Broadway-musical geprolongeerd r r KOOPJES IN 33 SPECIAALZAKEN Port Insluiper betrapt Een actieve krant in een actieve streek Hard werken, maar wel met plezier Vakantiepret Kluphuis Oost 3.95 J y».. 9.95 J 2.50 14.95y 37.50 19.95 MORGEN HUIZEN- .VOORDEEL Tel. 010-332477 p0\)cno° Werkgroep Jeugdwerk Schiedam-Noord naar Haamstede '4 mm grot%? 4. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1981 6e JAARGANG NO. 40 SCHIEDAM - Een Schiedams elftal, bestaande uit tien kinderen en aanvoerder burgermeesler Te Loo, opende zaterdagmiddag rond twee uur met veel plezier de jaarlijks zomerkennis. De tien (Marc Monster, Misja Nobel, Mike Kruys, Martin van Rees, Linda Wark, Irma Deiana, Sally Roso, Mireile Immerzeel, Rens Stok en Claudia Roso) waren hiertoe uitgenodigd nadat ze uitgeroepen vvaren tot prijswinnaars van een tekenwedstrijd over dit onderwerp. door: RIA KOPPENHAGEN Rustpunt rd [Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethe Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof a a HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Int. b(j BIOSCALIN (Nederland) Schiedams Nieuwsb KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse C'ourant en bet Maassluis Nieuwsblad Prijswmnaars openen kermis Kennisvieren met de burgemeestcr. Aangekomen op het feestterrein begaf het gezelschap zich eerst naar de Botsautootjes. Zovecl mogeliik botsingen vermijdend, dat is hij ten- slotte gewend, demonstreerde de eerste ingczetene van onze stad zijn stuunnanskunst. Na de botswagen- tjes toog men naar de Himalaya, met wiens sneeuwlandschap het grootste deel der prijswinnaartjes niet nader kennis durfde te maken. Zij lieten het liever bij kijken. Wel stapten zij even later, vertrouwend op de bur- gervader, binnen bij het Glazen Doolhof. Maar dat bleek zelfs voor een geoefend zoeker, van het vinden naar de juiste wcg, de nodige dwaal- wegen te bezitten. Inmiddels hadden de kinderen de Autoscooters ontdekt en gingen daar een ritjc maken. Nadat iedereen aan de beurt was ge- weest, werd er even overlegd wat ze nu zouden gaan doen. Het werd de Cinema. Tenslotte zette men koers naar de Poffertjestent, die hiennee tevens werd ingewijd want Schiedam is de eerste standplaats van dit spiksplin- ternieuwe bouwsel. "Eigenlijk is hij nog niet eens helemaal klaar want alles moet nog een keer geverfd wor den", vertelde mevrouw Stuy, de vrouw van de eigenaar. "Maar dat haalden we niet meer. Mijn man heeft hem helemaal zelf gebouwd, naar het voorbecld van de oude pof- fertjestenten. Wij willen hierecht de- zelfde sfeer scheppen als er heerste bij mijn schoonvader en de opa van mijn man, die stamt namelijk ui; een generatie van poffertjesbakkers. Ik niet. Maar toch vind ik dit leven heerlijk. Je ziet steeds andere men- sen en steden. Nee, een vast stekkie, dat is niets voor ons". Dat niet alle kermisexploitanten ge- boren en getogen zijn in dit beroep, bewijst even later het verhaal van Opdam Wessels, eigenaar van de Babysport (een draaimolen die zelfs voor de hele kleintjes veiiig genoeg is. "Voorheen werkte ik in de reclame- wereld. Dat was dus wel heel iets anders. Eigenlijk zijn we door familie op het idee gebracht dit te gaan doen. Mijn vrouw en ik zijn namelijk dol op reizen. Het is inmiddels vijf jaar gele- den dat we ermee zijn begonnen en het bevalt uitstekend, ondanks dat het keihard werken is. Constant op- breken, weer opbouwen en dan draaien van twee uur 's middags tot twaalf uur's nachts. In deze tijd zelfs zonder een vrije dag daar tussen door want wij moeten het juist van de zomer hebben". dc winter doen", neemt zijn echtge- note het gesprek over: "Tussen het opknappen van de tent en het samen- stellen van de route door. Want ook dat is typisch winterwerk. In die maandcn wonen we niet in de wagen, maar in ons huis in Deventer. Dat hebben we namelijk aangehouden omdat we het prettig vinden ergens een vast ruslpunt te hebben. Een soort oase". "Maar wel een dure," grijnst Opdam, "want we zijn er alles bij elkaar maar een paar maanden per jaar. Nu zouden we trouwens niet anders willen hoor, want we zien graag steeds nieuwe mensen en zou den het avontuurlijke rondtrekken niet graag missen". Op de vraag waarom ze juist voor deze Babysport gekozen hebben, antwoordt Opdam Wessels: "Wij wil- den graag met kinderen werken. Vooral met kleintjes. Dat geeft mij namelijk tevens de gelegenheid mijn hobby uit te oefenen. Het fotogra- feren. Dat doe ik door gratis foto's van kinderen te maken tijdens de rit. Het enige nadeel van onze tent is dat we laat op de avond niet veel meer te doen hebben. Toch kan je de boel dan niet dichtgooien want dat zou geen gezicht zijn op een nog draaiende kermis. Meestal lezen we dan wat tot sluitingstijd of mijn vrouw pakt een handwerkje". Grote blikvanger op de kermis, die voor jong en oud volop vertier biedt, is ongetwijfeld het Reuzenrad. Eige naar Gerard Piening, die Schiedam voor de eerste maal in zijn route heeft opgenomen, Ls inmiddels wel gewend aan de vele toeschouwers bij het opbouwen van zijn attractie. "Uiteindelijk ben ik de enige die in Nederland rond trekt met zo'n rad", vertelde hij tussen het besturen van een reusachtige kraanwagen door. Een klus die voor hem inmiddels routine is geworden, want langer dan een week staat men bijna nergens. Ook niet in onze stad waar de kermispret zal duren tot en met zaterdag 8 augustus. *Opdam Wessels, vanuit de reclame-wercld dc kermis op. *De poffertjestent is ingewijd. "Ja vakantie houden moeten wij in SCHIEDAM - In de laatste week van de schoolvakantie is er voor kinderen van 4 tot 12 jaar van alles te doen in Kluphuis Oost. Dinsdag 11 augustus is er een creatie- ve wereldreis. Er worden dan allerlei dingen uit verschillende landen ge- maakt. Voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar gebeurt dat 's morgens van tien tot twaalf, en voor dejeugd van 9 tot 12's middags van twee tot vier uur. Woensdag 12 augustus vertrekt men 's morgens om tien uur naar het Kra- lingse bos. Wie mee gaat, brood mee- w.w.v.va;.>v nemen want dit uitstapje duurt tot vier uur. Donderdag 13 augustus gaat men een dag naar Duinrell. Vertrek's morgens om negen uur. Thuiskomst 's mid dags om vijf uur. De kosten voor de ze trip bedragen f. 7.50 per persoon. Deelnemers aan deze tocht moeten zich van te voren opgeven. Vrijdag 14 augfustus is er film. Aan- vang om twee uur's middags. Alle activiteiten (behalve de dag naar Duinrell) kosten f. 1.-. Kluphuis Oost is gevestigd aan de Galileistraat 86, telefoon 735435. Voor het eerst op kamp SCHIEDAM - Voor "De Blauwe Brug" was het maandagmorgen een drukte van belang. Eenen- veertig kinderen vertrokken van daaruit, per bus, voor een verblijf van vijf dagen naar Haamstede. Dit zomerkamp is georganiseerd door de Werkgroep Jeugdwerk Schiedam-Noord. Ruim anderhalf jaar geleden start - te de Werkgroep Jeugdwerk Schie dam-Noord met het jongerenwerk in De Blauwe Brug. Nu zijn ze dus voor de eerste maal op kamp. "Dat is een van de redenen waar om we niet meer kinderen meene- men", vertelt Jos v.d. Lugt. "Het is voor ons immers ook nieuw. Verder is het kamphuis "In de boogerd" niet berekend op grote- re groepen. Wij zijn bovendien van mening dat op kamp gaan met een ploeg van zeventig of tachtig kin deren niet leuk meer is. In zo'n ge- val Zou het beter zijn twee maal achter elkaar te gaan. Hoewel je daat natuurlijk wel de leiding voor moet hebbenen de financien want een kamp, daar moet altijd geld bij". Alvorens men besloot gedurende de zomervakantie een kampweek te organiseren heeft de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord, waaronder de Werkgroep Jeugdwerk valt, een onderzoek ge- j houden op een zestal lagere scho- j len. Daarbij werden de kinderen van de drie hoogste klassen ge- j vraagd of ze deze zomer wel of niet op vakantie gingen. Zeker i de helft bleek niet te gaan. Af- j gaande op deze gegevens vond men een kampweek dan ook echt noodzakelijk Tijdens het kamp worden er, door de zeven begeleiders, allerhande sport en spel aktiviteiten georgani seerd. Vrijdag is het echter uit met de pret. Dan keert de groep huis- waarts. Vermoedelijk zijn ze rond vijf uur terug bij De Blauwe Brug. ROTTERDAM - De populaire Broad way-musical „Bubbling Brown Sugar" komt voor de tweede maal naar Ne derland. Van 11 tot en met 18 au gustus zal het spektakel in het Luxor Theather te zien zijn. Het verhaal speelt zich af in Harlem, New York, in de jarcn dertig met al zijn grote artiesten en musici zoals Duke Ellington, Fats Waller, Eubie Blake, Louis Armstrong en de op- komst van de jazz-clubs als The Savoy en Cotton Club. Parodieen (o.a. op Josephine Baker), imitaties tegen een achtergro-.d van een enorme Okehplaat, plaatjes kijken van oude origincle fototprojecties. Met de medewerking van 45 man wordt dit alles aan elkaar geregen. Climax vormt de verblindend-zilve- ren finale. Robert M. Cooper, regisseur van de originele ..Broadway Cast", regisseert voor dit Europese tournee weereen totaal Amerikaanse cast. Billy Wilson is verantwoordelijk voor de choreo- grafie. Swing end Broad way-spek take I. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG Fotoalbum met zelfklevende bladzijden NU voor Gedekoreerde metalen schuifbroodtrommel voor een superprijs Glazen voorraadpotten met klemglasdeksel. I', liter 2.95 1 liter 2.75 liter f Kinderregisseurstoel in vrolijk rood gelakte uitvoering TOMADO Stevige barbecue met windscherm onderplateau Houtskool of briketten Airpot isoleerkan in blue chintz decor Een druk op de knop en U schenkt automatisch Grote maat Hobbybox van Tornado, in leuke kleuron en handig stapelbaar Van 12 95 voor Porseleinen kop en schotels met origineel Wildflower dekor Per set a 3 stuks HBB IN DEZE KRANT SCHIEDAM Wakker geworden door een vreemd geluid op de gaierij ging een bewoonster van de van Maa- nenstraat zaterdagnacht op onder zoek uit. Tijdens deze speurtocht werd zij in de keuken plots gecon- fronteerd met een jongeman die, door het bovenlicht hangende, po- gingen deed de sluiting van een ander lager gelegen venstei te openen. Zo- dra hij bemerkte dat hij was ontdekt ging de insluiper er vandoor. Dezelfde nacht bleek een andere be- woner van de van Maanenstraat even- eens ongenood bezoek te hebben ge- had. Deze persoon had via een klap- raam het eronder liggende venster geopend en de woning doorzocht. Een bedrag van f. 165.-is verdwenen. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on- der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachien. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegez.onden. Tel. 070 -84 77 52 - Postbus 16140 2500 B( Den Haag *n.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1