Begin volgend jaar starten werkzaamheden Snelle beslissing nieuwe huisvesting 1 Fietsers aangereden Goed gekleed Spirit viert feest 'LA LANTERNA' Brand aan Schiekade Te veel lef k KOOPJES IN 33 SPECIAALZAKEN 9.95 lair 39.95 29.95 Een actieve krant inetreek 16.95 16.95 m n oasis® WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 6e JAARGANG NO. 41 SCHIEDAM - De keerlus van de aan te leggen tramlijn komt over het stadserf te lopen. Aldus heeft het gemeentebestuur besloten na een aantal discussies binnen de commissie van ruimtelijke orde- ning. Hiermee is, althans op papier, de eerste fase van het sneltram- plan zo goed als gereed. Vanaf de Rotterdamsedijk wordt de, nu reeds bestaande, lijn doorgetrokken over de linkerzijde van de Broersvest om zo te voeren naar het Stadserf. Geluidshinder .lli Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Keerlus tram op Stadserf Ondanks de verdeelde meningen over wat de beste plaats voor de keer lus zou zijn (naast het Stadserf wer- den ook het Hema-plein, het korfbal- veld van Succes en het industrieter- rein genoemd) is het dus toch gelukt de plannen voor deze eerste fase op tijd af te ronden. Belangrijk punt daarbij vormde ongetwijfeld de ne- gentig miljoen gulden aan subsidie die verspeeld had kunnen warden wanneer het besluit alsnog zou zijn uitgesteld. Om die subsidie binnen te halen moet namelijk nog dit jaar ge- start worden met de voorbereidende werkzaamheden. „Nu viel het industrieterrein al direct af", vertelde wethouder Zijdeveld maandagmiddag, ,,want dat bleek veel te kostbaar". Wat het korfbal- veld betreft stuitten we op tegen- stand van omwonenden, het bestuur van Succes en de aldaar gelegen Tech- nische school. Die voerde aan dat zij dit veld in gebruik hadden als sport- veld, het beslist niet konden missen en zich met alle middelen tegen zo'n plan zouden verzetten. Bleven dus over het Stadserf en het plein rond de Hema. Dat uiteindelijk gekozen werd voor het Stadserf komt, omdat we hier geen problemen kunnen verwachten rond het bestem- mingsplan. Aan de andere zijde ligt dat anders, want de Hema is nog al- tijd een noodvestiging. Bij bebouwing van het terrein zou de lus moeilijk in te passen zijn, terwijl ook de week- markt zou moeten verhuizen. Wat het Stadserf betreft, beschikken we«echter over een bianco situatie. We kunnen hier alle kanten op. Zo- wel de oude rijks-H.B.S., waarin mo- menteel het bureau bevolking is ge- huisvest, als de werkplaats van Ge- meentewerken zullen namelijk in de toekomst verdwijnen. Blijft dus over een flinke ruimte voor bebouwing waarin de keerlus makkelijk een plaats vindt. Zelfs in de verkennings- schets is hij ruimschoots te realise- ren". Hoe de keerlus precies zal komen te liggen, is overigens nog niet bekend. „Kr zijn legio mogelijkheden", gaat Zijdeveld verder: ,,Het enige dat wel zeker is, is dat het een grote lus gaat worden waardoor er geen geluidshin der zal ontstaan. Dat is bijvoorbeeld wel het geval bij de huidige lus op de Koemarkt. Die komt in dit plan ech- ter te vervallen zodat dat probleem eveneens van de baan is. Tegelijker- tijd wordt ook het verkeersprobleem op de Koemarkt aangepakt. De ro- tonde verdwijnt en er komt een soort T-kruising met verkeerslichten". Begin volgend jaar zal worden be- gonnen met de aanleg van het nieuwe tram-traject. Wanneer het gereed is, zal de huidige frequence, tot aan de Rotterdamsedijk, kunnen worden ge- handhaafd. Pas wanneer df tweede fase is gerealiseerd zal dit veranderen. Hoewel het aan te leggen trace reeds geheel wordt aangepast voor de, te verwachten, sneltram zal het op zijn minst nog vijftien jaar duren voor deze er inderdaad komt. Op de maquette in het winkeltje van wethouder Zijdeveld is reeds te zien hoe de Broersvest er in de toekomst uit gaat zien. Brandende problemen bij S.G SCHIEDAM - Uit een garagebedrijf aan de" Zwaluwlaan is zondagnacht een metalic-groene Opel Rekord Ber- lina 20S gestolen. De wagen draagt het kenteken 76-VS-05 en vertegen- woordigt een waarde van f. 12.500.-. Via een ruit aan de achteizijde had men een roldeur geopend waarna de garage kon worden betreden. SCHIEDAM - Wanneer alles goed verloopt, beschikken de Schiedamse Ge- meenschap en Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer eind van dit jaar over een nieuw gezamelijk onderkomen, dat meent de heer Pillard. Een beslissing betreffende de toekomstige huisvesting wordt dan ook nog deze week ver- wacht. Het pand, waarover men tot dan toe geen nadere inlichtingen wenst te geven, is reeds door Pillard bezichtigd en geschikt geacht als locatie. Vandaar dat hij met spanning wacht op de definitieve goedkeuring van Burgemeester en Wethouders. Deze wordt echter niet gegeven voordat, aan de hand van te- keningen, is vastgesteld dat het gebouw over voldoende ruimte beschikt. Momenteel zijn de, op 28 juli, door brand dakloos geworden S.G. en V.V.V. tijdelijk gehuisvest in enige vertrekken van het Bureau Bevol king aan de Overschiesestraat 2. Van- daaruit tracht men het adressen-be- stand te achterhalen en enige orde te scheppen in de chaotische toestand. "Daarbij worden we van alle kanten fantastisch geholpen, zowel door de gemeentelijke dien ten als de vereni- gingen, de P.T.T. en de V.V.V. Rot- OpTOep terdam die onze taken voorlopig waarneemt", vertelt de heer Pillard. "Naast het adressen bestand is ook de volledige administrate vanaf 1970 verloren gegaan. Ondanks dat zijn wij toch van mening dat alle geplande evenementen en cursussen door moe ten gaan. Het enige dat ten gevolge van de brand een jaar wordt uitge steld zijn de proefinschrijvingen voor de cursussen Noors, Zweeds en Ita- liaans". De overige, ongeveer zestig, cursussen zullen gewoon doorgang vinden. "Mis- schien dat een enkele iets later van start zal gaan maar zelfs dat proberen we zoveel mogelijk te voorkomen", aldus stafmedewerker vormings- en ontwikkelingswerk de heer Van Tig- gelhoven. "Via docenten en zaalver- huurbedrijven proberen we allerlei gegevens en adressen zo snel als dat kan te achterhalen. Verder hopen we dat iedereen die zich voor een cursus had laten inschrijven, ook de oud cursisten die zich voor een vervolg cursus hebben opgegeven, zelf con tact met ons op zullen nemen". Cursisten, verenigiiigen, bedrijven, particulieren en andere die over gege vens of adressen beschikken die in de lijsten van S.G. en V.V.V. thuishoren, worden verzocht contact op te ne men met het tijdelijke bureau aan de Overschiesestraat 2. Het is geopend van 9.00 tot 16.30 uur en telefo- nisch bereikbaar via de nummers 268043 en 261653. Pillard en van Tiggelhoven: "Het geplande moet doorgaan" SCHIEDAM - Op de kruising van de Honnerlage Gretelaan en de Alfons Ariensstraat werden vrijdagmiddag rond twee uur twee wielrijders aan gereden door een personenwagen. Beide fietsers raakten daarbij dusda- nig gewond dat zij voor behandeling naar het Schieland ziekenhuis moes- ten worden vervoerd. De bestuurder van de auto bleek onder invloed te zijn. De man blies twee maal over de streek en gaf toestemming voor de bloedproef. SCHIEDAM - Met een totale garde- robe en f 45.- zakgeld heeft een on- bekend gebleven persoon afgelopen zaterdag zwembad-zuid aan de West-Frankelandsedijk verlaten. De spullen waren afkomstig van twee Schiedammers. Een van hen mist een overhemd, pantalon en haarborstel. De ander een paar sokken, een shirt en het geld. SCHIEDAM - De hockeyvereniging Spirit verzorgt ter gelegenheid van het negende lustrum maar liefst negen sportief/feestelijke evenemen ten in de komende maanden. De feestelijkheden beginnen aan- staande weekeinde met een groot evenement voor de junioren van Spi rit. De B.C.D en E jeugd krijgt zater- dagavond een kampvuur met cabaret, waarna de nacht in tenten op het Spirit terrein wordt doorgebracht. Zondagmorgen een fietsenrally en een mini-hockey-competitie in de middag. De festiviteiten worden be sloten met een hockeywedstrijd tus- sen de jeugd en de ouders. Op 21 augustus vindt de officiele receptie plaats in het clubgebouw. Verder op 23 augustus een groot familie/oud-leden hockey sportfeest. Op 12 September gaan de Spirit-leden zeevissen en op 18 September wordt een Wampex georganiseerd, een spor- tieve happening met vele verrassin- gen. Het laatste sportieve evenement wordt op 15 oktober gehouden met een open dag voor de Schiedamse scholen. Deze open dag is speciaal bedoeld voor de zesde klassen van alle Schiedamse scholen. De bedoe- ling is dat de jeugd op een onge- dwongen manier kan kennis maken met het hockey. Het 45-jarig bestaan wordt afgesloten met een groot lustrumfeest in het Novotel op 7 november. NU OOK IN VLAARDINGEN een echt origineel RISTORANTEITALIANO verfijnde Italiaanse keuken gastvrije bediening intieme sfeer *gezellige bar *airconditioned *mogelijkheid tot afhalen FRANSENSTRAAT 3 VLAARDINGEN. TEL.: 010-358601. SCHIEDAM - Zware rookwolken hingen maandagavond boven de Spaanse Polder. Een flinke brand woedde op het gtmeentelijk op- slagterrein aan de Schiekade langs de Poldervaart. De brand bleek een trekpleister voor tientallen Schiedammers. die door de rook gealarmeerd waren. De brand werd om half zes bij de brandweer gemeld. ,,De boel stond in lichterlaaie, toen wij hier arriveerden. Het is een zeer grote buitenbrand", aldus plaatsvervan- gend commandant Van Leeuwen, die vermoedt dat de brand ont staan is door het (illegaal) slopen van voertuigen. Door de brand werden zeven oude autobussen en zo'n honderd grote autoban- den, welke de hevige rook veroor- zaakten, verwoest. Om half acht werd het sein „brand meester" gegeven, terwijl het laatste voertuig drie uur later de kazerne binnenreed. mimmstK *De brand trok veel belangstellende.i *Het gehele adressenbestand alsmede de volledige administrade vanaf 1970 is verloren gegaan. SCHIEDAM - Te veel brutaliteit heeft er voor gezorgd dat een zestien- ajrige Rotterdammer op 3 augustus werd aangehouden. Tijdens zijn arres- tatie, in een tram op de Koemarkt, bleek de jongeman in het bezit te zijn van een antiek zakhorloge dat hij diezelfde dag had gesloten uit een kamer in het St. Jacobsgasthuis. Gedurende het daarop volgende on- derzoek kwam al snel vast te staan dat de Rotterdammer het westelijk stadsdeel van Schiedam reeds meer- dere malen met bezoeken had ver- eerd. Hij brak onder andere in bij twee woningen aan de Warande, een magazijn aan de Schoolstraat, een woning aan de Nassaulaan en de Haverschmidlaan, een restaurant aan de Lange Haven, het klooster aan de Warande, drie woningen aan de Burg. Knappertlaan, het internaat De Uitkijk, een pakhuis aan het Broers- veld en bij een bedrijf aan de Buitenhavenweg. Tevens ontvreemde hij een drietal fietsen. Van de gestolen goederen, waaronder sieraden en foto- en filmapparatuur, met een totaal waarde van ruim twintigduizend gulden is niet terug- gevonden. PjRotterdam Centrum Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel (Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof, ZOLANG DE VOOR R A AD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG Kinderklapstoeltje In deze multi trio- rolhouder is er b.v. plaats voor aluminium- folie, plasticfolie, huis- houdrol, filterzakjes enz. Lekker luieren in deze rieten mand (auteuil. Onze prijs Emaille pannenset, 4 delig voor Storiebox van Tornado. Handige stapelkratten in bruin of beige. Van 11.50 voor Wit aardewerk bloemenvazen. Set a 3 stuks Snijbonenmolen met zuigvoet. NU slechts Lederen 3 vaks schooltas met 2 voor- vakken

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1