Rietzeflers jublleren Auto ramt benzinepomp Schiedams Nieuwsblad Beosystem 1700 Financiele situatie baart zorgen School II markt Open wagen wekt argwaan Politie trekt wapenstok met ruim 1000.- m aeceflM* PARKWEG 369 schiedam Sporttoernooien voor scholieren CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING 79.450 m aan^e<SW9Cn 3 JAAR VOLLEDIGE GARANTIE VOOR PIJLSNELLE SER VICE normaleprijs Jubileum- prijs WOENSDAG 28 OKTOBER 1981 44-78 I RIJNMOND/WEST COMBINATIE Giften Dienst MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN SCHIEDAM - Met ingang van 1 januari 1981 is de fusie tot stand gekonien van de Stichting Telefonische Hulpdienst Schiedam, tot de ..Stichting Telefonische Hulpdienst Rijnmond". Reden van de fusie was de subsidierende overheid (Rijk en Genieente) die slechts een telefonische hulpdienst per telefoondistrict erkent. Direct daarop volgend is tevens begonnen met de oprichting van een derde afdeling van de telefonische hulpdienst in de genieente Spijkenisse. Dat betekent dusdrie huisvestingen van waaruit wordt gewerkt door de tot nu toe honderdveertig vrijwilligers. Beomaster 1700 f 1.395,- Beogram 1700 f 745,- Beovox S4500 per paar f 890,- totaal f 3.030,- RADIO - TELEVISIE - HU1SH. APP. Telefoon 737044 en 268638. Donderdag koopavond Fusie en uitbreiding van Telefonlsche Hulpdienst SCHIEDAM- Dc Schiedamse school- icugd kan de koniendc maanden aan ccn grooi aantal schoolsporttoernooi- cn deelnemen. De organisatie is in handen van dc commissie schoolsport van de Schiedainsc sportraad. Op 21 en 22 deccmber wordt voor het basisonderwijs in het sportfond- scnbad /.wemwcdstrijden gehouden. Verder staat op het programma een basketbaltocrnooi op 21, 22 en 23 deccmber in dc sporthal Margriet voor het voortgezet onderwijs, een tafeltennistoernooi op 29 december voor hot basis- en voortgezet onder wijs in de sporthal en een volleybal- toernooi voor het voortgezct onder wijs op 23 en 24 februari 1982, ook in dc sporthal. Tussen 5 en 8 april volgend jaar wor- den cr voetbaltoernooien gehouden voor het basis- en voortgezet onder wijs in het park Harga. De Stichting Telefonische Hulp dienst Rijnmond is zowel ovcrdag als 's nachts voor hulpzoekendc bereikbaar via de meldlijnen 01880- 25952, 010- 731161 en 010- 362244. De baten van de Stichting Telefoni sche Hulpdienst Rijnmond bestaan voomamelijk uit subsidie van Rijk en (lemeenten. De lasten kunnen wor- den onderverdeeld in personeelskos- ten (van de zes stafleden), appa- raatskosten (voortvloeiend uit de exploitatie van de bureaus) en de organisatiekosten welke verband houden met de activiteiten van de stichting (trainen vrijwilligers, verga- dcren, onkosten vrijwilligers en werk- groepen enzovoorts). De toegekende subsidie is helaas niet voldoende om al deze kosten te kunnen betalen. De samenvoeging van de dienst Rotterdam met de dienst VVaterweg Noord en de inmiddels vergevor- derde plannen voor de oprichting van een vestiging te Spijkenisse zul- len deze lasten in de komende jaren nog verder verhogen. Om deze financiele moeilijkheden het hoofd te bieden, is de Stichting Telefonische Hulpdienst Rijnmond volslagen afhankelijk van giften. Deze kunnen worden overgemaakt op giro- nummer 3597042 ten name van de penningmeester van de St. Tel. Hulp dienst Rijnmond te Schiedam of het bankrekeningnummer 480674728 van het Amro-bank kantoor Feijen- oord, Prins Mendrikkade 67, 3071 KC Rotterdam. Voor degenen die meer over de telefonische hulpdienst financien willen weten is een ac- countantsrapport op aanvraag be- schikbaar. Voor nadere inlichtingen betreffende de Schiedamse afdeling kan men zich wenden tot het kantoor aan de Lek- straat 55, telefoon 731 344 Het kantoor van de Schiedamse afdeling isgevestigd in de l.ekstraat. SCHIEDAM - Op de Maasdijk belandde vrijdagmiddag een oplcgger, gevuld met dicpvriesvis, in een langs de weg liggende put. Even tevoren had de ncgenentwintig- jaiige chauffeur de oplegger losgckoppeld en op een balk gezet. Door nog onbekende oorzaak school het gevaarte er weer af, klapte op de straat en /akte door de aldaar liggende putdekscl. Met behulp van een kraan werd de oplegger weer uit de put gehaald. SCHIEDAM - De Schiedamse Carna- valsvereniging ,,De Rietzeilers" viert dit jaar beter carnaval dan ooit. Re- den daarvan Ls het elfjarig bestaan van de vereniging. In verband met het jubileum zijn in het programma extra activiteiten op- genomen. Deze bestaan uit een re- ceptie op de elfde van de elfde, een jubiieumavond, een halfvastenbal en een verkleedpartij voor kinderen tij- dens de optocht. Nadere informatie over de jubileum- activiteiten treft men over twee we- ken aan in de speciale Rietzeilers" bijlage van het Schiedams Nieuws- blad, welke verschijnt op de elfde van de elfde. Aanmeldingen voor deelname aan de grote optocht op 20 februari (zowel individueel als in groepsverband) kunnen geschieden bij de secretaris van de optocht-commissie, de heer W. v.d. Steen, telefoon 734093. Elf maalde elfde van de elfde. In 1980 kwamen bij de Telefonische Hulpdienstcn van Rotterdam en Schiedam in totaal 41.000 telefo nische oproepen binnen. Deze had- den betrekking op allerlei problemen zoals eenzaamheid, familie- en ge- zinsproblematiek, huwelijks- en rcla- tieproblemen, zelfmoord en versla- ving van alcohol en drugs. De taak van de vriiwillige hulpverlening be- staat daarbij uit luisteren, desgewenst samen spreken over het probleem en proberen te komen tot een op- lossing. Dit kan bijvoorbeeld worden bewerkstelligd door te wijzen op de mogelijkheden die men daartoe heeft. Teneinde tot een zo goed niogelijke hulpverlening te komen, worden de luisterende vrijwilligers regelmatig ge- traind. Het is dan ook niet mogelijk zomaar zonder meer als hulpverlener aan de telefoon plaats te nemen. Wanncer men zich hiertoe aanmeldt, volgt eerst een aantal gesprekken. Daarna begint de training van een groep kandidaten under leiding van enkele stafleden. Deze training be- staat onder andere uit het voeren van proefgesprekken, die naderhand worden besproken en op waarde ge- schat. Vervolgens gaat men meeluis- teren en dienst doen onder de super- visie van een mentor. Pas wanneer dat allemaal goed is gegaan, kan men zelfstandig luisteren en spreken. Wie als vrijwilliger bij de Schiedamse afdeling van de telefonische hulp dienst is aangesloten, doet minslens eenmaal per week gedurende vier a vijf uur dienst. Een zo'n dienst valt in nachtelijke uren, een andere in het weekeind. Daarnaast komen de hulpverleners gedurende de maanden September tot en met mei nog een maal per maand bijeen voor training of Open-Huis avonden. Eind 1980 bedroeg het aantal Schiedamse vrij willigers 38 personen, te weten 27 vrouwen en 11 mannen. De gemid- delde leeftijd was ongeveer veertig jaar. Lid van de algemene vereniging voor de centraie verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN In 1980 kwamen in Rotterdam en Schiedam in totaal eenenvecrtigduizend oproepen binnen. SCHIEDAM Wat krijgen we nou, dacht een wandelaar toen hij zater- dagavond tegen negen uur een auto in de Korte Singelstraat zag rijden zonder chauffeur. Ondanks dit gemis scheen de wagen overigens wel te we ten waar hij naar toe wou, want zon- SCHIEDAM - De openbare lagere school "De Ouverture" verzorgt op dinsdag 3 november een School-In- formatie-Markt in het wijkcentrum "De Blauwe Brug". Op deze informatie markt is veel en vooral interessant onderwijsnieuws te vinden. Dit wordt getoond in een zestal kramen van de verschillende werkgroepen met gebruikmaking van onder andere video-, film-, dia-, foto- en geluidsapparatuur. Het centraie deel van de avond, onder het motto "De ene school is de andere niet", wordt verzorgd door een speciaal voor deze gelegenheid gevormd School-Farce-Majeu re-Team. Daar naast geeft een aantal herkenbaar te maken situaties op en random de school met betrekking tot de om- gang met kinderen gelegenheid tot besprekingen in groepsverband. De bedoeling is om op deze manier, van- uit een gezamenlijke verantwoorde- lijkheid, te groeien naar de basis- school nieuwe stijl waarbinnen het schoolwerkplan een centraie rol ver- vult. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M de Zwart, prive 010 736375 Sport: P. Spek, pnve 010 352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 132489 (van 8 30 tot 1 7.00 uur) Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11 30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. der zich door iets te laten afleiden, koerste het voertuig recht op het benzinestation van Waldo af. Daar aangekomen boorde de auto zich met een daverende klap, verge- zeld van glasgerinkel, in het pompsta- tion. De eigenaar van het voertuig, die op de herrie was afgekomen, ver- wijderde deze van de plaats des on- heils en meldde zich bijna anderhalf- uur later op het bureau. Omdat de politie inmiddels van het gebeuren op de hoogte was en hij verzuimd had zijn adres bij het benzinestation ach- ter te laten kreeg hij een proces-ver- baal voor het doorrijden na een onge- val. De oorzaak van de spookrit was ver- moedelijk een niet goed aangetrok- ken handrem. SCHIEDAM Surveillerende agen- ten troffen vrijdagnacht in de Van Deventerstraat een bestelwagen aan waarvan de deuren open stonden. In de naaste omgeving van dit voertuig bevond zich een zeventienjarige Rot- terdammer die in het bezit was van een partijtje plakmiddelen. Een nader onderzoek in de buurt le- verde nog twee opengebroken wagens op in de Van Kouwenhovestraat (hieruit verdween een autoradio) en de Van Cleefstraat (waar tevens ge- tracht was de autoradio te verwijde- ren). De Rotterdamse jongeman is in verzekerde bewaring gesteld. SCHIEDAM - In de Colijnstraat is vrijdagmiddag rond drie uur een relle- tje ontstaan tussen een aantal jongens en politieagenten. Aanleiding van het meningsverschil was de aanhouding van een dertienjarige Schiedammer. Deze had eerder op de middag een ruitje vernield van een zich in de Co lijnstraat gevestigde bloemenzaak. De winkelier had hem daarop verzocht de schade te vergoeden. De dader weigerde dit, ging naar liuis en keerde even later terug met een hamer en een stuk plastic pijp waarmee hij ver- nielingen begon aan te richten in de betreffende zaak. De gewaarschuwde politie nam de herrieschopper in ar rest. Buiten stuitten de agenten ech- ter op enkele vrienden van de arres- lanl die -trachtten diens aanhouding te verhinderen. In het handgemeen dat aldus ontstond werd gebruik ge- maakt van de wapenstok. Hierop blie/en de vrienden de altocht. De dertienjarige arrestant werd na ver- hoor op het bureau naar huts ge- stuurd CD 3jaargarantie Dit is het Beosystem 1700. Bestaande uit de Beomaster 1700 tunerA/ersteijker, de Beogram 1700 platenspeler en twee S4500 luidsprekers. Een muzieksysteem dat alleen maar dienstbaar wil zijn aan uw luisterplezier. De Beomaster AM/FM tuner/versterker- basis van de geluidsketen- gehoorzaamt aan een vingerdruk. Elk van de 5FM voor keuzestations heeft z'n eigen afstemschaal waarvan de stand zichtbaar is als een lich- tend puntje. Het uitgangsvermocjfen is 2x 30 Watt RMS. De Beogram 1700 is een volautomatische platenspeler met een nieuwe, ultra- lichtepickuparm en het krasvrije MMC 20S element. De geringe massatraagheid van de arm en de ongevoe- ligheid voor schokken van buitenaf zor gen er voor dat uw platen in perfekte konditie blijven. De fase-lineaire Beovox S4500 luidsprekers zijn- zoals het hoort- ruimschoots in staat het signaal van de versterker te verwerken. Ze hebben de typische karakteristiek van alle B&O luid sprekers: een natuurlijk en zeer ruimtelijk geluid. Het Beosystem 1700 kunt u nu of later eventueel nog aanvullen met het nieuwe Beocord 1700 cassette deck en met het speciaal voor dit muzieksysteem ontwor- pen System Cabinet SC17. Deze royale jubileumaanbiedingen blijven geldig t/m 31 december 1981. Velen van u zullen er immers een pracht kans in zien voor een extra goed sinterklaas- of kerst- kado. Bewaart u dus deze krant op een goed vindbare plek. Dan hebt u straks alle ge- gevens over de aanbiedingen bij de hand. Overigens heeft uw B&O-dealer natuurlijk over alle hier beknopt beschreven toestel- len uitvoerig dokumentatie-materiaal. En u bent er ook altijd welkom voor een de- monstratie.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3