Poffertjes en 'Cobra' moeten toerisme bevorderen Nachtelijke klanten OOPJES IN 35 SPECIAALZAKEN 9.95 34.95 29.95 csssSsr- SgsSsS.. 7.95 75.- 17.50 3.25 A/" Een actieve krant in een Slotfeest in samenwerking met dierenbescherming vfUiKelenw 8M»*0O0 'S WERELDS GOEDKOOPSTE! a til) 40 40 20 40 J nu5-50 NU 39.75 Fe'»ie0°° ORGELS!! rti&j A SCHIEDAM Een tijdelijke horecavoorziening aan de Maasboule- vard en een permanente tentoonstelling van de Cobra-collectie in het Stedelijk Museum, dat zijn de wensen die reeds geruime tijd op het verlanglijstje staan van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer VVV Schiedam. Beide punten sluiten overigens aan op de gemeentelijke beleidsnota "Werk maken van het toerisme". Reden te meer voor het bestuur der V.V.V. om bij het College van Bur- gemeester en Wethouders aan te dringen op spoedige afwikkeling. Binnenkort moet namelijk, als gevolg van de brand op 28 juli, nieuw foldermateriaal worden gedrukt. Hierin zou men de gewenste toeristische attracties graag opnemen. Problemen Gegadigden ENORM SUCCES De opening van Burchthuys aan de's Gravelandseweg, was een enorm succes. PROFITEER NOG 1 WEEK VAN ONZE OPENINGSAANBIEDINGEN Zie ONZE ADVERTENTIE in DE HAVENLOODS VAN MORGEN. Hondenshow Varkens Fricandeau Bavaria bier Heel kilo 2 kilo DreSt L.P.G. super gas cent korting Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Viaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. (L 10: 2flj 30: Cm® Kijk morgen op de achterpagina van de Havenloods KANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 28 OKTOBER 1981 6e J AARGANG NO. 52 V.V.V.-planneit vonden gehoor SCHIEDAM - Uit een woning aan de Oostsingel verdween afgeiopen zon- dag een kleine hoeveelheid gouden sieraden. De ongenode bezoeker, die zich erover had ontfermd, was het pand via de achterzijde binnengeko- men. Het gehele huis werd door- zocht. In de nacht van 23 en 24 oktober werd ingebroken bij een groente en fruithandei in de Boylestraat en een slageru in de Cartesiusstraat. De groenteboer mist een bedrag van f 900,-, een fototoestel en een zak- calculator. De slager werd f 100,- ar- mer. Uit de kantine van Spirit aan de Har- galaan werd tijdens het weekeind een tuner-versterker weggenomen. *Voorlopig moet men de koffie er nog even bijdenken. Naar aanleiding van zijn brieven over de wensen van de V.V.V. aan het ge- meentcbestuur vertelt de heerPillard: "Wat de Cobra collectie betreft schijnt er nu schot in de zaak tc zit- ten. Over de gewenste accommoda- tie aan de Maasboulevard is mij echter nog niets bekend. Volgens de werkgroep die zich hiermee bezighoudt, denkt het College dat wij iets permanents willen. Maar dat is helemaal de opzet niet. Onze gedachten gaan uit naar een soort poffertjeskraam, zoais die op iedere kermis te vindcn is, waar de dagrecreant terecht kan voor een kop koffie en dergelijke". Rita Boersma, beleidsmedewerkster van de afdeling C.S.J, van het Stads- kantoor, voegt daar later aan toe: "We zijn inmiddels druk bezig om te bekijken in hoeverre we aan de wens van de V.V.V. met betrekking tot de Cobra collectie tegemoet kunnen ko- men. Het idee is overigens niet nieuw want ook het museum-bestuur heeft dit al eens aangezwengeld. Net als bij de meeste dingen veroorzaken echter ook hier de financiele mid- delen het grootste oponthoud. Het is namelijk niet alleen een kwes- tie van een paar spijkers slaan en het ophangen van de stukken, maar er moeten om te beginnen een aantal vitrines worden gemaakt. Verderzijn een aantal doeken in zo'n slechte staat dat ze eerst geconserveerd moeten worden. De Cobra collectie stamt namelijk grotendeels uit het begin van de vijftiger jaren en in die tijd was de verf niet zo best. Wat tevens meespeelt is dat een museum plaats hoort te bieden aan aller- hande kunstvormen. Door een permanente expositie blijft daartoe minder ruimte beschikbaar. Voor er iets beslist kan worden moeten al deze punten goed worden overwogen. Misschien komen we dan uit op een permanente expositie gedurende de zomermaanden". Het ziet er overigens naar uit dat ook de wens betreffende een accomrnoda- tie op de Maasboulevard niet onver- vuld hoeft te blijven. Wethouder Scheeres verteide naar aanleiding hiervan namelijk dat er binnen het College wel eens over dit punt is gesproken. "Daarbij ging men in principe wel accoord met het plan. Het is immers best gezellig om tij dens een wandeling even te kunnen neerstrijken in een dergelijke ge- legenheid. De reden dat zo'n soort voorziening er nog niet is zit hem eenvoudig in het feit dat zich hier- voor nog geen gegadigden hebben aangemeld. Wanneer dat gebeurt, zijn wij best bereid aan het plan mee te werken, al was het alleen maar omdat zoiets zowaar eens geen gemeente- geld kost". Rest de V.V.V. dus nog maar een vraag: Laat de ware poffertjeskraam- houder zich melden. Wellicht keren dan ook de bussen met toeristen terug die voorheen het terras van het toenmalige restaurant Europoort hebben bevolkt. W. X'H *"De wilde jongen" van Karel Appel, een der stukken van de Wereldberoem- de Cobra-collectie. Jeugdland vakantiepret SCHIEDAM Ruim honderdvijf- tig Schiedamse kinderen hebben vrijdagmiddag in zaal Irene geno- ten van een voorstelling van thea ter "Kaktus". De voorstelling vormde een onderdeel van het Jeugdland Herfstvakantie-pro- gramma dat, ondanks de vele regenval, goed geslaagd is. "Achteraf begrijp ik' zelf niet dat er nog zoveel heeft kunnen door- *Laat het buiten maar regenen. gaan", verteide Jeugdland- coordinator Joop van Broekhoven, "want in de vijf jaar dat we nu draaien is het niet eerder zulk slecht weer geweest. Nou hou je bij het maken van een herfst- vakantie-programma natuurlijk wel rekening met eventuele regen val en kou, dat blijkt wel uit het aantal binnenactiviteiten, maar zoveel water als er de afgeiopen week gevallen is, verwacht je toch niet. Ik neem dan ook mijn petje af oor mijn medewerkers want zelfs wanneer ik voorstelde te stoppen met een buitenspel omdat er weer een bui aan kwam, bleven ze door- gaan onder het motto: zolang er kinderen zijn gaan we verder. Het enige dat werkelijk is uitgevallen in een paar wijken was creativiteit (verven, plakken, boetseren enz. in de buitenlucht). Dat ging toen namelijk echt niet. Verder is alles met succes doorgegaan. Dat be- wijst overigens wel het totaal aan tal deelnemertjes want dat waren er meer dan duizend".' Ter afsluiting van de Jeugdland herfstvakantie-activiteiten werd *Theater "Kaktus". afgeiopen zaterdag een "Honden show" gehouden. Dit gebeurde in samenwerking met de jubile- rende Dierenbescherming. Het festijn. dat plaats zou vinden op het Plantagepodium, week uit naar het clubgebouw van de Alge- mene Nederlandse Bond voor Ouderen in het Blauw Huis. "We waren erg blij dat we die ruimte mochten gebruiken", ver- volgt Joop. "Bovendien kregen we ontzettend veel hulp van de be- jaarden bij het in orde maken en opruimen van de zalen". De hon denshow omvatte een programma dat bestond uit een mengelingvan theater en een hondenkeuring. De theater onderdelen (goochelen, poppenkast enz.) werden verzorgd door Henk Driessen. De honden keuring, waarvoor vijftien viervoe- ters werden aangemeld, werd ver- richt door de Schiedamse dieren- artsen. Zij riepen Sjebafeen schnautzer) uit tot winnaar van de beker. De drie prijzen voor de beste combi natie, van hond en verkleed kind, gingen naar de dalmatier Sander (vergezeld van een cowboy), de teckel Minky (onder de hoede van een heuse opa) en de hond Wisky (die een schone fee als bazin had). De overige deelnemers ontvingen alien een herinneringslintje en een kluif. extra mager ■*95 Krat inn. 24 pijpjes ■i i.f fet1 Witte Zo komt u op 1X3 retouropuw bank of giro per liter Geldlg t/m zaterdag 7 November 17m Clown met porseleinen hoofd, handen en voeten. 47 cm. NU ZOLANG DE VOORRAAD STREKT geldig t/m dinsdag KRUPS Elektrische snijmachine van Krups. Snijdt brood, kaas, vleeswaren en nog veel meeropelke gewenste dikte Van 129- 279 Onze prijs Houten wandkoffiemolen met smeedijzeren maalwerk NU Citruspers van TEFAL Van 49.95 L193 voor 2-Bels wekker in chroom en gekleurd. 650 NU 1 20 NU Thermo meter voor binnen en buiten, uitgevoerd inzwarte kunststof 48 cm hoog Prijs 27 cm Glanzend gepolijste dubbelwandige theepot, 10 kops. Van 64.50 NU 45.- 5 kops van 60 - 322 Quartz horloge, geheel automatisch. Werkt op batterij en heeft 7 funkties. 1 jaar garantie. Heren en dames model 533 NU Kope'*- Een eenmalige verkoop rechtstreeks uit de absoluut grootste orgelmagazijnen van Nederland

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1