PvdA-voorzitter Bakker optimistisch over oplossing conflict Schiedams Nieuwsblad J SSBRVJG °P'"e 79.450 TypedipJoma's Verhoudingen Hans Bakker en de openbaarheid Kandidatenlijst Tijdstip Theorien Partijtop Hans Bakker en het ontploffingsgevaar FNV met vakantie Laatste bingo Tentoonstelling uitleenbaar werk Boottocht voor invaliden en bejaarden WOENSDAG 24 JUNI 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 26-517 De ledenvergadering van de PvdA buigt zich vanavond in de Blauwe Brug over een oplossing voor de miserabele situatie waarin de afdeling van de partij op het moment verkeert. Een situatie, veroorzaakt door ernstige communicatiestoor- nissen tussen bestuur en fractie en persoonlijke controverses binnen de fractie. Naast deze oorzaken waren er nog enkele voorvallen die de spanningen binnen de afdeling ernstig verhoogden, zoals het optreden van Konings bij de indiening van de drie huisves- tingsmoties, dat bijna een breuk in de coalitie tot gevolg had, en het voortijdig uitlekken van de uitspraak van de fractie dat Konings maar moest opstappen. Met name die uitspraak veroorzaakte woede bij het afde- lingsbestuur, dat vond dat de fractie haar boekje te buiten ging. Een commissie van vertrouwen zou bekijken in hoever- re de fractie juist gehandeld had, doch deze strandde en gaf haar opdracht terug aan het bestuur. De ledenvergadering behandelt vanavond een stuk, dat er in het kort op neer komt dat noch tegen Konings noch tegen de fractie maatregelen moeten worden genomen. Verbete- ring van de onderlinge verhoudingen en herstel van het ver trouwen tussen de partijleden moeten een stabielere situatie garanderen. Op deze pagina een gesprek met de voorzitter van de PvdA afdeling Schiedam, Hans Bakker, over de oor zaken van het conflict, het optreden van Konings en „het lek", een nog steeds onbekende PvdA'er die volgens de voor zitter ,,echt heel kwalijk heeft gehandeld". Door JOHN GEUP en MIUA DE ZWART „De ledenvergadering zal, denk ik, op het conflict een helende uitwerking hebben. De uit spraak van een vergadering wekt altijd veel ontzag. Er wordt ge- zegd: we willen dit of dat, en daar moet iedereen zich bij neerleggen. Wie het er niet mee eens is, kan beter opstappen. Een aantal leden zal waarschijn- lijk kritische vragen stellen. De meest betrokkenen hebben over de hele kwestie al zo veel'ge- sproken, dat ze zich niet meer in de discussie zullen storten. En dat lijkt me prima: laat de leden het nu maar zeggen!" Wat zijn, volgens jou, nu precies de oorzaken van het conflict? „Het conflict is ontstaan door een combinatie van factoren. Voornaam- ste oorzaak is dat we te maken heb ben met verstoorde verhoudingen tussen mensen. Als personen maar zelden een blad voor de mond nemen en zich erg kritisch opstellen ten op- zichte van collega-fractieleden, dan gaat dat de keel uithangen. Ik denk dat het, goddank, niet alleen gaat om Hans Konings of welke persoon dan ook, maar om een wijze van werken die veel mensen erg hoog is gaan zitten. Natuurlijk is het nogal boute optreden van Konings van invloed geweest. Zijn wijze van kritiek leveren op mensen die hij niet goed vindt functioneren en het hard terugslaan wanneer hij zijn zin niet krijgt, dat is een manier van discussieren die de mensen naar de keel vliegt. Konings optreden is misschien wel goed bedoeld, om mensen te prikkelen tot meer actie of het overnemen van zijn standpunt. Maar wanneer je als raadslid aan het werk bent en iemand plaatst je voortdurend voor het feit dat er te weinig uit je handen komt, vind ik het best begrijpelijk dat er gezegd wordt: „Hou alsjeblieft een keer op". Daar komt bij dat Konings za- ken niet eerst binnen z'n fractie be- spreekt. Vaak heeft hij al met allerlei andere partijen contacten. Dat kan niet. Fractiegenoten pikken dat niet en dat vind ik ook volstrekt terecht. Ze worden alleen maar voor het blok gezet". Het conflict draait niet om prinbi- piele zaken? „Ik heb nooit iemand horen zeggen dat dat het geval is. Het gaat om de persoonlijke verhoudingen, de manier waarop men elkaar tegemoet treedt en hoe de procedures worden gehan- teerd. Ook de ongetwijfeld te scher- pe toon van de kritiek die het be stuur heeft gehanteerd, heeft een rol gespeeld. Mensen konden daar op den duur ook niet meer tegen. Het bestuur heeft dan ook gezegd: Okay, dan doen we het in het vervolg an- Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 J. Geijp, prive 010-704995. Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot ^Tiaandag 17.00 uur. Hans Bakker: Ledenvergadering zal helende werking op conflict hebben. Schiedamse politieke partijen wer- den in het begin van dit jaar be- stookt met brieven over „open- baarheid". De pennevruchten wa ren van de hand van Hans Bakker, voorzitter van het afdelingsbe- stuur van de Partij van de Arbeid. Interne discussies moesten door de partijen veel meer in de open baarheid gebracht worden. Wie kaatst, moet de bal verwachten. Deze trof de PvdA vol in het ge- zicht. Kort na de briefwisseling werd de partij hard geconfron- teerd met het vraagstuk over openbaarheid. Hans Bakker heeft dan ook een visie over het onder- werp opgebouwd. „Sinds ik bezig ben in de partij heb ik twee dingen over „open- baarheid" moeten leren. In de eerste plaats kan niet altijd alles publiekelijk bekend worden ge- maakt. Hoewel ik daar in het be gin best wel moeite mee had, zie ik in dat je geen strategic meer kan voeren naar andere partijen. Iedereen is dan van te voren op de hoogte van wat je gaat doen. Dat kan je knikkers kosten. In de tweede plaats heb ik ervaren dat het bijna nooit lukt om iets ver- trouwelijk te houden. Zodra iets het etiket „vertrouwelijk" krijgt, treedt er een vreemd soort mecha- nisme in werking en wordt de kans des te groter dat er iets uit- lekt", denkt Hans Bakker te heb ben geleerd. Misschien wordt die kans kleiner wanneer de PvdA voortaan op alle vertrouwelijke stukken „moet naar de krant" krabbelt. heeft men zich niet aan die clausule gehouden. Iedereen zag in dat het niet Konings was, die verantwoorde- lijk was voor het uitlekken." Er is toch een onderzoek naar „het lek ingesteld „Niet door het bestuur. Er heeft wel zoiets in de krant gestaan. Simons heeft waarschijnlijk iets gezegd van: „We moeten er achter komen wie dat naar buiten heeft doen komen. En vervolgens staat er de volgende dag in de krant dat er een commissie in gesteld wordt. En misschien is het 't Lek zelf wel geweest, die dacht: „Ik zet dat in de krant". Weet ik veel." Was het verstrekken van de informa- tie een bewuste daad maar vanuit het oogpunt van de par ty kan zoiets gewoon niet. Als geheel kan je dat niet accepteren." Vind jij het, als individu, acceptabel om het te doen? „Ieder zijn geweten". Het gaat er dus alleen maar om wat je in dergelijke situaties voorop zet: je partijlidmaatschap of je persoon? „Ja, dat is echter alleen maar een constatering en geen wijze van goed praten. Ik stel alleen maar dat men- sen in een situatie kunnen komen dat ze zoiets doen. Begrijpelijk is bjjvoor- beeld ook, dat Koning buiten de per- ken van het fractiewerk is getreden, doordat er daarbinnen organisato- risch nogal wat hapert. Daarmee wil ik overigens niet zeggen dat Konings de afgelopen maanden voor publi- citeit heeft gezorgd.'? In hoeverre heeft de samenstelling van de kandidatenlijst voor de ge- meenteraadsverkiezingen een rol ge speeld in het conflict? „Net als bij „het lek" is dat niet na te gaan. Ik denk, maar misschien is dat „wishful thinking", dat dat niet mee- speelt. Ik zou het heel vreemd vinden wanneer dit soort „bijna-scheurin- gen" door mensen worden ingegeven vanuit ideeen over de raadslijst." Maar als je sommige raadsleden nu in aanmerking neemt: Dielemans wil dolgraag wethouder worden; Hans van Kleef leeft van het geld dat hij met het gemeenteraadswerk verdient. Dat zijn heel praktische zaken die bij de samenstelling van de lijst ver- strekkende gevolgen kunnen hebben. Maar als je sommige raadsleden nu in aanmerking neemt: Dielemans wil dolgraag wethouder worden; Hans van Kleef leeft van het geld dat hij met het gemeenteraadswerk verdient. Dat zijn heel praktische zaken die bij de samenstelling van de lijst ver- strekkende gevolgen kunnen hebben. „Daarom is het begrijpelijk dat die vraag de mensen toch bezig houdt. Maar als dat een jaar van tevoren al een rol gaat spelen, en dan op deze manier, zou dat volstrekt onaan- vaardbaar zijn. Wanneer dat in april van het jaar voor de verkiezingen al gaat spelen, op een voor mij overi gens onaanvaardbare manier, wat wil je daar dan mee bereiken? Dat Ko nings niet meer in de raad komt?" Denk je trouwens dat Konings vol- gend jaar terug in de raad komt? „Ik weet het niet. Misschien stelt hij zich niet eens kandidaat. Het kan ook zijn dat hij lijsttrekker wordt en na de ledenvergadering op handen de zaal wordt uitgedragen. Maar dat moeten we allemaai maar afwach- ten." ders. Wanneer we bemerken dat een weinig gewichtige kwestie niet hele- maal loopt, zoals we dat willen, zul len we daar niet lullig over doen". De fractie zal op haar beurt de orga- nisatie onder de loep moeten nemen. Er zjjn mensen, met name Zjjdeveld en Konings, die spanningen veroor- zaken. Nou, praat dan eens met deze beide heren. Anders loopt dat mis schien weer fout en worden de men- selijke verhoudingen verstoord". „Je mag natuurlijk wel kritiek heb ben, maar je moet er rekening mee houden dat je werkt met zeventien collega's die voortdurend onder spanning staan. Het is alsof de frac- tieleden in een kamer met de deur op slot samen moeten werken. Een niet al te best gekozen woord kan dan extra hard vallen. Toch moet de partij er maar aan wennen dat zo'n ontploffing eens in de zoveel tijd voorkomt. Tenslotte vormt de PvdA een machtsfactor in het centrum van politiek Schiedam. Op e£n stem na heeft ze de meerderheid in de raad. Voortdurend lokt de mogelijkheid om samen met een stem van de PPR. de CPN of soms de WD een voorstel aan te nemen dat het CDA niet ziet zitten. Dat had bijvoor- beeld met de moties over het huis- vestingsbeleid van Hans Konings kunnen gebeuren. Je zet dan wel de coalitie op het spel". Wat is de invloed geweest van het voortijdig openbaar worden van de uitspraak van de fractie, dat Konings moest opstappen? „Ik denk dat het de zaak nog eens extra onder spanning heeft gezet en het oplossen van de problemen .heeft bemoeilijkt. De commissie van vertrouwen heeft dat ook duidelyk gemerkt. Elke keer dat er weer iets naar buiten kwam, werd het moei- lijker om met mensen te praten. Ie dereen dacht: met wie kan je nog praten zonder dat het in de krant komt, wie kan je nog vertrouwen?" Vertrouwelijkheid van kwesties als deze is nodig omdat mensen in hun stellingen kunnen verharden, wan neer iedereen alles gelijk op straat gooit. Rustig praten is dan niet meer mogelijk en dat komt de oplossing van het probleem niet ten goede!" Het afdelingsbestuur was woedend over de uitspraak van de fractie. Was zij niet gelukkig met het uitlek ken van het conflict? „Waarom zou ze? Juist het afdelings bestuur heeft een beroep gedaan op de fractie om het niet uit te spelen voor 26 mei. De fractie heeft aan dat verzoek gevolg gegeven. Het stond echter een dag later in de krant". „Het standpunt van het bestuur is altijd geweest, dat de kwestie naar buiten gebracht zou worden. Het ging alleen om het tijdstip en met welke informatie daarnaast. De ver kiezingen waren in aantocht. Wan neer de kwestie Konings aan de open baarheid prijs gegeven zou worden, bevestigd dat het beeld „dat het bin nen de PvdA altijd zo rommelt". Terwijl het niet terecht is om lan- delijke verkiezingen te laten beih- vloeden door dit soort plaatselijke toestanden". „We zaten wel met die uitspraak van de fractie in ons maag. Het bestuur zag in dat dat binnen de normale par- tijverhoudingen gewoon niet kan. In principe mag iedereen een ander ver- zoeken op te stappen, alleen heeft dat praktische consequenties die bin nen de formele kaders niet mogelijk zijn. We zagen in dat het geen uit spraak was die uit de lucht kwam vallen, maar dat het een gevolg was van een diepgaande tegenstelling, die moeilijker was op te lossen dan met zo'n uitspraak. Voor ons heeft vanaf het begin vastgestaan dat de kwestie aan de afdeling zou worden voorge- legd. Voordat dat aan de leden zou worden voorgelegd, kon worden uit- gezocht wat zo'n besluit reglementair inhoudt en wat er aan ten grondslag ligt. Op die manier kun je proberen tot een aantal redelijke oplossingen te komen. Dat is een kwestie van overleg". „Het uitlekken is een slechte zaak geweest. Het heeft veel praktische hindernissen opgeworpen voor de commissie van vertrouwen. Ik be- grijp eigenlijk niet dat er iemand is geweest die heeft gemeend dat het naar buiten moest komen. Het komt de sfeer van vertrouwen in een partij niet ten goede als je geen grieven kunt uiten zonder dat het de volgen de dag in de krant staat. Het is hemeltergend dat iemand dat heeft gedaan". Toch moet iemand belong hebben gc- had bij het uitlekken. „Ja, daar zijn verschillende theorieen over op te bouwen. In het fractiebe- sluit stond dat het in werking zou treden op het moment dat er iets naar buiten zou komen. Misschien wilde iemand het besluit wel eerder tot uitvoering brengen. Gelukkig "Nou ja... Punt is gewoon dat je aller lei redeneringen kunt ophouden. Zo dra mensen persoonlijke strategieen gaan voeren met behulp van het laten uitlekken van informatie, valt het ge heel uit elkaar. Waar zitten we daar dan nog voor?" Kun je de oorzaken van veel proble men terugvoeren op incompetentie binnen de partijtop? Zo werd er vol strekt onjuist gehandeld bij het indie- nen van de drie huisvestingsmoties. „Het lek", wiens handelen de partij bepaald geen goed heeft gedaan, moet een prominente figuur uit de afdeling geweest zijn, anders had de berichtgeving nooit zo gedetailleerd kunnen zijn. „Ja, het lek, daar kan natuurlijk nie- mand wat aan doen. En de manier waarop de huisvestingsmoties zijn ingediend, verdient ook geen schoon- heidsprijs. Kennelijk bestaat er bin nen de afdeling een onvoldoende ge- zagsrelatie. Je kunt je afvragen of het de juiste mensen zijn die de kar trek- ken. De slechte organisatie binnen de fractie mag echter nooit een verkla- ring zijn voor het feit dat iemand met zijn informatie naar de krant stapt. En dat moet inderdaad iemand uit de partijtop zijn geweest." Vind je het begrijpelijk dat iemand op een gegeven moment met infor matie naar buiten treedt? „Ja, dat staat ook in het stuk van het bestuur. Vanuit het oogpunt van je- zelf kan je informatie elders brengen, Menig PvdA'er heeft zich al suf gepeinsd over „de kwestie van het lek". Want nog steeds heeft nie- mand ontdekt welke socialistische onverlaat de affaire Konings naar buiten heeft gebracht. De nieuws- gierigheid van raadslid Jan Simons zou zelfs zo groot zijn geweest, dat hij een intern onderzoek naar de dader wil. Hans Bakker lijkt vooralsnog niet enthousiast voor zo'n onderzoek. „Ik ben bang dat er een ontplof fing ontstaat, wanneer ik „het lek" met een lucifer ga zoeken", zegt hij bevreesd. Om de partij- voorzitter gerust te stellen zouden de leden moeten besluiten om „het lek" dan maar met een lan- taamtje te gaan zoeken, wel een electrisch natuurlijk, anders blijft het ontploffingsgevaar levensgroot aanwezig. Nu komt een ontploffing in de PvdA wel vaker voor, constateert ook Bakker in het interview. Echt rampzalige gevolgen heeft het voor die partij echter nooit gehad, maar Bakker heeft natuurlijk ge lijk wanneer hij een volgende wil voorkomen. Tenslotte moet de voorzitter de brand maar weer zien te blussen. FILM Een dreigende invasie van Zombies in heel Amerika zal vanaf donderdag 25 juni tot en met woensdag 1 juli het witte doek van het Passage Theater met ijzingwekkende beelden vullen. In deze tweede aflevering van het zombies-verhaal staat het onderzoek van dokter Menard centraal. Op het eiland Matoel blijkt een ziekte te heersen, die het ontstaan van zombies tot gevolg heeft. De slachtoffers wor den levende lijken. Dokter Menard veiricht op Matoel vreemde experi- menten met de weinige inlanders die nog onbesmet zijn, totdat zijn vrouw wordt vermoord door een zombie. Ann Menard, die intussen niet weet waar haar vader uithangt, gaat samen met journalist Peter West op zoek naar hem. De zeilboot van Menard is namelijk, bemand door een zombie, in de haven van New York gevonden. Ann en Peter vinden Menard op Ma toel. Zij beleven er heel wat schok- kende avonturen met zombies, die in steeds groteren getale op Matoel op- duiken. Heel wat hoofdpersonen moeten het daarbjj ontgelden. Zij veranderden ook in zombies. Peter en Ann weten zich te redden en keren terug naar Amerika. Op de radio ho ren ze echter dat de zombies New York reeds hebben bereikt en bezig zijn aan een invasie in heel Amerika. De film draait dagelijks voor zestien- jarigen en ouder om zeven uur en om half tien's avonds. „Mon oncle d'Amerique" van regis- seur Alain Resnais draait deze week in Passage Bio. De film, waarin de le- vens van drie personen die hogerop willen komen worden getoondkreeg een speciale prijs tijdens het festival in Cannes. In de hoofdrollen spelen Gerard Depardieu en Nicole Garcia. De voorstellingen worden dagelijks om twee uur's middags en om zeven uur en half 's avonds gehouden, be- halve op zondag- en woensdagmid- dag. Voor de jeugd draait op de zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag „Gulli- vers Reizen" in het Passage Theater. De film is een combinatie van speel- en tekenfilm. Richard Harris speelt de Londense arts Lemeul Gulliver. Hij besluit zijn praktijk op te geven en scheepsarts te worden. In het Ver- re Oosten vergaat het schip. Gulliver is enige overlevende en hij belandt op het onbekende eiland „Lilliput". De bewoners zijn zo groot als Gullivers duim, maar toch weten ze hem ge- vangen te nemen. Wanneer Gulliver voor de keizer wordt geleid sluiten alle eilandbewoners behalve de gene- raal en de admiraal, vriendschap met hem. De minister van buitenlandse zaken. Reldressal, licht Gulliver in over een dreigende oorlog tussen Lilliput en het buureiland Blefescu. Gulliver haalt de vijandelijke vloot wegm zo- dat de oorlog niet kan plaatsvinden. Toch slagen Gullivers kleine vijanden erin de keizer om te praten. Zij wil len Blefescu aanvallen, want de over- winning is nu zeker. Gulliver besluit weg te gaan nu er toch weer oorlog dreigt. Hij hoort dat er een reddings- sloep is aangespoeld op Blefescu. Voor zijn vertrek sluiten de beide ei- landen toch nog vrede, zodat Gulliver gerust huiswaarts kan keren. Of dat lukt valt nog te bezien... Op maandag is het Passage Theater gesloten. - Esposities Een gedeelte van de eigen Cobra- collectie van het Stedelijk Museum zal deze week in de entreezaal ge- exposeerd worden. Omdat de andere zalen van het museum een beetje op- geknapt zullen worden, zal dat deze week de enige bezienswaardigheid zijn. Volgende week zullen de belang- rijkste werken uit de eigen collectie getoond worden, waardoor men een overzicht kan krijgen van het verza- melbeleid. De Cobra-collectie zal dan ook te zien zijn. De toegang tot het museum aan de Hoogstraat 112 is gratis. Het museum is van maandag tot en met zaterdag van tien uur 's ochtends tot vijf 's middags open. Op zondag opent het museum om half een. m Zombies. SCHIEDAM Het werk van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) zal gedurende de zomermaan- den stagneren. De activiteiten belas- tinghulp en sociaal spreekuur zullen derhalve gedurende de maand juli vervallen. De eerstvolgende zittingen zijn gepland op maandag 3 augustus van twee tot drie uur 's middags en van zeven tot acht uur 's avonds in het gebouw aan de Stadhouderslaan 119. SCHIEDAM De laatste Ooievaars- bingo van het seizoen wordt van avond, woensdag 24 juni, in Christe- lijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 gehouden. Tijdens de afslui- tingsavond zal de netto opbrengst van de voorgaande bingo's worden overgedragen aan de Invalidensport- vereniging „de Ooievaars". Om zeven uur gaat de zaal open en om kwart voor acht wordt de geldsom overhan- digd. Om acht uur wordt vervolgens het spel gestart. Als gewoonlijk is er een groot assorti- ment huishoudelijke artikelen te win- nen. Klokradio's, carmensets, dek- bedden, tafelgrills, koffiezetappara- ten, stoomstrijkijzers en als hoofdpry- zen een fiets, een draagbaar televisie- toestel, een stereo radio of een stof- zuiger, behoren tot de mogelijkhe- den. Alle bingoliefhebbers zijn wel- kom. Op vrijdag en zaterdag grote jaarmcrkt SCHIEDAM Na cursussen bij het instituut De Jongh, gevolgd te heb ben, bemachtigden 26 kandidaten een typediploma en drie leerlingen een diploma stenografie. Monique Dijksma, Denise Eygen- daal (12 jaar), Marian de Groot, Tom v.d. Hoff, Ellen Jansen (stenografie), Anjo de Jong, Marjan de Jong, Loes van Kampen, Madelon Ketel 12 jaar) Jantine Kooy, Danny Kooyman, Margareeth Krol (stenografie), Simo- ne v.d. Maron (12 jaar), Carolien Mouwen, Marjan Oetker, Eric Oostrom Soede, Ingrid Ooykaas (12 jaar), Els Parrin, Karin Ringlever, Myriam Rijsdijk (stenografie), Mary Saas, Jan van Schie, Richard Schol- ten, Anja Stralen, Sylvia Stralen- dorff, Erica v.d. Waal, Olga de Wolf, Hetty Zoetmulder en Linda de Zwart gingen met diploma's naar huis. VLAARDINGEN Van 26 juni tot en met 18 juli aanstaande wordt in de Galerie/artoteek, Oosthavenkade 8 te Vlaardingen, een tentoonstelling van uitleenbaar werk gehouden. Deze expositie vindt plaats iri het ka- der van het door de Culturele Raad Vlaardingen gevoerde tentoonstel- SCHIEDAM - Invaliden en bejaar den die in Schiedam wonen kunnen op zaterdag 15 augustus een boot- tocht meemaken, die door het Rode Kruis wordt georganiseerd. Degenen die mee willen moeten zich voor 4 juli aanmelden bij de Schiedamse af deling van het Rode Kruis, Warande 95. De kosten voor de tocht bedra- gen f 25.- per persoon. Men wordt verzocht op te geven op welke wijze men van en naar de boot vervoerd kan worden in verband met de be- perkte vervoersmogelijkheden die het Rode Kruis ter beschikking heeft. fm inlichtingen 010- 352911 lingsbeleiddat erop is gericht de zo- mermaanden te benutten voor het houden van twee groepstentoonstel- lingen van werk van Blaardingse beel- dende kunstenaars en een van uit leenbaar werk van de artoteek. Dit jaar zullen uitsluitend werken van Vlaardingse kunstenaars worden ge- exposeerd. Deze zijn door hen ver- vaardigd in het kadervan de Beelden- de kunstenaars Regeling. Bij de expo- santen treft u de namen aan van o.a. Joop van Esch, Aad Hofman, Wilma Kuil, Koos van Oudheusden, Ben Palli, Remi Poppe en Jan van Reeven. In het vervol zal een 150-tal werken van deze kunstenaars zijn opgenomen in het uitleenbestand. Leden van de artoteek zullen dus voortaan een keuze uit een grotere collectie maken. De prijs voor een abonne- ment blijft f. 50,- per jaar, waarvoor men een kunstwerk gedurende mini- maal 3 en maximaal 6 maanden kan lenen. De tentoonstelling is geopend Van maandag tot en met vrijdag van 12.00-17.00 uur, vrijdagavond van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. De toegang is gratis. 'Laat leden het maar zeggen' Bij koopcentrum Hoek van Holland van 22 tot en met 25 juli. met OUDE AMBACHTEN. verder LEE TOWERS - RIA VALK - THE TUMBLEWEEDS en TORNADE AMERICAN STUNT SHOW, spek- takulair en adembenemend. Dit en nog veel meer J komt toch ook? Inl. bij VVV. Tel. 01747 -2456 JM

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3