'Niet alleen voor jonge mensen' m i mm Jeugdland activiteiten Lucht-Jamboree 'Open dag' Hargahoeve KOOPJES IN 35 SPECIAALZAKEN 39.50 119.- Koningin dankt M.E. 219.- Een actieve krant in een streek Amnesty In ternationai LET OP TE KOOP SCHIEKADE 19 SCHIEDAM DESCHIELAND KRANT Dierenkeuring en hondenwandeling Foti®n#° A WOENSDAG 14 OKTOBER 1981 6e JAARGANG NO. 50 SCHIEDAM - Amnesty International, de internationale beweging die de naleving van de mensenrechten nastreeft, start 15 oktober met het houden van schrijfavonden in „De Kreek" aan de Lange Haven. Tijdens deze avonden kan men, door het schrijven van een brief, persoonlijk meewerken aan de vrijlating van gewetens-gevan- genen. Dit zijn mannen en vrouwen die, waar ook ter wereld, ge- vangen zitten om bun politieke of religieuse overtuiging, ras, taal, huidskleur of sexe, zonder dat ze geweld hebben gebruikt of ge- propageerd. Amnesty zet zich in, om alduseen eerlijk procesvoor deze politieke gevangenen te bewerkstelligen en le protesteren te- gen martelingen en de doodstraf in het algemeen. Resultaat S Wegens brand heeft de firma Lamoine nog een partij water- schadetextiel op te ruimen! Geen brand- of schroeivlekken, alleen iets natgeworden en moet even worden gewassen. Doordat de schade gedekt is, kan het voor deze kleine prijs! 2 pers. katoenen lakens en slopen voor3.00 2 pers. flanellen lakens voor2.00 Hand- en theedoeken per stuk0.50 Alle soorten washandjes en zakdoeken, 20 voor1.00 Overalls, alle maten2.50 In deze krant HAARPROBLEMEN BIOSCALIN NEMENU msmsxatssssssmatsxBM^!^ wsmmxzemmmm; w Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d Ussel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. 4-delige pannenset bestaande uit kookpan. 16 18 en 20 cm. en steelpan 14 cm. Geschikt voor gas en elektrisch 4-delige kookset, roestvrijstalen kookset van bekende kwaliteit. Pannen: 16,18, en 20 cm. Steelpan. 14 cm. Modern bruin/schaduw emaille pannen set CARAMEL van BERK 5 delige set model: Champagne, geschikt voot gas en elektrisch De bekende pannenset BK-KARAAT, Pannen van 16.18,20 cm ensteelpan. Geschikt voor gas en elektrisch. Van 262.- voor Gtof2 DE KAREL DOORMAN Mi Schiedams Nieuwsblad KANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Maandelijkse schrijfavonden Amnesty Internationaal A1 geruime tijd zocht een werkgroep van Amnesty International naar de mogelijkheid om in onze stad vaste schrijfavonden te organiseren. Daar- bij ging men er van uit dat dit het beste kon gebeuren in het centrum op de koopavond. ,,Er zijn namelijk nogal wat mensen die wel een Of meer- dere brieven willen schrijven, maar er njet toe komen, omdat ze geen zin hebben daar speciaal de deur voor uit te gaan", legt Paula van Akkeren, een der leden van de werkgroep uit. „Door het kiezen van de koopavond is dat probleem van de baan, want dan zijn veel mensen toch al in de stad". In De Kreek tiggen op de schrijfavonden verschillende voorge- schreven en vertaalde brieven klaar waaruit men zelf een keuze kan ma- ken. Dat het schrijven van deze brieven wel degelijk nut heeft, wordt meer- malen bewezen. Een voorbeeld daar- van is de vrijlating van Julio de Pena Baldez, die algemeen secretaris was van de Nationale Arbeiders Vereni- ging in de Dominicaanse Republiek. Hij werd gearresteerd en, op beschul- diging van samenzwering tegen de staat, veroordeeld tot tien jaar gevan- genisstraf. Na zijn vrijlating vertelde hij: „Men had mij naakt opgesloten in een ondergrondse cel. Na enige maanden kreeg ik plots mijn kleding terug. Weer wat later bracht de di- recteur van de gevangenis me een be- zoek en vertelde dat er zeker drie- duizend brieven waren binnengeko- men naar aanleiding van mijn arres- tatie. Vervolgens werd ik ontboden bij de president die me vrij Iiet en daarbij vroeg: „Hoe is het mogelijk dat u zoveel vrienden over de hele wereld heeft?". „Nou zal een regering van zo'n land natuurlijk nooit toegeven dat een In gebouw De Kreek worden binnenkort scbrijavonden gchouden van Amnesty International, vrijlating het gevolg is van al die brieven", vertelt Paula dan, „maar via de gevangenen weten we dat het toch wel degelijk invloed heeft. Van- daar ook de schrijfavonden die toe- gankelijk zijn voor jongen oud want" besluit ze, steeds weer gebeurt het dat oudere mensen die eenmaal be- sloten hebben mee te schrijven, na- derhand zeggen: ,.Vroeger dachten we dat dit alleen iets was voor jonge mensen in spijkerbroek, met lange haren". De schrijfavonden van Amnesty In ternational worden met ingang van IS oktober gehouden op elke derde donderdag van de maand in ,J)t Kreek" aan de Lange Haven 92. Men kan er terecht van 19.30 tot 22.00 u Gedurende deze tijd zijn leden van de werkgroep aanwezig voor het ver- schaffen van verdere inlichtingen. Tevens kan men voor nadere infor- matie contact opnemen met Luc Korpel, Fr. Haverschmidtlaan 60, telefoon 266487. Nog enkele Smyrna vloertapijten in de modernste kleuren en alle maten voor40.- enz. U stuurt even een brief met naam, adres en event, telefoon in wat voor goederen u interesse hebt en wij komen het persoonlijk bij u brengen, zodat u eerst kunt kijken voor u betaalt. Al deze goederen zijn voor u en ons vrijblijvend, zolang de voorraad strekt. Geen verkoop aan de zaak. Wegens tijdelijke sluiting van ons bedrijf, moeten brieven met adres en eventuele naamsvermelding van de buurt naar Vergeet u a.u.b. niet de naam van uw buurt te vermelden. Informatie pagina van het Hoogheemraadschap van Schieland SCHIEDAM In de Herfstvakantie worden in alle wjjken van de stad weer Jeugdland-activiteiten georgani- seerd. Deze worden gehouden van 19 tot en met 24 oktober. Maandag 19 oktober is men 's mor- gens om tien uur op het Bachplein (met creativiteit) en in het „Zuider- kwartier" in de Dwarsstraat, waar een film wordt vertoond. In de mid- dag, om twee uur, begint Creativi teit op het Fabriplein en kan de Jeugd in „De blauwe brug" van een film gaan genieten. Men is er na ruim '0 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stel- len dat uitstekende resultaten geeft bij sterke hagruitval en rc-os, dun- nend en slap .laar. Het middel dat on- der de naam BIOSCALIN wordt uit- gebracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kap- pers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN shampoo dient te wor den gebruikt om optimale resultaten te kunnen verwachten. Nadere inlich; tingen worden u op verzoek gaarne toegezonden. Inl. by BIOSCALIN (Nederland) Tel. 070-H9 7752 - Postbus 16140 2501) R( Den Haag SCHIEDAM Met medewerking van zendamateurs gaat de Scoutinggroep Burgemeester van Haaren. zaterdag 17 en zondag 18 oktober proberen radio- grafisch contact te leggen met Scou- tingleden over de hele wereld. Het zendstation, dat continu in wer- king zal zijn, is gevestigd in het groepsgebouw ,,'t Raadhuis" aan de Schiedamseweg 200 (Bijdorp). Het bestaat uit een HF kortegolfzender en twee amateurzenders. Tevens staat op het terrein een zelfgebouwde an- tenne-toren van twintig meter hoog met een speciale kortegolf-antenne. Voor de deelname aan de Jamboree On The Air is toestemming verleend door de P.T.T. en de gemeente Schiedam. Belangstellenden kunnen zaterdag- middag een kijkje komen nemen in het groepshuis. SCHIEDAM Bijna twaalfhon- derd bezoekers trokken afgelopen zaterdag naar het dierentehuis „De Hargahoeve" aan de Sport- laan waar in samenwerking met de Schiedamse een seerd. .Open Dierenbescherming dag" was georgani- De toeloop begon reeds voor de openingstijd die parallel liep met het inschrijven voor het onderdeel Huisdierenkeuring. Tijdens deze door dierenarts De Kaper uitge- voerde, keuring werden maar liefst dertien honden, twee katten, ze- ven hamsters en een cavia nageke- ken en beoordeeld op algehele conditie en verzorging. Ook de verdere dag was het in de ..Hargahoeve" (waar een rom- melmarkt, dia presentatie, boe- kenstal en in form a tie stand te vin- den waren) een drukte van belang. Vanzelfsprekend klonk tussen dit alles door voortdurend het geblaf van de pension- en asielhonden. Vooral de laatste keken met hunkerende ogen naar de bezoe kers, waaronder zich misschien wel een nieuwe baas bevond. Toch zat er juist deze dag geen kans voor hen in om het dierentehuis te verlaten want, zo vertelde een der medewerksters; „We hebben be- sloten vandaag geen dieren af te geven. Het risico, dat ze in een op- welling worden meegenomen, is nu namelijk te groot. Wel zijn we bereid te noteren dat iemand een bepaald dier wil hebben. Voor het afhalen rnoet men dan in de loop van de voigende week terugko- men. Dan hebben we tenminste ook tijd om de gegevens over het betreffende dier op te zoeken, *Zou er een nieuwe baas bij zijn want vandaag geen tijd voor". is daar gewoon In de middag bevatte het program- ma onder andere een optreden van de Confetti Stars en de zangeres Lisa Mac Keag. Tevens ging om drie uur een hondenwandeling van start waarvoor zich twintig deel- nemers aanmeldden. Alle viervoe- ters die de tocht volbrachten ont- vingen na afloop een lintje. De „Open dag" werd gehouden ter ere van het vijfjarig bestaan van de Hargahoeve en hef zestig- jarig jubileum van de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Ver- eniging tot bescherming van Die ren. In dit zelfde kader zijn tevens een aantal Jeugdland activiteiten gepland. Deze worden gehouden op 20 oktober in het Stadskan- toor (een klei-wedstrijd die om twee uur begint) en op zaterdag 24 oktober in de Plantage (hier wordt een drietal prijzen uitge- reikt aan een combinatie van de best verzorgde hond en het ieukst verklede kind). De deelname aan deze activiteiten is gratis. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Dinsdag 20 oktober om tien uur wordt op het Bachplein Spelcircuit gehouden. Om twee uur's middags kan er in de kantine van het Stads- kantoor worden gekleid. Woensdag 21 oktober kan op het Frans Halsplein worden meegedaan aan Spelcircuit. Aanvang tien uur. Op het Edisonplein begint dit onderdeel om twee uur. Eveneens om twee uur start in het dienstencentrum „De vier molens" het Kinderfestival, Donderdag 22 oktober is er Sport en Spel aan de Oreliosingel (om 10.00 uur) en Creativiteit op het Wibaut- plein. Om twee uur's middags Spel circuit op het schoolplein van de Alb. Magnusschool en Creativiteit op het Wilhelminaplein. Vrijdag 23 oktober om tien uur, Creativiteit op het Fabriplein en Sport en Spel in de Marconistraat. Twee uur's middags is er in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een kin- dervoorstelling van Theater „Kaktus" Zaterdag 24 oktober wordt Jeugd land afgesloten met een Honden- show/Kindervoorstelling op het Plan- tage-podium. Deze begint om 13.30 uur. De toegangsprijs voor de filmvoor- stellingen in het „Zuiderkwartier" en „De blauwe brug" bedraagt vjjftig cent. Voor Theater „Kaktur" be draagt de toegang f 1,-. De overige activiteiten zijn gratis. Sherry Bodega In adv. van 1-10-81 heeft een ver- keerd telefoonnummer gestaan. Karel Doormansti. 205, R'dam-Cen- tmm. Tel. 010-145063. ,iu ie4ef* attetn pjrttcuWja o4t, com» een SCHIEDAM Zestien Schiedam se politiefunctionarissen hebben woensdag 7 oktober de Inhuldi gingsmedaille 1980 ontvangen Deze werd aan hen uitgereikt door Burgemeester Te Loo. Het herinneringsteken is toegekend door Hare Majesteit Koningin Beatrix in verband met de ver- leende bystand van de Mobiele Eenheid tijdens de inhuldiging op 30 april 1980.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1