Doelstellingennota onder de loep TS Betrapt Orpheus zingt weer Zwemvierdaagse bad Groenoord Olympus zoekt pupillen Vakantie perikelen r KOOPJES IN 33 SPECIAALZAKEN 39.50 r 7 ~\r FEMINAKRANT 49.50 45.- yv: 7.95 29.95 y 3.95 7.95 3.95y Aangrenzende stegen behouden historisch aanzien Jvesl- kantoor: Een actieve krant in een actieve streek Samenvatting Burchthuys Interieur bv.io I ZWERfiSCHOOL G0EDER0ND "c'< SCHIEDAM In de loop van deze week zullen alle clienten van de Gemeentelijke Sociale Dienst een schrijven ontvangen. Hierin wordt de betrokkenen gevraagd mee te denken over de in de toe- komst te volgen werkwijze, die zal worden vastgelegd in de doel stellingennota. Bericht aan onze adverteerders Opwoensdag 30 September a.s. verschijnt tergelegenheid van onze speciale Inlichtingen over advertentietarieven 010-13.50.8S/13.21.70 Sta®101 a. UNIEKE MEUBELVERKOOP Let op onze zeer lage prijzen LET OP onze stuntaanbiedingen morgen in deze krant ';!i ill P S HAARPROBLEMEN I BI0SCALIN NEMEN II Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. 27 METER ^v///o f fill Schiedams Nieuwsblad HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1981 6e JAARGANG NO. 42 Sociale Dienst vraagt clienten om mening Minstens zo belangrijk, dar. de mening van deze deskundige hulpver- leners, acht de Sociale Dienst echter het oordeel van de clienten. Juist zij hebben immers ervaring met de Sociale Dienst en weten dus als geen ander de knelpunten aan te wijzen. SCHIEDAM - In de Nieuwstraat botste vrijdag, rond half elf, een al- daar rijdende wagen op eengeparkeerd staande auto. De bestuurder van de „botswagen", een eenenveertigjarige Rotterdammer, vervolgde hierna zon- der te stoppen zijn weg. Twee wets- dienaren, die de aanrijding zagen ge- beuren, gingen hem achterna. Bij zijn aanhouding bleek dat de man onder invloed was. Hij blies twee maal over de streep en gaf toestemming voor de bloedproef. bntlKlS* g AO Reeds geruime tijd is er bij de Sociale Dienst gewerkt aan de totstandko- ming van deze doelstellingennota. Om te beginnen werd een advies ge vraagd aan alle betrokken instellingen waaronder: de Gezinszorg, de Stich- ting Maatschappelijk Werk, de Raad voor Bejaardenwerk, het Bureau voor Rechtshulp, de Trechter en het Bureau Alternatieve Hulpverlening. Deze instellingen hebben alle, via bijeenkomsten en dergelijke, de kans gehad welwillend of afkeurend te rea- geren op de inhoud van de tot nu toe opgestelde nota. Doordat de doelstellingennota is ge- schreven voor allerlei deskundigen op dit terrein, bevat deze een grote hoe- veelheid vaktermen. Deze zijn vaak onbegrijpelijk voor buitenstaanders. Voor de Sociale Dienst was dit een reden om een wat vereenvoudigde sa menvatting samen te stellen die beter leesbaar is. Via een aanvraagformulier kan iedere gei'nteresseerde client de beschikking krijgen over deze versie van de nota. Wie, na deze te hebben doorgenomen, nog meer wil weten, SCHIEDAM- Het Koninklijk Schie dams Mannenkoor „Orpheus" heeft op dinsdag 18 augustus de repetities hervat. Deze worden als vanouds ge- geven in gebouw „Arcade", Lange Haven 71. Er staat de zangers een druk seizoen te wachten. Ten eerste is er het ge- meenschappelijk concert van de Schiedamse Gemeenschap, op 30 ok- tober, in het Passage Theater. Met de studie voor dit concert is reeds een aanvang gemaakt voor de zomerva- kantie. Op 20 november vertrekt Orpheus naar Helmond waar mede- werking wordt verleend aan een Gala- avond ter ere van het honderdvijfja- rig bestaan van het Helmonds man nenkoor. In de maand december volgen de Kerstconcerten. In Schiedam op 18 december en op 20 december in Den Haag. Deze voert het koor naar Viernheim in Duitsland. Dit gebeurt op uitnodiging van de Sanger-Einheit aldaar die Orpheus heeft gevraagd de jubileumfeesten met Hollandse liede- ren te komen opluisteren. Een ieder die zin heeft de gelederen van Schiedams oudste mannenkoor, onder leiding van Richard Ram, te komen versterken is welkom op een der repetitie avonden. Deze zijn iedere dinsdag om acht uur's avonds in Arcade. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het secre- tariaat, Vismarkt 1, Schiedam, te- lefoon 267067. kan tevens de totale nota toegezon- den krijgen. Bovendien bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan bij eenkomsten, waarbij de Sociale Dienst en clienten van gedachten kunnen wisselen over de nota. De Sociale Dienst is zelf van mening dat men in de toekomst meer ruimte moet krijgen voor het zogenaamde bijstandmaatschappelijkwerk. De praktijk heeft namelijk uitgewezen dat men zich niet alleen met finan- ciele kwesties tot deze dienst wendt. Men vindt dat dit ook moet kunnen. Zeker wanneer er sprake is van een zeker verband tussen deze problemen en de financiele toestand. Tot een doeltreffende hulpverlening kan echter alleen gekomen worden nadat eerst goede afspraken zijn ge maakt met betrekking tot de samen- werking met andere hulpverleners en instellingen. Gezamenlijk kan dan worden getracht te komen tot een verbetering van de te biedcn hulp. Alvorens de doelstellingenota ter aan- vaarding wordt voorgelegd aan de gemeenteraad, de verwachting is dat dit rond december zal gebeuren, zal zij nog besproken worden in de raadscommissie voor sociale zaken. Bovendien wordt de stuurgroep reor- ganisatie om advies gevraagd. Directeur Smits van de Gemeentelijke Sociale Dienst: „Wat de client wil is het belangrijkste". Nieuw Mathenesserstraat 87 Schiedam grens Rotterdam GEEN PALEIZEN MAAR LAGE PRIJZEN SCHIEDAM In zwembad Groen oord wordt de jaarlijks terugkerende avond-zwemvierdaagse deze maal ge- houden van 24 tot en met 28 augus tus. Van de vijf beschikbare avonden is er een keuze avond. Men kan dus zelf indelen wanneer men zwemt, mits er in totaal maar vier maal wordt gezwommen. Het is echter uit- gesloten de vrijdag als keuze dag te gebruiken. Deze dag moet door iedere deelnemer gezwommen wor den. Het is de bedoelirig dat men geduren- de de Zwemvierdaagse in totaal twee- duizend meter aflegt, dus vijfhonderd meter per avond. Kinderen tot en met tien jaar mogen desgewenst de helft zwemmen. De af te leggen af- stand hoeft niet zonder onderbreking te worden gezwommen. Men mag tussentijds uitrusten, maar het water niet verlaten. Een ieder die de Zwem vierdaagse volbrengt, ontvangt een bronzen, zilveren, of gouden medaille (eventueel met inscriptie). Bij het in ontvangst nemen van deze moet de laatst ervoor behaalde medaille getoond worden. Gedurende de Avondzwemvierdaag- se, die ook bij slecht weer door gaat want het water is verwarmd, worden op het terrein een aantal neven-acti- viteiten georganiseerd. Maanaag is er een demonstratie van de Politiehon- denvereniging „De Speurder". Dins dag komt de Motortrailclub van Jerry Krijn naar bad Groenoord. De Drum- band Juliana, met Majorettes, zorgt woensdagavond voor de vrolijke noot. De slotavond, vrijdag, wordt opgeluisterd met een minikermis en een optreden van de boerenkapel van O.B.K. „De Rietbouwers". Bad Groenoord is voor het zwemmen van de vierdaagse alle avonden geo- pend van 17.30 tot 20.00 uur. De kosten van voorinschrijving bedragen f 5,50. Met ingang van 24 augustus betaalt men f 6,-. Inschrijvingen kan geschiedde aan de kassa van Bad Groenoord (op werkdagen van 7.00 tot 19.30 uur en op zaterdag en zon- dag van 10.00 tot 18.00 uur) of Zwembad Zuid (Van 7.00 tot 21.30 uur). Hoogstraat In het nieuw SCHIEDAM De herinrichting van de Hoogstraat is begonnen. Gistermiddag rond drie gaf wet- houder Zijdeveld de eerste aanzet voor de werkzaamheden. Het plan omvat nieuwe bestrating, groen- voorziening en openbare verlich- ting zowel op de Hoogstraat (tus sen Korte Dam en Koemarkt) als de Appelmarkt, het Museumplein, de afrol naar de Lange Achterweg en de op de Hoogstraat aansluitcn- de stegen. De Hoogstraat zelf krijgt een vlak- ke, vrij moderne bestrating. Deze zal bestaan uit grijze betonklinker- keien die in vakken, in keperver- band, worden gelegd. Deze vakken worden begrensd door scoria bricks (die de oorspronkelijke be strating van de Hoogstraat vor- men) en een onderbroken rollaag van zware betonklinkerkeien. Dit bestratingsmotief wordt even- eens doorgezet op het Museum plein. Hierdoor wordt het plein als het ware bij de Hoogstraat getrok- ken waarmee het openbaar karak- ter meer naar voren komt. In ver band hiermee komen er tevens een aantal zitelementen en zal er op it Het Museumplein wordt bij de Hoogstraat getrokken en krijgt zilgelegenheid. het plein een schaakbord worden ingestraat. De her bestrating van de stegen zal geschieden met oude materialen, waardoor het historische karakter bewaard blijft. Aan e6n zijde, on- geveer anderhalve meter uit de ge- vel, wordt een gootconstructie toegepast met gietijzeren roosters. Ook de verlichting van de stegen zal in deze stijl worden aange- bracht. De openbare verlichting in de Hoogstraat wordt gemaakt in de vorm van een portaalconstructie. De staanders hiervan worden aan weerszijden in de goot geplaatst en kunnen desgewenst als drager van zitgeiegenheid functioneren. Bovendien is het mogelijk, op een- voudige wijze, voorzieningen aan te brengen voor feestverlichting. Belangrijke overweging tot het toepassen van de constructie was ook het ontbreken van andere ver- ticale elementen op de Hoogstraat. Bomen kunnen hier namelijk niet geplaatst worden want daarvoor is de straat te smal. De enige plek- ken waar wel groenvoorzieningen in de vorm van bomen komt, zijn bij het Broersveld, de afrol en het Museumplein. De aansluiting Broersveld-Hoogstraat wordt met een muurtje afgesloten voor ver- keer. Voetgangers zullen ter plek- ke gebruik kunnen maken van een trapje. Men streeft er naar de werkzaam heden klaar te hebben voor de feestdagen in december. Bevoorra- dingsverkeer zal vanaf dat mo ment slechts toegang hebben tot de Hoogstraat van maandag tot en met vrijdag tussen 7.30 en 11.30 uur. Buiten deze periode wordt al le verkeer geweerd en is de Hoog straat voetgangersgebied. SCHIEDAM- De voetbalvereniging Olympus-Schiedam kampt met een groot probleem. Vlak voor de start van het nieuwe voetbalseizoen, komt de Schiedamse vereniging zesjongens in de leeftijd van 10 tot 12 jaar te- kort om twee elftallen aan die com- petitie te laten deelnemen. Daarom een oproep van het junior- bestuur aan de Schiedamse jeugd om lid te worden van Olympus. Belang- stellenden kunnen zich in verbinding stellen met Ton Jerdamski (tel.: 734940) of met Hans van Zon (tel.: 733545) voor meer informatie. AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN OOK TIJDENS ONZE LESUREN Voor onza club an privelessen vanaf 3 jaar, tel. 349861 bgg. 01885-2234. Onze lessen in bad Holy maandag 16.00. 16.30 en 17.00 uur. Woensdag 13.00,13.30 en 14.00 uur. Kantoor: Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen. SCHIEDAM Tijdens de, ruim een maand durende, afwezigheid van de bewoners bracht een onbekend geble- ven persoon een bezoek aan een wo- ning in de Mgr. Nolenslaan. De onge- node bezoeker ontfermde zich over een, in het huis achtergelaten, geld- kist waarin naast enige persoonlijke bescheiden een bedrag zat van f.17.000,-. Een eenentwintigjange Engelsman, die door Eurpa aan het toeren was, heeft vrijdagnacht gratis onderdak ge- kregen op het politiebureau. De jon- geman werd betrapt bij een poging om zijn vakantiegeld aan te vullen. Daartoe had hij zijn oog laten vallen op de kassa van apotheek Jansen aan de van Swindensingel. Het pand werd door hem betreden via het dak. Men is e> na ruim 10 iaa> onder »oek m gesiaagd een middel samen te .tel- len dat uitstekende resultaten geeh bi| sterke haaruitvai en roos. dun- nend en slap haar. Het middel dat ■X onder de naam BIOSCALIN wordt uugebracht. is in Nederland verkrijg- baar bii drogisten, speciaaizaken en kappers. X Met bestaat uit een elixer, welke bi| voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor- den gebruikt om optimale resultaten y. te kunnen verwachten. Nadere inlich- tmgen worden u op verzoek gaarne toegezonden. tnl.bii BIOSCALIN (Nederland) v Tel. 070-897752 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag ZOLANG DE VOORRAAO STREKT GELDIG T/M ZATERDAG. Grote gezinswasmarid volteen elegant model met stevige hand- greependeksel. Gezellig rieten kinder- stoeltje van stevig gevlochten teen s Staand droogrek, geheel inklapbaar met 27 meter drooglengte. Geschikt voor binnen en buiten. ONZE PRIJS Compotestel 7 delig met prachtig kristaleffect. Nu voor ^♦75 '^-40 1 Modern 8 delig theeservies in blauw ruitmQtief Diepvriesdozen 4 van 0.75 of 4 van 0.5 liter. NU per set Groentemolen. Met 3 verwisselbare bodems. Geschikt voor alle soorten gekookte groenten. Van 9.75 voor ?00 Nu een glazen theepot met een inhoudsmaat van 1 liter. voor slechts

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1