Minder inwoners Feest na succes voile studie Pop Overleg is het zat t'K V/U H Politie zoekt redder KOOPJES IN 31 SPECIAALZAKEN W Keuken uitgebrand Wethouder heeft ludieke plannen Geen slotfeest vrouwencafe TJnieke Occasions! 14*50/ v 0.50 3.50 35.- Een actieve krant instreek Inschrijving Avondvierdaagse Kom naar deze speciale show WOENSDAG 17 JUNI 1981 6e JAARGANG NO. 33 SCHIEDAM - Als het aan wethouder Zijdeveld ligt. zullen de palen voor het eerste bouwplan in de binnenstad in augustus of begin September de grond in gaan. Er moeten evenwel nog enkele hindernissen overwonnen worden. De plannen voor een complex van honderd woningwetwoningen, aan de zuidkant van de kaal- slag in het hartje van Schiedam, liggen ter inzage op het Stads- kantoor en in de openbare bibliotheek. Het is nu aan het publiek om al dan niet haar fiat te geven aan de bouwplannen. Bovendien moet de Provinciale Directie Volkshuisvesting medewerking verle- nen aan een „artikel 19 procedure", die een snelle start mogelijk maakt doordat goedkeuring van het bestemmingsplan omzeilt wordt. De minister van Ruimtelijke Ordening moet tenslotte accoord gaan met het afgeven van een woningwetbeschikking voor bouwpland. Feestje British Ley land Nederland geeh een aantal gebruikte demonstratie- en directiewagens vnj voor de verkoop Unieke occasions met namen die klinken als een klok! Enige voorbeelden Rover 2600/3500, Jaguar XJS, Innocenti, Austin, Morris, Princess 1700/2000 Prijzen van f 8 000,- tot f 60.000,-. op donderdag 18 juni, vrijdag 19 juni en zaterdag 20 juni a s. (Op donderdag is de showroom ook 's-avonds open Inruil is by deze verkoop helaas niet mogelijk. BL Nederland, Nieuwe Gouwe OZ 40, 2803 RA Gouda.tel. 01820-11122. 16.95-14.95 Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. wcurver 24.95 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP. VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Eerste paal binnenstad in September aan de slag gaan", meent de wethou der. Wanneer de leveling van heipalen („Een maatproduct", aldus Zijde veld) geen vertraging oplevert, zal aannemer MUWI eind deze zomer starten met de woningbouw. „Het slaan van de eerste paal moet wel een feestje worden", vindt de wethouder, „Ik heb wat ludieke plannen, zoals het bevestigen van de wet op de ruimtelijke ordening onderaan de eerste heipaal", bedenkt de wethou der met het hem zo eigen enthou- siasme bjj plannenmakerij. De motie van Nicolai Dielemans, die door de gemeenteraad werd aange- noraen, om voor 1 juli de eerste paal in de grond te hebben, levert volgens wethouder Zijdeveld geen ge- vaar op. „Het kon gewoon niet snel- ler. We hebben nu al een huzaren- stukje uitgehaald". De wethouder verwacht niet dat de gemeenteraad hem zal belonen door met het mes op tafel de motie op te rakelen. Nicolai Dielemans is inderdaad niet van plan om op een maand of ander- half te gaan kijken. „De andere on- derdelen van de motie komen echter in augustus of September w61 aan de orde. Voor de Laan en omgeving zou binnen 4 maanden een plan op tafel Raadslid Dielemans: „lk moet het nog zien Van de kant van de overheid ver wacht wethouder Zijdeveld geen moeilijkheden. Het gebied waar de woningen moeten komen is het enige dat gedurende al de jaren van voorbe- reiding de toets der kritiek van de provincie kan doorstaan. Bezwaar- schriften tegen de plannen hoopt de wethouder ook niet te ontvangen. „We moeten zorgen dat de binnen stad geen traumatische ervaring voor Schiedam wordt. Nu ligt er een plan, er kan gebouwd worden, laten we dan ook niet metr ouwehoeren en Wethouder Zijdeveld: ,.hindelijk kan er gebouwd gaan worden SCHIEDAM - Het Harmonie-orkest „Harpe Davids" viert nog steeds zijn zestig-jarig bestaan. Was Harpe Davids maandag in het Julianapark te beluis- teren, donderdag 18 juni zal de har- monie populaire werken op het mu seum plein aan de Hoogstraat ten ge- hore brengen. Het optreden om half acht *s avonds. Tijdens het concert kan men informatie over Harpe Da vids verkrijgen en er is gelegenheid tot lid worden van het harmonie-or kest. SCHIEDAM - Het aantal inwoners van onze stad is in april 1981 gedaald van 73.980 (in de voorafgaande maand) tot 73.906. SCHIEDAM - De gezamenlijke Schiedamse Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van dinsdag 23 tot en met vrijdag 26juni. De inhaal- avond, die bestemd is voor personen die een der andere avonden verhin- derd zijn, is op maandag 22 juni. Het inschrijfgeld bedraagt f.4,- per persoon, voor verenigingen en scho- len f.3,50 per persoon. Tot en met vrijdag 19 juni kan worden ingeschre- op de volgende adressen: V.V.V. - kantoor, Overschiesestraat 4, tele- foon 266000. G. v. Dongen, Numans- dorpsestraat 5b, telefoon 268159. P.P. Smits, St. Liduinastraat 64a, te lefoon 710994. Voor latere inschrij- vingen op bovenstaande adressen (op maandag 22 juni tot 16.00 uur) of in Sporthal Margriet (op maandag of dinsdagavond) betaajt men vijftig cent per persoon extra. hebben moeten liggen. Daar is nog niets aan gedaan. Het middengebied, de omgeving van de Schotse Poort en het Stadserf zouden binnen zes maanden, dus dat is nu, van plannen voorzien zijn. Dat is ook niet gelukt. Ik ben daar lichtelijk teleurgesteld over, en ik wil dat de raad binnen afzienbare tijd op de hoogte gesteld wordt van wat er met die onderdelen van de motie gebeurt. Wat het eerste bouwplan betreft moet ik nog zien of de palen in augustus of September de grond in gaan", vindt het raadslid. SCHIEDAM Door ontijdig bericht over de afsltuing van de ruimte, waar- in het Vrouwencafe was gevestigd, kan de geplande afsluitingsavond niet doorgaan. De laatste bijeenkomst wordt nu ge houden bij Jacinte, op het Bagijnhof 21, op donderdag 18 juni om 21.00 uur. Tijdens deze avond zal worden besproken op welke manier het Vrouwencafe het volgend seizoen door zal moeten gaan. Koffie is er genoeg te drinken op de slotavond bij Jacinte, maar overige drankjes dienen zelf te worden mee- genomen. Acht cursisten van de Dag-Mavo voor Volwassenen ontvingen het eind-diploma. SCHIEDAM - Acht cursisten van de Dag-Mavo voor volwassenen ontvingen afgelopen vrijdag het door hen zo fel begeerde diploma. De uitreiking, in het M.C.M. de Groothuis, geschiedde door het gemeenteraadslid Janny Boonstra. Na dit officiele gedeelte rondden de geslaagden de jaren van studie af met een feestelijk samenzijn. Naast de acht einddiploma's wer- den er diezelfde avond eveneens drie certificaten, aan kandidaten met een beperkt vakkenpakket, overhandigd. De ljjst met geslaag den kan overigens nog groeien. Drie leerlingen moeten namelijk een herexamen afleggen Net als in de voorgaande jaren bestaat de groep die de eindstreep hebben gehaald uit louter vrouwen. „De drie mannen, die er bij het starten van de studie waren, zijn alien voortijdig gestopt", aldus Nelly Boers de adjunct-directri- ce van de Schiedamse Mercu- rius af deling. In haar toespraak raadde zij de geslaagden aan het er niet bij te laten zitten. „Ga door tot je bereikt hebt wat je wil en wanneer je verder ga leren: stop dan niet eerst een jaartje maar doe het direct. Door tussen- door te stoppen verleer je name lijk weer het studeren". De cursisten maakten zich daar die avond echter nog geen zorgen over. Zij vierden feest tot diep in de nacht. Wie nadere inlichtingen over de studie aan de Dag-Mavo voor Vol wassenen wenst, of zich wil laten inschrijven voor het volgend stu- diejaar. kan daartoe terecht op donderdag 18 juni, tussen 10.00 en 11.00 uur, in het M.C.M. de Groothuis, Staidhouderslaan 30. *Fop Overleg bezette de trappen van het Stadskantoor. SCHIEDAM - Het Pop Overleg, een vereniging van Popgroepen, heeft schoon genoeg van het wachten op oefenruimte. Dat bewezen de leden maandagavond, voor de aanvang van de gemeenteraadsvergadering, met een demonstratie op de trappen van het Stadskantoor. Ongeveer dertig Schiedamse bands hebben zich aangesloten bjj het Pop Overleg. Sinds ruim een half jaar werkt deze vereniging, die is gestart vanuit de SG., zelfstandig. „We von- den namelijk dat we er te weinig steun kregen". vertelt woordvoerder Jolie. „Een beslissing over het verkrijgen van oefenruimte wordt steeds weer uitgsteld. Dat wachten duurt nu al twee jaar. Zeker voor Pop-bands is dat funest want zij moeten voortdurend veranderen. Oefenen is dus een noodzaak. Het gebrek aan een ruimte daarvoor is er de oorzaak van dat er het afgelopen jaar tenminste tien Schiedamse bands zijn opgeheven. Je kunt zoiets immers niet bij een van de bandleden thuis doen, want dan bezorg je overlast aan buren en krijg je gezeur met de politie. De zolder van St. Joris Doelen is daardoor zo uitermate geschikt voor ons." Met de bedoeling de gemeenteraad nog eens te wijzen op de bestaande problemen sloot het Pop Overleg de trap naar de ingang van het Stadskan toor af met een eind touw. De de- monstranten zeiden daarover: „Dat is het lijntje waaraan we al zo lang ge houden worden." Het spandoek dat eraan hing behoefde geen verdere uitleg. Met grote letters stond er op „Wij zijn het zat." RK SCHIEDAM - Nadat hij de macht over zjjn stuur verloor, belandde een eenendertigjarige Schiedammer zaterdagavond om tien over tien met zijn personenauto in het water van de Nieuwe Haven. De man wiens benen verward zaten, werd door een politieagent en een onbekend gebleven burger uit de reeds zinkende wagen gehaald. Met een rubberbootje, van een bewoner van de Nieuwe Werken, bracht men hem vervolgens naar de kant waar de GG en GD gereed stond om het slachtoffer met spoed naar het Ge- meente Ziekenhuis te vervoeren. La ter kwam vast te staan dat de man, die onder invloed was, reeds eerder op de avond in aanrijding was ge- komen met een geparkeerd staande wagen en een voor hem van rechts komende personenauto. Na deze bot- singen, die gebeurde op de hoek West Frankelandsestraat-Huisman- straat, was hi) zonder stoppen ver der gereden. De eenendertigjarige Schiedammer is inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen. Bij de gemeentepolitie vraagt men zich echter nog aitijd af wie de on bekend gebleven redder is. Daarom verzoekt men deze man vriendelijk contact op te nemen met het hoofd- burrau in de Lange Nieuwstraat, telefoon 260760. Kunststof play-boy. houdt Uw toiletrollen handig byeen Boodschappen- ol pick-nickmand van blank gevlochten net 3maten BONwsre Voor badkamer en toilet deze handige pedalette Kleur bruin-beige Deurmat. originele handgeknoopte deurmat in de maat 60 x 35 cm Een yzersterke voetenveger voor |aren Grote vakantie- of sporttas in moderne ruit uitvoering In diverse kleuren ZOLANG OE VOOR RAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG. Camping bestek. chroomstaal met vrolyke gekleurde grepen ZOMER VOORDEEL Perstuk Curver draagbakje voor vele doeletnden b v vaders gereed schap Zandbak vansterke kunststof (ook als bad|e te gebruiken) 110 x 90 x 21 cm Kost normaal 49 95 Onze prijs 199 Bypassende deksel SCHIEDAM - Een vergeten frituur pan die vlam vatte veroorzaakte za- terdagmiddag een uitslaande brand in de keuken van een woiling aan het Jac. Urlusplein. Het vuur werd door de gealarmeerde brandweer met een hoge-drukstraal geblust. De keuken ging geheel verloren. Het eronder liggende pand tiep waterschade op. In de kelderruimte van een pand in de Nieuwe Maasstraat brak zondag- middag brand uit. De bewoner, die er met een vriend aan het werk was, had de kelder enige tijd veriaten. Bij te- rugkomst bemerkten ze het vuur. De brandweer was de vuurhaard snel meester. Vermoedelijk is de brand veroorzaakt door een achtergeble- ven sigarettenpeuk.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1