Wethouder Zijdeveld: 'De maat is vol' Strijd ronct crematoriumbouw IKOOPJES IN 32 SPECIAALZAKEN 2.95 3«95 39.9Q)V 29.95 5.95 Laatste kans Kettingbotsing Kindershow trekt voile tribune 14.95 34.50 7.50 yW!!l!L tzoeke^ Hoge score levert geen titel op SCHIEDAM- Aan ieder pretje komt een eind. Zo ook aan „Jeugd- Iand", het nu voor de vijfde maal gehouden vakantiefestijn. Net als in de voorgaande jaren werden deze drie weken vol aktiviteiten be- eindigd met een daverend slotfeest. Zelfs de af en toe neerklet- terende regen kon daar niets aan veranderen. Lachen, gieren en brullen met Topi en Lopie „Vanmorgen ora acht uur dacht ik heel even wat moet dat worden", ver- telde Jeugdland-coordinator Joop van Broekhoven op de slotdag afgelo- pen vrijdag. „Het regende toen name- lijk ontzettend hard. Gelukkig duur- de dat niet lang zodat alles gewoon kon doorgaan. Even over elf begon de pret in het Beatrixpark. Naast de Mini-trein hadden we deze keer ook een huifkar waar tochtjes mee kon- den worden gemaakt. Eveneens nieuw was de rolschaatsshow, die werd verzorgd door Skate-sport Rot terdam. Na de show mochten de kin- deren het zelf proberen. Grote pret natuurlijk, vooral toen een paar moe- ders te kennen gaven dat ze het wel eens wilden doen. Verder konden alle liefhebbers pony- rijden, kanovaren en springen op de luchtmatras. De luchtmatras hebben we overigens op een gegeven moment wel gesloten, want een plotselinge re- genbui had hem vol water gezet. De jeugd vond dat weliswaar geen pro- bleem, ze vonden het juist prachtig, maar wij vonden het toen niet verant- woord hem langer open te laten. Nu was dat ding trouwens zo weer droog waarna er weer vrolijk gesprongen kon worden." Top-Tien ster Na alle sportieve aktiviteiten stond er de laatste Jeugd-middag ook een fan- tastische kindershow op het pro- gramma. Deze werd gegeven op het Excelsior '20-terrein. „We zijn erg blfj met deze oplossing, meent Joop wyzend op het overdekte podium. Dan kfjkt hij tevreden naar de tri bune en mompelt „Zou die ooit eer- der zo vol hebben gezeten." De Schiedamse lieverdjes zitten in- middels te gieren om de grappen en grollen van de clowns Topie en Lo pie. Zij doen de toeschouwertjes zelfs helemaal vergeten waar ze eigenlijk voor gekomen zijn, het sterretje San dy. Zodra zij echler in het zicht komt, weten ze het weer, waarna een luid gejuich losbarst. Vrolijk lachend begroet de zangeres haar fans en no- digt ze uit mee te zingen en te klap- pen. Stampend, klappend en zingend vol- gen zo de succesnummers waaronder „De hoela-hoela hoep" en „0 mama, mama, mama mia" elkaar op. Even later wordt de pret nog groter. Sandy verzoekt dan namelijk een der Jeugd land medewerkers, Arjen van der Leley op het podium te komen. Na wat tegenspartelen voldoet hij aan dit verzoek en stapt aangemoedigd door de aanwezige op de ppianken. Daar wordt hij op een stoel gezet en krijgt een aai over het hoofd waarna Sandy wfjzend naar de blozende jongeman, begint te zingen: „Jij bent mijn lieve kleine bruine Teddybeer". Wat ver- bouwereerd luistert „Het beertje" naar de eerste regeis maar dan komt zijn gevoel voor humor naar boven en doet hij vrolijk mee. Uit heel Sandy's optreden bleek overigens haar liefde voor dit vak. „Vooral het zingen voor kinderen is ontzettend leuk", verteld zij tijdens een korte pauze in de kleedkamer, „ze zijn namelijk zo spontaan en rea- geren direct wanneer je ze uitnodigt om mee te zingen en te klappen". Natuurlijk kon de zangeres er niet onderuit die middag haar hit, waar- mee ze op de derde plaats van de Nederlands-talige Top tien staat, Wij zijn de Lachkabouters" ten gehore te brengen. Het programma van de kin dershow bevatte trouwens nog een artiest, de bandparodist Riny van der Lee. Zjjn schitterend aan elkaar ge- zette parodieen, van oude en nieuwe succesnummers, bezorgden jong en oud veel plezier. Zowel coordinator Joop van Broek hoven als zijn rechterhand Riet Immerzeel stelden dan ook voldaan vast:„Het is allemaal prima verlopen. Niet alleen vandaag maar de totale drie weken. Het is maar een keer gebeurd dat er iets niet door kon gaan vanwege de regen, dus we mogen niet klagen. Bovendien be- schikten we over een stel fantastische medewerkers". Sandy, de ster van het slotfeest Bandparodist Rini van der Lee vermaakte jong en oud *Wcthouder Zijdeveld. SCHIEDAM - Het is a! weer bijna twee jaar geleden dat de Schiedamse ge- meenteraad besloot een krediet te verlenen voor de bouw van een cremato rium in onze stad. Dit raadsbeshiit werd goedgekeurd door Gedeputeerde Sta- ten onder het voorbehoud dat wel de goedkeuring van de gemeente-begroting, waarop de geraamde kosten stonden vermeld, moest worden afgewacht. De Kroon heeft dit beshiit van Gedeputeerde Staten echter geschorst (en deze schorsing reeds tweemaal verlengd) waardoor bouwen nog steeds niet moge- lijk is. De beslissing over het al dan niet verlenen van een bouwvergunning is zelfs uitgesteld tot 15 mei 1982. „Wij zijn overigens niet van plan ons bij deze beslissing van de staatssecre- taris van Binnenlandse Zaken neer te leggen", verklaart wethouder Chr. Zijdeveld namens het voltallige ge- meentebestuur. „Wij vinden dat de maat nu vol is. Al in 1977 waren wij unaniem van mening dat er hier een crematorium moest komen. Het is toch immers moreel niet juist dat ■OBBn SCHIEDAM Met een eerste prijs, maar zonder de zo fel begeerde eerste plaats en titel, keerde de Rijnmond band het afgelopen weekend terug van het Wereld Muziek Concours te Kerkrade. Ondanks de goede inzet en het vele oefenen slaagde men er niet in met de uitgevoerde Tsjechische marsen, de Osvobozeni (Vrijheid) en Defi- leemars, de vier jaar terug behaalde titel van Nationaal Kampioen te be- houden. „We hadden natuurlijk ge- hoopt hoger te scoren", vertelde de heer Ferwerda na afloop van het con cours. „De reacties van het publiek en onze supporters waren trouwens geweldig. Bovendien verzekerde onze instructeur ons ervan dat het geheel erg goed was overgekomen. Muzikaal ging het uitstekend en ook het loop- werk, dat werd bemoeilijkt door een door regenval glibberige baan, was goed. Uit het commentaar en de pun- ten, die tussen de achteneenhalf en negen liggen, van de intemationale jury is dan ook niet op te maken dat er fouten zijn gemaakt. Toch waren ze van mening dat andere beter waren". De Rijnmondband behaalde op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade een gedeelde vijfde plaats met twee- honderdtweeenvijftig punten (wat wel een eerste prijs betekende). Interna- tionaal kampioen werd een drum- band uit Oslo, met tweehonderacht- enzeventig punten. De nationale titel ging deze keer naar Advendo, Sneek. Zij behaalde tweehonderdzeventig en een halve punt. OudNationaal-Kampioen de ..Rijnmondband' mmm Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. men niet begraven kan worden in de eigen woonplaats, en voor de wet zyn begraven en cremeren gelijkwaardig. Onderzoekingen hebben inmiddels uitgewezen dat gedurende het afgelo pen jaar 365 ingezetenen van Schie dam zijn gecremeerd. Deze crematies hebben noodgedwongen plaats ge- vonden in Rotterdam of Den Haag. Vervelende bijkomstigheid daarvan is dat de verbindingen naar deze cre matoria, voor mensen die zijn aange- wezen op openbaar vervoer, bijzon- der slecht is. Daardoor gebeurt het regelmatig dat vrienden en bekenden geen kans zien de crematie van de overledene bij te wonen. Wij vinden het dan ook onbehoorlijk dat de bouw nog langer wordt tegengehou- den. j Vanaf 1977 hebben we het fair ge- speeld maar nu zijn we tot de conclu- sie gekomen dat we nog maar 66n weg Kunnen gaan via de politiek. Ie- dere partij gaat daartoe zijn mensen in Den Haag benaderen". Gissen Niemand weet overigens waarom de bouw van een crematorium steeds wordt opgehouden. „Naar die reden kunnen we alleen gissen", aldus de wethouder. „Zo zijn er geruchten over te verwachten tekorten maar dat slaat nergens op.. Er is geen stad in ons land te vinden waar geen ver- lies wordt geleden op de post „begra- ven". Dat heeft men altijd heel ge woon gevonden. Daar komt dan nog bij dat een crematorium in onze stad die verliezen niet groter maakt. Al leen al de huidige crematies, die nu elders moeten geschieden, dekken ze- ker de helft van de kosten. Bovendien is de verwachting dat het aantal creamaties in de komende ja ren nog zal stijgen. Wanneer we in Nederland, zoals gebruikelijk, de Scandinavische landen volgen zal dat zelfs heel snel gaan. Daar kiest mo- menteel namelijk al negentig procent voor crematie. In wezen doet dit ech ter allemaal niet ter zake want of er nu geld bij moet of niet: Wij vinden dat men begraven 6n gecremeerd moet kunnen worden in de eigen woonplaats". Het laatst verleende krediet voor het te bouwen crematorium bedroeg bij na drie miljoen. Daarvan kon toen e6n oven worden aangebouwd aan de aula op de gemeentelijke begraaf- plaats. De „tijdens het uitstel, stijgen- de bouwkosten maken het project echter steeds duurder. SCHIEDAM Het bureau Bevolking van de secretarieafdeling Algemene- en Burgerzaken aan de Overschiese- straat zal met ingang van augustus niet meer geopend zjjn gedurende de (donderdag) koopavond. Donderdag 30 juli kan men dus voor de laatste maal, tussen 19.00 en 21.00 uur, bij het bureau terecht voor aanvraag en afgifte van reisdocumenten. De avondopenstelling wordt in april 1982 weer hervat. SCHIEDAM - Op rjjksweg 20, ter hoogte van de 's-Gravenlandseweg, kwamen vrijdagmorgen rond vjjf over half zeven vijf auto's met elkaar in botsing. De vermoedeljjke oorzaak van de ravage is een foutieve inhaal- manoeuvre van een onbekend geble- ven persoon. Een op de uiterst linker rijstrook, in de richting Rotterdam, rijdende wa- gen botste hierdoor tegen de vangrail en ketste terug tegen een andere weg- gebruiker. De twee werden vervol- gens nog eens geraakt door drie ach- terop komende auto's. De bestuur- ster van de wagen die in aanraking kwam met de vangrail, een tweeen- dertigjarige bewoonster van Spijke-. nisse, liep bij het ongeval een twaalf- tal gebroken ribben, een sleutelbeen- fractuur en een hersenschudding op. De Schiedamse politie verzoekt een ieder die nadere inlichtingen over de ze zaak kan verschaffen contact op te nemen met het hoofdbureau.telefoon 26.07.60. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN to combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad VVOENSDAG 29 JULI 1981 6e JAAKUAINU INU. jy Rijnmondband niet goed genoeg ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG. Kattebak, bovenkap is afneembaar TIP-TOP-Schoolagenda '81/'82 Met foto's van je favoriete popsterren Keukentrap met houten anti-slip treden. Gpvouwbaar Wit aardewerk vazen, twee grote maten i voor Fraaie wijnglazen voor de MARSKRAMER-prijs: 6 stuks voor Milieuvriendelijke wespenvanger, mengsel van water en siroop. vangt alle insekten Hoge kunststof latten terrasstoel Wafel luchtbed met kussen, tors formaat 200x70 cm Onmisbare voetpomp Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: Een actieve krant in een actieve streek leugdland zit er weer op

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1