Hoofdprijs vi GS Keukens; Goudse Singel? Wanneer en waar Talenten fajgen een fans e Wervelende Franse show U bent van harte welkom Organisator John van Straten wil Kleurige wegwijzers Introductie haarmode 'Flou 157 - esu f J Joh.dc Hecr GS Keukens -■7?Q:3Q~'i3S IB 1 m Een begrip in orgels en piano's Oostplein 131-146, Rotterdam Juist, daar huist GS Keukens. Origntatiepunt voor keu- kerikopers in Rotterdam. llitgebreide showroom waarin Neerlands' grootste merken te kies en te keur staan op- gesteld. Voor die keuken die past in uw woon/leef- sfeer. Een bezoekje meer dan waard. Goudsesingel 61,51 en 53 Rotterdam Telefobn 010-127700 of 132291. WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 familiebeurs Femina wordt gehouden in het Ahoy' Complex van vrijdag 2 oktober tot en met zondag 11 oktober a.s. De openingstijden zijn dagelijks I van 10.00-17.00 uur en 'savondsvan 19.00-22.30 uur. Op zondagen is Femina alleen geopend van 10.00-17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 7,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar betalen f 4,-. 65-Plussers ontvangen een reductie van f 2,- op de toegangsprijs. Tevens is het mogelijk een zogenaamde ,,gezinskaart" te kopen voor f 17,50. Voor dit bedrag kunnen vader, moeder en twee kinderen tot 12 jaar Femina bezoeken. 40-510 W* 1 1 en gezellig familiegebeuren, waar alle leden van het gezin zich thuisvoelea John van Straten (38) heeft er een jaar keihard werken op zitten om ook de 34-ste 'aflevering'van de consumentenbeurs Femina welke van vrijdag 2 tot en met zondag 11 oktober I 20.000 m2 Entree RIJNM0ND/WEST C0MBINATIE Femina-bijlage: Teksten: Henny van Embden Foto's: Dick Hogerwerf jr. Eindredactie: Willem Schot- horst. n het modepaviljoen verzorgt de Stichting Live A Music Now drie muzikale avonden. Dinsdag 6 oktober aanstaande betreedt de Japanse harpiste Masumi Nagasawa voor een klassiek so,listisch optreden het podium in de Eemhal. Op beide volgende avonden geeft de talentvolle Nederlandse gitarist Martin Boek een klassiek concert. Klassiek Bijzondere het gonst in de Eemhal van de bedrijvigheid: concerten worden afgewisseld met radio-uitzendingen en flitsende modeshows, terwijl de warme bakkers het publiek rond het grote modeplein laten smullen van talloze lekkernijen. Het wordt zondag 4 oktober aanstaande helemaal een familiehappening als een team haute coiffure kappers een sprankelende haarshow komen geven op het gezellige podium. Hoogtepunt 6C3 mJ La Lj ■0. v. U. L- u Q ;iX Q rr:rh •Sj. y-.** v.. Wie toch van plan is een kijkje te gaan nemen op Femina is aan te raden vroeg op pad te gaan. Traditiegetrouw heeft de Femina-organisatie een actie opgezet voor beursbezoekers ,,van het eerste uur" Hij of zij die op de eerste Femina-dag vrijdag 2 oktober van 's morgens 10.00 uur tot's middags 12.00 uur een kaartje koopt, krijgt daarbij een wed- strijdformulier uitgereikt Voorts worden er diverse zogenaamde „audio-prijzen" van stereo/Hifi tot mono- uitgeloofd Om 13.00 uur worden in het Modepaviljoen in de Eemhal de winnaars bekend gemaakt. Hoofdprijs: een videorecorder FAMILIEBEURS Op Femina stand 513-525. met interessante orgel- en pianoprimeurs MUZIEKINSTRUMENTENHANDEl Tel (0101 122682-12781CM 15255 Leeghwaterstraat 101, Sliedrecht W Tel 01840-19611 ^>id Vader en moeder kunnen ongestoord de Familiebeurs Femina bezoeken Voor de jongste bezoekers is er in het Ahoy'Complex een gratis creche ingericht waar de kinderen bezig ge- houden kunnen worden. Er is volop speelgoed en „bouwmateriaal" voor- handen. Onder leiding van een ervaren kleu- terleidster kan er volop getekend, gekleurd, gekleid en geknipt worden door kinderen van 3 tot 9 jaar. kleuters spelen volop Jonge musici op podium Eemhal FEMINA IS VOOR HET HELE GEZIN aanstaande in het Ahoy' Complex wordt gehouden tot een succes te ma ken. "De laatste jaren hebben wij opge- merkt dat steeds meer gezinnen de beurs komen bezoeken. Niet alleen de huisvrouwen, maar ook de echtge- noot en vader bezoekt Femina voor product-informatie en voorlichting. Met deze wetenschap heeft het team dat de opzet van Femina uitwerkt zich ingespannen dit jaar tal van pre- sentaties en artikelen bijeen te bren- gen die eveneens de interesse van de man hebben". John van Straten, directeur van het Rotterdams Tentoonstellingsbureau dat traditioneel voor de organisatie van de consumentenbeurs in Ahoy' tekent, is ingenomen met de uitge- breide show van video- en geluids- apparatuur, de collectie surfpianken en niet te vergeten de personenauto's en autoaccessoires die voor de eerste maal te zien zijn. Bovendien is ermeerruimtegecreeerd voor het tourisme en de doe-het-zelf- artikelen. "Je zou denken dat de 20.000 vier- kante meter grondoppervlakte die wij in het Ahoy Complex huren voldoen- de moet zfjn om alle inzendingen een goed plaatsje te geven. Toch is het voor de medewerkers van het RTB ook deze keer weer passen en meten om iedere standhouder tevreden te stellen". Het is geen kunst om een beurs als het ware vol te plakken met stands waar allerhande artikelen worden ver- kocht. Die opzet wii ik niet volgen. Femina is een manifestatie waar iedereen iets vindt, wat past bij haar of zijn smaak. De bezoeker wil een paar gezellige uurtjes bij ons doorma- ken en tevreden en voldaan naar huis gaan". Met dit doel voor ogen bouwt John van Straten in de entree een oude bakkerij op, waar met hulp van de Stichting 'Echte Bakkersgilde' en het Bakkerijnv seum te Luijckgestel de blinkende koperen weegschaal en oude bakkerstoonbank, met kleurige snoepjeswand, herleeft. Nostalgie eveneens in de tegenover de bakkerij opgestelde slagerij uit 1900compleet met uitgesleten hakblokken en ge- bruikte vleeshakken. De Japanse harpiste Masumi Hagasawa te beluisteren op Femina Van Straten is ervan overtuigd dat Femina 'springlevend is en met de tijd meegroeit'. Dat zijn stelling juist is zal de bezoeker zelf constateren bij het bekijken van het levensgrote vi- deoscherm. Op dit scherm wordt een kijkje ge- gund van de opbouwperiode van de beurs. Honderden schilders, decora- teurs, tentoonstellingsbouwers, tim- merlieden, bloemenarrangeurs en standhouders waren dagenlang in de weer om de kille betonnen hallen van het Ahoy' Complex om te toveren tot een gezellige familie-happening. I... Masumi Nagasawa is in Nederland geen onbekende. Zij accepteerde on- langs de uitnodiging voor een optre den in het populaire televisie-pro- gramma „Jonge Musici op Weg naar het Concertpodium". Voor die tijd bezocht zij reeds diverse malen ons land om les te nemen bij de harpiste Phia Berghout. Binnen drie jaar haalde Masumi Naga sawa de onderwijsakte en het solo- diploma harpiste cum laude. In 1979 won de Japanse harpiste de Prix d'Excellence. Na deze successen keerde zij terug naar haar geboorteland Japan, waar de 23-jarige harpiste vele malen voor de Japanse radio en televisie optrad. Een tournee door Europa gaf haar bekendheid en de ricitals in Rome en Tokio betekende een doorbraak naar de Europese concertpodia K i De concerten die Martin Boek geeft op woensdag en donderdag, 7 en 8 oktober aanstaande op Femina zul- len eveneens veel luisteraars trekken Martin, in 1960 geboren in Den Haag, is geschoold aan het Koninklijk Conservatorium. In 1978 won hij het Edith Stein Concours., Een jaar later maakte Martin Boek zijn radiodebuut. De gitarist voltooi- de zijn klassieke opleiding gitaar met lessen van onder andere Henri Dorig- ny, Alirio Diaz en James Tyler Dankzij de Stichting Live Music Now ?ijn deze bijzonder muziekuitvoerin- gen op Femina mogelijk. De stichting is in 1978 in Engeland opgericht door de vermaarde violist Yehudi Menuhin die daarmee een tweeledig doel voor ogen had: het organiseren van muziekuitvoeringen op plaatsen en voor mensen die er normaal van verstoken blijven en aan jonge musi ci de mogelijkheid bieden op te tre- den. Op deze wijze krijgen talentvolle jon- geren de kans de grote concertpodia te betreden. De stichting richt zich momenteel op het familiegebeuren in Ahoy', maar is tegelijkertijd ac- tief in Belgie, Frankrijk en elders in Nederland. De concerten beginnen om 19 .00 uur en zijn gratis te bezoeken *John van Straten is tot de laatste minuut bezig met 'zijnFemina. Het Syndicat Haute Coiffure Fran- (jaisc, afdeling Nederland, heeft haar- kunstenares Vjolette de Grund uit Rotterdam bereid gevonden het pu bliek te ton en wat er op het gebied van haarmode en haarverzorging voor de komende herfst en winter te ver- wachten valt. Violette de Grund en haar team wer ken niet alleen met eigen modellcn, maar zij zullen op modellcn uil het publiek aantonen hoe Je nieuwe haarmodelijnen er uit/.ien. Hoogtcpunt van de show vormt de demonstratie waarbij de haarmode „Flou 157" wordt gei'ntroduceerd in Nederland. Het kapsel dat door het Syndieat de la Haute Couffure Fran- gaise in Parijs is ontwofpen is jong en sportief Het haar heeft veel volume en wordt ondersteund door een liehte perma nent. Het kapsel is modieus gctint doorccn ,,eoup de solcil" in diverse kleuren. De ,,Flou 157" lijn onderslreept vooral de vorm van het gelaat en kan zowel op kort als op lang haar wor den toegepast. Niet alleen dames, ook heren krijgen van Violette de Grund ,,cen ,,Flou 1 57" kapsel op zbndag 4 oktober a.s. Luchtig en natuurlijk. Op deze wijze kapt de Franse haute coijjure zowel dames als heren. familiebeurs Femina is met de uitbreiding van het Ahoy Com plex eveneens in omvang toegenomen Ruim 20.000 vierkante meter, ver- deeld over zes hallen, de Glazenhal, Eemhal, Maashal, Schiehal, IJsselhal en Leuvehal, staat de bezoeker ter beschikking. Om te voorkomen dat de beursbe- zoeker de kans loopt te „verdwalen" en zelfs een deel van de beurs onge- wild overslaat is er een kleurige be- wegwijzering op Femina aange- bracht. Boven de stands hangen kleurige vaandels, voor elke hal een eigen kleur. Een blik omhoog en iedereen weet waar men wel en waar men nog niet is geweest. C3 VV-*'

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11