Zolang boeren geen andere route hebben: Kampioenschap van Schiedam mm31P Stroom kan uitvallen Tien verdachten van beroving vrijheid twee meisjes r k r r KOOPJES IN 31 SPECIAALZAKEN 18.95 9.95 17.95 v. Een act i eve krant in een actieve streek 12.50 2.50 Ouders helpen tuinierende kinderen Afscheid T. Bos t Stadsvernieuwing West: Onthechting llilttllfe? UtfZpEKEN UlTZOEKEN KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 1 JULI 1981 6e JAARGANG NO. 35 SCHIEDAM De afsluiting van het gedeelte Harreweg tussen het Noordeinde en de Scheepvaartweg vormt al enkele maanden een onbevredigende situatie voor de gebruikers. Dat de wandelaars en fietsers, die wel van de weg gebruik mogen maken, nog niet slaags zijn geraakt met automobilisten die de paaltjes en borden negeren, is niet te danken aan het „doorzichtige" beleid van de gemeente. Want hoe kan de eerste de beste Schiedammer het rijmen, dat eerst drie paaltjes stevig in het wegdek verankerd worden en tegelijker- tijd ontheffingen van het rijverbod worden verleend? Edn van de paaltjes ligt dan ook om de haverklap omver. Wanneer de gemeen te echter de moeite had genomen een ieder in te lichten over de problemen rond de Harreweg en de plannen voor de toekomst, zou het iedere Schiedammer duidelijk zijn waarom de afsluiting gene- geerd wordt. De heer Van Noordt, eigenaar van een agrarisch loonbedrijf, bezit ont heffingen en mag dus gebruik maken van de Harreweg. Van Noordt is eige naar van alle mogeljjke soorten land- bouwmachines. Hij neemt werk aan van boeren in de omgeving en moet dan met een machine vanaf Kethel naar bedrijven rond Delft, Schiplui- den of Overschie. Omdat hij druk ge bruik moet maken van de Harreweg kreeg hij via de politie ontheffing van het rijverbod. Niettemin zocht hijzelf naar andere oplossingen. „Over het opgespoten terrein achter Park Kethel loopt een werkpad, dat gebruikt wordt door het bedrijf dat de dijken onderhoudt. Samen met nog iemand ben ik naar de gemeente gestapt. We stelden voor het pad voor tractoren en machines begaanbaar te maken", vertelt de heer Van Noordt. „De ge- meente-ambtenaar Van der Vlist be- loofde me dat het pad geeffend zou worden, want met een tractor konje er nog wel overheen komen, maar niet met vracht. Ik heb er inderdaad een paar keer een bulldozer zien rij- den. Dat heeft alleen niks geholpen. Halverwege het werkpad is het zand zo fijn, dat het in een droge tijd on- begaanbaar is. De machines wroeten zich hopeloos vast in de grond. Juist in een droge periode moet er veel ge- hooid worden. Mijn hooipersmachine kan dan niet over het werkpad en hij is te breed om tussen de paaltjes op de Harreweg te rijden. Daarom heb ik aan Van der Vlist voorgesteld om het pad van een laag sintels te voorzien. De machines kunnen er dan in droog en nat weer overheen", meent de heer Van Noordt. SCHIEDAM- De afgelopen maanden konden zo 'n zevenhonderd families al proeven van de groenten, die door schoolkinderen op de werktuincomplexen waren gekweekt. Zaterdagochtend konden al die mensen ook een kijkje ach ter de schermen nemen. De schooltuinen te Landvreugd en Vijfsluizen werden die ochtend open gesteld voor belangstellenden. De kinderen legden de laatste hand aan de tuintjes, waarbij de ouders konden helpen. Men kon zo een idee kri/gen van de activiteiten op de schooltuincomplexen. Zevenhonderd kinde ren bezochten dit seizoen de tuintjes. Tweehonderd van hen deed dat onder schooltijd, de overigen na schooltijd. Volgend seizoen zullen waarschijnlijk meer kinderen onder schooltijd de tuinen gaan bezoeken. SCHIEDAM - De hengelsportvereni- ging „Schiedam Omstreken" orga- niseerde woensdagavond jongstleden de tweede wedstrijd uit een serie van drie. Na de derde wedstrijd die 8 juli aanstaande vervist wordt, zal de kam- pioen van Schiedam bekend zijn. De tweede wedstrijd werd gewonnen door John Koedood met 388 centi meter. Tweede werd R. Trooster 285 cm, derde J. Krabbedam 256 cm. Er waren 51 deelnemers naar de Pol- dervaart gekomen, waaronder ook Hans van Es die na de eerste wed strijd het klassement jianvoerde. Ook na het tweede concours voert hij de ranglijst aan met 511 cm. Tweede John Koedood 465 cm, derde R. Trooster met 457 cm. JEUGDCONCOURS In samenwerking met Jeugdland organiseert h.s.v. Schiedam Om streken twee jeugdviswedstrijden. De eerste wordt vervist op zaterdag 4 juli aanstaande, de tweede op 11 juli. De concoursen worden vervist in de Pol- dervaart te Schiedam. Jeugdvissers tot en met 14 jaar kunnen inschrijven bij hengelsportzaken die een aanplak- biljet op het raam hebben. Het in- schrijfgeld bedraagt 50 cent. De wed- strijden beginnen om 14.00 uur tot 16.00 uur. Van Noordt haalt zelf de paaltjes niet uit het wegdek, maar hij weet wel ze- ker dat mensen die land in de buurt hebben daar verantwoordelijk voor zijn. „Er gaat geen sluipverkeer meer over de weg, want de route is niet meer aantrekkelijk. Bij de boeren ligt het anders. Kijk, vroeger woonde een boer temidden van zijn land op een boerderij. Tegenwoordig is dat niet meer zo. Veehouders gaan met hun melkkarretje naar de koeien toe, landbouwers moeten met hun machi nes soms hele stukken afleggen voor ze bij hun akker zijn. Sinds enkele jaren is er namelijk een „Stichting Beheer Landbouw" in de weer, die land opkoopt en weer verhuurt aan boeren. Zij gebmiken huurcontracten van 66n jaar. Elk jaar krijgen de agra- riers een ander stuk land aangewezen. De Stichting, die een veilengstuk van de overheid is, wil de grond in eigen beheer houden, zodat plannen voor rijkswegen, woonwijken of recreatie- gebieden zonder onteigening doorge- voerd kunnen worden. De Stichting wil op die manier de boeren „ont- hechten" van het land. Stel dat een landbouwer een paar jaar achter el- kaar hetzelfde stuk grond huurt, dan kan hij eraan „hechten" en aanspraak maken op huurrechten. Gezien de plannen voor Midden-Delfland en Rijksweg 19 wil de Stichting de grond op het moment dat het nodig is kunnen gebruiken. Het gevolg is dat boeren elk jaar weer op andere plaatsen moeten werken", legt de heer Van Noordt uit. Verkeersspecialist Hans van der Vlist van de Dienst Gemeentewerken schijnt de enige in het gehele stads- kantoor te zijn die van deze proble- matiek op de hoogte is. Hjj ,Jigt er ook niet wakker van, dat de paaltjes regelmatig uit de grond gehaald wor den". „Terwille van de agrariers wil- len we op korte termijn het zandpad begaanbaar maken. Op langere ter mijn zijn er andere oplossingen voor het probleem. Door het Park Kethel komt een fietspad, dat de Kerkweg met de Harreweg verbindt. De land- bouwmachines zouden daar gebruik van kunnen maken. Nog verder in de toekomst wordt de Scheepvaartweg aangesloten op de Zwaluwlaan, zodat '-'M *De afsluiting van de Harreweg: twee van de drie paaltjes staan nog overeind. - er een soort rondweg ontstaat. Daar om denken we er niet aan om nu de afsluiting te verbeteren. We moeten voorlopig die paal maar af en toe rechtzetten", vindt Van der Vlist. Milja de Zwart SCHIEDAM De heer T. Bos,direc- teur van de Technische School aan de Nolenslaan 3 neemt na 33 jaar ge- werkt te hebben bij de school af scheid. Op donderdag 2 juli is er een receptie in de aula van de Technische School van vier tot zes uur 's mid- dags. Vrienden, bekenden en oud- leerlingen kunnen hem dan geluk ko men wensen. SCHIEDAM - Zo'n vijfentwintig bewoners van de Westwijk kwa- men donderdag 25 juni kennis ne men van de wijzigingen in de stadsvernieuwingsplannen. Het kon hun goedkeuring wegdragen, want de projectleiders Gust Schaap en Han de Kluyver werden niet geconfronteerd met eisen of wensen voor veranderingen. Tij- dens een genoeglijke babbel wer den alle vragen van de bewoners beantwoord. In de nieuwe plan nen wordt de hele Mariastraat, met uitzondering van de blokken bij de Aleidastraat, met de grond gelijk gemaakt. Voor alle huizen- blokken komt nieuwbouw in de plaats. De geplande parkeergarage achter het nieuw te bouwen huizenrijtje tussen de Vriendschapstraat en de Kortlandstraat wordt kleiner. Zo- doende zal de Mariastraat op die plek zo breed worden, dat er een plein (het „Vriendschapsplein"?) ontstaat. De Vriendschapstraat zelf komt in de nieuwe situatie niet meer terug. De parkeergele- genheid is in het hele stadsver- nieuwingsgebied veranderdIn plaats van twee overdekte garages Voor de bewoners van de Westwijk organiseerde de gemeente een vergadering over de voortgang van de stadsvernieuwingsplannen. komen er nu vijf kleinere overdek te parkeerruimtes. Op het dak van de garages zullen tuinen en open- baar groen worden aangelegd, zo dat men tweemaal van het grond- oppervlak gebruik kan maken. Aan de Kortlandstraat, haaks op de beide hofjes, is een zogenaam- de CRM-voorziening gepland. In het gebouw zou bijvoorbeeld een Kruispost gerealiseerd kunnen worden, maar de gemeente-ambte- naren hebben nog geen enkel idee van wat voor activiteiten er in de CRM-voorziening moeten komen. SCHIEDAM- Het nieuwe electrici- teitsschakelstation Schiedam- Noord zal deze week in bedrijf worden ge steld. Gedurende deze eerste fase zal de levering van electriciteit ge- stagneerd kunnen worden. In de nacht van vrijdag 3 juli op zaterdag 4 juli kan van vier uur tot vijf uur de stroom uitvallen in het gebied dat wordt begrensd door het Sibelius- plein, de Borodinlaan, de Mozartlaan, het Heijermansplein, de Harreweg en de Woudweg. SCHIEDAM - Tijdens de laatste Ooievaarsbingo van het seizoen, woensdag 24 juni, werd het verdiende geld van het afgelopen jaar overgedragen aan de Invalidensportvereniging „de Ooievaars". Bestuurslid Kees Kroone ontving van bingoleider J. Wolthuis f. 15.000,-. Het geld zal gebruikt worden voor activiteiten voor visueel gehandicapten en hartpatienten. ROTTERDAM/SCHIEDAM - De Rotterdamse politie heeft tien van de elf verdachten, die betrokken waren bij het vasthouden van twee meisjes in een Schiedams pand, maandag 29 juni voorgeleid. Een van de vier betrokken Neder- landse vrouwen werd maandag naar huis gezonden. Twee Rotterdamse meisjes, die twee weken geleden als vermist werden opgegeven, bleken tegen hun wil vastgehouden te worden in een woning te Schiedam. Zeven Surinamers en drie Nederlandse vrouwen waren daarbij betrokken. Het is de politie nog niet duidelijk of de meisjes (15 en 16 jaar oud) in eerste instantie vrijwillig met de verdachten meegingen of werden ontvoerd. Toen echter bleek dat de daders hen rijp wilden maken voor de prostitutie en hen daartoe meermaals verkrachten, probeer- den de slachtoffers te vluchten. In het weekend van 19 tot 21 juni ontsnapten de meisjes. Een van hen werd door de daders teruggevonden in een woning te Rotterdam-Zuid. Zij brachten haar terug naar Schiedam. Het andere meisje wist aangifte te doen bij de Rotterdamse politie, waardoor de zaak aan het rollen kwam. Het Rotterdamse en het Schiedamse korps deden donder dag 30 juni een inval in het Schiedamse pand. Zeven Suri- naamse mannen en vier Neder landse vrouwen werden daar bij aangehouden wegens vrijheids- beroving en bezit van vuurwapens en drugs. Een van de vrouwen is inmiddels op vrije voeten gesteld. I Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Op vrijdag en zaterdag grote jaarmarkt SCHIEDAM- Bjj wijze van experi ment zullen de zwembaden Zuid en Bad Groenoord op zaterdagen de entreeprijzen voor kinderen tot en met 15 jaar op 6en gulden vaststellen. De proef zal een jaar duren, waarna wordt besloten de reductieprijs al dan niet te handhaven. Schiedams Nieuwsblad Afsluiting Harreweg niet verbeteren .>r r:>A;y. Bewoners accoord met verkaveling ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG "Walk on" FM radio met draagklip Inclusief J AQ koptelefoon 24-delige cassette, roestvrijstaal 3-delig nest bloempotten met schotel Wild flower decor Praktisch toiletkastje Aluminium schaaruroog- rek, 10 meter drooglengte Aardewerk borden met bloemdessin. Plat, diepen dessert Grote rieten opbergmand Wit aardewerk vazen, twee grote maten voor Bij koopcentrum Hoek van Holland van 22 tot en met 25 juli. met OUDE AMBACHTEN, verder LEE TOWERS - RIA VALK - THE TUMBLEWEEDS en TORNADE AMERICAN STUNT SHOW, spek- takulair en adembenemend. Dit en nog veel meer U komt toch ook? Inl. bij VVV. Tel. 01747-2456 -..a,-,-

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1