■- Ooievaars Bingo Aanvraag huursubsidie Ping-Pong mode HBSS heeft nieuwbouwplannen Schiedams Nieuwsblad ALSDE NIETS BIEDT Goed isolatie eerste vereiste 'Vrienden' bezoeken Gouda Lentefeest activiteiten SVV tegen Schiedams elftal Verboonstraat en Koemarktbrug afgesloten Huisvestings registratie Zilver voor jubilaris 9mm °"",e 79.450 CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Eg gssssa WOENSDAG 14 OKTOBER 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 42-515 SCHIEDAM Sinds 1970 zijn de verwarmingskosten van een ge- middelde eengezinswoning, gestookt met een centrale gasverwar- ming, met meer dan driehonderd procent gestegen. Aldus vermeldt de nota aangaande ,,De toepassing van zonne-energie in de gemeen- te Schiedam". Zoals deze naam al doet vermoeden, bevat de nota een aantal conclusies en ontwerpeisen met betrekking tot de bouw van woningen waarin deze kosten zoveel mogelijk worden terugge- drongen. Eisenpakket RIJNMOND/WEST COMBINATIE MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN, Cabaret Vangrail Film Kindervoorstellingen Tentoonstelling GARAGE VAN DALEN Woonlasten omlaag door zonnewarmte „Technisch gezien is het zelfs moge lijk een woning het gehele jaar door te verwarmen zonder daarbij gebruik te maken van fossiele brandstof", vertelde wethouder Zijdeveld naar aanleiding van het uitkomen van de nota. „In een proefwoning in Cana da, waar het's winters heel wat kou- der is dan hier, is dat trouwens al be- wezen. Daarbij moet dan wel wbrden vermeld dat deze woning aan alle ge- stelde eisen voldoet zowel wat lig- ging, bouw en isolatie betreft". Bij de toepassing van zonne-energie kan men tot nu toe gebruik maken van drie technieken te weten: Ac- tieve Systemen, Passieve Systemen en Superisolatie. Bij het actieve sy- steem wordt gebruik gemaakt van collectoren, die de zonnewarmte op- vangen en opslaan in een reservoir. Volgens de laatste onderzoekingen is komen vast te staan dat deze metho- de nog niet aan de verwachtingen vol doet. „Misschien waren de verwachtingen wat te hoog gespannen", wist een der medewerkers van de stichting Energie Anders te vertellen. „Het grote knel- punt is overigens de aanschaf. Die is te duur in vergelijking met wat men eruit haalt. Misschien biedt een nieuw type zonneboyler, waar mo- menteel mee wordt geexperimen- teerd, uitkomst. Daarbij zijn name- lijk een aantal onderdelen niet in roestvrijstaal maar in kunststof uitge- voerd. Hierdoor wordt het apparaat twee maal zo goedkoop bij een le- vensduur van twaalf a dertien jaar. Bij de passieve systemen wordt uitge- gaan van een aantal factoren die er voor zorgt dat het gehele huis warm- te verzamelt en opslaat om daarmee de koudere perioden te overbruggen. Daartoe moeten zowel woning als omgeving worden aangepast. Het ei senpakket omvat een zevental pun- ten waaraan moet worden voldaan te weten: grote ramen op het zuiden eh geen ramen aan de noordzijde, het aanbrengen van isolatie buiten de massa die de warmte moet vasthou- den, de warme ruimten (woonkamer) aan de zuidkant en de koude (schu- ren, keukens en badruimten) noorde- lijk, een zo groot mogelijk instra- Ungsoppervlak aan de zuidzijde en nachtisolatie voor de ramen. *De verwarmingskosten zijn de pan uit gevlogen, bewijst de wethouder aan de hand van een grafiek. SCHIEDAM - De Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum maakt zaterdag 17 oktober een excursie naar Gouda. Tijdans deze excursie wordt een be- zoek gebracht aan het museum „Ca- tharina Gasthuis". Hier kan men on- der andere schilderjjen, oude en mo- derne kunst, altaarstukken uit de zes- tiende eeuw, gebrandschilderd glas, munten, prenten, schuttersstukken en diverse stijlkamers bezichtigen. Dichtbjj het museum bevindt zich ook de Grote of St. Janskerk, waar- van de restauratie pas voltooid is, met de beroemde Goudse glazen. An dere bezienswaardigheid is de Markt met het Gotische Stadhuis. De kosten van de excursie, die per bus wordt gemaakt, bedragen f 10,- per persoon. Hierbij is de entree voor het museum inbegrepen. De bus vertrekt om 13.00 uur vanaf het station N.S. Schiedam. Rond 18.00 uur is men weer terug. Voor nadere inlichtingen of opgave kan men zich wenden tot de heer Zuid- geest, Prof. Kam. Onneslaan 159, te- lefoon 264438. Verder moeten de bouwblokken hun lengte-as hebben in oost-westelijke richting (waarbij een geringe afwij- king is toegestaan) en mogen hogere gebouwen alleen ten noorden van de laagbouw worden geplaatst. Het plan- ten van een eeuwig groen blijvende boom aan de zuidzijde is eveneens niet toegestaan omdat deze de in- straling van de zon zomer en winter door belemmert. Bij het toepassen van passieve systemen blijft het bij- verwarmen overigens wel noodzake- lijk. Het derde systeem, dat van superiso latie. houdt in dat alle warmteverlies van de woning zo wordt tegengegaan dat de woonruimte op temperatuur blijft door zonnestraling via de ra men, de lichaamswarmte van de be- woners en de warmte van de gebruik- te apparaten waaronder kooktoestel- len.lampen enzovoorts. Wanneer de Gemeenteraad zijn goed- keuring geeft zal op korte termijn reeds gestart worden met de bouw van energiezuinige woningen in het gebied Woudhoek-Noord. De ver- wachting is dat de bouwkosten in verband met het eisenpakket iets zul- len stijgen. De totale woonlasten (bestaande uit huur/koopprijs en ver warmingskosten) zullen ,ech ter niet hoger, misschien wel lager, worden. SCHIEDAM - Morgenavond (15 ok tober) wordt in de grote zaal van So- ciale Belangen aan de Lange Haven 73 weer een Bingo-avond gehouden ten bate van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaar. Er zijn vele prijzcn te winnen waar onder: koffiezetapparaten, stoom- strijkjjzers, klokradio's, tafelgrills, scheerapparaten, dekbedden, la- kensets enz. De hoofdprijswinnaars kunnen een keus maken uit: dames- en herenrywielen, draagbare televi- sies, stereo-cassette recorders, stof- zuigers, centrifuges en work-mates. Het eerste Bingo-nummer wordt af- geroepen om precies 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. SCHIEDAM - De termijn waarbin- nen de aanvraag voor individuele huursubsidie over de periode van 1 juli 1981 tot 1 juli 1982 moest zijn ingediend, is door de minister met drie maanden verlengd. Dit houdt in dat huurders, die menen voor deze subsidie in aanmerking te komen nog geen aanvraag hebben in gediend, nog tot 1 januari 1982 de gelegenheid hebben een aanvraagfor- mulier bij het gemeentebestuur in te leveren. Voor inlichtingen kan men be lien naar de afdeling Algemene Za- ken van de gemeentesecretarie in het Stadskantoor, telefoon 260500 toe- stel 367 of 192. Deze afdeling is te bereiken op werkdagen van 9.15 tot 12.15 en van 13.45 tot 16.15 uur. zakennieuw§ SCHIEDAM - Op het zogenaamde „staartstuk" van de Hoogstraat heeft enige weken geleden boetiek „Ping- Pong" haar deuren geopend. In het winkeltje worden broeken, truien en blouses verkocht in de da- mesmaten vierendertig tot en met tweeenveertig. De kleding is gemaakt van allerhande materialen waaronder spijkergoed, katoen, wol en verschei- dene glanzende stoffen. Aldus is een assortiment ontstaan van goed draagbare, modieuze kleding met een exclusief tintje. Als extraatje voor het winkelend publiek beschikt Ping- Pong Mode over een koffiebar die de mogelijkheid biedt rustig te be- sluiten over de aankopen. De Ping-Pong boetiek is gevestigd op de Hoogstraat 132. De zaak is da- gelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur (donderdags tot 21.00 uur). Zaterdags gaat de deur om 17.00 uur dicht. Maandagmorgen is men, net als alle andere kledingzaken, gesloten. SCHIEDAM - Morgen (donderdag 15 oktober) wordt in het gebouw van stichting Lentefeest aan de Broers- vest 101 een Bingo-avond gehouden. De netto opbrengst van deze avond is bestemd ter ondersteuning van het werk van Lentefeest dat inhoud: het zich inzetten voor alle gehandicapten of het nu gaat om aangepast vervoer, zwemmen, soos-activiteiten of zo- maar voor de gezelligheid binnen wippen. De hoofdprijzen van de Bingo, die om acht uur begint, zijn een dames- of herenrijwiel, een elek- trische deken, een dekbed plus over- trek en een espresso koffiezetappa- raat. Dinsdag 20 oktober verzorgt Lente feest in samenwerking met de ge- meente politie Schiedam een infor- matiemiddag over ,,Voorkoming i Misdrijven". Het programma, dat om twee uur be gint, omvat onder andere film en dia vertoningen. Tevens zal brigadier D. Gelderblom de nodige vragen beant- woorden. De informatiemiddag wordt gehouden in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590. De toegang is gratis. Wie pro- blemen heeft ten aanzien van het ver voer van en naar De Blauwe Brug kan telefonisch contact opnemen met nummer 705381 of 730831. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de officiele in gebruikname van de Iicht- installatie bij de voetbalvereniging SW wordt er op woensdagmorgen 28 oktober een wedstrijd gespeeld tussen het eerste team van SW en een repre- sentatief amateurelftal uit Schiedam. De voorzitter van de sectie 1 van de gemeentfclijke sportraad Job van de Touw is belast met de opstelling van het amateurelftal. Tot 15 oktober kunnen de Schiedamse voetbalver- enigingen mogelijke kandidaten voor dat elftal opgeven. Samen met de voetbaltrainers Aad Bierhuizen en Nico Huet, Henk van de Veer en sport-journalist Adri Boer zal het elftal uiteindelijk wo.den samenge- steld De toegangsprijs is twee gulden en het batig saldo zal ten goede komen aan een nog nader te bepalen lief- dadig doel. De aanvang van de wed strijd is 20.15 uur. Bij Ping-Pong vindt men een ruime sortering broeken, blouses, en truien. SCHIEDAM - Met ingang van maan- dag 12 oktober zijn de Koemarkt brug en de Gerrit Verboonstraat af gesloten voor alle verkeer. Deze afsluiting is het gevolg van de Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: t M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. c(e Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur;gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. aanleg van een riolering en pers- leiding, die dwars over de Gerrit Verboonstraat gelegd moeten wor den. De werkzaamheden worden ver- richt met gebruikmaking van zware kranen die manoeuvreren met pijpen van tien meter lengte. Omdat de ge hele straat voor dit karwei moet worden afgesloten neemt men tege- lijk het wegdek van de brug, dat aan vernieuwing toe was, onder han- den. Het verkeer wordt omgeleid van de Koemarkt via de Buitenhavenweg, Koningin Wilhelminabrug, Hoofd- straat, Lange Nieuwstraat naar de Oranjestraat en in omgekeerde richting. Deze route staat met borden aangegeven. Het verkeer naar en van Vlaardingen wordt aangeraden vanaf de Koemarkt gebruik te maken van de 's Gravenlandseweg en Burg, van Haarenlaan (en vice versa). Aangezien de R.E.T.-bussen de krap- pe bocht van de Koningin Wilhelmi nabrug naar de Hoofdstraat niet kun nen maken zullen deze een andere route rijden. Zij gaan via Koemarkt, Buitenhavenweg, Lekstraat, Haven- dijk, Willem de Zwijgerlaan en Schoolstraat naar de Nieuwe Haven, waar twee tijdelijke halten zijn ge plaatst. Gedurende de werkzaamheden zal de Koemarktbrug over de Lange Haven niet worden geopend voor de scheep- vaart. Schepen met een maximale hoogte van twee meter vijftig zullen gewoon gebruik kunnen maken van de doorvaart. Door de te verwachten verkeerstoename wordt het aantal openingen van de Kon. Wilhelmina brug, over de Buitensluis bij de Voor- haven, vooral tijdens de spits be- perkt. De scheepvaart kan zich voor nadere inlichtingen wenden tot de gemeentelijke Havendienst telefoon 010-268019. De verwachting is dat de afsluitingen ongeveer anderhalve week zullen duren. SCHIEDAM - Bij de voetbalver eniging HBSS heeft de bouwcommis- sie onlangs haar plannen op tafel ge legd voor een nieuwbouw project. Voorzitter Rien Klink van de Schie damse vereniging kon onlangs de plannen aan zijn leden bekend ma ken. HBSS heeft een ambitieus plan ont- worpen. Op papier staan voorlopig acht nieuwe kleedkamers elk voor- zien van eigen douches en toilet, drie scheidsrechterslokalen, een EHBO/massage-ruimte en een nieuw materiaallokaal. De maten en voorzieningen zijn allemaal volgens de KNVB en NSF normen. Op de tekeningen, die inmiddels naar de diverse instanties zijn gestuurd voor goedkeuring, is rekening gehou den met de toekomst, waarbii ge- dacht wordt aan een mogelijke uit- breiding met nog vier kleedkamers. Het plan van HBSS heeft voor de vereniging wel gevolgen. Voorzitter Rien Klink hierover: „Alle leden zullen moeten meewerken om door middel van acties die plannen finan- cieel mogelijk te maken, want nog een jaar in onze oude accommodatie te moeten zitten is niet mogelijk meer.". Ook hoopt de HBSS-voorzitter, dat de gemeente Schiedam de voetbal vereniging niet in de steek laat met het verstrekken van een subsidie. „Want daar hebben wij met onze be- groting wel nadrukkelijk rekening mee gehouden", zegt Rien Klink tenslotte. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN SCHIEDAM - Woningzoekenden die per 1 oktober hun registratie, bij bu reau huisvesting, moeten verlengen kunnen uitstellen. Reden hiervan is de automatisering van het woningzoekende bestand, die binnenkort gereed zal zijn. Wan neer het zover is krjjgen namelijk al le bij het bureau ingeschreven perso- nen een nieuw formulier ter invulling toegezonden. In verband hiermee is de oude inschrijfprocedure stopgezet. De inschrijvingen die momenteel niet verlengd worden blijven geldig. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het eerste lustrum verzorgt muziek- school Arjo de Koning op 23 oktober een wervelende orgelshow in het Pas sage Theater. Tijdens deze avond zal worden geconcenteerd door Rene van Calame (Europees kampioen 1981 van het Wersi-concours) en zijn leraar Arjp de Koning. De toegangsprijs voor het concert, dat om kwart over acht be gint, bedraagt f. 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Arjo de Koning, Osta- delaan 5, telefoon 263941 en (op de avond van het concert) aan de zaal. SCHIEDAM - In verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum is de heer K.P. Companje bij Koninklijk besluit de Orde van Oranje Nassau, in zilver, toegekend. De Koninklijke onderscheiding is hem gisteren overhandigd door bur- gemeester Te Loo. Dit gebeuren vond SCHIEDAM - De Schiedamse gym- nastiekvereniging Alliantie houdt aan- staande zaterdag in de sporthal Mar- griet haar jaarlijkse onderlinge wed- strijden en vaardigheidsproeven. Het is voor Alliantie de eerste keer, dat deze wedstrijden in de sporthal worden gehouden. Vorige jaren werd steeds gebruik nu in een dag worden afgewerkt. „Ach, laat mij toch niet sterven op het station van Etten-Leur" is de titel van het programma waarmee Cabaret Vangrail vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober op de planken van theater De Teerstof verschijnt. Lilian van Workum is niet gelukkig. Daarom verlaat ze haar vriend Hans, met wie ze drie jaar samen woonde. Op het station, waar tevens een oude dame op haar trein wacht, komen ze elkaar tegen. De voorstellingen be- ginnen om 21.00 uur. De foyer is ge opend vanaf 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt f. 12,50. Houders van een Pas 65 of C.J.P. betalen f. 10,-. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, telefoon 266000 en vrijdagavond plus zater dag, na 13.00 uur, via het theater te lefoon 269455. Gereserveerde kaar ten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In de week van 15 tot en met 22 ok tober draait in het Passage Theater de film, naar het boek van Agatha Christie, „De spiegel barstte". In het rustige Engelse dorpje St. Mary Mead, de woonplaats van Miss QuibllS Marple, is alles in rep en roer door de komst van een filmploeg. Tussen de ze Hollywood bewoners bevinden zich de twee grote sterren Marina Gregg (Liz Taylor) en Lola Brewster (Kim Novak). De twee hebben samen veel meegemaakt en gedeeld, zelfs hun echtgenoten. Nauwelijks is de ploeg filmmakers gearriveerd of er ge- voorstelling kosten f. 3,50. Voor re- serveringen raadplege men de rubriek „Cabaret Vangrail". Zaterdag-, zondag- en dinsdagmiddag om twee uur draait in het Passage Theater de jeugdfilm „Superster Goofy". In deze Walt Disney productie kun nen jullie zien hoe Goofy zich voor- bereidt op de komende Olympische Spelen. Hjj wordt daarbij geholpen door een oude Griek die ter gelegen heid hiervan naar de aarde is terugge- keerd. Natuurlijk ontbrken ook Goofy's vrienden Donald Duck, Kwik, Kwek en Kwak niet in dit verhaal. Woensdag 21 oktober, om twee uur, wordt in het Passage Theater een kindertoneelvoorstelling gegeven ge- titeld „Pom Pom Pom", met tekst en muziek van Ton Hazebos (maker van onder andere Sesamstraat). Op het programma staan: een ridder avontuur, ballet, een sprookje van zeepbellen, clownerien, een gastop- treden van Gjjs Gorilla en vele lied- jes. In die liedjes worden een aantal problemen besproken zoals: Waarom is twee en twee vier? en Waarom mo gen kinderen niet brutaal zijn en gro te mensen wel? De kaartjes voor Pom Pom Pom kosten f. 5,-. Vanavond om tien uur kan men in cafe de Quibus aan de Lange Haven gaan luisteren naar het duo „Cargus", bestaande uit een pianist en zangeres. Zondagavond om half tien komt ,,Fomme Griffin" naar de Quibus. Deze groep van Mark Lewis en kwar- SSi, Kim Novak, Rock Hudson en Elisabeth Taylor in ,JDe spiegel barstte". plaats in de kantine van het gebouw van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, aan de Van Heekstraat. Na afloop van het officiele gedeelte volgde een receptie voor de collega's. Gedurende zijn vecrtigjurige ambts- periode was de heer Companje in onze stad werkzaam als penninggas- hulp, ineteropnemer/incasseerder, voorlichter in de Toonzaal aan de Broersvest en hoofdschrijver op de afdeling Administratie. Momenteel is hij werkzaam als chef op de afdeling Kleinverbruik. beuren een aantal raadselachtige moorden. Voor Miss Marple is dat het sein om zich met de gang van za- ken te bemoeien. De voorstellingen die toegankelijk zijn voor personen van alle leeftijden zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag). Tegelijkertijd staat in Cinema Bio ..Kentucky fried movie" op de spoe- len. In deze film, die bestaat uit een aan tal los van elkaar staande stukken, wordt flink de draak gestoken met de televisie, film en het totale Ameri- kaanse leven. Alles en iedereen krijgt een veeg uit de pan waaronder: ram- pen-, Chinese vecht- en sexfilms, de nieuwslezers, dokters, advocaten, fa- brikanten en huisvrouwen. De voor stellingen zijn dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur (behalve op maandae). De film is toegankelijk voor kijkers van zestien jaar en ouder. In theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat kunnen de kleintjes za- terdagmiddag om half drie weer gaan genieten van de bekende Clown Woudi". Op het programma staat het spel „Roodkapje". De zaal is geOpend vanaf twee uur. De kaartjes voor de tet brengt Jazz-Muziek ten gehore. De toegang tot de Quibus is altijd gratis. In De Blauwe Brug wordt zondag 18 oktober van 10.00 tot 19.00 uur een Langhaarkattententoonstelling ge houden. De toegangsprgs voor deze tentoonstelling bedraag f. 3,—. Kin deren en houders van een CJ.P. of Pas 65 betalen f. 1,50. Voor, tijdens en na def voorstellingen in het zoldertheater De Teerstoof kan men in de foyer aldaar schilder- stukken bezichtigen van de Vlaamse schilder Daniel Vanmeerhaeghe. In de Galerie van het Schieland Zie- kenhuis vindt men exposities van Maria Rigetti (keramiek en plastie- ken), Juan Galindo (schilderijen en tekeningen) en Paul Baars (foto's). De Galerie aan de Stadhouderslaan is vrij toegankelijk van 9.00 tot 20.00 uur. In De Blauwe Brug kan men, tot en met 18 oktober gaan kijken naar de fototentoonstelling „Zuid-Amerika primaire indrukken". De foto's tonen het dagelijks leven van de bewoners van dit werelddeel. De Blauwe Brug is vrij toegankelijk van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 23.00 uur. Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN. Tel. 348700

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3