'Medewerking van Schiedammers onmisbaar' Lentefeest Toernooien in kerstvakantie St. Nicolaas Bingo sz 7a n Schiedams Nieuwsblad Muziekavond Vrij entree Prijswiiuiaars filmfestival Even in geboortestad Sport en spel voor jeugdigen T elef oonnummer Havendlenst Geslaagd NIETS BIEDT K °pa9e 79.450 CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING WOENSDAG 25 NOVEMBER 1981 RIJNMOND/WEST COM BIN ATIE 48-516 SCHIEDAM In het dierentehuis „De Hargahoeve" wordt op twaalf december aanstaande een ontvangst gehouden ter ere van het zestigjarig bestaan van de Schiedamse afdeling van de Neder- landse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Bij deze gelegen- heid zullen vertegenwoordigers aanwezig zijn van de landelijke or- ganisatie, de inspectiedienst, het gemeentebestuur en de Schiedam se afdeling. W erkzaamheden door: RIA KOPPENHAGEN Duivenleed MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARPINGEN Vervolg voorpagina GARAGE VAN DALEN Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN. Tel. 348700 DeTeerstoof Film Kindervoorstellingen Quibus Dubbelconcert Koffieconcert Expositie Zestig jaar dierenliefde „In eerste instantie", vertelt inspec- teur Spermon van de Schoedamse Dierenbescherming, „waren we van plan geen feest of receptie te organi- seren. We vinden namelijk dat het geld van de Dierenbescherming daar niet voor bestemd is. Naderhand bleek echter dat helemaal niets doen toch ook niet zo geslaagd is. Vandaar het besluit een sobere ontvangst te houden op twaalf december. Die dag vieren we dan tevens het feit dat we, na een jarenlang gemis, weer een be- schermer hebben. Burgemeester Te Loo heeft zich namelijk bereid ver- klaard als beschermheer van onze af deling op te gaan treden". Hoewel het zestigjarig bestaan dus pas op de valreep van het jubileum- jaar officieel wordt gevierd, betekent dat niet dat de bestuursleden (die al ien vrijwilligers zijn) de rest van het jaar hebben stilgezeten. „We Zijn juist erg actief bezig geweest (en zijn dat nog) om meer naar buiten te treden", legt mevrouw Jansen uit. Vandaar ook die onlangs gehouden Open Dag en onze medewerking aan het Jeugd- land Herfstvakantieprogramma. Ver- der bezoeken we regelmatig diverse tehuizen en instellingen om er iets over het werk van de Dierenbescher ming te vertellen. Dat gebeurt onder andere met behulp van een dia-serie". Op de vraag wat nod precies de taak is van de Dierenbescherming in Schie dam antwoordt de heer Spermon: „Onze taak is er op te letten dat het dier geen, al dan niet moedwillig, leed wordt berokkend. Daarbij is ove- rigens de medewerking van alle stads- genoten onmisbaar. Verder zijn er de algemene acties voor bedreigde dier- soorten en de campagnes tegen de zeehondenjacht, het stierenvechten, het sportvissen en bepaalde onderde- len van de paardensport. Wat overi- gens ook onder onze werkzaamheden valt, is de controle op circussen die hier een standplaats willen hebben. Het al verkrijgen van een vergunning is namelijk afhankelijk van de manier •waarop met de dieren wordt omge- sprongen. Daarnaast moeten we vaak als bemid- delaar optreden bij geschillen over dieren. Er is bijvoorbeeld nogal eens wat te doen over zwerfkatten of dui- ven die.overlast veroorzaken. Althans Wie nadere inlichtingen over het werk van de Dierenbescherming wenst, kan zich wenden tot de Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoon 714151 of de heer De Jong, Ha- vendijk 241, telefoon 268124. Opgave voor het lidmaatschap van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Diereii kan geschie- den via dezelfde adressen. Het lid maatschap kost f. 28,— per jaar (de helft hiervan wordt afgedragen aan het landelijk orgaan, de rest is voor de plaatselijke afdeling) Le- den van de Dierenbescherming ontvangen eenmaal per twee maanden het blad ,,Dier". Giften voor de jubilerende afdeling Schie dam kunnen worden gestort op giro 216407 ten name van de pen- ningmeester van de Dierenbescher ming Schiedam. Informatie over het dierenpaspoort is verkrijgbaar bij de Stichting Registratie Gezel- schapsdieren Nederland, Emma- laan 16, 1007 AX Amsterdam. dat vindt dan de ene groep. Daarte- genover staat dan echter altijd een andere groep bestaande uit mensen die deze dieren juist voeren. Als Die renbescherming sta je daar altijd tus- senin want in wezen doe je het nooit goed. Ga je de duiven namelijk afvan- gen dan krijg je prompt de laatsge- noemde op je dak. Hoe nuttig dat werk ook is, want die vogels worden echt niet zonder meer gedood. Ten eerste zitten er tussen de gevangen exemplaren altijd aardig wat geringe duiven. Die gaan om te beginnen terug naar de eigenaar. Dan zijn er nog de zieke die soms zo be- smet zijn dat de dood een ware ver- lichting betekent. Bovendien gaan daarbij ook de belangen van de Volks- gezondheid meespelen want die mag je nu eenmaal niet uit het oog verlie- zen. Na het selecteren van de afgevangen duiven hou je tenslotte de gezonde dieren over en die worden weer ge- woon losgelaten. Desnoods in een an- der gebied, waar niet teveel soortge- noten zijn. Vang je de duiven daaren- tegen niet af, dan komen er steeds meer menselijke tegenstanders die zelf het heft in handen nemen. Met alle methoden die er maar zijn. De laatste tijd krijgen we nogal eens te maken met exemplaren die hele maal vol zitten met een chemische substantie die als afschrikmiddel dienst moet doen. Voor heel wat die ren betekent dat echter de dood want ze krijgen een beetje van dat spul op hun veren, gaan zich zitten poetsen. komen daardoor helemaal onder die troep te zittem, kunnen uiteindelijk niet meer vliegen en ster- ven de hongerdood. Als Dierenbe scherming moet je in zulke gevallen weten te kiezen, maar waarvoor je ,v. De bestuursleden de heren van Eck, Spermon, Tamminga, Schram en De Jong en de dames Korevaar en Jansen. ook kiest, er zijn altijd mensen die het er niet mee eens zijn". „Het meest bekende van ons werk", neemt een der andere bestuursleden het gesprek over, „is waarschijnlijk wel het beheer van de Hargahoeve, die zowel pension als asiel is. Door- dat het pas vijf jaar oud is voldoet het gebouw ook aan de nieuwe eisen waarin wordt gesteld dat deze beide afdelingen gescheiden moeten zijn. Ondanks dat zijn we toch nog niet helemaal tevreden want eigenlijk zouden we een speelruimte willen hebben waar de beesten eens lekker kunnen uitdollen. Zoiets realiseren kost echter veel gled want met het omheinen van een stuk grond ben je er natuurlijk- niet. In zo'n ruimte moet bijvoorbeeld een vloer worden gelegd, die goed schoon te houden is, met afvoerputten langs de kanten en dergelijke. Het zient er dan ook niet naar uit dat deze wens snel in vervulling zal gaan. Vooral niet nu de kosten door het nieuwe „Honden- en kattenbesluit", dat met ingang van 1 januari in wer- king treedt, weer gaan stijgen. Dat besluit schrijft namelijk voor dat ieder zwerfdier dat binnenkomt, di rect onder medische controle moet komen te staan. Verder moeten alle pensiondieren die binnenkomen en asieldieren die de Hargahoeve verla- ten, een paspoort hebben waarin een registratie-nummer en de diverse in- entingen staan aangetekend. Bij hon- den moet dit nummer bovendie in het oor getatoueerd worden zodat al tijd kan worden vastgesteld of de ge- gevens en de hond inderdaad bij el- kaar horen. voor katten is tatouage nog niet verplicht, wel het paspoort. Die paspoorten zijn trouwens niet al- leen verplicht bij opname in een pen sion maar ook wanneer men een dier mee wil nemen naar het buitenland. De bedoeling van het paspoort is ove- rigens om via deze registratie meer controle te krijgen op de handel in honden en katten en, wanneer het dier wegloopt, makkelijker de eige naar te kunnen achterhalen. Gedurende her jaar 1980 bood de Hargahoeve plaats aan ruim zeven- tienhonderd dieren. Ongeveer zeven- honderd daarvan waren pensiondie ren. De overige waren zwervers of zo- genaamde afstand-dieren (die door de eigenaar niet meer gewenst zijn). De Hargahoeve SCHIEDAM - Het C D.A. Vrouwen- beraad komt donderdag 26 november bijeen in de fractiekamer op het Stadhuis aan de Grote Markt. Tijdens deze bijeenkomst zal mevrouw M.C. van Lambalgen-Brouwer spreken over Onderwijs-Middenschool, waama er gelegenheid is voor discussie. Alle be- langstellenden, ook mannen, zijn van harte welkom. De avond van het Vrouwenberaad begint om 20.00 uur. SCHIEDAM Iedere vrijdagavond wordt er in het pand van de Stichting Lentefeest aan de Lroersvest 101 ge- klaverjast en gejokerd. De aanvang van deze kaartavond is 20.00 uur. Daarnaast is er iedere maandagavond aangepast zwemmen in bad Zuid. Wie hiervan gebruik wil maken, moet vooraf contact opnemen via telefoon- nummer 730831. Een ieder die zo- maar eens binnen wil wippen bij Len tefeest kan dat doen van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Overdag wordt er tijdens acti viteiten in het gebouw niet gerookt. 's Avonds is roken toegestaan. Voor aangepast vervoer kan men overdag bellen naar nummer 730831 en tus sen 16.00 en 17.00 uur (behalve op donderdag) nummer 705381 SCHIEDAM In de kerstvakantie kunnen de leerlingen van de Schie damse scholen weer deelnemen aan diverse toernooien. Op dinsdag 29 december wordt een groot school- tafeltennistoernooi gehouden voor het lager- en voortgezet onderwijs in de sporthal Margriet. De jaarlijkse schoolzwemwedstrijden worden op 21 en 22 december ge houden voor het lager onderwijs. Deze wedstrijden vinden plaats in het sportfondsenbad. Op de eerste dag zullen de series worden afgewerkt, terwijl op de tweede dag de finales en de estafettes verwerkt worden. Men kan deelnemen aan 25 meter vrijeslag, 25 meter schoolslag en 4 x 25 meter schoolslag estafette. Het onderwijzend personeel van de Schiedamse scholen komen ook in aktie. Voor de derde keer wordt er een volleybalcompetitie gehouden. Niet minder dan 23 teams hebben voor deze competitie ingeschreven, die afgewerkt zal worden steeds na schooltijd. Ter afsluiting van de com petitie wordt op 24 juni 1982 in de Sporthal Margriet een toernooi ge houden. SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt woensdag 2 december een grote St. Nicolaas Bingo gehouden. De netto opbrengst van deze Bingo komt ten goede aan de Schiedamse Invaliden Sportvereniging "De Ooievaars". Er zijn vele prijzen te winnen waar- onder een groot assortiment huis- Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN houdelijke voorwerpen zoals koffie- zetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, scheerapparaten, dek- bedden, lakensets enzovoorts. De super-prijswinnaars van de avond kunnen kiezen uit dames- en heren- rijwielen, draagbare televisies, stereo- cassette recorders, stofzuigers, work mates en dergelijke. Het eerste Bingo-nummer wordt afge- roepen om precies 20.00 uur. De' zaal is geopend vartaf 19.00 uur. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Bey en, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17:00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot ^naandag 17.00 uur die schortjes volgde er applicatie- werk en voor ik het wist maakte ik van alles en nog wat. Eerlijk gezegd begrijp ik zelf niet dat ik dit zo maar kan, want ik heb er nooit voor geleerd. De meeste ideeen komen van een plaatje uit een boek of zo, maar wat de uitwerking en de keus van de materialen betreft moet ik het van mijn fantasie hebben". Wie de „Burenexpositie" gaat bezoe ken met in het achterhoofd dit be- scheiden verhaal over die schortjes, staat overigens wel verbijsterd van de gevolgen. In de tentoonstellingsruim- te hangen namelijk niet alleen muur- decoraties gemaakt van allerlei mate rialen, maarer staan ook schitterende poppen en speelgoedbeesten waaron- der een complete muizenfamilie. Meest herkenbare figuur uit de col- lectie is echter ongetwijfeld Saartje. Een pop die nog eens extra bena- drukt hoe creatief de maakster is want op de vraag: Heeft U de kop van die pop ook zelf gemaakt?" antwoord mevrouw 'tHart laconiek: „Ja ik dacht laat ik het maar probe- en zowaar het lukte" Een ieder die de „Burenexpositie" wil bezichtigen kan daartoe dagelijks terecht in Huize Frankeland aan de Liduinastraat 10-20. De tentoonstel- lingsruimte is toegankelijk van 09.00 tot 18.00 uur. De expositie duurt tot en met zondag 29 november. SCHIEDAM Leerlingen uit de af deling Voorbereidende Vakopleiding en oud-leerlingen van de Streekmu- ziekschool, die inmiddels aan de Conservatoria studeren, verzorgen donderdag 26 november een Kamer- muziekavond in de Aula van het Stedelijk Museum. Tijdens deze avond worden werken ten gehore gebracht van L. Delibes, J. Massenet, R. Dubois, B. v.d. Sig tenhorst-Meyer, F. Schubert, L. An- driessen, M. Ohana, F. Sor, A. Car- levaro, A. Barrios en A. Dvorak. Voor de uitvoering van de stukken wordt een korte toelichting gegeven door de spelers. De avond, die is ge- organiseerd door de Streekmuziek- school, begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. SCHIEDAM Met medewerking van het Harmonie-orkest Ambro- sius wordt zondag 29 november een St. Nicolaasfeest gehouden in het dienstencentrum "De vier molens". Tijdens deze "Vrij Entree" middag zal het Welfare-Rode Kruis artikelen verkopen en wordt er in de biblio- theek een ruilbeurs gehouden. Het dienstencentrum is voor deze gelegenheid geopend van 13.30 tot 16.00 uur. SCHIEDAM In de grote zaa! van Sociale Belangen aan de Lange Haven werd zaterdag een filmfestival gehou den door de smalfilmclub ,,De Drie- hoek". Tijdens deze druk bezochte avond werden ruim achttien, door de leden van de filmclub gemaakte filmpjes gedraaid. Voor de best be- oordeelde inzendingen was een aantal prijzen beschikbaar gesteld. Eerste prijswinnaar in de derde klas- se (voor filmers met weinig ervaring) werd de heer Dielmans wiens inzen- ding was getiteld „Parel der Pro vence". De overige filmers in deze categorie bleken niet in staat het aan tal punten, dat nodig is om voor een prijs in aanmerking te komen, te behalen. Ook in de tweede klasse konden maar twee van de drie prijzen worden toegekend. Deze gingen naar (een) de heer van Heugten met „Va- kantie 1981" en de heer van Buuren senior met „Eeri avondje uit". Prijs- winnaars in de eerste klasse werden de films ,,Mijn liefste wens" door W. Zijlaards, ,,Dag meneer" door B. van Gelder en „Schiedam, geen brug te veel" door L. Witkamp. Amateur-filmers die wel eens wat meer willen weten over de smalfilm club „De Driehoek" kunnen zich voor nadere informatie wenden tot W. de Zwaag, Kogeldistel 54 te Rot terdam, telefoon 219219. SCHIEDAM - De auteur Adriaan van der Veen brengt donderdag 26 novem ber een bezoek aan zijn geboortestad. De oud-Schiedammer is die dag (van 19.00 tot 21.00 uur) te gast bij boekhandel Van Leeuwen aan deBroersvest 44. Van der Veen is een van onze grootste hedendaagse romanciers. Driemaal kreeg hij belangrijke prijzen: in 1953 de Van der Hoogt prijs voor "Het Wilde Feest"), in 1965 de Anna Blamanprijs (voor "Een Idealist") en in 1976 de Vijverbergprijs (voor "In Liefdesnaam SCHIEDAM - Naast de wekelijkse sport- en spelactiviteiten voor volwas- senen op woensdagavond heeft de Sportraad van Schiedam ook een sport- en spelinstuif voor de jeugd uit Schiedam-Noord op haar pro- gramma gezet. Deze activiteiten vinden plaats op za- terdagmiddag van 12.00 uur tot 15.00 uur in de gymzaal aan het Bachplein. Jongeren uit Schiedam- Noord in de leeftijd tussen 12 en 15 jaar kunnen terecht van 12.00 uur tot 13.30 uur en jongeren in de leef tijd tussen 16 jaar en 19 jaar zijn wel kom van 13.30 uur tot 15.00 uur. C.ezien het recreatieve karakter van deze activiteiten zijn zowel jongens als meisjes welkom. De toegang is gratis. SCHIEDAM Met ingang van 16 no vember is het telefoonnummer van de Havendienst, aan de Havenstraat 16, gewijzigd. Het nieuwe telefoon nummer (bij de Openbare Nutsbe- drijven Schiedam) is 622222, toestel 168 of 169. De oude nummers van de Havendienst zijn vervallen. SCHIEDAM Op 30 oktober slaag den wederom enkele kandidaten van het Instituut De Jongh voor het exa- men stenografie en machineschrijven. De namen van de geslaagden zijn Sisca Bonkes, Elsina Fekkes, Terry Kernbauw, Lindy van Leusden, Ellen van Lingen, Mw. S. Lonnee, Annema- rie van Oordt (met tweehonderdvijf- aanslagen per minuut), Pauline Rem- merswaal, Mw. Ipenburg, Anita Lee- mans en Linda Kerkhof (met de cijfers 8, 9 en 9 en tweehonderdtien aanslagen per minuut). SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het Nederlands Instituut vooi Volksontwikkeling en Natuurvrien- den houdt op 30 november een ont- moeting in het FNV gebouwtje aan de Stadhouderslaan 199. Men is er welkom vanaf 11.00 uur.' Het is de bedoeling gezamenlijk kof- fie te drinken, te genieten van een eenvoudige broodmaaltijd en een beetje Sint Nicolaas te vieren. Om de kosten te dekken wordt van iedere bezoeker(ster) een kleine bijdrage ge- vraagd. „Tot het licht uitgaat. is de titel van het programma waarmee Miels Cools vrijdag en zaterdagavond op de planken van theater De Teerstoof verschijnt. Miels Cools is een in Vlaanderen ge- boren liedjeszanger, chansonnier en troubadour die reeds vele jaren uit sluitend optrdedt in Nederlandse theaters. Zijn programma wordt ge- kenmerkt door levenswarmte, poezie, ironie en kritiek. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toe- gangsprijs bedraagt f. 10,-. Houders van een C.J .P. of Pas 65 betalen f. 7,50. Kaarten kunnen worden ge- reserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam tele foon 266000 en vrijdagavond plus zaterdag na 13.00 uur via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaar ten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In de week van 26 november tot en met 2 december staat in het Passage Theater „Het bezeten huis" op de spoelen". Nadat zijn vrouw en dochtertje bij een autoongeluk om het leven zijn gekomen verhuist componist John Russel naar Seattle. Hij wil daar een nieuw leven beginnen. Als woning kiest hij een huis dat het eigendom is van een Historisch Genootschap. Spoedig ontdekt John dat in het pand een geest huist. Hij besluit daar- op de geschiedenis van het huis na te trekken en ontdekt dat er vroeger een jong meisje heeft gewoond. Zij is jaren geleden verongelukt. Via een medium probeert John contact met haar te krijgen.Wanneer het contact tot stand komt hoort hij echter tot zijn verbijstering dat de geest een, ongeveer zes jaar oud, jongetje is dat door zijn vader werd vermoord. Hoe het verhaal afloopt kunnen kijkers van zestien jaar en ouder dagelijks gaan zien om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag). In Passage Bio draait gedurende de zelfde periode „Soldaat Benjamin" Judy Benjamin (Goldie Hawn) neemt, nadat zij haar tweede echt- genoot heeft verloren, dienst in het leger. Spoedig blijkt dat zij zich dit werk heel wat gezelliger had voorge- steld dan het in werkelijlfheid is. On danks alle schermutselingen maakt ze echter toch haar opleiding af en wordt geselecteerd voor een parachu- tistengroep. Inmiddels heeft $ij een verhouding met een gynaecoloog die met haar wil trouwen. Hierdoor komt ze voor de keus te staan van een nieuwe echtgenoot of het leger. De film die geschikt is voor personen van alle leeftijden draait dagelijks (behalve op maandag) om 2, 7 en 9.30 uur. Zaterdagmiddag om half drie kunnen de kleintjes in theater De Teer stoof gaan kijken en luisteren naar het Haags Sprookjestoneel met „De gelaarsde kat". De kaartjes voor de voorstelling kosten f. 3,50. De zaal is geopend vanaf twee uur. Voor reser- veringen raadplege men de rubriek „De Teerstoof'. Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar de Nederlands gesproken film „De fluit en de zes Smurfen". In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven kunnen Jazz liefhebbers zondag- avond om half tjen gaan luisteren naar „Test-case". De groep bestaat uit Jan de Ligt (sax), Koos van Hou- trop (gitaar), Pieter de Bruin (piano), John Bukman (drums) en Koos Wil- tenburg (bas). De toegang tot de Quibus is als altijd gratis. In QT aan de Nieuwstraat 12 wordt. vrijdag 27 november een Dubbelcon cert gegeven dat is georganiseerd door de societeit S.V. Tijdens deze avond treden op: de Delftse formatie „Silly Fog" en de groep „Powderhouse Fantasy". Het repertoir van Silly Fog bestaat uit een mengsel van Rock, Symfonische Rock en Funk. Over de andere formatie is niets bekend. Het Dubbel concert begint rond 22.00 uur. De deur is geopend vanaf 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 2,50. Op woensdag 2 december, van 12.30 tot 13.00 uur, wordt in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat een koffieconcert gegeven. Het concert wordt verzorgd door de Schiedamse harpiste Saskia van Hat- tem. De toegang tot het concert is gratis. In het Stedelijk Museum aan d Hoogstraat vindt men momenteel de tentoonstelling „Die zinke". Op deze expositie is werk te zien van de dichter-kunstenaars Giinter Anlauf, Karl. F. Borneff, Jxirgen Brodwolf, Giinter Bruno Fuchs, Gunther Grass, Sigurd Kuschnerus, Robert Wolfgang Schnell en Peter Straub. Het Stedelijk, dat gratis toegankelijk is, is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur (Zondags van 12.30 tot 17.00 uur). *Goldie Hawn in „Soldaat Benjamin

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3