Commissaris Van der Haagen WOENSDAG 29 JULI1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE SCHIEDAM - „Een intern onderaoek heeft uitgewezen dat de beschuldlgin gen van een aantal arrestanten betreffende een slechte behandeling door de Schiedamse politic op onwaarheid berusten", aldus verklaarde commissaris C. van der Haagen maandagmorgen onderzocht. De noodzaak hiervan bljjkt regelraatig uit het vinden van injectiespuiten en wapens, die op het blote lijf worden gedragen. Nadat de kleding is doorzocht krjjgt de attes tant zijn spullen terug. Wanneer een arrestant klaagt over pijn wordt een gemeente-arts gewaar- schuwd. Deze beoordeelt of het no- dig is dat er verder onderzoek plaats- vindt. Dat is ook nu zo gegaan. Per ambulance is 6£n der ingeslotenen naar het ziekenhuis gebracht voor het maken van foto's. Deze wezen uit dat er niets aan de hand was. Naast deze aantijgingen zijn wij bovendien be- schuldigd yan diefstal, er zouden bij de fouillering spullen verdwenen zijn. Maar van geen van deze klach- ten is een officiele aangifte gedaan. Kwamen ze maar", zegt de commis saris geemotioneerd, „Wjj wachten met spanning op zo'n aangifte want wij zullen dan niet schromen tegeljj- kertijd een proces-verbaal op te ma ken wegens het doen van valse aangif te. Tot nu toe zijn hier aan het bu reau echter geen klachten gedepo- neerd. Wei heeft 66n der arrestanten verklaard dat men hem bij de aanhouding had gesommecrd op te schieten, dat hii de eel in was ge- De beschuldigingen waren geuit door enkele jongelieden die op 8 juli be- trokken waren by rellen op het Dr. Wibautplein. Hierbij werden stenen uit het straatdek verwijderd, ruiten ingegooid, autobanden lekgestoken, bloembakken omvergeworpen en al- lerhande andere vernielingen aange- richt. Tijdens de, na de arrestatie, volgende rechtszitting verweten ver- dedigers en aangeklaagden de politie een onmenseljjk optreden. De arres tanten zouden zijn mishandeld, wa ren naakt ingesloten, hadden water moeten drinken uit het ^toilet en hadden onvoldoende medische hulp gekregen. „Allemaal beschuldigingen die stuk voor stuk absoluut niet waar zijn", zegt de commissaris, terwijl hij met zijn vuist op de tafel slaat. „Dat ver- moedde ik overigens al direct maar juist omdat we er vanuit gaan dat sig- nalen van buitenaf eerst moeten wor den bekeken en onderzocht, volgt nu pas deze verklaring." Geen aangiften De beschuldigingen stuk voor stuk onder de loep nemend, vervolgt de heer Van der Haagen: „Om te begin- nen zijn de arrestanten niet mishan deld. Dan het naakt opsluiten. Daar- mee doelen ze op de grondige fouille ring die is verricht. Dit gebeurt met alle arrestanten die sterk agressief zijn, drugs gebruiken of de indruk wekken zichzelf iets aan te doen. Men moet zich dan inderdaad uit- kleden en wordt in de eel gezet terwijl de kleding voorzichtig wordt Wat het drinken uit de closetpot be- treft, misschien heeft een van hen dat inderdaad gedaan. De agent die met de verzorging en bewaking van die jongens was belast, heeft gehoord dat er een naar zijn kornuiten, die daar de grootste lol om hadden, riep dat hij dat ging doen. Ze wisten echter al- lemaal, want geen van hen zat hier voor het eerst, dat in de eel een bel zit. Wanneer men daarop drukt komt de dienstdoende agent en kan men vragen om voedsel of drinken. Dat wordt nooit geweigerd, zodat drin ken uit een closet niet nodig is. duwd en er een aantal knopen van zijn overhemd kwijt zijn. Dat laatste wordt nog nader bekeken". Op de vraag wat er was gebeurd wan neer het interne onderzoek anders was afgelopen, antwoordt Van der Haagen: „Dan had men het nu ook gehoord. Daar zou ik beslist geen moeite mee hebben. We werken im- mers met mensen, dus het maken van fouten is niet uitgesloten. In dit geval zjjn alle beschuldigingen echter lou- ter uit de lucht gegrepen. Wjj gaan het gemeente-bestuur overigens advi- seren de enige duizenden guldens schade die bij de rellen zijn aange- richt bij de schuldigen te verhalen". Ook de beschuldiging aangaande die medische hulp slaat nergens op. Naast de onsterfelijke drang naar „iets nieuws" zijn er meer punten die v66r het badpak pleiten. Buiten kijf staat, dat een badpak nu eenmaal veel pretti- ger zit, zodat je na een reeks bewegingen niet meer behoeft te controleren of alles nog wel keurig op z'n plaats zit, wat bij de minuscule bikinietjes vaste prik is. Er komt nog bij, dat badpakken uitstekende figuur-corrigerende mogelijkhe- den bieden en er zijn maar weinig vrouwen die deze eigenschap niet graag zul len uitbuiten. Vanwege hun superelastisch materi- gelegd. De op dit moment zo modi- aal kunnen badpakken moeiteloos eus hoog opgesneden ..beensgaten" een buikje, brede heupen of een min- bijv. doen de benen langer en slanker der slanke faille enigszins verdoeze- ogen. 'en> Een diep uitgesneden nigd6collet§ Maar ook door gestroomlijnde kleur- laat het zitvlak minder volumineus vakken en -banen, bepaalde, uitge- lijken. Verder kunnen ook ingenieu- kiende dessineringen en uitsnijdingen ze, a-symetrische dessinbanen goede kunnen voordelige accenten worden effecten sorteren, zowel in de lengte als in de breedte. Om zoveel mogelijk huid de kans te i i ii geven een mooi bruin kleurtje aan te |TT| i nemen is men al lang niet meer op de uj 1 5 I I i bikini en de zon aangewezen. Veel I mensen zijn immers al lang bruin als z HBk j ze in het zwembad of aan het strand o5 verschijnen en wel door de zonne- 8 a I bank of het solarium. De nieuwste badpakken zijn globaal in twee groepen te verdelen: de spor- tieve wedstrijdpakken in vrolijke, ele- mentaire kleuren en met „snelle" contrastbiezen en -banen en de heel vrouwelijke, geraffineerde modellen. In de laatste groep maken sierlijk, vloeiende lijnen, a-symetrische details (zoals een schouderbandje), strapless- belijningen, geschulpte randen, ori- ginele halslijnen, gewaagd diepe uit snijdingen, opvallende rugdecolletfi's, prachtige dessins van bladeren of exotische bloemen het badpak opti- maal aantrekkelijk. Er zijn tal van kleuren mogelijk: blauw, zachte pas tels, geel en ook zwart en wife! Materiaal: C en A Nederland, Mac en Maggie, Nederlands Katoen tnstituut, Federatie Goud en Zilver, I'Oreal Ne derland en Revlon. Samenstelling len Cohen. Hoogzomerse plaatjes van kleding voor meer of minder warme dagen, die elkaar in ons klimaat zo heerlijk kunnen afwisselen immers. Aan zee, jack mee. Voor haar een omkeerbaar windjack met capuchon op wijde ka- toenen rok met tropischbloemdessjn. Te combineren met alle mogelijkeT- shirts. Voor hem een tweekleurig ka- toenen jack op een militaire broek met ritsen en een Hawai:hemd als ty- pische vakantiedracht. De andere foto laat een ideale jurk zien voor echt warm weer. Wijd val- lend, in honderd procent katoen, waar „niets" onder hoeft. In terra met ecru, geel met zacht groen en ecru en in blauw met wit. Rechtseen meer geklede combinatie voor veel gelegen- heden. Een ruime katoenen rok met ..primitief" dessin, waarin de tinten bruin en terra of bruin-rood met bei ge de hoofdrol spelen. De bijpassende bloes is uitgevoerd in jungle-tinten. Begin met een hoge beschermings- faktor. Als u na enige tijd zonnen wat bruin bent, ga dan over op een lagere beschermingsfaktor, om nog dieper bruin te worden. Gaat u zwemmen, doe dan als u een anti-zonnebrandmelk gebruikt heeft met een hoge beschermingsfak tor een olie daaroverheen, om te voorkomen dat de bescherming af- spoelt. Gebruik op gevoelige delen van het lichaam, zoals schouders, neus, voet- wreef enz. een anti-zonnenbrandcre- me. Een creme is vetter en biedt aan de gevoelige lichaamsdelen meer weerstand tegen zonbestraling. •Jonge kinderen kunnen het beste beginnen met een creme met bijvoor- beeld beschermingsfaktor 6. Deze creme is vetter en zal daarom tijdens het spelen in het water niet zo snel afspoelen. Jonge kinderen hebben een huidje dat nog dun en bleek is met weinig natuurlijk huidpigment. Oudere mensen hebben een dunne, droge huid. Zij kunnen ook het beste oen anti-zonnebrandcreme gebruiken, omdat deze de huid extra bescher ming biedt tegen uitdrogen. Als men bruin is en nog langer gaat zonnen, gebruik dan een olie. Een na- tuurlijke olie heeft de bijzondere ei- geschap de huid een nog bruiner aan- zien te geven. Gebruik na het zonnen een apres- soleil. Dan behoudt uw huid zijn sou- plesse en zachtheid en verlengt men de tint van de zongebruinde huid. *Toch verbrand!Dan een kalme- rende balsem gebruiken. Deze bevor- dert een snel herstel van de bescha- digde huid. Het is geen uitzondering meer een man met een ketting om te zien. Massieve kettingen met grote schakels en vaak een hanger: zijn zodiacteken of een symbool van zijn favoriete sport bijvoorbeeld, of gewoon een massief, ro- buust abstract ontwerp. Bij de ketting hoort meestal een armband, al dan niet voorzien van een naamplaatje. Omdat het mannensieraad niet ge- pen vaak eigentijdser zijn dan die van bonden is aan een traditionele vorm- de soms erg conventionele damessie- geving, is het logisch dat de ontwer- raden. Beschuldigingen zijn onwaar1 Beferin i

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5