NIETS BIEDT ALSDE Open middag moet drempel verlagen Schiedams Nieuwsblad Bel: 010-766644 SW op zaterdagmiddag Pas op geld Van Es winnaar eerste visconcours Ravage na botsing °pb9e 79.450 CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING WOENSDAG 17 JUNI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 25-518 SCHIEDAM - Teneinde meer bekendheid te geven aan de Grote- of St. Janskerk en het daarin aanwezige orgel heeft een aantal perso- nen een concertcommissie opgericht. Deze commissie is inmiddels al druk bezig met de organisatie van een reeks concerten, die na de vakantieperiode zal starten. Bovendien biedt men geinteresseerden, vooraf, tijdens een open middag de kans het orgel eens nader te be- kijken. Orgelconcert Exposities Voor uw tijdelijke auto. interRent makkelijk geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 GRATIS SPINLES Programma Film Jeugdfilm GARAGE VAN DALEN Op vrijdag en zaterdag grote jaarmarkt Concerten In St. Janskerk Organist Aad van der Hoeven. t hulp waarna de voorstelling van het circus alsnog kan doorgaan. Een groot succes wordt het echter niet want de trues van, de als goochelaar optredende, Pietje mislukken. De jongens ontdekken hierna een verla- ten boot en merken dat deze als op- slagplaats van smokkelwaar dienst doet. Zij besluiten de politie te waar- schuwen doch worden voordien ge- vangen genomen door de boeven. Hoe zou dat aflopen? De laatste orgelbespeling voor de zo- mervakantie in de Aula van het Ste- delijk Museum aan de Hoogsttaat wordt gehouden op 20 juni. Organist is dan Aad van der Hoeven die jaar- lijks tenminste honderd concerten geeft in binnen-en buitenland. Tevens maakt deze, in Schiedam ge- boren, organist zo'n dertig langspeel- platen (onder andere op het grote orgel van de Laurenskerk te Rotter dam en in de Baseliek de Santa Maria te Bologna in Italie). Op het program- ma staan composities van Zipoli, Scarlatti, v.d. Kerckhoven, Bach en Karg-Elert. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Tot en met 21 juni kan men in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat nog gaan kijken naar de volgende ex posities: „Fototentoonstelling Nan Hoover", „K!ei", ,,Honderdjarig be- staan van de Singelkerk" en een ver- zameling keramiek uit eigen collectie. Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. Wi| verhuren personen- en bestelauto s bij aankoop spirinewiel Tot nu toe hebben zich voor de con certcommissie vijf leden aangemeld. De heren P. van Hoogdalem, A. Me- taal, C. Passchier, E.P. van der Valk en A. Verwoerd. De laatstgenoemde is per 1 april 1981 benoemd tot or ganist van het prachtige orgel in de St. Janskerk. De heer Verwoerd,die tevens hoofd- vakleraar is aan het Rotterdams Con- servatorium, is echter geen man om "zijn" orgel voor anderen tot verbo- den gebied te verklaren. Hij wil het fascinerende van orgelmuziek juist aan iedereen uitdragen. Vandaar dat iedere kenner, of gei'nteresseerde, bij hem terecht kan om te kijken en te luisteren naar zijn orgelspel. Alleen wil hij niet midden in een concert of kerkdienst gestoord worden. Zijn er- varing, nationale- en Internationale contacten zullen bovendien erg nut- tig zijn bij het samenstellen van de programma's. Voor het geven van concerten worden namelijk ook gast- organisten uitgenodigd. Uitgaande van de succesvolle orgel- concerten die regelmatig worden ge- geven in de Aula van het Stedelijk Museum, verwacht de commissie ook voor deze concertserie vele vastq be- zoekers. Om deze liefhebbers van orgelmuziek in de gelegenheid te In het Passage Theater kan men van 18 tot en met 24 juni gaan kijken naar ,,De vreeindeling zonder naam". In het mijnstadje Lago wordt een vreemdeling lastig gevallen door een paar plaatselijke bandieten. Er volgt een schietpartij waarbij de boeven het onderspit delven. Enkele voor- aanstaande burgers verzoeken de vreemdeling (gespeeld door Clint Eastwood) hierna het stadje te be- scherinen tegen drie revolverhelden die binnenkort terug zullen keren. De man neemt het aanbod aan, maar alleen met de voorwaarden dat men hem de vrije hand laat bij de uitvoe- ring van zijn plannen. De film, die toegankelijk is voor personen van 16 jaar en ouder, draait dagelijks om 7 en 9.30 uur, behalve op maandag. In Passage Bio staat gedurende dezelf- de tijd de muziekfilm „Jesus Christ Superstar" op de spoelen. Hierin worden de laatste zeven dagen uit het leven van Christus vertoond. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van alle leeftijden, zijn dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur. Behalve op zondagmiddag en piaan- dag. Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan genieten van „De avonturen van Pietje Bell". Pietje en zijn komuiten Peentje en Engeltje besluiten een circus op te richten. Maar daarvoor hebben ze dieren nodig. Ze besluiten deze zelf te gaan vangen en worden daar- bij betrapt door de veldwachter. Ge- lukkig komt de commissaris hen te SchiedamsTrio Mustang morgen op televisie Ondanks al deze drukte blijft het Schiedamse trio toch zijn stadsgeno- ten en fans van het eerste uur trouw. Dat bewijzen ze zaterdagmiddag tij dens een openlucht-voorstelling die gegeven wordt op de Hoogstraat, voor de fima HakkeTt. Diezelfde twintigste juni treden ze's avonds op in zaal Irene aan de Nieuwe Haven, waar naast het Trio Mustang ook een aantal andere artiesten op de planken zullen verschijnen waaronder Caroline en Lee Towers. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar via de fanclub ▼an het Trio Mustang, per adres Por- tugaalsestraat 10, telefoon 263249. SCHIEDAM - SVV behoort tot 6en van de tien voetbalclubs uit het be- taalde voetbal, die in het nieuwe sei- SCHIEDAM - Veel geld hebben kan plezierig zijn. Maar veel ervan in huis hebben of ermee op pad gaan is niet verstandig. Er zijn namelijk altijd personen die proberen zich er meester van te ma- ken. Daarom kan geld, dat niet di rect nodig is voor het dagelijks be- staan, beter bij de bank of giro wor den gebracht. Berg echter de pasjes en cheques, of betaalkaarten, wel apart op want wanneer men beide tegelijk kwijtraakt kunnen er grote problemen ontstaan. Wie toch veel contant geld in huis moet hebben doet er verstandig aan een ingemetselde muurkluis of ver- ankerd vloerkluisje aan te schaffen. Voorkoming Misdrijven is immers een zaak van de politie en u. zoen meewerken aan een experiment om de wedstrijden op zaterdagmid dag tussen 16.00 en 19.00 uur te spe- len. Naast SVV zijn dat nog Ajax, Groningen, Sparta, Amersfoort, Den Bosch, Heracles, Telstar, Wageningen en DS'79. De amateurverenigingen zijn met het experiment niet zo gelukkig, omdat dat mogelijk invloed kan hebben op de belangstelling voor de wedstrijden van het amateurvoetbal op zaterdag middag. SVV wil op zaterdagmiddag voor een periode van vier weken om 16.00 uur gaan beginnen. Het bestuur van SVV wil hier juist mee bereiken, dat de be langstelling groter wordt voor het be- taalde voetbal in Schiedam. De Schiedamse club, die een succes- vol seizoen achter de rug heeft, heeft voor het nieuwe seizoen de toegangs- prijs zo laag mogelijk gehouden. De staanplaatsen in het Harga-park kos- ten ook het volgend seizoen „maar" vijf gulden en dat is het goedkoopste tarief in het betaalde voetbal. SCHIEDAM - Het eerste hengelconcours uit een serie van drie, georga- niseerd door Schiedam en Omstreken", werd verleden week woens- dagavond in de Poldervaart in Schiedam vervist. Het was een moeilij- ke visserij, omdat de brasem niet wilde bijten. Halverwege kreeg oud kampioen Frits den Houting er een forse karper aan. Het lukte hem de vis enige tijd aan de lijn te houden, maar eenmaal in de buurt van het schepnet verkoos de karper toch het water van de Poldervaart. Jam mer Frits! Na tweeenlialf uur warden de vissen van de 44 deelnemers gemeten. Het was Hans van Es, die met 296 om de eerste plaats een prijs voor zich opeiste. Hij ontving de prijs uit handen van de heer Sleeuwen- hoek voorzitter van de organiserende vereniging. Dit alles vond plaats in het geheel nieuwe pannekoekhuis in het Beatrixpark te Schiedam. De uitslag: 1. Hans van Es 296 cm. 2. Huub van Zetten 214 cm. 3. Frits den Houting 193 cm. 4. W. de Jong 182 cm. 5. R.J. Trooster 172 cm. De volgende concoursen om het kampioenschap van Schiedam worden gehouden op 24 juni en 8 juli. Op de foto winnaar Hans van Es. Lid van de algemene vereniging voor de centrile verwarmings- en luchtbehandelings-induitric. GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN SCHIEDAM- In de Kreek aan dc Lange Haven 92 wordt vanavond, woensdag 17 juni, een grote bingoavond gehouden. De zaal gaat acht uur open en om half negen begint de eerste rondc. De opbrengst van de bingo is bestemd voor het zomer- kamp naar Hoeven. Kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar kunnen nog mee op kamp, waarvan de kostcn voor een kind f 95.- bedragen, voor twee kinderen f 175.- en f 250.- voor drie kinderen. Ook spinwol, kaarden, kaard- molens, haspels-en alle mate- rialen voo r PLANTAARDIG VERVEN. Hoogstraat 85 Vlaardingen T elefoon 3 5586 5 Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN. Tel. 348700 stellen meerdere concerten te beluis- teren wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de wederzijdse plan nen. Dit heeft geresulteerd tot het vaststellen van de eerste drie concer ten in de St. Janskerk op 1 8 augustus, 15 September en 13 oktober. Tijdens het eerste concert zal het orgel worden bespeeld door Peter Schwarz uit West-Berlijn, organist van de Kaiser Friedrich Gedachtnis Kirche. Op 1 5 September concerteert Andre Verwoerd voor de eerste maal in Schiedam. Het concert in oktober wordt gegeven door twee van zijn leerlingen, Geert Bierling en Gerard Legierse, die beiden aan het Rotter dams Conservatorium, met onder- scheiding, zijn afgestudeerd voor het solistendipioma. Alvorens men de serie concerten gaat starten wordt er een open middag ge houden waarbij iedere belangstellen- de welkom is. Deze middag is op za terdag 20 juni. De Grote- of St. Jans kerk in de Lange Kerkstraat zal daar- toe geopend zijn van 14.00 tot om- streeks 16.00 uur. Er is dan gelegen heid het orgel en de speeltafel te be- kijken en te beluisteren. Andr6 Ver woerd zal gedurende de open middag aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoorden. De bedoeling is hier- mee de drempelvrees voor de concer ten te verlagen. Het orgel van de Grote- of St. Janskerk Bij koopcentrum Hoek van Holland van 22 tot en met 25 juli. met OUDE AMBACHTEN, verder LEE TOWERS - RIA VALK THE TUMBLEWEEDS en TORNADE AMERICAN STUNT SHOW, spek takulair en adembenemend. Dit en nog veel meer U komt toch ook? Inl. bij VVV. Tel. 01747 -2456 SCHIEDAM Doordat hij wat te diep in het glaasje had gekeken bot- ste een zevenendertigjarige Schiedam- mer zondagnacht tegen vier, in de Lange Nieuwstraat, geparkeerd staan- de wagens. De eerste auto die werd geraakt belandde, totaal verwoest, in de langs de weg groeiende struiken. De twee- de, die eveneens zwaar beschadigd werd, vloog door de klap tegen de ervoor staande wagen waarna ook deze doorschoof op zijn voorganger. Na de botsingen vloog de motor van de auto, van de onder invloed verkerende bestuurder, in brand. Het vuur werd geblust door de gealar- meerde brandweer. De chauffeur van de botswagen weigerde de blaastesten en de bloedproef. De man die tijdens het ongeval gewond raakte aan het gelaat, werd voor be- handeling naar het Gemeente Zieken- huis gebracht. Volgens verschillende kenners van het Nederlandstalige repertoire maakt dit plaatje grote kans een hit te worden. Het is dan ook al regelma tig te beluisteren op Hilversum 3. Op de andere kant van de single staat eveneens een eigen werk van het trio dat als veelzeggende titel kreeg. ,,Met vakantie". Voor (toetsenman) Mario Rigette, (drummer) Ron Ligtenberg en (zan- ger-gitarist) Bob van Vliet zit die va kantie er echter niet zo vlug in. Zij gaan de komende tijd juist keihard aan het werk in een showprogramma dat op toernee gaat langs campings en hotels. Niet alleen in Nederland maar ook in Oostenrijk. In november vertrekt het Trio Mustang zelfs naar het zonnige zuiden van Spanje, waar hen eveneens een televisie-optreden staat te wachten. Rond diezelfde tijd komt vermoede- lijk een solo-plaat uit van Bob, die zich niet alleen tot zingen beperkt maar tevens een verdienstelijk mop- pentapper blijkt te zijn. De hoge score die hij behaalde tijdens de wed strijden rond Max Tailleur, die op de ze manier een opvolger zocht, leverde hem de opnamen op voor dit plaatje. „Een mop van Bob". Find juni ver schijnt bovendien een verzamel L.P. Het Trio Mustang bestaande uit Bob van Vliet, Ron Ligtenberg en Mario met muziek van het Trio Mustang en Rigette. Peter Blanker en de Abbey Cats. SCHIEDAM - Vol spanning kijken ze uit naar de dag van morgen, de le den van het Trio Mustang. Deze Schiedamse groep maakt dan name lijk haar televisie-debuut in het pro gramma „Op voile toeren". Het lied- je waarmee het trio op het scherm verschijnt, is getiteld „AIs't effe ken, fijn naar de caravan".

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3