Tentoonstelling, kunstveiling en manifestatie Twee verdiepingen-gebouw in Nieuwlandpark Wmkd i - Schiedams Nieuwsblad Vrij entree ALSDE 111 a 79.450 mm-i H it I lisp A CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING i III ill I WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 46-517 SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van Amnesty International bestond op 17 oktober 1981 precies tien jaar. Hoewel een derge- lijk ,jtibileum". aldus Amnesty, bepaald niet iets is om trots op te zijn, was men toch van mening dat dit feit op passende wijze moes,t worden herdaeht. Vandaar wordt er vrijdag 13 november een nogal ongewone receptie gehouden in de Aula van de Scholen- gemeenschap Spieringshoek aan de v.d. Brugghenlaan 2 te Schie dam. Effect VLAARDINGEN - Vorige week maandag heeft het bestuur van de voetbalvereniging Satelliet haar nieuwbouwplannen getoond aan het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re- creatie. Met dit feit is voor Satelliet hopelijk de laatste fase inge- gaan om te komen tot een nieuwe accomodatie in het park Nieuw- land. Een noodzakelijke nieuwbouw, omdat de huidige houten op- stallen in een zeer slechte staat verkeren. DOOR PETER SPEK Ambitieus I Ledental Dia-cassette tergrootte van lucifersdoosje MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21,63, VLAARDINGEN Theater Kinderfilm Poppentheater Film Kunstveiling Muziek GARAGE VAN DALEN Dubbel jubileunT Amnesty Tiidens deze „receptie", die van 20.00 tot 22.30 uur zal duren, kan men op vele manieren nader kennis maken met het werk van Amnesty International, dat bestaat uit het ver- krijgen van lotsverbetering van men- sen die om hun geloof, ras, politieke overtuiging en dergelijke vervolgd worden. Hiertoe is onder andere een tentoon- V *Zolang het nodig is blijft A mnesty aan de weg timmeren. stelling over het adoptiewerk inge- richt. Daarnaast worden er gedichten voorgedragen, zal de Amnesty Thea- tergroep optreden en kunnen er brie- ven geschreven en petitie^ onderte- kend worden ten bate van gevange- nen. Op de herdenkingsavond, die wordt geopend door burgemeester Te Loo, zal tevens een kunstveiling plaatsvinden, waarvan de opbrengst gedeeltelijk is bestemd voor Amnesty De ter veilig aangeboden werken zijn van de kunstenaars G. Batelaan, W. v.d. Berg, C. Bouw, A. v.d. Gelder, D. v. Golden, I.I. v. Haastert, F. Hendrickx, S. Hendrickx, I. Kleyt- wegt, Koppeschaar, P. Lindauer, A, v. Otterloo, D. Padmos, D. Vanmeer- haeghe, A. Verkade, A.G. Wiegman, T. Wiegman en I. Vredebregt. Als veiligmeester is wethouder Post- hoorn aangetrokken. Teneinde de bieders gelegenheid te geven de stuk- ken vooraf goed te bekijken worden deze tot en met donderdag 12 no vember tentoongesteld in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 12. Gedurende de tien jaar van haar be- staan werkte de Schiedamse adoptie- groep onder andere voor gevangenen uit Brazilie, Nepal, Rhodesie, Soedan Spanje, Rusland, Taiwan, Zuid-Viet- nam en Zuid-Korea. Een van hen, een Rus die voorganger is van een Pinks- tergemeente en daarom vijf jaar ge- vangenis en vier jaar verbanning kreeg. Daarnaast heeft de Schiedamse Amnesty afdeling nog de nazorg voor een paar gezinnen in Zimbabwe (Rhodesie). „De gegevens over deze gevangenen krijgen we binnen via het hoofdkwar- tier van Amnesty International te Londen", vertelt Paula van Akkeren, een der Anbesty-medewerkers. „Voor het schrijven van bneven en het sturen van pakjes naar de „gead- opteerde" van start gaat, worden trouwens eerst de wetten en omstan- digheden van het betreffende land bestudeerd. Het heeft immers geen nut om bijvoorbeeld voedsel op te sturen naar een gevangene of diens familieleden wanneer ze dit toch met krijgen. Verder moet bij het schrijven van brieven aan de autoriteiten altijd rekening worden gehouden met het effect dat deze kunnen hebben voor de betrokkenen. Een fel aanvallende brief zal immers nooit worden geac- cepteerd en zou zelfs wel eens ave- rechts kunnen werken". Naast de adoptiegroep omvat de Schiedamse Amnesty afdeling sinds enige jaren ook een zogeheten werk- groep. Deze werkgroep maakt zich onder andere sterk voor de bekend- making van het werken voor gevange nen. Zij doct dit bijvoorbeeld door het houden van schrijfavonden en het organiseren van acties. De eerstvol- gende voor dit moment, is de lande- lijke actie ,,Verdwijningen". Deze wordt gehouden in het kader het twintigjarig bestaan van Amnesty In ternational. Ook dit gebeuren zal op passende wijze worden herdaeht en wel op 11 december in de Stadsge- hoorzaal te Vlaardingen. Aan deze grootse manifestatie van de Amnesty afdelingen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zullen vele artiesten meewerken waaronder Hed- dy Lester, Joke van leeuwen, Peter Blankert, de Russische dansgroep Ka- linka, de Fillippijnse zangeres Pening Bautista en de theatergroep Amnesty International. De presentatie wordt verzorgd door Leonie van Bladel. Na- dere inlichtingen over deze „Nacht van Amnesty" volgen binnenkort. SATELLIET WIL ZO SNEL MOGELIJK GAAN BOUWEN' ,,De accomodatie is door Bouw- en Woningtoezicht vorig jaar al afge- keurd, maar we mochten het gebouw dit seizoen nog gebruiken. Daarna was het niet verantwoord meer men- sen te ontvangen", zegt voorzitter Wim Jongejan van Satelliet. Lang zag het er ook naar uit, dat door de bezuinigingen van de ge- meente Vlaardingen, de realisering van de nieuwbouw voor de Vlaar dingse vereniging nog langer op zich zou laten wachten. Maar dat vond het dagelijks bestuur van de VRSR onaanvaardbaar en vond door een verschuiving in de eigen begroting on- langs ruimte om Satelliet toch in 1982 aan haar nieuwe accomodatie te helpen. „Onze plannen stonden toen al op papier, alleen moest de tekening nog gemaakt worden. Daarvoor hebben wij onlangs opdracht gegeven en kon- den wij vorige week met onze plan nen naar de wethouder", vertelt Wim Jongejan. „Het gesprek kwam voor ons niet ongunstig over, maar het da gelijks bestuur wil onze plannen met de diverse afdelingen verder gaan be- spreken, om tot een definitief ant- woord te komen". De pas vijftien jaar bestaande vereni ging heeft een ambitieus plan in ge- dachten. ,,In navolging van de korf- balvereniging Oranje Nassau, willen wij een twee-verdiepingen gebouw neerzetten. Voordelen hiervan zijn energiebesparing en ruimtewinst op ons terrein", meent de voorzitter. In het nieuwe gebouw wil Satelliet zes kleedkamers, een kantine, mate- riaallokaal en bestuurskamer gaan realiseren. „Ondanks de toegezegde subsidie van de gemeente Vlaar dingen moeten wij ook veel in- brengen in de nieuwe accomodatie, maar dat moet door zelfwerkzaam- heid tot stand gebracht worden", laat Jongejan weten, die gezien de reacties uit de vereniging daar veel vertrouwen in heeft. „Een bouw- commissie is al enige tijd druk bezig een programma te maken van de Satelliet voorzitter Wim Jongejan hoopt zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de bouw van de nieuwe accomo datie in het park Nieuwland. Verschijnt huis aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M de Zwart, prive 010 736375 Sport P Spek, pnve 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. Open Huis Hubo SCHIEDAM - Een geheel vernieuwde en gemoderniseerde Hubo-zaak, aan het Hof van Spaland 39, houdt don derdag 12 november Open Huis. De bezoekers zullen bemerken dat alle doe-het-zelf-produkten onder een dak bijeengebracht zijn. Het asspr- timent omvat onder andere: hout-en plaatmaterialen, verf, beits en lijmen, verfgereedschap, jjzerwaren, gereed- schap, electra, sanitair-accessoires, isolatiematerialen. Teveel om op te noemen. Hubo is dan ook een begrip wanneer het gaat om doe-het-zelf materialen. Sedert 1933 beweegt Hubo zich op dit gebied. Momenteel zijn er ruim 250 zaken in Nederland en Belgie. De belangstelling naar deze produkten is nog steeds groeiende. Men grijpt sneller naar hamer ep zaag, zowel voor werkzaaniheden in huis als voor creatieve doeleinden. De Hubo-zaken voorzien dus duidelijk in een behoef- te. Het Open Huis duurt tot en met za- terdag. Ook daarna is men natuurlijk welkom bij Hubo. werkzaamheden die wij kunnen uit- voeren, het zal voornamelijk gaan om loodgieters, timmer- en diverse af- werkings-werkzaamheden in het ge bouw", aldus Wim Jongejan. De voetbalvereniging wil zo snel mo gelijk met de bouw beginnen. De bedoeling is dat wij aan begin van het volgende seizoen in ons nieuwe ge bouw zitten. De hoop is er dan op gevestigd dat het ledental zich verder zal uitbreiden, maar ook willen wij vooral de jeugd-afdeling gaan verster- ken en de ouders bij de activiteiten van de vereniging gaan betrekken, dat is dan in dat nieuwe gebouw moge lijk". Satelliet heeft haar bestaansrecht in de afgelopen vijftien jaar duidelijk bewezen, ondanks een zeker niet ge- makkelijk begin. „De vereniging is begonnen als inwonende bij de voet balvereniging DVO, verhuisde toen naar het park Nieuwland en woonde enige tijd in bij Zwaluwen, dat toen vertrok naar de Holy. Hierna hebben wij tot vorig jaar het complex nog moeten delen met de handbalvereni- hebben wij het zeker niet gehad", ging De Hollandiaan, gemaakkelijk besluit Wim Jongejan. VLAARDINGEN ten no viteit op audiovisueel gebied wordt geintroduceerd door Rovi Project Service. Het be- treft hier een gecombineerde dia-cassette, ter grootte van een lucifersdoosje, die in een speeiaal hiervoor gemaakte automatisehe dia-viewer kan worden gedaan. Het diabeeld wordt geprojecteerd op een uitklapbaar schcrm dat een geintegreerd geheel vormt met de viewer. Gelijkertijd met het beeld weerklinkt dan de tekst die men tevorcn kan opnemcn op de dia- cassette. De afspeel/projcctie apparatuur is geboUwd in een koffertje met de afme- ting van het zo bekende diplomatenkoffertje. De AVA-X dia-cassette zou ge- bruikt kunnen worden voor reclame- en public relations doeleinden, in het onderwijs personeclsregistratie, archief doeleinden enzovoorts. Meer inl'ormatie hierover is ver- krijgbaar bij Rovi Project Service, Postbus 244, 4600 At-Bergen op Zoom. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmmgs* en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN SCHIEDAM - Het Dienstencentrum De Vier Molens heeft zondag 15 no vember geen entree. Het jeugd-har- monie-orkest van OBK en het majo- rettekorps verzorgen dan een optre den. Daarnaast isereen demonstratie van glas graveren alsmede een uit- stalling van potterie. In de biblio- theek wordt de gebruikelijke ruil- beurs gehouden. De hper De Boer uit Oosterhout exposeert schilderijen. Kortom: van alles te doen van 13.30 tot 16.00 uur. *Steve McQueen en Bibi Anderson in "Vijand van het Volk". te zien in Passage Bio. Dolf de Vries, bekend uit de films "Turks Fruit" en "Soldaat van Oranje", komt vrijdag 13 enzaterdag 14 november als cabaretier naar het Zoidertheater de Teerstoof. Zijn reis door Zuid-Amerika inspi- reerde hem tot het programma "We rnogen niet klagen". Het viel Dolf de Vries bij thuiskomst op, dat Nederlanders zoveel klagen, terwijl we 't hier nog niet eens zo slecht hebben. Het programma wordt be- ExpOSitieS geleid door gitarist en muziekschrij- ver Gerry Truppe. De voorstellingen beginnen om negen uur 's avonds. Toegang f. 12.50, CJP/Pas 65 f. 10.-. De strijd van Venus tegen kwaad- willende indringers is te zien in de film "Oorlog der planeten", die za- terdag-, zondag- en woensdagmiddag om twee uur in het Passage Theater draait. De film is Nederlands onder* titeld. Het Passage Theater is op maandagen gesloten. Het Arnhems Poppentheater speelt zaterdagmiddag 14 november om half drie het stuk "Hein" in Zoi dertheater de Teerstoof. Hein is het konijn van meneer Jaap, die in een voor konijnen onveilige buurt woont. Op een dag is Hein weg uit zijn hok. Het buurmeisje Elsje komt erachter dat een bontjassenmaker, die tuk is op konijnevellen, de buurt af- strooptToegang f. 3.50. Kaarten voor voorstellingen in het Zoidertheater, Nieuwstraat 12 kunnen besteld worden via de VVV van maandag tot en met vrijdag, tele- foon 266000, en vrijdagavond en zaterdagmiddag via het theater, tele- foon 269455. De kaartjes moeten een kwartier voor de voorstelling op- gehaald worden aan het theater. "The Godfather part. II", Francis Coppola's produktie over de mafia- familie Corleone, draait vanaf don derdag 12 november in het Passage- theater Al Pacino. Robert Duvall, Diane Keaton en Robert de Niro spelen mee in de film, die met zes oscars is bekroond. Kinderen vanaf twaalf jaar kunnen van de film genieten. Wie het eerste deel van The Godfather (Peetvader) nog niet gezien heeft, kan vanavond, woensdag 11 november, nog net naar de laatste voorstelling in het Passage Theater. Wegens de lengte van zowel deel 1 als deel 2 is er maar een voor stelling, die om zeven uur begint. In Passage Bio draait vanaf donder dag de film "Een vijand van het volk" met Steve McQueen en Bibi Anderson. Steve McQueen, een dok- ter in een Noors dorpje, wil een kuur- oord stichten door het water uit minerale bronnen in baden op te van- gen Hoewel de film in de 19e eeuw speelt, doet zich bij de uitvoering van de plannen een actueel probleem voor: de "genezende baden" dreigen ernstig vervuild te raken doordat het afval van een leerlooierij zich ver- mengt met het water. Steve wil het watersysteem veran- deren, om te voorkomen dat er doden zullen vallen onder de badgas- ten. Zijn broer, de burgemeester van het dorp, wil de kosten daarvan evenwel verhalen op de dorpsbewo- ners. Die pikken dat niet en keren zich tegen dokter McQueen. Deze ziet zich genoodzaakt zich met zijn vrouw Bibi Anderson en kinderen in een gebarricadeerd woonhuis te ver- schansen, want de dorpelingen hebben hem bestempeid als "de vijand van het volk" en zijn niet vies van geweld. Doch, in een tijd waarin men zegt dat er geen helden meer zijn, hebben we altijd nog Steve McQueen...., belooft de filmmaat- schappij. De film draait om twee uur 's middags en om zeven uur en half tien's avonds. In het Stedelijk Museum is "Die Zinke" te zien, een tentoonstelling die op initiatief van Martin Mooij van de Rotterdamse Kunststichting is ge- start. Het culturele leven van zowel Schiedam als Rotterdam staat de komende tijd geheel in het teken van Beriijnse kunst. In het Stedelijk is werk t? zien van acht Beriijnse kunstenaar, die in de periode van 1959 tot 1962 "Die Zinke" vormen. De tentoonstelling duurt tot 7 december. In de Rotterdamse Lantaren zullen deze week theatergroepen, popgroe- ppen en performances optreden. In de Doelen en Kunstzaal Zuid, even- eens in Rotterdam, zijn ook tentoon- stellingen van Beriijnse kunstenaars ingericht. Het geheel wordt gepre- senteerd onder de naam "Berliner Szene". De Rotterdamsche schilder Joop van Meel stelt vanaf donderdag 12 november zijn werk ten toon in het Stedelijk Museum. Om kwart over acht wordt de expositie geopend. Het werk is tot 4 januari 1982 te zien. Schiedamse kunstenaars, die werken ter beschikking van Amnesty Inter national hebben gesteld, exposeren vanavond, woensdag 11 november, en morgen donderdag 12 november, in het Stedelijk Museum. Het werk wordt vrijdagavond geveild in de aula van het Spieringshoeklyceum aan de Van der Bruggenlaan 2, vanaf acht uur. Amnesty International Schiedam krijgt de opbrengst van de veiling, die ter ere van het tienjarig bestaan van de organisatie georga- niseerd is. Iedereen kan meebieden. Het Stedelijk Museum bevindt zich aan de Hoogstraat 112. De toegang is gratis. Het is dagelijks van tien uur 's ochtends tot vijf uur's middags ge opend, behalve op zondagen, dan opent het museum om half een 's middags. De toegang is gratis. In het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan 98 is werk van Ernest Joachim en Horst de Blaere te zien. De ziekenhuisgalerie is dagelijks van negen uur's ochtens tot acht uur 's avonds geopend. De toegang is gratis. Arie Metaal bespeelt zaterdag 14 no vember het orgel in het Stedeljjk Museum aan de Hoogstraat 112. Hilde Broekhuijsen begeleid hem op de fluit. Het programma begint om drie uur 's middags. Er worden werken van 17e en 18e eeuwse com- ponisten gespeeld. De toegang is gra tis. Zondag 15 november treedt de Leidse 9-mansformatie Touchwood op in cafe de Quibus aan de Lange Haven 28. Het concert is deel van een afscheidstoernee door het hele land, want de popgroep houdt op te bestaan. Het optreden begint om half tien 's avonds. De toegang is gratis. V,, - Die Zinke", een tentoonstelling van werk van Beriijnse kunstenaars, is in het Stedelijk Museum te zien. Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN. Tel. 348700

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3