Najaarskledingbeurs in Margriethal 1 Grote verhmzingsverkoop Amateurs openen seizoen §g^ Open Dag bij Scouting KOOPJES IN 35 SPECIAALZAKEN 9.95 ~\'r 10.-A29.95 VERHUISPRUSJES 5.50 10.95 16.95 Een actieve krant in een actieve streek Burgemeester ontsluit toegangsdeur Burchthuys Interieur bv o Politfeke vorming voor vrouwen femina IM.'.IIIUildlhM KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 6e JAARGANG NO. 48 SCHIEDAM A1 ruim zes jaar bestaat in onze stad een afdeling van de Unie Voor Vrijwilligers. Deze telt inmiddels zo'n honderd- tien medewerkers. „Dat zijn er nog altijd veel te weinig", redeneert mevrouw v.d. Linden, voorzitter van U.V.V. „We hopen dan ook snel versterking te krijgen van zowel mannen als vrouwen. Iedereen is welkom of men nu 6en of meerdere ochtenden wil komen hel- pen". De voornaamste activiteiten van U.V.V. betreffen hulpverlening in het Schieland Ziekenhuis. Daartoe trekt vijf ochtenden per week een groep vrijwilligers over de diverse afdelin- gen van dit hospitaal om de bloemen te verzorgen, het fruit schoon te ma- ken of zomaar een praatje te maken met de zieken. Tevens worden er soms kleine karweitjes gedaan voor patienten. Hierbij gaat het dikwijls om, voor gezonden, onbelangrijk lij- kende diensten. Door de zieken wordt deze hulp echter bijzonderge- waardeerd. Een andere taak van de U.V.V. is het begeleiden van patien ten met bedden en rolstoelen naar de fysiotherapie. Deze klus wordt voor- namelijk gereserveerd voor de manne- lijke medewerkers. „Dan is er ook nog de opvang van de zogenaamde knip- kinderen waar we twee dagen in de week aan meewer- ken", vertelt mevrouw v.d. Linden. „Een ander punt dat we erg belang- rijk vinden, maar dat door het tekort aan medewerkers bijna niet is te reali- seren, is het als gastvrouw fungeren bij de opnames. Het verplegend per- soneel heeft namelijk de tijd niet om nieuwe patienten een beetje wegwijs te maken in het ziekenhuis". Naast de werkzaamheden in „Schie- land" springen mensen van de U.V.V., ook wel eens in bij gezinnen waar, in afwachting van de komst van een ge- zinsverzorgster, dringend behoefte is aan hulp. Tevens gaan verscheidene medewerkers wel eens een eindje wandelen met rolstoelpatienten die niet alleen naar buiten kunnen. Kledingbeurs Teneinde aan de nodige financiele ruimte te komen, voor bijvoorbeeld de aanschaf van materialen voor be- zigheidstherapie en het drukken van raambiljetten, organiseert de U.V.V. SCHIEDAM - Ondanks het weige- ren van de speciaal voor dat doel geinstalleerde sirenes, is de nieuwe oefenruimte van de muziekvereniging Oefening Baart Kunst zaterdag offi- cieel geopend. Deze handeling werd verricht door Burgemeester Te Loo die de deur van het onderkomen met een reusachtige sleutel van slot draai- de. Tegelijkertijd werd een zwaailicht in werking gesteld en hadden ook de sirenes vreugdevol moeten loeien. Op het moment dat de officiele ope ning plaatsvond, heerste overigens al ruim een uur een echte feeststem- ming in de omgeving van de Nolens- laan. Deze werd veroorzaakt door de Showband van O.B.K. die vanaf tien uur spelend door de straten trok. Tevens reed een radio-wagen rond die alle belangstehenden uitnodigde otn een kfjkje te komen nemen in de nieuwe oefenruimte. Dat dit niet te- gen dovemans-oren was gezegd, bleek al snel uit het aantal bezoekers. „De belangstelling is werkelijk over- weldigend", vertelde de heer Braat (de waarnemend voorzitter) tussen alle drukte door: „Niet alleen vanuit officiele instanties, de overkoepelen- de organisaties en andere muziek- verenigingen maar ook uit de wijk hier rondom. We zijn daar erg blij mee want een goede verstandhouding met omwonenden is natuurlijk wel zo prettig." Vandaar stak O.B.K. ook een niet gering bedrag in de geluidsisolatie van de nieuwe oefenruimte. Een andere post die een flink gat in de begroting sloeg was het, verplichte, aanbrengen van brand werende plafonds en vluchtdeuren. Bij elkaar leverde dit de muziekvereniging een tekort op van ruim f 30.000,-. Kraakactie Binnen de gelederen van O.B.K. vraagt men zich overigens nog steeds af waarom het zo lang heeft moeten duren voor ze de ruimte, in de voor- malige Jacinthe kleuterschool, kre- gen toegewezen. „Voor we het zo'n twee jaar geleden symbolisch kraak- te stond dit gebouw al geruime tijd leeg", verhaalt de heer Braat: „Na die actie kregen we in eerste instan ce te horen dat het pandje zijn be- stemming moest behouden. Maan- den later bleek dat gelukkig anders te zijn en kregen we het alsnog toegewezen". In het nieuwe O.B.K. clubhuis aan de Nolenslaan 87 worden naast repeti- tieavonden volop nevenactiviteiten georganiseerd. Daardoor is men er bijna iedere avond aanwezig van 20.00 tot 22.00 uur. Belangstellen- den die wellicht lid van de muziek vereniging willen worden zijn dan ten alle tijden welkom. Tevens kan men zich voor nadere inlichtingen wen- den tot J. Braat, telefoon 677721 of J. v.Djjk, telefoon 738757. twee maal per jaar een kleding en speelgoedbeurs in de Margriethal. De ze worden gehouden in het yoor- en najaar. Op de beurs wordt kinderkle- ding (tot ongeveer veertien jaar) aan- geboden die school, heel en modieus is. De najaarsbeurs van dit jaar valt op 6 en 7 oktober. Dinsdag 6 oktober, van 14.00 tot 17.00 uur, kunnen te koop aangebo- den kledingstukken worden afgege- ven in de Margriethal. Daarbij wordt in overleg met de U.V.V .-medewer kers een prijs bepaald. Vervolgens worden de artikelen ingeschreven en voorzien van prijskaartjes in de rek gehangen. Woensdag 7 oktober, van 9.00 tot 14.00 uur, is de verkoop. „Het is dan altijd ontzettend druk", weet mevrouw Vermeulen, die dit werk reeds een aantal jaren organi seert, te vertellen. „Om te zorgen dat men rustig kan kijken laten we de mensen groepsgewijs binnen. Voor het naar binnen gaan moet iedereen de meegebrachte tassen in bewaring geven zodat ook hiermee geen pro- blemen kunnen ontstaan". Nadat de verkoop is afgesloten worden de overgebleven kledingstukken uitge- zocht en weer teruggegeven aan de eigenaars. Dit ophalen en afrekenen van de verkochte goederen gebeurt diezelfde woensdag tussen 15.00 en 17.00 uur. „Van de verkoopsprijs vervalt t»'ir.tig procent aan de U.V.V.", vertelt me vrouw Vermeulen en ze besluit: ,,In zo'n beurs gaat ontzettend veel werk zitten. Ten eerste moeten alle kle dingstukken worden ingeschreven en voorzien van nummers. Daarna volgt het prijzen, op maat sorteren en het in de rekken hangen. Tijdens de ver- De U. V. V. heeft volop werk. koop moet weer precies worden op- geschreven welke artikelen zijn ver- kocht zodat bij de afrekening alles klopt. We werken dan ook altijd met minstens twintig dames aan een beurs". Een ieder die nadere inlichtingen over de U.V.V. wenst, of eens een ochtendje nader kennis wil maken met de werkzaamheden, kan zich wenden tot: mevrouw Lefel, Grieg- plein 87, telefoon 704134 of me vrouw v.d. Linden, Hargplein 28, te lefoon 700977. Nieuw Mathenesserstraat 87, Schiedam grens Rotterdam Let op onze advertentie morgen in De Havenloods HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMEN!! Men is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke haaruitval en roos, dun- nend en slap haar. Het middel dat on- der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Int. b(j BIOSCALIN (Nederland) *Burgemeester Te Loo loop met de sleutel door de ere-haag van O.B.K SCHIEDAM - Het Schiedams Vrou wen Overleg start op maandag 12 ok tober met een cursus „Politieke Vor ming voor Vrouwen". Deze cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van 9.00 tot 11.00 uur in het diensten- centrum de „Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Tijdens deze ochtenden wordt onder andere gepraat over de wijze waarop men kan ontdekken wat politiek in ieders leven betekent, waar verband gelegd kan worden tussen de eigen situatie en de politiek, dat knelpun- ten in de omgeving geen prive pro- blemen maar politieke problemen zijn en hoe een vrouw op moet ko men voor haar eigen belangen. De kosten van de cursus, die be- doeld is voor alle vrouwen (behalve voor hen die alles over politiek we- ten), bedragen in totaal f 15,-. Er is kinderopvang aanwezig. Voor nadere informatie en aanmel- dingen kan men zich wenden tot Riet de Kievith, Noordmolenstraat 41, telefoon 262057. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de opening van het amateur- toneelseizoen 1981 - 1982 werd zaterdag het Eenakter Festival gehouden in het Passage Theater. Deze avond werd als vanouds georganiseerd door de afdeling toneel van de stichting Schiedam- se Gemeenschap. Medewerking aan het programma verleende de toneelverenigingen Utile Dulci, Toneelgroep'71, Apollo en Inter mezzo. Utile Dulci kwam als eerste op de planken met het stuk „Vuur" van de Franse toneelschrijver Yves Chatelain, die speciaal voor deze Nederlandse vertolking naar Schie dam gekomen was. Hoofdpersoon in dit spel was Pierre Deroche (gespeeld door Robert Nolet) die een half uur lang balanceert op de rand van leven en dood. Geduren- de deze tijd moet hij kiezen tussen verder leven, met zijn spilzieke en hem hatende vrouw Yvonne, of het overgaan in de dood. Bij het nemen Van deze beslissing krijgt hij hulp van de mysterieuze Judith. De volgende e6nakter die onge- twijfeld de meest spectaculaire van de avond was, was „HeIp, ik leef" gebracht door Toneel- groep '71. Al direct vanaf de aan- kondiging door „Mrs. Hitchcock" had „Help, ik leef" de toeschou- wers volledig in de ban. In dit mo- derne toneelstuk zat dan ook van alles wat. Bijna teveel zelfs voor een eenakter. Dat het publiek deze opvoering ,bijzonder waar- deerde, bleek wel uit het applaus dat Toneelgroep '71 ten deel viel. GEDEELTE Na de pauze was het de beurt van Apollo. De toneelgroep speelde deze avond een gedeelte uit een,' uit eenakters opgebouwd, avond- vullend stuk naar verhalen van Tsjechov. „De gouvemante" liet de confrontatie zien tussen twee vrouwen uit verschillende stan- den. De rollen van „Mevrouw" en „Julia" (de gouvemante) werden op schitterende wijze vertolkt door Len Dessing en An Heblij. Vele zien dan ook met spanning uit naar de premiere van het gehe- le stuk „The Good Doctor" ge- naamd. Apollo heeft hiervan de rechten verworven en hoopt dit later in het seizoen op de plan- ken te zetten. Het Eenakter Festival werd afge sloten met ,,'t Is een geheimpje", door Alejandro Casona. Met dit blijspel maakte de Toneelvereni- ging Intermezzo zijn debuut als festival deelnemer. Ondanks het instuderen van deze eenakter komt de groep alweer op 24 oktober op het podium met het blijspel „Poiverientje wint de Iaat- ste slag". Deze voorstelling wordt gegeven in zaal Arcade aan de Lange Haven. Toegangskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Els v. Raak, J.C. v. Markenstraat 68, Schiedam. Telefoon 735611. rtj| fei"len loniei co!"""- een Stao|Q1 Schiedam - De scouting-groep Franciscus Lodewijk houdt op zater dag 3 oktober een Open Dag. Alle kinderen van zeven tot tien jaar zijn dan welkom in het groepshuis op de Lange Haven 11. Ze kunnen daar van 10.00 tot 12.00 uur komen kijken naar het welpen- en kabouter leven en meedoen met allerlei spelletjes. Nadere inlichtingen over de Francis cus Lodewijk-groep zijn te verkrijgen bij de voorzitter de heer Mientjes, telefoon 709769. W'jmi Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel pi Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. )e 34ste aflevering van Femina vordt dit jaar extra gezellig. Vrij- lag 2 oktober a.s. om 10.00 uur :aat het familiegebeuren in het (hoy' Complex open voor het pu- >liek. Samen met honderden tandhouders heeft organisator ohn van Straten ruim 20.000 ierkante meter kale tentoonstel- I ingshal omgetoverd tot een sieer- I ol geheel, waar iedereen volop l;an proeven, keuren, kijken en Iragen. Tot zondag 11 oktober M.s. bruist Femina van actie. In I en speciale bijlage in deze krant rijgt de lezer vast een voorproef- van de traditionele familiehap- ening in Ahoy'. dams Nieuwsbl Drukke tijden voor Uy.V. O.B.K betrekt nieuwe oefenruimte r ~'m Tel. 070 -M9 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag Eenakter festival van start in Passage ZOLANG DE VOOR R A AD STREKT GELDIG T/M ZATERDAG. Auto-verstraler voor helder zicht Met schermrooster tegen steenslag Kunststof plantengieter, kleur beige/bruin Inhoud 1 Vi, liter Laarzenknecht om op eenvoudige wijze zonder hulp Uw laarzen uit te trekken Uw laarzen net|es opgeborgen met deze laarzenspanners. Per paar ^riwUHIlLU**^ Q3 Passpiegel met zelt- klevende achterkant voor de bevestiging Maat 108 x 30 cm 12.95 Maat 93 x 30 cm Aluminium droogmolen met 50 meter drooglijn. Tweedelige badset bestaande uit bad- en toiletmat. Hoogpolig en in verschillende kleuren. Onze prijs Aardewerk mokken, per stuk 1.95 Nu 6 stuks voor Wandrek met 6 aardewerk kop en schotels Kleur bruin/beige. Kompleet -MX t -

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1