Sculpturen en etsen in Schieland Ziekenhuis Schiedams Nieuwsblad ALSDE NIETS BIEDT 10-YI Bank Mees Hope nv DE WIJDE WERELD WVDEWEDIIWE all Vlaardingen Oost Bedrijven neemt de AKS over Klachten omwonenden wekken bevreemding Hulpbrug gesloten Bingo-jubileum Opbrengst collecte mm Scheidsrechters discussieren 0pla,e 79.450 Hoorzitting Emancipatieplan De Meesrente-rekening. Wijdurven elke vergelijking aan. ©S<S>! WOENSDAG 4 NOVEMBER 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 45-514 SCHIEDAM - De medewerkers van de disco voor jongeren clubhuis De Kreek, gaan ondanks alles enthousiast aan het tweede jaar van de zogenaamde Roomsoos werken. De laatste weken zijn er namelijk nogal wat klachten over de disco door omwonenden geuit. Kwaad S 't Klieske Hollands Diep Film Kindervoorstellingen Expositie Quibus »-v. iiii Roomsoos viert eenjarig bestaan in In een -brief aan de gemeente stelt de bewonersvereniging Schiedam Centrum dat de Roomsoos overlast veroorzaakt: jongeren zouden 's avonds met bierflesjes gooien. De medewerkers menen dat er teveel op rekening van de Roomsoos wordt geschreven, terwijl er op wordt gelet dat het voor de deur „rustig" blijft, zodat buren zo min mogelijk hinder ondervinden. In een eerder gesprek met de bewoners en Roomsoos-me- dewerkers naar aanleiding Van enkele klachten, werd de afspraak gemaakt na twee maanden te evalueren. Deze brief naar de gemeente wekte dan ook binnen De Kreek enige bevreem ding. „We zijn hierover goed kwaad ge- weest. Zeker omdat vele klachten dit jaar niet hebben gespeeld. We hebben immers nog nooit bier uit flesjes geschonken op de Roomsoos. De bewonersvereniging voert een der- gelijke actie tegen ons, terwijl wij trachten de overlast zoveel mogelijk te beperken", stellen de medewer kers, die zich afvragen waar de jonge ren heen moeten waneer de Room soos de deuren zou moeten sluiten. De bedoeling van de soos is in de eerste plaats jongeren uit de Westwijk gelegenheid te geven elkaar te ont- moeten en zich te vermaken, zodat zij niet meer aangewezen zijn op het pleintje als ontmoetingsplaats. Voorlopig blijft de Roomsoos elke zaterdagavond van 20.tot 24 uur toegankelijk voor jongeren van 14 tot 21 jaar. Adres: De Kreek, Lange Ha ven 92. 1 De jongeren hebben afgelopen zaterdag het eenjarig bestaan van de Roomsoos gevierd. SCHIEDAM - De Hulpbrug over de Schie, gelegen tussen de Over- schieseweg en de Nieuwpoortweg in het industriegebied's Graveland- sepolder, zal tijdelijk afgesloten zijn. De brug is in de nacht van donderdag 5 op vrijdag 6 novem- ber aanstaande van 19 uur 's avonds tot 6 uur's morgens niet toegankelijk voor alle verkeer. Dit in verband met het uitvoeren van herstelwerkzaamheden SCHIEDAM De Schiedamse Scheidsrechtersvereniging ontvangt op 12 november de Scheidsrechters- commissie van de RVB. De scheids- rechtes zullen van gedachten wisselen over actuele zaken in het huidige voetbal. Op 19 november is er een discussie bij de Schiedamse scheidsrechters over positieve en negatieve ervaringen in het veld. *o*K*T«rt>eomj Robert Redford en Faye Dunaway in ,,Drie dagen van de Condor". SCHIEDAM - In het Schieland Zie kenhuis, Stadhouderslaan 98, expose- ren tot en met 20 november Ernest Joachim met sculpturen en Horst de Blaere-etsen. De galerie is dagelijks geopend van 9 tot 20 uur. De twee kunstenaars wonen en wer ken beiden in Belgie. Joachim is een veelzijdig kunstenaar. Hij schildert, maakt sculpturen in steen en in hout maar maakt ook keramiek. Zijn werk is duidelijk geinspireerd op de na- tuur. Oervormen als stenen, fossielen, schimmels, zwammen en koralen boeien hem uitermate. Zijn gebon- denheid aan de aarde bindt hem ook aan de materialen waarmee hij werkt. ,,Het gaat er mij voornamelijk om be- Een sculptuur van Ernest Joachim Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010 266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 1 ^30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. paalde dingen die me boeien en be- zighouden, in hun essentie weer te geven, ze te vertalen naar een voor dat gegeven geschikt materiaal. Dat kan olieverf zijn of pen en inkt, maar voornamelijk vertaal ik naar plasti- sche materialen", aldus Ernest Joa chim. Zijn mede-exposant Horst de Blaere is al even veelzijdig. Van de expressie- middelen tekenen, aquarelleren en et sen ligt het laatste hem het meest aan het hart vanwege de vele mogelijkhe- den die hier gegeven zijn. Ook De Blaere is een natuurbewonderaar. Het werk wordt gekenmerkt door vak- manschap, verfijning, humor en poe- zie. SCHIEDAM - De Carnavalsvereni- ging De Rietzeilers houden op dins dag 10 november een speciale jubi- leum-bingoavond in zaal Irene. Naast de gebruikelijke prijzen (radio's, fiet- sen etc.) wordt nu een gratis hoofd- ronde gespeeld waarvoor een hoofd- prijs ter waarde van f 250,— te win- nen valt. Aanvang 20 uur. SCHIEDAM - Belanghebbenden en belangstellenden kunnen inspreken over het Emancipatieplan '82-'85 en het Jaarprogramma '82. Daartoe zal op maandag 9 november een hoorzit ting worden gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt. Aanvang 20 uur. Het gemeentebestuur streeft er name lijk naar om bij de vorming van een dergelijk plan ook de instellingen per- sonen te betrekken. De door burge- meester en wethouders opgestelde ontwerpen liggen nog tot en met maandag 9 november ter inzage op de secretarie-afdeling Cultuur, Sport en Jeugdzaken in het stadskantoor. Tevens bestaat daarbij de mogeiijk- heid om bezwaarschriften in te die- nen. SCHIEDAM - De nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten, die onlangs in Schiedam werd gehouden, is door de inzet van vele vrijwilligers een re- delijk succes gewprden. De opbrengst was dit jaar f 18.931,82. Van dit be- drag wordt 55 procent afgedragen aan het Landelijk collectebureau ten bate van landelijke voorzieningen, terwijl 45 procent verdeeld wordt tussen de in Schiedam werkende ou- derverenigingen en de sociaal-pedago- gische dienst. Een bijdrage kan nog gestort worden op giro 1 122222 ten name van de Nationale collecte Geestelijk Gehan dicapten te Utrecht. HAARSHOW - In het wijkcenlrum de Blauwe Brug, Bachplcin 590, wordt dins dag 10 november een haarshow gepresen- teerd door Korsten Coiffures Schiedam. De nieuwe modelijn voor dames- en heren- kapsels worden dan geshowd. Dansschool Sitlon zal tevens een dansdemonstratie verzorgen. Als speciale gasten treden Saskia en Serge. Aanvang 19.45 uur. Een Vlaams viertal, dat al sinds 1969 Vlaamse volksmuziek speelt, bezoekt vrijdag 6 november het Zoldertheater ,,de Teerstoof". Met behulp van de draailier, de vlier, de pijpzak, de rom- melpot en de kromhoom en vele an- dere vreemdsoortige muziekinstru- menten vertolken ze authentieke lie- deren. Sinds 1972 werkt't Kliekske mee aan een tweewekelijks radiopro- gramma van de NOS en er zijn al di verse elpees verschenen. De groep treedt om negen uur's avonds op. De foyer van het Zoldertheater aan de Nieuwstraat 12 is om acht uur open. Entree kost f 15,-, CJP en Pas 65 f 12,50. Kaarten zijn te koop bij de VVV (telefoon 266000) en vrijdag- avond via het theater zelf (telefoon 269455). Gereserveerde kaarten moe ten uiterlijk een kwartier voor de voorstelling afgehaald worden. Theater Hollands Diep brengt zater dagavond 7 november het stuk „Ro- sa, Rosa, bloemen op je hoed" op de planken van het Zoldertheater. De ouders van Rosa kunnen het niet verwerken dat hun weggelopen doch- ter zich in kraakpanden en de drug- scene ophoudt. Een verslaggever van de radio probeert het gezin wat nader tot elkaar te brengen. Toegang f 12.50, CJP en Pas 65 f 10,-. Kaar ten te koop bij de VVV op werkda- gen en aan het theater op vrijdag- avond en zaterdagmiddag. Coppola's wereldberoemde film ,,The Godfather deel 1", naar het boek van Mario Puzo, draait vanaf donderdag 5 november dagelijks (behalve maan dag) in het Passage Theater. Marlon Brando, Al Pacino en Diane Keaton vertolken de rollen in deze produktie over de Mafia in Amerika. De voor stelling begint om zeven uur. „Drie dagen van de Condor" met Ro bert Redford en Faye Dunaway draait vanaf donderdag dageljjks be halve maandag om twee uur, zeven uur en half tien in Passage Bio. De film van Sydney Pollack handelt over Joseph Turner, die bij een onderdeel van de Amerikaanse Inlichtingen- dienst CIA werkt. Op een dag gaat hij broodjes halen en vindt bij zijn terug komst al zijn collega's vermoord. In Zoldertheater de Teerstoof brengt Theater de Poppenkeet zaterdagmid dag 7 november het poppenspel „Het Labyrinth van Quasilie. Tijdens hun tocht beleven ze spannende avontu- ren en bevrijden ze uiteindelijk Naga, de meesteres van de gele vogel die hen om hulp gevraagd heeft. Kinde- ren vanaf zes jaar zijn welkom bij de voorstelling, die om half drie begint. Kaartjes a f 3,50 zijn te koop bij de VVV op werkdagen en bij het theater op vrijdagavond en zaterdagmiddag. In Passage Bio draait zaterdag-, zon- dag- en woensdagmiddag de Neder- lands gesproken poppenfilm ,,De Grote prijs van Smoreberg". De auto- race van de eeuw wordt gehouden. De voorstellingen beginnen om twee uur. Het Stedelijk Museum aan de Hoog straat 112 opent vrijdag 6 november de zalen weer. Om kwart over acht wordt de tentoonstelling ,,Die Zin- ke", een kunstenaarsgalerie van 1959-1962 in Berlijn, geopend. Di verse Duitse auteurs zullen tijdens de opening voordragen uit eigen werk. De expositie duurt tot 7 december. Het museum is dagelijks geopend van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. Alleen op zondagen opent het museum's middags om half een. In caf6 de Quibus aan de Lange Ha ven weerklinkt a.s. zondagavond van af 21.30 uur vrolijke Blue Grass mu- ziek. Verantwoordelijk hiervoor is de groep The Blue Grass Clodhoppers. De entree is gratis. Intelligent sparen. Metde Meesrente rekening. Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogclijk- heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken- meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In november 1981 bedraagt het 103/4Een uiterst florissante rente, die denmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000.- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. Meer geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg- termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2° o opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Ixiop binnen of bel op. Wij informercn U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen. Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. Legalisering Radio Boemerang SCHIEDAM Ruim zestien procent van de Schiedamse bevolking wil Ra dio Boemerang zo snel mogelijk le- gaal op de radio horen. Dat staat ver- meld in een petitie die vrijdag 6 no vember wordt overhandigd aan bur- gemeester Te Loo. Tevens zullen de medewerkers van de Stichting Lokale Schiedamse Omroep Radio Boemerang in oprichting een pakket handtekeningen overhandigen van 12.106 mensen welke het eens zijn met de doelstellingen. De stich ting (i.o.) zal bij het gemeentebestuur nogmaals met klem aan dringen op spoedige besluiten ten aanzien van een lokale omroep. Het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft Radio Boemerang laten weten dat het over- leg omtrent lokale radio en/of televi- sie uitzendingen met het departement van Verkeer en Waterstaat in een ver- gevorderd stadium is. Vooralsnog wil het ministerie het verlenen van een machtiging tot slechts incidentele uit zendingen beperken, Bij wijze van experiment kan de mi nister van CRM instellingen in de ge legenheid stellen programma's over te brengen door middel van een of meer zogenoemde draadomroepinrichtin- gen. Een instelling die hiervoor in aanmerking wil komen, moet vol- doen aan de volgende eisen: Zij moeten representatief zijn voor de gemeente of het door de inrich- tingen bereikte gebied. Zij moeten niet gericht zijn of ienstbaar zijn aan het maken van winst, voor zover deze niet be- stemd is voor het samenstellen, voorbereiden en doen overbrengen van de programma's. De petitie zal vrijdag om ongeveer 15 uur worden overhandigd. v Ill |IM|i|lili|fn'~i"ri*i i - - J Vlaardingen dost Bedrijven: nieuwe dochter SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De Anker- en Kettingfabriek Schiedam (AKS) wordt een dochteronderne- ming van Vlaardingen Oost Bedrijven. Onlangs werd door beide partijen overeenstemming bereikt inzake de overname van het totale aandelenpak- ket van de AKS. De AKS, gespecialiseerd op het ge bied van anker- en kettingsfabricage en hijs- en transportwerktuigen, had „continui'teitsproblemen". De over- name biedt volgens de heer Hondius, directie-secretaris, van Vlaardingen Oost Bedrijven, voldoende garantie voor een gezonde voortzetting en ontwikkeling van de AKS. Daarbij wordt o.a. gedacht aan vestiging van het te krap wordende bedrijf in Vlaar dingen. Bovendien kan Vlaardingen Oost Bedrijven zorg dragen voor een effectieve uitbreiding van de afzet. „Een en ander past goed in de opzet van Vlaardingen Oost dat streeft naar een versterking van haar scheepsrepa- ratie-afdeling en een uitbreiding van haar totale pakket. De overname heeft geen negatieve konsekwenties voor het 50-man tellende personeel van de AKS. De heer Hondius: „Een van de over- name-voorwaarden betrof het feit dat het personeel er achter moest staan. De samengang biedt het personeel zekerheid voor de toekomst".

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3