Voorrang bij verdeling vaststellen ^Schiedams Nieuwsblad 'De affaire Konings' £*fio*oA BERAG BERAG BERAG ALS DE NIETS BIEDT PvdA lost interne problemen op 79.450 Een ton nieuw geld, maar voor acht miljoen wensen Functiewisseling bij brandweer CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING SCHIEDAM Toch niet geheel eensgezind werden woensdag 24 juni de voorstellen van het PvdA-bestuur inzake de kwestie Ko- nings door de Iedenvergadering aangenomen. De persoonlijke con- flicten, die vanaf april voor grote interne problemen hebben ge- zorgd, dienen opgelost te worden volgens het motto: „Het moet anders, samen kunnen we dat!" De onderlinge verhoudingen moe- ten hersteld worden, er moet een vruchtbare samenwerking ont- staan en de fractie moet het partijwerk betergaan organiseren. Het omstreden lid Hans Konings blijft aan, maar hij zal zijn „ongezou- ten wijze van bekritiseren van fractiegenoten" moeten laten varen. Hans Konings mag blijven. Door M. de Zwart. Afkeuring Film Kinderfilm Exposities Concerten GARAGE VAN DALEN WOENSDAG 1JULI198I RI1NM0ND/WEST COMBINATIE 27-512 Fractievoorzitter Ge Brouwer tracht- te de behandeling van het agenda- punt in besloten kring te doen.maar het merendeel der aanwezige leden stemde dat voorstel af. Ook wethou- der Scheeres, die een besloten discus- sie over het al dan niet vertouwelijk behandelen van de kwestie voorstond, kreeg geen voet aan de grond. Dat deze voorstellen veel weerstand on- dervonden is begrijpelijk: de ver- trouwelijkheden rond de affaire Konings lekten uit, met als gevolg dat de leden de informatie uit de kranten en niet van de partijtop kregen. G6 Brouwer bleek fel tegen het be- stuursvoorstel te zijn. Hij verweet Hans Bakker, voorzitter van het be- stuur, dat hij de fractie slecht geor- ganiseerd vindt. „Het is een behoor- ljjke blunder om dat in het bestuurs- voorstel te zetten", vond hij. „Bo- vendien kunnen we niets met het be- sluit doen. Er staat iets van 'jongens doe je best, dan gaat het misschien nog wel eens beter', maar ik kan ner- gens vinden hoe dat dan moet. Ik heb dus geen behoefte om het be- sluit te steunen". De partijleden Krabbendam en Krik- ke bleken meer heil te zien in uitvoe- ring van het fractiebesluit en wilden Hans Konings alsnog uit de raad te zetten. Mevrouw Krikkeviel Konings' politieke kunde aan. „Koningskwam in de raad zonder politieke scholing of deskundigheid. Hij moet eerst maar eens leren hoe hij met een wet- houder om moet gaan. Zet hem terug naar de basis", riep zij uit. Partijlid Arie van Dijk vond echter SCHIEDAM - Terwijl er in het oude stadhuis op ambtelijk niveau over het sociaal cultureel plan werd gespro- ken, waren club- en buurthuiswer kers over hetzelfde plan in Kluphuis Oost aan het vergaderen. De raads- commissie boog zich afgelopen don- derdagavond over drie dikke rappor- ten: een inventarisatie van alle akti- viteiten op sociaal cultureel gebied, een sociaal-geografische schets van Schiedam en een ongewijzigd beleids- plan 1982. Door middel van verge- lijking van de rapporten hoopt de raadscommissie tot het inzicht te komen op welke plek welke aktivi- teit moet plaats vinden. De raads- leden bepaalden zich dan ook tot het opsommen van grorperingen die vol gens hen de voorrang moeten krijgen en het signaleren van knelpunten. In Kluphuis Oost vroegen de club- en buurthuiswerkers zich onderwijl af welk nut het sociaal cultureel plan heeft en of het niet beter is de wensen van alle instellingen te inven- tariseren. Sinds het Rijk heeft besloten de toe- kenning van subsidies voortaan door de gemeente te laten regelen, is men overal in het land sociaal-culturele plannen aan het opstellen. Zowel de gemeente als de club- en buurthuis- werers menen dat het Rijk op die manier de „zwarte piet" naar de ge meente heeft toegespeeld. Andr6 Woutersen van Kluphuis Zuid denkt zelfs dat de operatie een verkapte bezuiniging inhoudt. Vooralsnog is er echter honderdduizend gulden aan nieuw geld te verdelen, hoewel er ge- ruchten van extra kortingen gaan. Zonder bezuinigingen blijkt het op stellen van een sociaal cultureel plan ook al een hele klus. „Er is rond een ton te verdelen en er is voor acht mil joen aan wensen", constateerde wet- houder Posthoorn tijdens de com- missievergadering. Toch moet in november de kogel Verschijnt huis-aan huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Qub- en buurthuiswerkers vergaderen over het sociaal culturele plan. door de kerk. De raadscommissie moet dan vastgesteld hebben waar w61 en waar met geld aan uitgegeven wordt. De aanwezige raadsleden wa ren het erover eens dat educatie voor volwassenen, emancipatieprojecten en activiteiten ten behoeve van etni- sche minderheden grote voorrang moeten krijgen. Herman Noordegraaf (PPR) bena- drukte dat social problemen, die door bijvoorbeeld een slechte huis- vestingssituatie worden veroorzaakt, structureel moeten worden aange- pakt. „Men moet dan die slechte woonomstandigheden opheffen en niet het welzjjnswerk inschakelen". Wethouder Posthoorn kon zich daar- in vinden. „Dat zou dweilen met de kraan open zijn", meende hij. „Het heeft helemapl geen zin om dertig welzijnswerkers in te schakelen wan- neer je de oorzaken niet bestrijdt". De club- en buurthuiswerkers in Kluphuis Oost dachten daar iets an ders over. „Zolang er geen goed be- leid is, moet er poen op tafel komen, zodat de welzijnswerkers de won- den tijdeljjk kunnen verzachten", vond Hans Verlinde van het werklo- zenprojekt „de Trechter". Inmiddels gaat de raadscommissie onverdroten voort met de opstelling van het sociaal cultureel plan. Deze week zal een vierde rapport gereed komen. De hoofdlijnen voor het so ciaal cultureel plan 1982 zijn erin opgenomen. Na de zomervakantie zal dan de prioriteitenlijst voor de ko- mende vier jaar vastgesteld moeten worden. De uitspraken die dan wor den gedaan zullen in de komende ja- ren strak gelden. In de loop der tijd zullen de regels wat bijgesteld moe ten worden, om in te kunnen spelen op veranderede maatschappelijke situaties. De leden van de PvdA deden woensdagavond 24 juni geen uit- spraak over bestuursvoorstellen, die de problemen binnen de partij moeten oplossen. De moelijkhe- den begonnen in maart. Raadslid Hans Konings diende tijdens de raadsvergadering in die maand drie modes rond het huisvestingsbeleid in. De PvdA beoogde van bureau huisvesting een volwaardige ge- meentelijke dienst te maken. Tij dens de vergadering noemde Konings het beleid van wethouder Taverne (CDA) visie- en futloos. Door zijn handelswijze ontstond er een conflict tussen het CDA en de PvdA. De fractie, die zich al langer ergerde aan Konings manier van optreden, zijn „scherpe bekri tiseren van fractiegenoten" en „langs de fractie been werken", reageerde met een besluit op 13 april waarin Hans Konings wordt verzocht zijn raadslidmaatschap op te zeggen. Op 14 april werd het afdelingsbestuur op de hoogte ge- steld, maar de leden zouden niet ingelicht worden. Het besluit zou in werking treden na de verkie- zingen. Nog dezelfde week lekte de kwes tie uit naar de pers. Het bestuur zag zich zodoende genoodzaakt de leden tijdens de eerstvolgende ver gadering in te lichten. Discussie werd tot na de verkiezingen uitge- steld. Het bestuur stelde een com- missie van vertrouwen in, die moest onderzoeken of de fractie wel bevoegd was een dergeljjk besluit te nemen. Daarnaast zocht het bestuur naar een oplossing voor de problemen. Voorstellen hiertoe van het bestuur werden vorige week besproken. Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 Medewerkers R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010 736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. SCHIEDAM- Het hoofd van de Pre- ventieve Dienst van de Gemeente- brandweer, de heer G. van Staaldui- nen, zal de dienst gaan verlaten. Hij zal aan de Ryks Brandweeracademie te Arnhem chef bizondere opleidin- gen worden. De plaats die G. van Staalduinen open laat wordt opge- vuld door de heer A. van Leeuwen, die tot vandaag, woensdag 1 juli hoofd van de Repressieve Dienst by de Gemeentebrandweer was. De heer A. Lenstra zal die funktie gaan vervullen. Laatstgenoemde is afkom- stig van het Ministerie van Defensie. Lid van de algemene verenlglng voor de cantrale verwarmlngs- en luchtbehandellnga-lnduitrle. GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63. VLAARDINGEN Jeugdland In Schiedam SCHIEDAM - Meer dan zeventig acti viteiten zullen in de weken van maan dag 6 juli tot en met vrijdag 24 juli tijdens Jeugdland te beleven zijn. Maandag 6 juli is er een groot ope- ningsfeest op het Stadserf bij het Stadskantoor. Wethouder Taverne zal dan het vijfde Schiedamse Jeugd land openen. De festiviteiten worden vrijdag 24 juli afgesloten in bet Prin- se^Beatrixpark. De dagen ertussen in zijn gevuld met activiteiten als spel- circuits, creativiteit, speurtochten, varen met de Groene Vrede en elf theaterprogramma's. Het grote openingsfeest begint om 11 uur's ochtends. De gehele dag zullen er clowns, Spaanse dansgroepen, Turkse Trio's, rolschaatsers, acroba- ten en muzikanten optreden. Om behalve Nederlandse kinderen ook buitenlandse jeugd aan hun trekken te laten komen zullen er diverse buitenlandse groepen optreden. Bo- vendien worden er de hele dag Turk se, Surinaamse en Spaanse hapjes uitgedeeld. Iedereen kan op die ma nier kennis maken met de gewoon- ten uit die landen. De komende weken zal de rest van het programma uitgebreid aangekon- digd worden. Degenen die mee willen varen (op 7, 8, 9 en 10 juli) kunnen een inschrijfformulier bij de recep- tie van het Stadskantoor halen. Ook voor de fietscross op zaterdag 18 juli kan men daar terecht. Op de openingsdag kan iedereen een pro gramma van Jeugdland ophalen, zo dat men goed op de hoogte blijft. Joop van Broekhoven: voor de vijfde keer wordt Jeugdland door hem georganiseerd. Meer dan elf theatervoorstellingen zullen optreden. De opruiming begint op 15.07.'81 Boezemweg 136-138 Rotterdam Telefoon 010-140619 Freericksplaats 9 Rotterdam- Hillegersberg Telefoon 010-187700 Rubensplein 12 Schiedam Telefoon 010-261975 's maandags gesloten, dat er geen oude koeien uit de sloot gehaald moesten worden. ,Jk heb waardering voor het bestuur, dat alle persoonlijke rimram buiten beschou- wing laat en een zakelijk voorstel heeft gevormuleerd". Arie van Dijk meende echter dat het voorstel aan- gevuld moest worden met een vierde punt, inhoudende de afkeuring van het fractiebesluit van 13 april aan- gaande Hans Konings. Raadslid Jan Simons reageerde met het voorstel de houding van de frac tie inzake de kwestie Konings goed te keuren. Evenals 'Ge Brouwer had hij geen behoefte aan het bestuursvoor- stel. Beide voorstellen leken het bestuur in een penibele situatie te brengen. Zij wQde zich een uitspraak onthou- den vanwege het polariserende effect. Arie van Dijk trok echter zijn voor stel in voor het ter stemming kwam. Hij vond het niet meer nodig, „ge- hoord hebbende de vergadering". Restte de motie Simons. Toen het bestuur ten overvloede betoogde dat zij niet goed- of af wilde keuren, Ge Brouwerfractievoorzitter van de PvdA, was het oneens met de be stuursvoorstellen. sprong G6 Brouwer gebelgd op. „Het voorstel van het bestuur bevat al een zekere mate van afkeuring", riep hij. Partijlid De Block bracht uitkomst door voor te stellen de motie Simons „zwevende" te houden. Jan Simons ging daarmee accoord. De motie zal ter stemming worden gebracht op het moment dat Simons dat nodig acht. Nadat aldus de problemen omzeild waren kon het komen tot stemming over het bestuursvoorstel, dat aange nomen werd. Of het de prohlemen oplost, moet de toekomst uitwijzen. Het duo Terrence Hill en Bud Spencer in ,Ace high" (Azen zijn troef). Het befaamde dus Terence Hill en Bud Spencer zal vanaf 2 tot en met 8 juli in het Passage Theater in de film „Ace high" te zien zijn. Een boef die zint op wraak en 300.000 dollar vor- men de uitgangspunten voor een wer- velende western. Kinderen vanaf twaalf jaar en ouderen hebben toe- gang. De voorstellingen zijn dagelijks om zeven en half tien's avonds te be- kijken. In Passage Bio draait deze week .American Gigolo". Julian Kay, een „sensuele, professionele, jongensach- tige man", die zes talen vloeiend spreekt, laat zich betalen voor zijn gezelschap. Men kan hem als gids, vertalerm chauffeur of minnaar huren. Julian maakt kennis met Michelle Stratton, de vrouw van een Californisch senaatslid. Ze is mooi en eenzaam. Julian en Michelle krijgen een speciale verhouding. Totdat de politie Julian komt ondervragen in verband met een moord in Palm Springs gaat alles goed. Naarmate het politie-onderzoek vordert Julian steeds meer betrokken bij de zaak. Hij heeft geen alibi en bovendien worden vermiste juwelen in zijn auto teruggevonden. Kennelijk wil iemand Julian voor de moord laten opdraaien. Julian moet maar uitzoeken wie het op hem begrepen heeft en waarom. De film duurt twee uur. Zestienjari- gen en ouderen hebben toegang. De film draait dagelijks om zeven uur 's avonds en om twee uur's middags, behalve op zondagmiddag. De Walt Disney tekenfilm „The Aris- tocats" draait op zaterdag-, zondag-, dinsdag- en woensdagmiddag voor de jeugd. De vier katten Duchess, Marie, Toulouse en Berlioz wonen bij de ge- fortuneerde mevrouw Bonfamilie. Zij heeft in haar testament t opgenomen dat haar vermogen naar de katten vermaakt wordt, wanneer zij sterft. Wanneer de katten op hun beurt dood gaan zal de butler Edgar alles erven. De butler komt daar echter achter en besluit de katten te ver- moorden. Hoewel Edgar allerlei po- gingen doet, lukt het hem niet de katten kwijt te raken. Duchess, Marie, Toulouse en Berlioz worden geholpen door een hele bende straat- katten en de dectective-muis Roque fort. De katten slagen er zelfs in Edgar per kist richting Timboektoe te zenden. Op maandag zjjn alle zalen van het Passage Theater gesloten. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 zal deze week de eigen collectie tentoongesteld wor den. Tot en met vrijdag is alleen een gedeelte van de Cobra-collectie in de entreezaal te zien, maar vanaf zater dag zullen de belangrijkste stukken uit het eigen bezit overzichteljjk ge- rangschikt in het gehele museum ge- exposeerd zijn, Men kan dan een in- druk krijgen van het verzamelbeleid. Het museum is dageljjks geopend van (ien uur 's ochtends tot vjjf uur 's middags, behalve op zondag: dan opent het museum om half een. De toegang is gratis. Aan de balie zijn catalogi en tijdschriften te koop. In de Havenkerk aan de Lange Haven 70 zullen op zondag 5 juli „The Con tinental Singers and Orchestra" te be- luisteren zijn. Het optreden begint om drie uur's middags. De toegang is gratis. SCHIEDAM- Burgemeester J. Te Loo bezocht donderdag 25 juni de laatste opleidings- en oefenavond van het seizoen bij de Gemeentebrandweer. Hij overhandigde in totaal 47diploma's engetuigschriften aan brandweermannen van de vrijwillige Dienst. Behalve zestien brandwachten en vijf pompbedie- ners werden zes personen ingewijd in de beginselen van eerste hulp bij onge- lukken en behaalden twintig brandweerlieden het diploma hartreanimatie. De vrijwillige dienst leverde in totaal 1800 manuren aan voornoemde activi teiten. Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN. Tel. 348700 Tractie moet organisatie verbeteren'

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3