Fanfare, roeien en brandje blussen Bingo-avond Ooievaars 1981 KOOPJES IN 35 SPECIAALZAKEN GROTE MEUBELVERKOOP! Burchthuys Interieur bv io 33 curver 19.75 3.50 17.50 4.95 23.50 23.95 49.75/ 11.95 ^es^° Echte Nederlandse Fietsersbond demonstreert Kluphuis" open voor wijkbewoners LET OP AKTIE! Nieuw Mathenesserstraat 87, Schiedam grens Rotterdam GEEN PALE!ZEN MAAR LAGE PRIJZEN Let op onze advertentie morgen in De Havenloods KANTOOR: Een actieve krant in een actieve streek Succesvol HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Inl. by BIOSCALIN (Nederland) Brandweer Roeien SCHIEDAM „Het is hier altijd hollen of stilstaan", hoorde je af gelopen zaterdag heel wat stadsgenoten verzuchten. Helemaal zon- der reden was dat niet, want er bleek die dag inderdaad nogal wat te beleven in Schiedam. In de Plantage werd het jaarlijkse Drum- bandfestival gehouden. In de Voorhaven waren Roeiwedstrijden en de Gemeentelijke Brandweer hield een Open Dag. II iti KCurver Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. Rowenta «rd Feijcno Zt«dvy« Schiedams Nieuwsblad HOOCSTRAAT 122 3131 BP. VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1981 6e JAARGANG NO. 46 Schiedam bruist van't leven Per fiets door Benelux SCHIEDAM/VLAARDINGEN- De echte Nederlandse Fietsers bond heeft afgelopen zaterdag een demonstratieve tocht gehouden. Deze voerde vanaf het station Vlaardingen-Oost via de Benelux- tunnel naar Hoogvliet. Dit gedeel- te werd per bus afgelegd. Vanaf Hoogvliet ging men per fiets naar Rozenburg, vaarde over naar Maassluis en peddelde van daar uit terug naar Vlaardingen-Oost. Met deze actie toonde de ENFB aan hoe noodzakelijk het is dat er een fietsverbinding komt tussen Vlaardingen en Schiedam (aan deze kant van de Maas) en Hoog vliet en Spijkenisse (op de andere zijde). Naar de mening van vele fietsers zou dit bijvoorbeeld gerea- liseerd kunnen worden door het inzetten van bussen die, naaSt passagiers, fietsen kunnen vervoe- ren. Op deze manier zouden namelijk ook wielrijders gebruik kunnen maken van de korte route die door de Beneluxtunnel voert. Afgelopen zaterdag gebeurde dit door het inzetten van een speciale bus van de ENFB. Deze voerde de rijwielen vanaf station Vlaardin gen-Oost naar de eeiste bushalte door de tunnel, terwijl de berij- ders dezelfde route aflegden in een bus van het openbaar vervoer. "Door het grote aantal deelne- mers, ruim vijftig, moest onze bus zelfs twee maal rijden voor alle fietsen waren overgebracht", vertelde Jaap Poot na afloop. "We kunnen dan ook stellen dat de tocht succesvol verlopen is. Onderweg zijn we herhaaldelijk aangesproken door mensen die het *De fietsen worden ingeladen voor de tocht door de tunnel. roerend eens waren met onze actie. Niet dat we daar vreemd van opkeken want het tijdsverschil tussen de autoroute, door de Benelux, en die voor de fietsers via de pont is natuurlijk erg groot. Het eerste duurde een kwartier, terwijl de bestaande fietsverbin ding een tocht betekende van anderhalf uur. In de toekomst zou dat nog langer kunnen gaan duren wanneer het aantal veertochten, van Maassluis naar Rozenburg, verminderd wordt". Vandaar dat de ENFB blijft vech- ten voor betere fietsverbindingen. Wie wat meer zou willen weten over deze wielrijdersbond kan zich voor verder informatie wenden tot Alie Kranenburg, Hoge Banweg 345, te Schiedam of Bill Mors, telefoon 731944. Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on- der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich- tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Tel. 070-89 77 52 - Postbuv 16140 2500 BC Den hiaag SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Ha ven 73 wordt vanavond, woensdag 16 September, een grote bingo-avond gehouden. De netto-opbrengst van deze bingo komt geheel ten goede aan de Schiedamse Invaliden Sport- vereniging "De Ooievaars". Er zijn vele aantrekkelijke prijzen te winnen waaronder een groot assor tment huishoudelijke gebruiksvoor- werpen naar keuze zoals: koffiezat- apparaten, stoomstrijkijzers, klok, radio's, tafelgrills, carmen sets, scheerapparaten, dekbedden, laken- sets enzovoorts. De winnaars van de superprijzen van de avond kunnen een keuze maken uit dames- en he- renrijwielen, draagbare televisieappa- raten, stereo cassetterecorders, stof- zuigers, centrifuge, work-mates enzo voorts. Het eerste Bingo nummer wordt om precies 20.00 uur afgeroepen. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. de maal de wisselbeker), Drumband Juliana, Showkorps O.B.K., Tam- boer- en Trompetterkorps Gusto, Rijnmondband (met een eerste prijs met lof van de jury die goed was voor het definitief in het bezit krijgen van de wisselbeker) en het Majorettes Showkorps O.B.K. Zelf spuiten met echt slangen en straalpijpen (liefst met een brand- weerjas aan en helm op), dat was wel een van de mooiste dingen voor de jeugd tijdens de Open Dag van de Ge- meentebrandweer. Wachtende op die kans vermaakten ze zich inmiddels met het bekijken en beklimmen van het overige materiaal. Ook in de filmzaal en bij de brand- preventie en wervingsstand had men niet over belangstelling te klagcn. Hoofdbrandwacht J. Boon van het vrijwilligers-korps wist tegen het eind van de middag te vcrtellen dat zich vijftien sollicitanten (waaronder twee vrouwen) hadden aangemeld. De Open Dag op het kazerne terrein werd afgesloten met een demonstra- tie „Schuim". Het Schiedams Zeekadetten korps zorgde voor een ander soort waterig schouwspel. Zij hadden roeiwedstrij- den uitgeschreven die werden gehou den in de Voorhaven. Hieraan werd deelgenomen door twaalf ploegen, die ieder twaalf roeiers plus een stuurman telde. De afstand die moest worden afgelegd, in een zogenaamde Voor het drieentwintigste Drum- bandfestival Fanfare '81" hadden zich maar liefst zesenveertig deelne- mende korpsen laten inschrijven. Zij kwamen uit in de voor hen geldende Jeugd-, Normaal-, Midden- of Top- klasse. Alles bij elkaar zorgden zij voor een klankvolle en kleurrijke dag die duurde van elf uur's morgens tot even na achten's avonds. Hoogtepunt voor het publiek was ook deze keer weer het ruim een uur durende defile. Dit werd afgenomen door burgemeester Te Loo. Zoals ge- bruikelijk was voor Fanfare '81 een flink aantal prijzen beschikbaar ge- steld. Zeven daarvan bleven in Schie dam. Deze werden door de jury toe- gekend aan het Jeugdshowkorps O.B.K., de Jeugd Rijnmondband (de leden behaalden maar liefst drie eers te prijzen en veroverden voor de der- De roeiwedstrijden in de Voorhaven. Brandweermannetje spelen met een echte spuit. Standwerkersconcours SCHIEDAM Op de weekmarkt streden vrijdag 11 September jl. vijftien standwerkers om de hoogste plaats van het die dag gehouden standwerkersconcours. De winnaars werden gekozen door een jury die bestond uit: drs. R. Scheeres (wet- houder), mevr. Maagdenburg (bewo- nersvereniging Schiedam-Zuid), Rene Sauveur (journalist), mevr. Knook- de Jong (Schiedamse Vrouwenraad), mevr. Peterhans-Steen (raadslid) en de heer P. Hendriks (chef hoofd- afdeling V.R.O.M.). De prijzen bestonden uit een vier- tal beicers. Drie hiervan (voor de eerste, tweede en derde prijs) waren beschikbaar gesteld door de O- penbare Nutsbedrijven Schiedam. De vierde, een aanmoedigingsprijs, kwam van de Schiedamse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer. De grote winnaar van het concours van dit jaar werd de heer C. Beuk uit Hilversum, die allerlei bijoute- rieen verkocht. Hij bracht zijn waren aan de man (en vrouw) via de zoge naamde blindenverkoop. Hierbij weet men niet wat men voor het gevraagde bedrag ontvangt. „Een bijzonder knappe manier van verkoop. Vooral omdat geen enkele klant ontevreden is weggegaan", prees wethouder Scheeres de glunde- rende standwerker bij het overhandi- gen van de grote beker. De overige prijzen ging naar: J. Gop- pel uit Lelystad (die de tweede plaats veroverde met de verkoop van groenteschaven), D. Kremer uit Roden (wiens schroevedraaiers een derde prijs opleverde) en de heer V. Biesem uit Hoogezand (hij ver overde de aanmoedigingsprijs). B1 sloep, bedroeg ongeveer honderd- vijftig meter. Aan de start verschenen de aannemerscombinatie Kuypers- Simon, de S.S.S.W., de O.N.S., een ploeg bestaande uit Schiedamse raadsleden, Wilton Feijenoord, de Brandweer, de Politie, een ploeg van de Pers (waarin het Vrije Volk, Rot- terdams Nieuwsblad en de Haven loods vertegenwoordigd waren), Ge- meentewerken en het Schieland Zie- kenhuis (met drie ploegen). Winnaars van het evenement waren: Wilton Feijenoord (die eerste werd met 1.31 minuten), de O.N.S. (zij zette een tijd neer van 1.40 minuten) en de Brandweer (met 1.44 minu ten). De laatste plaats werd bezet door de Kuypers-Simon combinatie. Zij hadden 2.10 minuten nodig voor de te roeien afstand. Ter afsluiting van de wedstrijden lieten de zeeka detten nog even zien hoe het moest en wel in 1.20 minuten. Tussen het kijken naar de strijdende roeiploegen door brachten heel wat toeschouwers een bezoek aan de Spi- ca, het korpsschip der Zeekadetten dat ter gelegenheid van het festijn in de Voorhaven lag afgemeeid. Aan boord kon men onder andere kennis- ken. „Het laatste optreden, van het Majorettenkorps Helicon uit Berkel- Rodenrijs, was net begonnen toen de eerste regen viel", vertelde festivallei- der Van Aalten. „We wilden eerst ge- woon doorgaan maar weldra goot het zo hard dat we de boel maar hebben stopgezet. Natuurlijk was het voor die groep niet zo leuk maar verder is het uiteindelijk schitterend weer ge- weest. We mogen dus niet klagen". De winnaars van het Standwerkersconcours 1981. Het Drumbandfestival „Fanfare '81 maken met het zeilnaaien en de navi- gatie. Daarnaast verzorgde de Spica- bemanning nog een demonstratie waarbij de haven werd overbrugd met een Whippertoestel. Alle evenementen werden goed be- zocht. Het was dan ook stralend weer. Alleen het Drumbandconcours kreeg aan het slot een bui te verwer- Vuilniszakhouder Curverprijs 29 95 Onzr.' prijs Curver draagbakje voor vele doeleinden. b v vaders gereedschap Metalen burolamp met flexibele arm en drukschakelaar. in diverse kleuren Giaskan met kunststof handgreep en deksel 1 liter inhoud. Met decor 5.95 Zonder dekor Trapkruk, stevig bruin gelakt. metalen buisframe en voorzien van anti sliptreden. Onze prijs Fonduestel met blank houten handvat. Kleur bruin/beige. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG. Stoomstrijkijzer van Rowenta in de kleur bruin. 1 jaar garantie. Van 83.50 voor Ruiggeschoren. cocosmat, naturel kleur. Royale maat 40 x 70 cm VI71 118 99 SCHIEDAM- Bewoners van de Oos- telijke wijk van Schiedam kunnen „Kluphuis Oost" aan de Galileistraat 86, voortaan elke donderdagochtend beschouwen als ontmoetingsplaats. Daartoe kan men vanaf negen uur in het Kluphuis terecht voor een praa- tje, een kopje koffie, een potje bil- jarten of een spelletje kaart. Onder het motto: „Mensen in Oost, kom ook eens langs in uw Kluphuis", hoopt de organisatie druk bezochte „open-huis-ochtenden" tegemoet te kunnen zien.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1