ALSDE NIETS BIEDT GEBR. D£ VTXD Schiedams Nieuwsblad de nieuwe dienstregeling algekocht westnederland 1 Informatie avond T.M. Schiedams Nieuwsblad met ruim f 1000 voordeel m aart»e4W%C" 3 JAAR VOLLEDIGE GARANTIE PARKWEG 369 schiedam 'Jan Ligthart' en 't Stokpaardje' vieren feest *1 W deceit \/m normale prijs Jubileum- prijs VOOR PIJLSNELLE SER VICE 79.450 CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING 5^ of f 2.- KORTING femina FAMILIEBEURS Koop hem bij uw buschauffeur of op het postkantoor 3so GELDIG VOOR PERS00N WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 40-74 K 4m 4- 4* Poezie Hardop Film Kindervoorstellingen Schaaktoernooi Quibus Exposities GARAGE VAN DALEN 4" 4"* M 4* TT 3jaargarantie Beomaster 1700 f 1.395,- Beogram 1700 f 745,- Beovox S4500 per paar f 890,- totaal f 3.030,- RADIO - TELEVISIE - HUISH. APP. Telefoon 737044 en 268638. Donderdag koopavond SCHIEDAM - Het zal je maar gebeuren. Vijftig jaar oud zijn en dan ?o op je kop gezet worden. Niet dat de jarige zelf een krimp gaf, want als school voor lager en kleuteronderwijs ben je natuur lijk wel wat gewend. Al die voorgaande evenementen konden het echter tocli niet halen bij het feest dat de „Jan Ligthart" en ,,'t Stokpaardje" afgelopen zaterdag vierde. i OP TOEGANGSPRIJS FEMINA FAMILIEBEURS M *£en r/er monsters uit „Botsing der Titanen Frits Lambrechts en Mies de Heer brengen op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober het programma „En dan komt de dag.... zingen over duistere tijden" in theater De Teerstoof. Beide avonden begint de voorstelling van Poezie Hardop om 21.00 uur. De foyer van de Teerstoof aan de Nieuw- straat is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 12,50. Hou- ders van de C.J.P. of Pas 65 betalen f 10,-. Kaarten kunnen worden gere- serveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, tele- foon 266000 en vrijdagavond plus zaterdag na 13.00 uur via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaar ten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In het Passage Theater staat geduren- de de week van 1 tot en met 7 okto ber „Botsing der Titanen" op de spoelen. In deze film probeert de jeugdige held Perseus de mooie Andromeda te redden van een gruwelijke dood. Daartoe moet hij echter een aantal ijselijke gevechten leveren met een tweekoppige wolf, mensenetende heksen, een reusachtige gier en de gedrochteljjke tiran Calibos. De voor- stellingen, die geschikt zijn voor kij- kers van twaalf jaar en ouder, zijn dagetijks om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag) In Passage Bio draait gedurende de- zelfde periode „Dressed to kill". Dr. Robert Elliot is een succesrijk psy chiater. Ondanks dat krijgt hij een meningsverschU over zijn behande- lingsmethode, met een van zijn pa- tienten. Bobbi, groot en blond, ver- andert daarop van dokter. Kort daama gebeuren er een aantal gru welijke moorden die gepleegd wor den met een mes dat afkomstig is uit het kantoor van Dr. Elliot. De hoofdrollen in deze thriller wor den gespeeld door Michael Caine en Angie Dickinson (zij verschijnt op het witte doek als Kate Miller, een aantrekkelijke vrouw die lijdt aan erotische fantasieen). De film is toegankelijk voor personen van zes- tien jaar en ouder. De voorstellingen zijn dagelijks (behalve op maandag) om 2, 7 en 9.30 uur. Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur kan de jeugd in Passage Theater gaan kijken naar „Heksen en Bezemstelen". Paul, Charles en Carrie worden onder dreiging van een Duitse invasie vanuit Londen naar het platteland gebracht. Zij komen in huis bij Eglantine Price, een ongetrouwde dame die een heks blijkt te zijn. Hoewel zij dit voor de kinderen probeert te verbergen ko men deze al spoedig achter Eglan tine's geheim. Om ervoor te zorgen dat ze het niet verder vertellen be- trekt Eglantine de kinderen in haar plan om de Duitsers via hekserij te verdrijven. Of dat lukt moeten jullie zelf maar gaan zien. In theater De Teerstoof staat zater- dagmiddag een voorstelling op het programma van de Schiedamse Valery Preston. In deze Jeugdshow kunnen de kinderen genieten van poppenkast, goochelen, een bal- lonfestival en nog veel meer. De kaartjes voor de middag, die om half drie begint, kosten f 3,50. De foyer is open vanaf twee uur. Voor plaatsbespreken raadplege men de rubriek „Poezie Hardop". Schaakliefhebbers kunnen zaterdag 3 oktober veel plezier beleven van een bezoek aan zaal Irene. Tussen 9.00 en 17.00 uur wordt daar na- melijk het Irene Schaaktoernooi gehouden. De toegang tot de zaal aan de Nieuwe Haven 155 is gratis. In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven wordt zondag weer een kinder- middag gehouden. Deze wordt ver- zorgd door theater „Dingus'\ Op het programma, dat duurt van 14.00 tot 16.00 uur, staan een Wereldreis en Muziekland. Om half tien's avonds kan men in de Quibus gaan luisteren naar Dixie en Blues van ,,B.B. Stomp". Vaste leden van deze groep zijn Frans Blind en Hugo Boudestyn. De mogelijkheid bestaat dat zij versterking krijgen van 6en (ot drie, af en toe meespelende vrienden. De toegang tot de Quibus is als vanouds gratis. In het Schieland Ziekenhuis aan de Stadhouderslaan vindt men momen teel exposities van „Maria Rigetti' (keramiek en plastieken), „Juan Galindo" (Schilerijen en tekeningen) en „Paul Baars" (zeefdrukken en foto's van onder andere putdeksels uit heel de wereld). De Schieland Galerie is dagelijks te bezichtigen van 9.00 tot 20.00 uur. In het wijkcentrum „De Blauwe Brug" kan men gaan kijken naar een fototentoonstelling getiteld „Zuid- Amerika-primaire indrukken". De Blauwe Brug is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 9.00 tot 23.00 uur. De Vlaamse surrealistische schilder Daniel Vanmeerhaeghe exposeert nog ruim een maand in de foyer van thea ter De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Zijn werken zijn te bezichtigen voor, tijdens en na de voorstellingen. Buys Ballotlaan 4, VLAARD1NGEN. Tel. 348700 r Dit is het Beosystem 1700. Bestaande uit de Beomaster 1700 tuner/versterker, de Beogram 1700 platenspeler en twee S4500 luidsprekers. Een muzieksysteem dat alleen maar dienstbaar wil zijn aan uw luisterplezier. De Beomaster AM/FM tuner/versterker- basis van de geluidsketen- gehoorzaamt aan den vingerdruk. Elk van de 5FM voor keuzestations heeft z'n eigen afstemschaal waarvan de stand zichtbaar is als een lich- tend puntje. Het uitgangsvermogen is 2x 30 Watt RMS. De Beogram 1700 is een volautomatische platenspeler met een nieuwe, ultra- lichtepickuparm en het krasvrije MMC 20S element. De geringe massatraagheid van de arm en de ongevoe- ligheid voor schokken van buitenaf zor gen er voor dat uw platen in perfekte konditie blijven. De fase-lineaire Beovox S4500 luidsprekers zijn- zoals het hoort- ruimschoots in staat het signaal van de versterker te verwerken. Ze hebben de typische karakteristiek van alle B&O luid sprekers: een natuurlijk en zeer ruimtelijk geluid. Het Beosystem 1700 kunt u nu of later eventueel nog aanvullen met het nieuwe Beocord 1700 cassette deck en met het speciaal voor dit muzieksysteem ontwor- pen System Cabinet SC17. 1995.- Deze royale jubileumaanbiedingen blijven geldig t/m 31 december 1981. Velen van u zullen er immers een pracht kans in zien voor een extra goed sinterklaas- of kerst- kado Bewaart u dus deze krant op een goed vindbare plek. Dan hebt u straks alle ge- gevens over de aanbiedingen bij de hand. Overigens heeft uw B&O-dealer natuurlijk over alle hier beknopt beschreven toestel- len uitvoerig dokumentatie-materiaal. En u bent er ook altijd welkom voor een de- monstratie. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiuiinuiiiiiiiiii School ziet Abraham iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiOiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiinniiHii Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Red act ie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17 00 uur. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN K Al direkt nadat de deuren van het ge- bouw waren geopend stroomden de feestvierders de school aan het Frans Halsplein binnen. Daar werd immers kermis gevierd. En hoe. Door het regenachtige weer waren namelijk ook alle buiten-activiteiten naar bin nen .verplaatst. De band „The Umbrella Seven" had een plaatsje gekregen in de hal en strooide vandaar zijn muzikale klan- ken door de hele school. Een der kleuterklassen was omgetoverd tot een gezellige koffiebar vol heerlijk ruikende intemationale lekkernijen. Ook de gymzaal van 't Stokpaardje had een ware gedaantewisseling ondergaan want juist daar werd zwaar hersenwerk verricht. Vooral door de heer Troost van de Schaak- vereniging Schiedam, die het in zijn eentje opnam tegen een flink aantal jeugdige tegenstanders. In de overige lokalen en de gangen was het trouwens al niet anders. Allerhande spelen hadden er een plaatsje gevonden zoals Ringwerpen, Ballen Gooien, Touwtrekken, Trik- trak, een Elektriciteitsspel, Grabbel- ton enzovoorts. Daarnaast waren er nog diverse markten die alle druk werden bezocht. Vooral de oude school-leesboekjes vlogen weg. Net als de letterblokken, waarbij men zelf de lettertjes moest zoeken. Een hele klus want deze lagen allemaal door elkaar in een grote emraer. Ware ver- zamelaars lieten zich hierdoor echter niet uit het veld slaan en trokken er rustig een paar uur voor uit om het blok te vullen. *Overal was wel wat te doen. Ben Jeene, het hoofd van de „Jan Ligthart", was dan ook dik tevreden: „Ondanks het slechte weer vanmor- gen hebben we het ontzettsnd druk", vertelde hij. Gudi Schouten, de hoofdleidster van 't Stokpaardje was het daar roerend mee eens. Inmiddels is het feestgedruis in het schoolgebouw verstomd en wordt er weer ijverig lesgegeven aan de hon- aerdtweeenvijftig leerlingen. Die wachten overigens nog vol spanning af wat er straks gekochtgaat worden van de opbrengst van de Schoolker- mis. Een ding staat echter als een paal boven water. Het wordt iets waar ze allemaal plezier van hebben. SCHIEDAM - In het wijkcentrum „De Blauwe Brug", wordt donderdag 1 oktober een openbare lezing gehou den over Transcendente Meditatie. Volgens Maharishi Mahesh Yogi, de grondlegger van het T.M. programma zorgt deze techniek voor meer vervul- ling van (en vreugde in) het dagelijks leven. Het leren en beoefenen van TM ver- eist geen geloof, in(ellectueel inzicht of concentratie vermogcn. Het is een geheel natuurlijke en vollcdig moeite- lo/.e techniek die door iedereen met plezier kan worden beoefend. De me ditatie is in een paar avonden te leren waarna deze thuis zelfstandig kan worden beoefend. Tweemaal per dag een kwartier is voldoende. Op de in- formatieve lezing zal worden verteld over de praktische en directe wijze waarop TM het leven van ieder indi- vidu en van de samenleving als geheel kan verrijken. Bovendien kan men zich op de hoogtc stellen van het uit voerig wetenschappelijk onderzoek dat naar Transcendente Meditatie is verricht. Tevens zal er voldoende ge- legenheid zijn om vragen te stellen. De lezing begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. n Speciale aanbieding voor onze lezers. Tegen inlevering van deze bon aan de kassa van Ahoy' krijgt u bij uw bezoek aan Femina een korting van f 2.- op de normale toegangsprijs voor volwassenen. t Betekent dat u niet voor 17.-. maar voor f 5.- naar binnen kunt. Laat die kans niet glippen. Ga ernaar toe. Of u nu met de metro uit t centrum komt of met de auto door de gratis Benelux- tunnel... in Ahoy' bent u zo. Da's een a extra voordeel.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3