Rotterdamse omroep live vanaf Femina Bakkers stoken ovens hoog op Mode-paradijs rond dorpsplein in Dickens-stijl Rustieke verlichting e Onfdekde meubefroute naar Barendreehf. Elke dag vier shows 125 instrumenten in IJsselhal A^EEBR.ZWAAli^ JARIGE PH OP FEMINA Ziekenhuispatienten luisteren mee *~-v *w WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 mm FAMILIEBEURS de Eemhal is tijdens Femina omgetoverd tot een mode- paradijs. Tussen knusse modewinkeltjes, gegroepeerd rond een romantisch „dorpsplein" in Dickens-stijl worden elke beursdag vier modeshows gehouden. Om half twaalf's morgens, 's middags om half drie en's avonds om 20.00 uur en 21.00 uur presenteert Gerda Heemskerk de nieuwe herfst- en wintermode. Italiaanse brillen 40-511 de warme bakkers van de stichting Echte Bakkersgildeafdeling Rotterdam en omstreken, krijgen het druk op Familiebeurs Femina. De roggeknarren en suckerpoffen moeten in hoog tempo in en uit de warm gestookte ovens van de bakkerij in de Eemhal. Secretaris van de stichting, bakker Van der Ham van de Hillevliet in Rotterdam, coordineert de activiteiten van de vijf bakkers. Honing en rogge Vers Fraaie oude bakkerij in entree Snoeptrommels Programma Non Stop de Rotterdamse ziekenomroep RANO heeft voorde duur van Familiebeurs Femina de studio's verplaatst naar het Ahoy' Complex. In het modepaviljoen in de Eemhal is een studio vrijwel geheel uit glaswanden opgebouwd, zodat de beursbezoekers van alle kanten een blik op de omroep-werkzaamheden kunnen werpen. De stichting RANO is in 1947 begonnen met radioprogramma's voor patienten in ziekenhuizen. ter gelegenheid van de 25ste deelname aan de beurs heeft Muziekinstrumentenhandel Joh. de Heer de stand op Femina in een nieuw jasje gestoken. ,,In de ruimte in de IJsselhal staan zo'n 125 muziekinstrumenten opgesteld. Om te voorkomen dat de muziekliefhebber door de bomen het bos niet meer ziet hebben we de stand op verrassende wijze ingedeeld". Lessen tf-W W t. Door samenwerking van Kappersor- ganisatie Anko Takon, Avenue Mode, de Bontkoning, sporthuis Charlois, modehuis Fair Lady, de Meeuw, Op- tiek Artistiek, Ratners Nederland en Windsor House krijgt de bezoekster of bezoeker van Femina een com- pleet modebeeld voorgeschoteld. De mannequins van Modehuis Fair Lady showen de ..folklore look". Deze kleding is merkbaar beihvloed door de Afrikaanse berbervolken. De stoffen zijn in gloedvolle natuurtin- ten en op de berberbroeken worden langgebreide truien en vesten in na- tuurkleuren gedragen. Klassieke materialen zijn verwerkt in de ..country-look" die ..engels" aan- doet. De moderne pantalonpakken, belangrijk onderdeel van de country- look, zullen zeker in de smaak vallen bij de modebewuste Femina-bezoek- ster. Bypassende make-up voor herfst en winter wordt door firma Meeuw uit Rotterdam getoond. De kleurvan lippen jm ogen is gloedvol met een gouden glans en past uitstekend bij de warme winterkleding. Om het modebeeld compleet te ma- ken laat Optiek Artistiek het publiek kennis maken met handbeschilderde Italiaanse brilmonturen. By elke bril is het Optiek Artistiek mogelijk een bjjpassende oog-make-up van het huis Dior te leveren. Accessoires zijn niet meer weg te denken uit de mode voor komende winter. Ratners Nederland schoof de mannequins en de dressmen prachtige horloges in diverse modekleuren aan de arm. De heren komen eveneens naar de laatste mode gekleed op de show, dankzij de collectie van Windsor House die is uitgebreid met sportieve jeugdkleding. Ook op het sportveld wisselt de mode. Sporthuis Charlois showt een nieuwe collectie sportkleding waarin is opgenomen een Frans trainingspak van de fabrikant Heurtefeu, die bijna alle renners van de ,,Tour de France" ..kleedt". Een sprankelende modeshow wordt traditie-getrouw afgesloten met een bruid. Bruidsmode van allure is te zien bij de modellen van Avenue Mode. Meer dan 2000 m2 woonideeen. Onder andere veel ambachtelijk/ eiken meubelen. ~j BARENDRECHT le Barendrechtseweg 1-3 Teleloon 01806 2330 Jubileumzegels van PTT ter gelegenheid van het honderd- jarig bestaan van de pakketpost in Nederland, zal de PTT een gelegenheidspostzegel uitgeven. Op de stand van het postdistrict Rotterdam zijn blokjes van de jubileumpostzegels te koop op enveloppen met een Femina- opdruk. Roggeknarre en Suckerpoffe lekker nij en op Femina t Roggeknarre is een lekkernij die wij i,uit de oude doos" hebben gehaald. Het brood weegt ruim 700 gram en is samengesteld uit de hele roggekor- rel. Krenten en rozijnen maken het brood lekker zoet. In lang vervlo- gen tijden lag ..roggeknarre" in iedere bakkerswinkel op het broodschap". ,.Wij bemerken", aldus Van der Ham, ,,dat de consument van nu 'trek' krijgt in broodsoorten die sinds lang niet meer gebakken worden. Om die reden maken wij op Femina ook weer de 'suckerpoffe". De oude vertrouwde krentenbol wordt in de bakkerij van de(vijf war me bakkers dit maal op een heel an dere manier gebakken. Een vulling van bruine suiker, honing en kaneel tovert de bol oni tot een nostalgische ..suckerpoffe". Steeds meer legt hetEchte Bakkers gilde" zich toe op het bakken van producten waarvan de recepten ja- renlang tussen het meel hebben gele- gen. In de bakkerij van de hecr Van der Ham wordt tenminste een maal per week honing en roggebloem sa- me'ngevoegd als basis voor de an> bachtelijke ontbijtkoek. ,,Het mengsel wordt gekookt en moet daarna een etmaal 'sterven'. Dan pas gaan de kruiden en het bak- poeder in de koek die vervolgens wordt gebakken. Het zo verkregen product is lekker vers en lang houd- baar". \l' "i s '- V* i Smikkelen en smullen bij de warme bakkers. Volgens bakker Van der Ham is in de fabriek gebakken ontbijtkoek rede- lijk van kwaiiteit maar de koek is te lang „onderweg" voor de consument hem koopt. ,.Onze ontbijtkoek is's ochtends ge bakken en ligt 's middags in het rek. De ontbijtkoek uit de fabriek is ten minste drie weken 'oud' voordat de huisvrouw hem aansnijdt". Dat de bakkers met pleziei nostalgi sche producten bakken in de ovens blijkt uit de fraaie oude bakkerij die staat opgesteld in de entree van Fe mina. Het bakkerijmuseum in Luijck- gestel schikt de antieke koekdozen, snoeptrommels, glazen stopflessen rondom de oude bakkerstoonbank met de koperen weegschalen. De bakkers van de Stichting Echte Bakkersgilde vullen al dcze attri- buten met ambachtelijke bakkerij- producten. Hoe het allemaal smaakt kan de bezoeker zelf proeven op 8 oktober aanstaande. Die dag komen vijf leerlingen van de vakschool ,,De Vaan" ter gelegenheid van de „Dag van het Brood" honder- den suckerpoffen uitdelen op Femina. huis, de Humanitaskliniek, het Oog- ziekenhuis, het Sint Franciscus Gast- huis (in samenwerking met Radio Sint Frans), het Toraxcentrum en het Zuiderziekenhuis. Dagelijks wordt het volgende pro gramma uitgezonden: 09.30 u.: Terwijl u Wacht. Non-stop muziek in afwachting van nieuwe Feminadag. 10.00 u.: Welkom! Willekeurige Fe- mina-bezoek(st)ers worden met muziek begroet. 11.00 u.: Koffie met PA NO! Fen groetenprogramma, door voor en met luisteraars. 12.00 u.: Let Smakelijk! Muziek voor iedereen. 13.00 u.: De Femina-Kwis. Program ma met spelletjes vanaf de beurs. 14.00 u.: Femina-Aktueel. Ni'euws en informatie vanaf de Fe mina. 16.00 u.: Als Dat Zou Kunnen Fen verzoekplatenpro- gramma voor iedereen. 17.00 u.: RANO's Non-stop. Veel muziek... weinig woorden. 19.00 u.: Deze Dag Rotterdam; actualiteitenrubriek. 20.00 u.: Als Dat Zou kunnen Verzoekplatenprogramma. 21.00 u.: RANO - Telefoon - Fn Prijzen. Fen luisterwed- slrijd met de telefoon. 22.00 u.: 't Was Me Het Dagje Wei! Muziek om - misschien - bij in te slapen. 22.30 u.: Slutting. *RANO Studio in voile actie. De studio is tijdens de Familiebeurs Femina telefonisch bereikbaar voor luisteraars en geihteresseerden onder nummer 81.51.81. bindingen door de hele stad. Onbe- taalde, vrjjwillige medewerkers en medewerksters verzorgen jaarlijks ruim 1200 uur aan radioprogramma's. RANO's Femina-programma's zijn elke beursdag van halftien's morgens tot's avonds (behalve op de zondag- avonden) te beluisteren in het Aca- demisch Ziekenhuis Dijkzigt, het Claraziekenhuis, het Havenzieken- Door de jaren heen heeft de zieken- roepstichting ontwikkeld met een omroep zich tot e. n volwassen om- moderne radiostudio en radiolijnver- MUZIEK IN ZAKFORMAAT Ton Zwaanswijk die eveneens voor de 25ste maal aan een familiemani- festatie in de Ahoy hallen deelneemt, weet na al die jaren wel zo'n beetje wat de bezoeker op Femina wil zien en vooral wil horen. ,,De collectie electronische orgels is het hoogte- punt van onze presentatie. Danzij de stormaehtige electronische ontwikke- lingen is het orgel uitgegroeid tot een muziekinstrument dat doar een breed publiek kan worden aange- schaft. Het elejetronische orgel heeft de piano als het ware overvleugeld. Was de aanschaf van een piano nog niet zo lang geleden alleen weggelegd voorde welgestelde muziekliefhebber, nu is iedereen in staat een electro- nisch orgel in huis te hebben. Het is zelfs mogelijk met een orgel, zoals wij in de collectie opnemen voor Femina, een echte vleugel te bespe- len". Toch laat Joh. de Heer de tra- ditionele piano niet thuis. Ton Zwaanswijk koos met zorg de vleu- gels en piano's in talrijke uitvoerin- gen uit het filiaal aan de Leeghwater- straat in Sliedrecht en uit de winkel aan het Oostplein in Rotterdam. „Natuurlijk is er voor een vleugel van een slordige f 50.000,- nog steeds interesse. Maar zo'n .rolls royce" onder de muziekinstrumenten vraagt veel ruimte in huis, terwijl je er op de camping bijvoorbeeld weinig aan hebt". Wel is het momenteel moge lijk een orgel mee te nemen naar strand, bos of barbecue-feest. In een handige draagtas en voor amper f 200,- levert Joh. de Heer een ,,gein- tjeop orgelgebied. .Zelfs het minia- tuur-exemplaar uit de collectie is in staat een strijkorkest of ja/.zeombo ten gehore le brengen, bovendien solistisch pianospel. Flectronica snufjes maken het spelen op een orgel heel wat makkelijker voor de beginner. Om het publiek kennis te laten maken met de onge- kende mogelijkheden stelt Joh. de Heer de gehele Hammond collectie tentoon op Femina. Ruim twin tig muziekinstrumenten, waarvan de goedkoopste f 2.490,- kost, kunnen allemaal door de gei'nteresseerde mu ziekliefhebber zelf worden bespeeld in de stand. In de stand van Joh. de Heer is tevens uitgebreide informatie te krijgen over de muziekcursussen die door het bedrijf worden georga- niseerd. Iedere week bezoeken 600 tot 800 leerlingen de cursus. In 2 1/2 jaar leert men de basis van het orgelspel. ..Met de lessen pro- beren wij de liefhebberij van het rnu- /.iekmaken te bevorderen. Het is niet noodzakelijk om als men in- schrijft1 voor de cursus direct een kostbaar electronisch orgel in huis te halen. Gebruikelijk is dat de cur- Mini-orgcltjc met ongekende mogelijkheden. sist via een huursysteem langzaam naar het electronisch orgel van zijn of haar keuze toegroeid". Voor degenen die eerst cens rustig willen overwegen of orgelspel een juiste keuze is, stelt Ton Zwaanswijk voor een cursus te volgen waarbij de cursist in bruikleen een portable keyboard thuiskrijgt. Op dit mini- orgel kunnen de lessen ingestudeerd worden en kan in de huiselijke om- geving besloten worden of tot de aanschaf van een „echt" electronisch orgel wordt besloten. Muziekliefhebbers die zich uitvoerig wensen te informeren over tal van aspecten van het electronisch orgel en de mogelijkheden van zo'n instru ment zijn op Femina van harte wel kom in de stands 513 t/m 525 van Joh. de Heer, waar elke dag diverse muziekinstrumenten worden be speeld. Op de Femina zal men tenminste een persoon aantreffen, die voor "paal" staat. Beroepshalve wel te verstaan, want Henk Baghuis, directeur van de firma Antiqua verkoopt rustieke buitenverlichting, zoals gietijzeren lantarenpalen, gegoten naar het authentieke model van rond de eeuwwisseling, en wandlampen. Ook zijn bij Antiqua de bekende Arn- sterdammertjes te verkrjjgen; ronde ongeveer een meter hoge gietijzeren paaltjes, onderling verbonden door een ketting. Wil men de tuin hele- maal in stjjl inrichten, dan mag zo'n gietijzeren brievenbus niet ontbre- ken. "Onverwoestbaar", zegt Henk Baghuis, "Het enige nadeel van een gietijzeren lantaarnpaal is, dat Uw erfgenamen erom gaan kibbelen. Want zo'n paal mag dan nu niet an- tiek zijn, over honderd jaar staat Ihjj nog in Uw tuin en dan is-ie het weL" De lantarenpalen zijn in minstens tien verschillende modellen en hoog- ten tc leveren. Met een, twee, drie of vijf lampen. (In vaktermen een vijf- lichts genaamd). Ga uw licht maar eens opsteken bij de firma Antiqua, stand no. 534A. IJsselhal.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13