Grote verhumngsverkoop Retourtje voor medicijnen School kermis Afscheids- receptie Fakkeloptocht Burchthuys Interieur b v i o VERHUISPRUSJES Vrijwilligers op de bres voor landschapsonderhoud Dahliavereniging exposeert Halve prijs Halve prijs Schiedamse Apotheken Een actieve krant in een actieve streek Halve prijs Halve prijs zwaar verzilverd nu een betaalbare luxe Nieuw Mathenesserstraat 87, Schiedam grens Rotterdam Let op onze advertentie morgen in De Havenloods Proeven WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 6e JAARGANG NO. 47 717717!71717717T geldig t/m woensdag Subsidie Ploegendienst SCHIEDAM - Over enkele we ken start de "Knotgroep Schiedam" met het afknotten en snoeien van bomen langs de Groeneweg en de Harreweg. Doel van dit particuiier initiatief, dat wordt onder- steund door Gemeentelijke Plantsoendienst, is het behoud van het Polderlandschap. MARKSKRAMER PRIJS 145.- J Cassette CONSTANCE, 105 delig, 9 persoons Tift sola MARSKRAMER- PRIJS 1149.- PRIJS W f Exclusief ladenkist: Sola prijs 285.- Cassette VICTORIA, 40 delig, 6 persoons Till sola MARSKRAMER- QQ X PRIJS 398.- PRIJS Cassette FIESTA,"60 delig, 9 persoons Tift sola MARSKRAMER- COA V PRIJS 1061.- PRIJS wOUl'/ sola PRIJS 1706.- MARSKRAMER- PRIJS Cassette HAAGS LOFJE, een stijlvol zwaar verzilverd couvert. 40 delig. 6 persoons SCHIEDAM - Als protest tegen de atoombewapening organiseren de I.X.V.'s van Schiedam en Vlaardingen donderdag 24 Sep tember een gezamenlijke fakkel optocht. Deze gaat om half acht 's avonds van start vanaf het Hemaplein. De activiteiten betreffende de Vredesweek worden afgesloten met vredesdiensten op zondag 27 September. Deze zijn om tien uur 's morgens (in de Martinuskerk te Schiedam) en om zeven uur 's avonds (in de Pnielkerk te Vlaardingen). SCHIEDAM Lever oude en over- tollige geneesmiddelen in bij een der apothekers. Alleen z(j beschik- ken namelijk over de mogelijkheid medicijnen op een verantwoorde- lijke manier af te voeren. Met dit advies richten de Openbare Nuts- bedrijven Schiedam (hoofdafdeling V.R.O.M.) en de Schiedamse Apo theken zich momenteel tot de burgers van onze stad. De praktijk heeft uitgewezen dat overtollige geneesmiddelen dik- wijls in huis blijven rondslingeren. Het risico daarvan is dat ze bereik- baar zijn voor kinderen, of nog eens gebruikt worden op een mo ment dat ze niet meer geschikt zijn. Ook komt het voor dat medi cijnen in de vuilniszak worden ge- deponeerd. Afgifte van dit afval met het huisvuil is echter niet vei- lig. Buitenspelende kinderen kun- nen de met het afval aangeboden geneesmiddelen, wanneer deze uit een vuilniszak vallen, voor snoepjes aanzien en opeten. Een andere wijze, het door de gootsteen of toilet spoelen van medicijnen is al'evenmin onscha- delijk voor het milieu. Hoewel de milieubelasting door het slikken van geneesmiddelen groter is (dan door het wegspoelen of met het huisvuil meegeven)zijn de hoeveel- heden die worden weggegooid toch niet te verwaarlozen. Uit huisvuilsorteerproeven, die de Stichting Verwijdering Afvalstof- fen vanaf 1976 drie maal per jaar op vier verschiilende plaatsen in Nederland uitvoert, blijkt dat het huisvuil voor enkele honderdsten van procenten uit geneesmiddelen bestaat. Om Precies te zijn 0,255 pet. Voor Schiedam betekent dit 224 kilo per jaar. Vandaar sporen de O.N.S. en de Schiedamse Apotheken iedereen die dit niet reeds gewend was, aan oude en overtollige medicijnen bij de apothekers in te leveren. Zij be- schikken immers over de mogelijk heid de geneesmiddelen op een verantwoorde wijze af te voeren, waarna ze op een deskundige ma nier worden vernietigd. Voor het inleveren van oude of overtollige geneesmiddelen kan men terecht bij: Apotheek 't Gouden Hert (ST. Liduinastraat 58), Apotheek Gouka (Groenelaan 109), Apo theek Jansen (v. Swindensingel 42) Apotheek Kethel (Zwaluwlaan 115), Apotheek Nieuwland (Wi- bautplein 17j, Apotheek Rem- brandtlaan 5b) en Apotheek Wes- tendorp (Parkweg 207). Voor nadere inlichtingen over de afgifte van voornoemde medicij nen kan men zich wenden tot de milieucontroleur Th.v.d.Meer (tel. 622222 toestel 281), de voorlich- tingsambtenaar van de O.N.S. de heer Dingenouts (Telefoon 622222 toestel 155) of een der apotheken. Bij de apotheek zijn overtollige geneesmiddelen veilig. Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Knotgroep trekt de Polder in jygyggsssmessche overgelaten. Met resultaat is een te zware top die niet bestand is tegen harde wind. Om de voorkomen dat deze vaak prachtigc, oude bomen (en daarmee ook het polderlandschap) verloren gaan is de "Knotgroep" op- gericht. Door het vele achterstallig onder- houd zal het zeker vij a zes jaar duren voor men alle daartoe in aanmerking komende bomen onder handen heeft genomen. "Dit jaar beginnen we met het zogenaamde "stikken" van de bo men die vorig jaar geknot zijn. Dat betekent dat het aantal nieuwe scheuten wordt teruggebracht tot on- geveer vijf", legt Van den Veen uit. "Daarna nemen we weer een aantal nieuwe exemplaren onder handen. Voor dit jaar worden dat de bomen langs de Groeneweg en de Harreweg. De daar wonende boeren hebben reeds toestemming voor het karwei gegeven". Ten einde te maken kosten, voor de aanschaf van gereedschappen en der- gelijke, te dekken worden de verwij- derde takken in stukken gezaagd en verkocht als open haard-hout. "We krijgen namelijk wel subsidie", ver- volgt Jurg, "maar dat is toch niet ge- noeg om er mee rond te komen. Door de verkoop van het hout kun- nen we het tekort hopelijk aanvullen. Alleen de medewerkers kunnen, wan neer zij een open haard hebben, gra tis hout krijgen". "Aan de twintig mensen die we tot nu toe hebben, hebben we trouwens lang niet genoeg. De bedoeling is na melijk dat we met minstens twee ploegen aan de slag gaan. Die werken dan om beurten. De ene zaterdag de eerste groep en de andere de tweede. Op die manier houdt dus iedereen Momenteel beschikt de "Knotgroep Schiedam" over ongeveer twintig medewerkers. De meeste van hen slo- ten zich reeds vorig jaar bij de, toen net opgerichtte, groep aan. lnitiatief- nemer Jurg van der Veen vertelt naar aanleiding hiervan: "De bomen in de polder zijn in dermate slechte staat dat ze bij zware wind dreigen af te breken of omwaaien. Vroeger zorg- den de boeren er zelf wel voor dat dit niet gebeurde want toen gebruikten ze het hout om er manden en derge- lijke van te vlechten. Sinds dat stil is komen te liggen en de bomen geen economische waarde meer hebben, worden ze aan hun lot *Dit jaar zijn de bomen aan de Groeneweg en Harreweg aan de beurt. SCHIEDAM—Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de openbare kleuterschool 't Stokpaardje" en de lagere school "Jan Ligthart" wordt er zaterdag 26 September een grote School-Kermis gehouden op het Frans Halsplein. De schoolkermis, die voor iedereen vrij toegankelijk is, duurt van 10.00 tot 16.30 uur. tussendoor een vrije zaterdag over voor andere dingen. Nou zijn er wel eens mensen die toch iedere week willen komen, wat natuurlijk best mag, maar in principe geeft men zich op om eens in de twee a drie we ken te helpen". Daar de meeste vrijwilligers die zich aanmelden geen verstand hebben van snoei- en afknotwerkzaamheden, wordt vooraf een instructiebijeen- komst gehouden. Hierbij leert men gereedschappen kennen en krijgt men aan de hand van dia's achtergrond-in- formatie. 1'as daarna gaat men aan het eigenlijke karwei beginnen. Het knotten gebeurt in de maanden van oktober 1981 tot en met april 1982. Rond de feestdagen staan de werk- zaamheden stil. Een knotdag duurt over het algemeen van half tien in de morgen tot ongeveer drie uur 's- middags. Voor alle medewerkers van vijftien jaar en ouder wordt een ongevallen verzekering afgesloten die betaald wordt door de "Knot groep Schiedam". Eventuele werk- kleding, eten en drinken moeten door de vrijwilligers zelf worden aan- geschaft. Voor nadere informatie of opgave voor de "Knotgroep" Schiedam" kan men zich wenden tot Aad Sauer te lefoon 705102 of J. v.d. Veen, P.K. Onneslaan 179, telefoon 261406 (na 17.30 uur) of 154605 (overdag). 4 *Eerst instructies, daarna de boom in. SCHIEDAM - De heer H. van Geem, secretaris van het Produktschap voor Gedistilleerde Dranken, is in verband met zijn veertig jarig bedrjjfsjubileum benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze koninklijke inderschieding is hem maandag 21 September opgespeld door burge- meester Te Loo. SCHIEDAM Na een dienstverband van ruim zesendertig jaar zal de heer T. Kalkhovfen, chef van de onderaf- deling Onderhoud Gebouwen van de dierist Gemeentewerken, de gemeen- tedienst verlaten. In verband hier- mee wordt vrijdag 25 September van 16.30 tot 17.30 uur een receptie ge houden in de recreatiezaal van het Stadskantoor., Emmastraat 1. Het voor die dag samengestelde pro- gramma bevat rommel-, boeken-, kleding- en speelgoedmarkten, een rad van avontuur en een loterij met fantastische prijzen. Verder zijn er, zowel binnen als buiten de school allerlei kinderspelen en worden er films gedraaid. Gedurende de hele dag is er koffie verkrijgbaar met internationale lekkernijen. Om het feest compleet te maken komt er ook nog een band, "The Umbrella Seven". SCHIEDAM—De "Dahliavereniging Schiedam" is momenteel druk bezig met de voorbereidingen van de komende expositie. Deze wordt gehouden in het Schieland Zieken- huis aan de Burg. Knappertlaan. De verwachting is dat er op de ten- toonstelling met het thema "Opera's en concertwerken van bekende componisten" veel moois te zien zal zijn. Het groeiproces op de tuin aan de Vlaardingendijk is dit jaar name lijk bijzonder goed verlopen. Vermoedelijk zal men er in slagen zo'n vijftig a zestig bloemstukken, bestaande uit zowel veelkleurige als op kleur gemaakte composities, samen te stellen. Voor de leden van de vereniging is er bovendien een "Vazenkeuring". Met deze wedstrijd zijn als gebrui- kelijk een aantal prijzen te winnen. Het inrichten van de show begint vrijdag 25 September in de ochtend. Dezelfde dag's avonds is de officiele opening. Hierbij zullen de geexpo- seerde stukken worden overgedragen aan het Schieland Ziekennhuis. De tentoonstelling, die gratis toegan kelijk is, is te bezichtigen op zaterdag 26 en 27 September van 9.00 tot 21.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1