•^ssSSsssaS-- Liefland- school viert feest Ell jaar De Rietzeilers 14« IKOOPJES IN 35 SPECIAALZAKEN m Een actieve krant in een actieve streek 'Wanneer komen er blaadjes aan?' »>SB- i! Ooievaars Bingo 9.95 35.95y 29.95 49.75 4.95 350 39.95 Kinderzegels '►est-0 nil OPL De vrijbuiters gooien roer om cent korting L.P.G. super gas liter BOKMAl jonge fenever NU 3b50 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 7e JAARGANG NO. 2 SCHIEDAM Bomen en heesters planten is nu niet direct een vak dat je verwacht op het lesrooster van een lagere- en kleuterschool. Toch weerhield dat de leerlingen van de Jan Ligthart en het Stok- paardje aan het Frans Halsplein er niet van deze, vorige week, plot- seling toegevoegde lesuren vol enthousiasme bij te wonen. Practische biologie ._w.. n per liter [Rotterdam Centrum- Kralingen - Alexanderpolder- Ommoord- Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel |Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Scholieren planten bomen en heesters De reden van de bijzondere lesuren, die groepsgewijs werden bijgewoond, was het aanbrengen van nieuwe be- planting voor de school. Dit vormde een onderdeel van de totale-recon- structie van het Frans Halsplein, dat tegelijkertijd dienst doet als school- en buurtspeelplein. Biologieles in de meest praktische vorm. Tijdens de voorgaande besprekingen tussen de gemeente, bewoners en ver- tegenwoordigers van de beide scholen was besloten tot de aanleg van de nieuwe groenstrook. Afgelopen don- derdag was het dan zover en gingen de leerlingen onder het vakkundig toezicht van een aantal medewerkers der Gemeentelijke Plantsoendienst aan de slag. Met een belangstelling waar menig onderwijzer jaloers op kon zijn, keken de kinderen eerst toe hoe het planten moest gebeuren. Daarbij kwamen al direct de eerste vragen los zoals: „Waarom moet dat kuiltje zo groot zijn", „waarom moet je de grond a'anstampen" en „wan- neer komen er blaadjes aan". Hoe goed er naar de uitleg geluisterd was bleek even later toen ze zelf aan het karwei begonnen. Er werd en- thousiast met boompjes en planten gezeuld, gegraven en geplant. Daarna begoh naar de mening van de kleuters het mooiste, namelijk het aanstam- pen van de grond. Sommigen deden dit met zo veel vuur dat ze alles om zich heen vergaten. De heer Jeene, het hoofd van de Jan Ligthartschool, vertelde na afloop van het plantfestijn: „Het doel van dit alles was om de leerlingen van groot tot klein meer ontzag bij te brengen voor de natuur. Hierdoor ho- pen we vernielingen te beperken. Een kind dat zelf een struik of boom Nooit eerder telde de Gemeentelijke Plantsoendienst zoveel werknemers. heeft geplant is daar namelijk best zuinig op en zal er bijvoorbeeld niet gauw een tak afbreken. Bovendien hebben ze er door geleerd dat er heel wat voor komt kjjken om zo'n groen strook aan te leggen Ze vonden het overigens allemaal schitterend om te doen. Het enthou siasme was zelfs nog groter dan wij hadden verwacht. Er wordt nu al met spanning uitgekeken naar het mo ment waarop we de nog open gedeel- ten gaan beplanten. Die gaan name lijk als schooltuin dienst doen. Er ko men allerlei planten te staan waarvan de groei- en bloeiwijze wordt be- handeld in de biologieles. Hierdoor wordt het biologie-onderwijs meer praktijk gericht. Sinds enige jaren passen we overigens al praktische biologieles toe op een stuk grond van de schooltuinen. Daar gaan we tijdens de zomermaanden met de hogere klassen naar toe. Wat dat betreft boffen we dat we zo dicht bij Vjjfsluizen zitten, want voor scho len die verder weg liggen, is zoiets niet haalbaar tijdens een lesuur. De leerlingen vinden die praktijk gerich- te lessen over het algemeen erg leuk. Vandaar dat we ook de kans gegre- pep hebben vlak voor de school tuin- tjes te realiseren, want nu kunnen zo- wel de groten als de kleintjes meer betrokken worden bij de natuur. In totaal werden als afscheiding van de schooltuintjes en de kleuterspeel- plaats een achthonderd boompjes en heesters geplant. Het assortiment be- staat onder andere uit: elsen, berken, verschillende soorten rozen, sierkers, vuurdoorns, forsythia, coniferen, krentenboempjes en vlinderstruiken. Nu ieif,e 14 a a •frt»Q"an I '.'..erf s\a»n?te,<s kopets SCHIEDAM - De W.A. van Liefland- school heeft deze week het 20-jarig bestaan gevierd. De feestelijkheden zijn vrijdag j.l. gestart met een film- voorstelling en poppenkast voor de allerkleinsten. Zaterdagmorgen ver- trok men in optocht naar het wijk- centrum de Blauwe Brug. Aangc- voerd door de Jeugd-Rijnmondband trok een kleurig lint door Groenoord In totaal hebben 400 kinderen en volwassenen het feest in het wijkge- bouw bijgewoond. „Een grote op- komst, dit hadden we zeker niet verwacht", meent schoolhoofd Hee- sen, die de aanwezigen in een wel- komstwoord toesprak. Daarna werd een programma opgevoerd, waarin een groot aantal facetten van de Van Lieflandschool aan de orde is geko- men. Alle leerlingen hebben hieraan deelgenomen. Het feest werd maandag afgesloten met een toneelstuk dat werd ge- bracht door de docenten. Voor de leerlingen brak daama het leven van alledag weer aan. Terug in de school- bank! Prins Hendrik de Grote Elk jaar is de sleutel van de stad Schiedam in het bezit van de Rietzeilers stad van de Rijnmond Vier dagen tang is Schiedam de carnavals SCHIEDAM De Carnavalsvere- niging De Rietzeilers bestaat 11 jaar! In dit tijdsbestek is deze prinselijke stichting een begrip in de Rijnmond geworden. Van no- vember tot en met februari zwaai- en de Rietzeilers de scepter over Schiedam. Onder leiding van een onvervalste Prins Carnaval worden elk jaar daverende feesten gegeven in de residentie, zaal Irene. Nieuwe Haven 155. Onder het motto „Elluf, ut is te gek" hebben de Rietzeilers elf ac- tiviteiten voor dit jaar gepland. Vanavond, 11 november geeft de vereniging een voorproefje van het carnaval, dat zaterdag aanstaande weer losbarst. Alle Schiedammers kunnen van 19 tot 21 uurrecipie- ren in zaal Irene tesamen met de jubileumcommissie en de Senaat. ledereen is welkom. Alle activiteiten van De Rietzeilers staan vermel in de speciale CAR- NAVALSKRANT, die deze week als bijlage verschijnt bij het Schie dams Nieuwsblad SCHIEDAM In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt donderdag 12 november weer een Bingo-avond gehouden ten bate van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging de Ooievaars. Er zijn vele prijzen te winnen waar- onder een grote sortering huishoude- lijke gebruiksvoorwerpen zoals kof- fiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafelgrills, scheerappara- ten, dekbedden en lakensets. De su- perprijswinnaars van de avond kun nen kiezen uit: dames- en herenrij- wielen, draagbare televisies, stereo- cassetterecorders, stofzuigers, centri fuges, enzovoorts. Het eerste Bingo-nummer wordt afge- roepen om precies 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. SCHIEDAM - Het Senectutekoor ver- zorgt op donderdag 12 november een optreden in het. bejaardencentrum Thurlede adn de Nieuwe Damlaan 759. Op het programma staan wer- ken van o.a. Mozart, Schubert, BrahmS en Verdi. Dirigente is me- vrouw Mekes-Rosman en aan de piano begeleidt mejuffrouw Kemp. Het concert vangt aan om 19.30 uur. Het Senectutekoor viert in maart 1983 het 15-jarig bestaan. Het koor telt momenteel 60 leden, waarvan de leeftijd tussen de 45 en 90 jaar ligt (Senectute betekent oudere). Vorig jaar behaalde de vereniging tijdens het festival voor bejaardenkoren in Apeldoorn de tweede plaats. De leden repeteren elke woer.sdag- middag van 13.30 tot 16 uur in het gebouw van de Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven. Belangstellen- den zijn welkom. komt ZOLANG DE VOORRAADSTREKT geldig t/m dinsdai Smeedijzeren blaker van BMF NU Electrisch mes met zelf- slijpende messeh en veilig KEMA-KEUR Voor alle snij-karweitjes Metalen voorraadrek voor hobDykamer. kelderenz Afmetingen 80x30x160 cm Leifheit rolveger met afneembare stof opvang- bak en plintborstels LeifheitprijS 79 50 NU NU Gloeilampenset bestaande uit 2 x 40, 2 x 60 en 2 x 75 watt NU stuks voor Brievenbus tochtwering. Deurtochtstrip, lengte 90cm Uo NU1 Van Flair komt deze naaibox van kunststof Met handige vakindeling Tweekleurig Nuvoor Verrijdbaar etage droogrek Nu voor SCHIEDAM - De eerste kinder- postzegels zijn gisterenmorgen ver- kocht aan mevrouw Te Loo, echt- genote van de Schiedamse burger- vader. De zegels zijn vanaf dinsdag weer verkrijgbaar aan de loketten van de PTT en bij de stands van het plaatselijk comite. Twee vrij- willigsters zijn dagelijks aanwezig op het hoofdpostkantoor van 9.30 tot 16 uur. Deze actie duurt tot 31 december. Naast de zegels ie er tevens een assortiment wenskaarten. De op- brengst komt ten goede aan licha- melijk, geestelijk en sociaal-gehan- dicapte kinderen in binnen- en buitenland. I t

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1