ik ben in de basis niet door de mand gevallen' De lange spits heeft altijd in de hoog- ste elftallen van de Schiedamse ploeg gespeeld. Zijn prestaties zijn nooit onopgemerkt gebleven. Zo werd hij gekozen voor de Rotterdamse selec- tie van zestien- tot en met achttien- jarigen, waarin hij zich al als een ware "goaltjesdief" manifesteerde. Zowel SVV als SC Cambuur wilde hem voor dit seizoen contracteren. Als invaller van het eerste had hij in een wed- strijd tegen de Friese ploeg, de aan dacht getrokken, met het gevolg dat de noordelingen hem wilden inlijven. Meerhof koos uiteindelijk voor de Schiedamse club, waar hij sinds zijn zesde jaar lid van is. "SVV deed een goed aanbod", zegt Meerhof. "Als ik naar Cambuur was gegaan, had ik een eind van huis geze- ten en bovendien trek je in de Rand- stad eerder de aandacht van grote clubs als Feijenoord en Sparta. Want daar hoop ik toch ooit terecht te ko- men". De overgang naar de selectie na het afsluiten van het contract verliep niet geheel moeiteloos. "De trainingen waren veel zwaarder dan ik tot dan aan was gewend. In de selectie moest ik veel meer gaan lopen. Fysiek wordt er veel van je gevergd, maar mentaal knap er enorm van op. En dat was best nodig. Het schort nog wel eens aan mijn mentaliteit. Ik ben zo'n iemand die zich bij een 4-0 ach- terstand niet meer te pletter loopt. Bovendien had ik een te grote mond. In het veld liep ik veel te veel te schelden. De andere spelers van het eerste hebben daar op een gegeven moment wat van gezegd. We zijn toen met z'n alien om de tafel gaan zitten en hebben het uitgepraat. Sindsdien gaat het een stuk beter". Meerhof prijst zowel de trainers als de ploeg voor de manier waarop zij hem hebben opgevangen na zijn overgang naar de selectie. "Qua mentaliteit heeft Popovics me veel bijgebracht. Ook aan Aad Putters heb ik veel gehad. In het begin voelde ik niet goed aan hoe het allemaal in zijn werking ging. Putters heeft veel tegen me aan gepraat en dat heeft me goed gedaan. De andere spelers van het eerste hebben me makkelijk geac- cepteerd. In de eerste periode liepen ze wel een beetje met me te dollen. In die tijd durfde ik zelf nog niet veel te zeggen. Dat is nu allemaal over. De sfeer is goed. SVV is een vrien- denploeg. Het is niet net als bij Ajax en Feijenoord dat de spelers in de kleedkamer over elkaar zitten te flui- steren". Veel moeite had Meerhof met het toekijken vanaf de bank. Slechts drie maal stond hij in de basis. "Het is geen pretje om het veld niet in te mo- gen. Iedere voetballer wil graag spe- len. Ik vind persoonlijk ook dat ik wel wat meer het veld in had gemoe- ten. Als iemand zijn dag niet heeft, moet je hem er na de eerste helft aan de kant zetten. Dat is toch heel gewoon. Maar meestal gebeurt dat pas in de tweede helft. Waarom ik maar zo weinig in de basis heb gestaan? Ik zou het niet weten. Dat moet je aan de trainer vragen. Ik heb het hem zelf nooit gevraagd. Het schijnt dat Popovics vindt dat ik fysiek nog te zwak ben. Daar ben ik het niet mee eens. Ofschoon ik zelf wel in de gaten heb dat ik nog kop- kracht te kort kom. Ik heb nog geen doelpunt met mijn kop gemaakt, terwyl dat toch mijn sterke punt is". Of Meerhof beter kan dan hij tot nu toe heeft laten zien, weet hij niet. "Dat is moeilijk te bepalen. Daarvoor zou ik wat langer in de basis moeten staan. Dan kun je dat beten bepalen. Veel hangt natuurlijk ook van de ploeg af. Als spits sta je geisoleerd. Draait het elftal niet goed, dan mag ik blij zijn als ik in een helft drie keer de bal kan raken". Toch kijkt talentvolle spits met tevredenheid terug op de resultaten van het afgelopen seizoen. "Ik vind dat ik in de basis niet door de mand ben gevallen. Ik heb slechts drie keer de kans gehad om een hele wedstrijd te spelen en toch zes goals gemaakt. Net zo veel als Kreft terwijl hij veel meer heeft gespeeld. Dat is niet al- leen een kwestie van geluk, maar natuurlijk van talent. Ik heb ook best goede hoop nog eens by een grote club te komen. Dat is niets bijzon- ders. Iedere voetballer wil graag hogerop komen". Meerhofs bekendheid heeft nog niet geleid tot grote scharen handtekenin- genjagers die hem op ieder moment van de dag lastig vallen. De aandacht in de kranten voor zijn schotvaardig- heid is nog niet tot het grote publiek doorgedrongen. "Mensen die naar SVV komen kijken, kennen me na tuurlijk wel. En dat is al erg leuk. *Burchthuys Interieur heeft zich vooralgcricht op eiken meubelen. SCHIEDAM - Aan de Nieuwe Ma- thenessestraat is sinds drie maanden een, voor Schiedam, nieuwe meubel- handel gevestigd. Burchthuys Inte rieur, een bedrijf dat zich vooral richt op de stijl die de koper van deze tijd zoekt. Eiken meubelen in vele soor- ten en modellen. „Inhaken op de wens van de kopers is voor ons namelyk het belangrijk- ste. Daarom hebben we ook gekozen voor deze toch wel bijzondere ver- koop-methode", legt Hans Zeyp een der verkopers van Burchthuys uit. „Heel wat mensen denken nog altijd dat wij hier maar tijdelijk zitten om een bepaalde party meubelen kwyt te raken. Dat komt onder andere door- dat we ons in zo'n grote hal, zonder enige luxe, hebben gevestigd. De re- den daarvan is echter dat we op deze manier minder lasten hebben en dus goedkoper kunnen leveren. Verder gaan we er van uit dat de eigen keus van de mensen erg belangrijk is en die wordt met deze opstellingen het minst beinvloed. Stoelen, tafels, kas- ten en dergelijke kunnen naar harte- lust worden gecombineerd. Iedereen kan dus, bijvoorbeeld, een eethoek naar eigen wens uitkiezen. Een ander belangrijk punt is dat wy geen lange levertyd hebben. Veel van wat hier staat is zelfs binnen 6en dag thuis te bezorgen. Wie zelf over pas- send vervoer beschikt kan de meube len ook afhalen, wat eveneens weer merkbaar is in de prys. Ondanks die scherpe prijzen huldigen wy toch het standpunt dat er een goede ser vice moet worden geboden. Eventu- ele problemen lossen we dan ook zo snel mogelijk op. Ten eerste om- dat het voor de koper vervelend is wanneer er iets aan een nieuw meu- belstuk mankeert en ten tweede om- dat we onze naam hoog willen hou- den. Daarom verkopen we ook uit- sluitend kwaliteitsmeubelen die ge maakt zyn van goed materiaal en zijn vervaardigd bij bekende meubelbou- wers. Onze manier van inkopen, met grote hoeveelheden, geeft ons echter de kans dit alles te verkopen tegen populaire pryzen. Daarvan kan ieder een zichzelf overtuigen, want kijkers zyn bij ons net zo welkom als ko pers". In de Burchthuys verkoophal treft men, naast de vele eiken bankstellen tafels, stoelen, kasten en dergelijke, ook een ruime sortering moderne meubelen, losse fauteuils (waaronder lederen) en lampen aan. Burchthuys Interieur, aan de Nieuwe Mathenes- sestraat 87, is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op de koop- avond (donderdag) tot 21.00 uur. Op maandag is de zaak gesloten. VLAARDINGEN - Ook het perso- neel van de gemeentelijke bibliotheek gaat met vakantie en vandaar dat de filialen enige tijd gesloten zullen zijn. Het filiaal in de Westwijk is dicht van 20 juli tot en met 8 augustus; het fi liaal Babberspolder van 6 tot en met 25 juli; het filiaal Holy van 6 tot en met 18 juli; de Fonotheek van 29 juni tot en met 18 juli. De centrale bibliotheek aan de Fransenstraat blijft gedurende de vakantieperiode open. Vlot smockjurkje met smalle schouderbandjes ineen leuk bloem- dessin. Van 100% katoen. In cerise of marine. 38 t/m 46 Van 35,- voor VLAARDINGEN - Bewoners van Vlaardingen (geen bedryven) kunnen met ingang van vandaag (woensdag 10 juni) geringe hoeveelheden puin, ontstaan door zelfwerkzaamheid, gratis op laten halen. Na een half jaar zal worden bekeken of voor deze service voldoende be- langstelling bestaat en derhalve zal worden omgezet in een definitieve dienstverlening. Degenen die van deze service gebruik willen maken dienen daarvoor van tevoren contact op te nemen met de reinigingsdienst, Hoflaan 3, tel. 356333. Het puin zal voornamelijk op woensdagen worden opgehaald. met deze draadloze intercom/baby- foon. Werkt op 6dn ononderbroken fase van 'tlichtnet. Uitgevoerd met spreek en "lock" toets voor konti- nu gebruik. Volumeregelaars en kontrolelampjes. Beige met zwart gaasfront. 1 jaar garantie. AII66n dit weekend. Van 99,- voor VLAARDINGEN - In de nacht van zaterdag op zondag zjjn twee banden van een auto in de Petuniastraat lek gestoken. In de benzinetank werd suiker gegooid. De schade bedraagt ongeveer f.500.-. VLAARDINGEN - Twee jongens van twaalf en veertien jaar zijn don- derdagavond aan de Spoorsingel aan gehouden, toen zij in het bezit wa ren vane en radio-cassetterecorder en een hoeveelheid gereedschap, die zij hadden ontvreemd uit een bouw- werk aan de le Van Ley den Gael- straat. Nadat tegen het Vlaardingse tweetal proces-verbaal was opge- maakt, werden zij overgedragen aan de ouders. VLAARDINGEN - Tegen de 22-jari- ge R.P. uit Nieuwerkerk aan den IJs- sel en de 23-jarige M.v.T. uit Helle- voetsluis is zaterdag proces-verbaal opgemaakt omdat het tweetal in di verse zaken voor f 625,- bij elkaar had gestolen. VLAARDINGEN - In de Stadsge- hoorzaal wordt dit weekeinde een antiekbeurs gehouden. Hieraan zal behalve door een aantal antiquairs uit de regio door verscheidene Vlaardingse bedrijven worden deelgenomen. Op de beurs wordt een grote sortering meubelen getoond, onder andere Hollandse en VOC- kasten, boerenstijlmeubelen en Franse en Engelse kasten en eet- hoeken. Daarnaast is er een uitge- breide collectie aardewerk, oud gereedschap, zilver en tinwerk, prenten en klokken. De beurs is toegankelijk op vrij- dag 12 juni van 16-21 uur, zater dag en zondag van 10-17 uur. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/ MAASSLUIS—De "Streekcommis sie" voor het Westland met Delft en omstreken vergadert maandag 15 juni in de kamer van koophandel in de Phoenixstraat 26 te Delft. De com- missie, die bestaat uit 20 bewoners van de streek, heeft twee pun- ten op de agenda staan. Tijdens de agendapuntbehandeling "Signalen uit de streek" kan iedereen provinciate aangelegenheden aan kaarten op het gebied van Ruimtelijk Ordening. Zo kan bijvoorbeeld het streekvervoer besproken worden, maar niet het gemeentelijke vervoer. De Streekcommissie brengt de "sig nalen" onder de aandacht van het provinciaal bestuur. Het tweede punt van de agenda be- helst het verkeersreguleringsplan Midden Delfland. Wie meer inlich tingen wil hebben kan bellen naar Jacky van den Boom, telefoon 070- 997770. 0 S "Ferry Meerhof: "Iedere voetballer wil graag hogerop komen Pas geleden liep ik in Rotterdam toen een paar jongetjes me herkenden. Ze riepen: "He Ferry!" terwijl ik ze helemaal niet kende. Dat vond ik toch wel leuk. Maar van een grote bekendheid merk ik nog niet veel. Wie weet komt dat nog wel", aldus Ferry Meerhof. VLAARDINGEN - In September gaan weer tien groepen van de Open School van start. De Open School is bedoeld voor mensen van zeventien jaar en ouder die alleen de Iagere school of een gedeelte daarvan hebben doorlopen of die slechts gedeeltelijk vervolgonderwijs hebben gehad. Het cursusprogramma wordt afge- stemd op de behoeftes en interesses van de cursisten. De Open School kent twee rich tingen: 6en die zich voomamelyk richt op de algemene ontwikkeling en een die de leerlingen voorbereidt op eventueel na de cur- sus te volgen onderwys. Elke groep bestaat uit ongeveer vyf- tien personen, die twee keer per week ('s ochtends of's avonds) by- een komen. Die groep kan zelf een keuze maken uit onderwerpen en vakken die in het leerprogramma worden opgenomen. Het Open School programma loopt over twee cursusjaren van ongeveer dertig weken. De vakanties lopen parallel met die van de overige scho- len. Na 66n jaar Open School bepaalt de cursist of hy verder deelneemt aan het leerprogramma. De kosten voor de cursus bedragen f. 60,- per jaar; dit bedrag kan in een, twee of tien keren worden vol- daan. Voor aanmeldingen en inlichtingen over de Open School kan men con tact opnemen met de volgende in- stanties: Buurtcentrum De Haven, tel. 344539; buurtcentrum Oost, tel. 356954; buurtcentrum't Nieuwelant tel. 349978; wijkcentrum De Heipaal tel. 745142; ontmoetingscentrum West, tel. 348993; buurthuis De Pij- pelaar, tel. 343841; het Plaatselijk Educatief Centrum (Stichting Wel- zijn), tel. 356544. SCHIEDAM Bij de schaakvereni- ging ..Schiedam" is het examentijd. Op maandag 15, 22 en 29 juni kan de jeugd namelijk proberen het pion- nen-, toren- en koningsdiploma te halen. Het begint telkens om zeven uur in het clubgebouw op de werf Wilton-Fijenoord, ingang Rubens- laan. Voor het pionnendiploma moet men het spclregels kennen, zetten kunnen noteren en in een of twee zetten mat kunnen geven. Op maandag 15 juni is er eerst een proefexamen, waarna een week later de fouten besproken wor den. Pas op maandag 29 juni is het echte examen. Omdat op meerdere scholen schaakles wordt gegeven, verwacht de schaakvereniging een grote opkomst. Aanmelden (ook van jongeren, die nog niets van het schaken weten) en inlichtingen: F. Groeneweg, Praam 5, tel. 701215. Het programma t/m woensdag 17 juni luidt: FIETSTOCHT: zondag 14 juni start VVV-kantoor Westhavenplaats tussen 10 en 12 uur. Afstanden: 30 of 45 km. Kosten f 2,50 per persoon. SPORT- en SPELTEAM: woensdag 17 juni grasveld bij KastanjedreeJ 2-4 uur en 19-21 uur. BOKSINSTUIF: woensdag 17 juni gymnastieklokaal Dr. Albert Schweit- zersingel 19-19.45 uur tot 16 jaar) en 19.45-21 uur jvanaf 16 jaar). TRIMMEN: donderdag 11 juni park 't Nieuwelant (ingang complex VV De Hollandiaan 15 juni Holy kinder- boerderij Holy wooddinsdag 16 juni Oranjepark (dierenasiel Van Liden van Heuvelweg). Aanvang telkens 19 uur. Kosten f 1.50 per persoon. De stichting de Ombudsman heeft onlangs een AAW/WAO-boekje uit- gebracht. Het is een sterk gewijzigde herdruk van het oude WAO-boekje. Die wijziging is het gevolg van de in- voeringvan de AAW in 1976. De brochure is in de eerste plaats geschreven voor mensen die een AAW of een WAO-uitkering hebben of denken ervoor in aanmerking te komen. Het boekje kan tevens een handige leidraad zijn voor hulpver- leners. De volgende onderwerpen komen o a. ter sprake: het verzekerd zijn voor de AAW/en of WAO; afschattingspro- cedure; beroepsprocedure; gehuwde vrouw en AAW; hoogte van de uitke- ringen; voorzieningen en vreemde- lingen. Deze uitgave (96 pagina's) is te be stellen door overmaking van f 6.50 op gironummer 208020 t.n.v. Stich ting de Ombudsman, Hilversum, on der vermelding van „AAW/WAO". Voor meer informatie tel. 035-17855 SCHIEDAM Cees Gunnewegh werd jeugd-schaakkampioen van Schiedam. Van de zeven door hem gespeelde partijen verloor hij slechts len maal en speelde hij ook 66n keer remise. De tweede plaats werd, met een achterstand van een half punt, gedeeld door Eric Gunnewegh en Mike DijkJhuizen. Aan het kampioenschap hebben zevenentwintig jongens en meisjes, maar speelsterkte verdeeld over drie groepen, deelgenomen. In groep twee werd Richard Krohne winnaar. Tweede werd Alexander Kooyman, derde Dick Verkerk en vierde Marcel Groeneweg. Maurice de Ruiter won in groep drie. Bieneke Kohler werd tweede en na een beslissingswedstrijd tegen Ben Jan Hoenderkamp en Edwin Offerman bereikte Claudia Borsboom de derde plaats. In en om uw huis is zo'n tuinslang onmisbaar. 15 meter, kompleet met spuitstuk en waterdief. Van 18,95 A A J? A S f Sl,ANGOPHANGEf VANAF 3,- VLAARDINGEN Uit een auto die stond geparkeerd aan de Abcoude- hoeve is in de nacht van vrijdag op zaterdag een jalouzie ter waarde van f 135,- ontvreemd. De schade aan de auto bedroeg f 35,-. 199.- Vie eC^.e9loo0net\ o? ee j V I Bouman Woonmarkt Brienenoord: altijd bij de tijd!|

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3