Papier en kubus zorgen voor inspiratie Sjrpfr" 3 SUiSSES ,i m i is Politie vernieuwt wagenpark Schiedams Nieuwsblad Anton Pieck signeert Dia-avond Wil Bank Mees Hope nv Filmfestival 'De driehoek' Intocht St. Nicolaas v.a. 1 49. VAN DER MOEZEL BV HALVE PRIJS V5£Jr?w« tflQ 79.450 De Meesrente-rekening. Wijdurven elke vergelijking aan. pSSgt^es kom. iu^tstohfSren A WOENSDAG 18 NOVEMBER 1981 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 47-71 SCHIEDAM „Vouwsels in het teken van Ing", is de naam waar- onder de Schiedamse kunstenares Willy Reppel gaat exposeren in hfet Nederlands Textielmuseum in Tilburg. Op deze tentoonstelling die de zevende is in de reeks „Textiel Nu" toont, zij werken die volgens kenners zowel technisch volmaakt geweven als bijzonder kunstzinnig zijn. Zwart-wit I S^f^enb^t mi jm: A De kubus s voor tegels en sanitair, tevens erkend gas- en waterfitter. Schie 40 t/m 52— Schiedam TEL. 010-73.20.77 KLOSETPOT met laaghangend reservoir en klosetzitting BADKAMERMEUBELSj '"'jeqels z v.a. Alle maten p.v.c. afvoer en aluminium, messing fit- tingen, gas- en klemfittingen, diverse soorten badkamer-accessoires, div. Allibert-kasten, lijmen, kitten, aan- en afvoerstangen voor de wasautomaat, p.v.c.-goten, dakbedekkingsmaterialen, elektrisch aansluitmateriaal, gereedschap en verfgereedschap. ji i Schiedamse exposeert m Nederlands lextielmuseum Het is inmiddels ruim zes jaar gcleden dat Willy Reppel-Den Oudsten (sinds haar trouwen woont zij in Schiedam, maar is geboren en getogen in Lek- kerkerk) zich serieus ging toeleggen op de weefkunst. A1 snel bleek ze hiermee een goede keus te hebben ge- daan. Het werk boeide haar en dreef haar tot zulke kunstzinnige prestaties dat er spoedig exposities volgden in „De Teerstoof" en het wijkcentrum De Blauwe Brug" in Schiedam en 't Hemeltje" in Dordrecht. In die tijd bestond haar werk voornamelijk uit grote en kleine wandkleden in allerlei natuurlijke tinten. Na die laatste tentoonstelling", vertelt Willy, „wilde ik echter op- eens iets nieuws gaan doen. Ik ging dus experimenteren en kwam, na de gebruikelijke miskukkingen, tot deze hnnnen ,,Vouwsels". Het idee is ont- staan via het vouwen van papier. Wat me daarbij vooral inspireerde was het spel van licht en schaduw dat aldus ontstond. Tegelijk boden de vouw- sels me de mogelijkheid een bepaald thema in verschillende variaties te la- ten terugkomen". Langzaam maar zeker ontstond zo een schitterende verzameling in zwart en wit geweven kunstwerken. „Bij een bezoek aan het Nederlandse Tex tielmuseum besloot ik daar eens iets van mijn vouwsels te laten zien", ver- volgt de kunstenares. „Ik wou name- lijk wel eens weten wat kenners er van vonden. Het resultaat was dat me direct de mogelijkheid werd geboden in het museum te exposeren en daar ben ik echt een beetje trots op. In het Nederlands Textielmuseum vindt je namelijk van alles dat, zoals de naam al aangeeft, betrekking heeft op textiel. Er staan onder andere i loir's ..1/ v '..j, nde "odellen. i i. 1 2 stuks. -v; m b S A *Een der vouwsels genaamd Verbeelding" werktuigen en instrumenten, zowel historische als nieuwe, voor textielbe- werkingen. Daarnaast is er een uitge- breide collectie grondstoffen en ga- rens te bezichtigen en be&hikt het museum over een omvangrijke biblio- theek die je allerhande informatie over textiel kan verschaffen. In die omgeving mogen exposeren betekent mijns inziens dan ook een volledige erkenning van mijn werk." Op de vraag „Waarom is alles in zwart-wit en niet meer in meerdere kleuren zoals voorheen?", antwoordt Willy: ,,Eigenlijk is mijn voorkeur al- tijd al uitgegaan mar wit. De combi- natie met zwart ontstond doordat dit zo'n mooi contrast geeft, vtaoral bij abstracte vormen." Op de expositie in het Nederlands Textielmuseum zal in totaal een veer- tigtal werken van Willy te zien zijn. De collectie bestaat uit een aantal objecten, een collage van vijf kleine vouwsels en veertien grote- en zestien kleinere ingelijste kunststukken. Alle kregen een naam in het teken van „Ing" zoals: Verandermg, Splitsing, Tweeling, Scheiding en Blokvorming. „Het stuk Blokvorming", bekent de kunstenares lachend, „is ontstaan in de tijd dat „De kubus" bij ons in huis kwam. Zelfs op de kunst heeft dat ding dus invloed". Teneinde de bezoekers vande expositie zo veel mogelijk informatie te verschaffen is er een mapje gemaakt met foto's van de tentoongestelde werken en een voorwoord waarin Willy een en ander over haar kunst vertelt. Deze map is gedurende de expositie, van 20 no- vember 1981 tot en met 3 januari 1982, te koop bij het textielmuseum Een ieder die een bezoek wil brengen aan de tentoonstelling van deze Schiedamse kunstenares kan daartoe terecht van maandag tot en met vrij- dag van 10.00 tot 17.00 uur, op za- terdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Het Nederlands Textielmuseum is geves- tigd aan deGasthuisring 23 te Til burg. De topgangsprijs tot het mu seum bedraagt vijftig cent per per- soon. Kinderen tot en met veertien jaar krijgen reductie. Willy Reppel Verschijnt huis-aan huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers R. Koppenhagen, prive 010 266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010 352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur, gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur: redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. SCHIEDAM Binnenkort zal het wagenpark van de Schiedamse politie worden verrijkt met een zes- tal nieuwe surveillance-wagens. Het gaat hierbij om vijf Fords en een Mazda. De beslissing tot de aanschaf van deze zes is gevallen nadat enige tijd is proefgereden met onder andere de Ford Taunus, Honda Accord Sedan en Mazda 323. Deze wagens waren door de dealers, na een vrijblijvende offerte, aangeboden als proefwagens. "Bij het nemen van de beslissing moesten we rekening houden met een aantal factoren", legde hoofd- inspecteur v.d. Hengel uit. "De bedoeling is namelijk om goedkoper te gaan rijden. We zijn dus op zoek gegaan naar middenklasse wagens met een automaat die ruim plaats- bieden aan vier personen. Dat laatste is nodig in verband met het vervoer van arrestanten. Al deze punten en de proefritten in overweging nemend bleven uiteindelijk de Ford en Mazda over." De zes nieuwelingen zullen overigens goed in de gaten worden gehouden het komend jaar. Bij de Mazda zal namelijk bekeken moeten worden SCHIEDAM - De inmiddels reeds zesentachtigjarigc Anton Pieck brengt zaterdag 21 november een bezoek aan de boekhandel Mereurius in het HoJ 'van Spaland 31 te Schiedam Hij zal daar van 14 00 tot 16.00 uur aanwezig zijn om verscheidene boeken te signeren waaronder Die goede oude tijd (J. 40.50). "Anton Pieck's sprookjesboek" (f.24.90) en "Pieck. zijn leven. zijn werk (j. 49.50). hoe deze in de praktijk voldoet. Teneinde een zo goed mogelijk beeld te krijgen van de brandstofkosten zal de wagen een half jaar op benzine en een half jaar op gas rijden. Ook de vijf Fords zullen aan deze proef wor den onderworpen, want er zijn zowel wagens met een benzine- als gas- motor besteld. Daarnaast hebben ze bovendien nog een verschillende mo- torinhoud. Debedoeling van de Schiedamse politie is via deze weg een zo goed mogelijk inzicht te krijgen in de ma- nier waarop nog beter bezuinigd kan worden. "Tot nu toe", verklaarde de heer v.d. Hengel, "heeft het zoeken naar goedkopere wagens ons toch al een besparing van ruim tienduizend gulden opgeleverd en daar komt straks de te verwachtte brandstofbe- sparing nog bij". SCHIEDAM Het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvrienden houdt donderdag 19 november een dia-avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Het programma over het Zuid-Wes- telijk deel van Amerika, wordt ver- zorgd door het echtpaar Mulder uit Den Haag. Zij vertonen onder andere het Navajoland met de grootste Indianenstam van de Verenigde Sta- ten, het Colorado Plateau met de Grand Canyon, de flora en fauna, archeologische vondsten en sfeervol- le opname van de Coloradonvier bij zonsop- en ondergang. De avond begint om, acht uur. De toegangsprijs bedraagt f.2.50. Leden betalen f.1.50. Intelligent sparen. Metde Meesrente rekening. Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk- heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken- meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld In november 1981 bedraagt het l()5/40o. Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000.- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000.-. M66rgeld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg- termijn van 24 maanden. Anders bctaalt U 2°o opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen. gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64: (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. SCHIEDAM De enige smalfilmclub die Schiedam telt, „De driekhoek", houdt zaterdag 21 november een film- festival in de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Tijdens deze avond worden ongeveer achttien filmpjes vertoond die gedu rende het afgelopen jaar door de le den zijn gemaakt. Het gaat hierbij om speel- en animatiefilmpjes en docu- mentaires, die alien met geluid zijn opgenomen. Uit de achttien, die in drie klassen zijn ingedeeld, worden de drie beste gekozen en bekroond met een prijs. Alle, momenteel onge veer veertig, leden van de Driehoek beoefenen het filmen als vrijetijdsbe- steding. De vereniging houdt eenmaal per drie weken een clubavond in So ciale Belangen. Tijdens deze avonden worden de laatste nieuwtjes op film- gebied uitgewisseld en is men elkaar behulpzaam wanneer zich problemen voordoen. Het filmfestival op 21 november be gint om 20.00 uur. Belangstellenden, ook niet leden, kunnen de avond gra tis bijwonen. Voor nadere inliehtin- gen kan men zich wenden tot W. de Swaag, Kogeldistel 54 te Rotterdam, telefoon 219219. exposeert tot en met 5 december werk van Kees Franse. De organisatie van deze litho- tentoonstelling berust bij de Culturele Raad. De galerie is dagelijks geopend van 12 tot 17 uur, vrijdagavond tevens van 19 tot 21 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Toe- gang is vrij. Hij komt, hij komt.. SCHIEDAM Nog maar een paar nachtjes slapen en dankomt Sint Nicolaas aan in onze stad. Zoals gebruikelijk arriveert de goed- heiligman ook dit jaar weer per boot. De aankomst bfj de Proveniersbrug aan het Overschiedeplein zal op 21 november rond 13.45 uur plaatsvin- den. Tegen 14.00 uur trekt vertrekt de Sint, in gezelschap van zijn Pie- ten, per koets naar het stadhuis. De route hierheen leidt via de's Graven- landseweg, Broersvest, Koemarkt en Hoogstraat. De ontvangst door de burgemeester op het stadhuis wordt verwacht om ongeveer 15.00 uur. Te gen 15.45 uur vervolgt het Spaanse gezelschap zijn tocht naar het Stede- lijk Museum. Ook dit gedeelte, via de Hoogstraat naar het Museumplein, zal per koets worden afgelegd. De be doeling is dat Sinterklaas hier rond 16.00 uur zal arriveren, waarna hij een tentoonstelling van kinderteke- ningen zal openen. Deze tentoonstelling is zondag 22 no vember van 12.30 tot 17.00 uur ge opend voor overige belangstellenden. De toegang tot de tentoonstelling is gratis.

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3