tS? Fractie moet popproblemen tot goed einde brengen anken Nieuwjaars- receptie Huzarenstukje van UVG-leden FASTFT Shifting Gemeentediensten KOOPJES IN 40 SPECIAALZAKEN 39.95 24.95 99.- 27.95 3.95 1 29.95 Vervroegd afscheid Een acti&ve krant in een actieve streek f Hi /Irzberg ^v. 59 ■7V nu 4.50/ APACHE 5 jaar Receptie ter afsluiting van jubileumjaar O PL I Feestelijke openingsaanbieding pyroflam KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad DINSDAG 22 DECEMBER 1981 7e JAARGANG NO. 8 SCHIEDAM Het „Muziekcollectief 't Slachthuis", dat deze zo- mer een pand aan de Noordmolenstraat kraakte, zal met wethou der Posthoorn (Vorming en Recreatie) gaan praten overde oefen- ruimte-problematiek. Sinds enige tijd is het collectief in discussie met de leden van de Partij van de Arbeid. Donderdag 17 december kon 't Slachthuis tijdens de ledenvergadering van de partij nader ingaan op de moeilijkheden met repetitieruimte, omdat het punt op de agenda opgenomen was. Een drukke briefwisseling tussen de voorzitter van het PvdA-bestuur, Hans Bakker, en de leden van het collectief was hieraan voorafgegaan. Jan van Velzen van't Slachthuis was niet zo in zijn nopjes met bepaaide schriftelijke uitlatingen van Hans Bakker. Deze stelde namelijk dat de gemeente al druk in de weer is met het vormen van zes oefenruimtes ub in de Doele en in de bunker bij het Schielandziekenhuis, Deze zouden zo'n 26 popgroepen onderkomen kunnen bieden. De krakers van het pand aan de Noordmolenstraat kun-- nen blijven zitten waax ze zitten tot- Hoge hlireil dat de nieuwe ruimtes klaar zijn, ten- zij het pand al eerder „nodig" is. De gemeente is in onderhandeling met een gegadigde voor het gebouw. „De pvdA stelt dat er zeer binnen- kort nieuwe oefenruimtes komen, maar dat is zo langzamerhand een zoethoudertje geworden," vond Jan van Velzen. ,,Nu is maart '82 de streefdatum, maar de plannen blfjven maar sudderen." Dat't Slachthuis in ieder geval in de Noordmolenstraat mag oefenen, biedt het Muziekcollec tief vooralsnog weinig soelaas. Ze krijgen namelijk geen stroom, en die is toch echt nodig voor het verster- ken van de elektrische apparatuur. Over dergelijke zaken is nog geen overleg met de gemeente geweest, hetgeen ook een grief van het collec tief is. De medewerkers Rijnmond/West Combinatie wensen alle lezers een prettig kerstfeest De heren van de nieuwe oefenruimtes in de Doele en de bunker kunnen het Muziekcollectief ook al niet erg moti- veren om het gebouw aan de Noord molenstraat te verlaten. Een maand- huur van rond de f 85,- is voor de meestal jonge muzikanten, die al hun zakgeld al in peperdure apparatuur hebben moeten investeren, een on- overkomenlijk bedrag. Vandaar dat't 't Slachthuis het kraakpand toch aan het verbouwen is zodat het tot oefen- ruimte en studio kan dienen. De pro- blemen met de stroom die volgens de leden van het collectief zonder vesti- gingsvergunning niet wordt aangeslo- ten door de Openbare Nutsbedrijven, kunnen eventueel opgelost worden door een aggregaat aan te schaffen. Hoewel de PvdA'ers niet vonden, dat de ledenvergadering de juiste plaats was om uitgebreide onderhan- delingen te voeren, zei wethouder Posthoorn bereid te zijn om op korte termijn te gaan praten met de pop groepen. „Er is wel degelijk overleg geweest," zei hij, „maar dat is vastgelopen. Ik vraag me ook af of het Popoverleg (waarin veel Schiedamse bands ge- bundeld zijn, zo ook het Muziekcol lectief, red.) wel binnen de Schie damse Gemeenschap opgenomen moet blijven. Die organisatievorm functioneert niet goed. Popoverleg kan misschien beter direct met de gemeente om de tafel gaan zitten. We kunnen in ieder geval een gesprek voeren over de huurprijzen van de nieuwe oefenruimtes en een bedrag proberen vast te stellen, dat door de groepen opgebracht kan worden. We gaan evenwel niet op een nul-tarief zitten." *Herman Posthoorn wil liever direct met Popoverlegleden gaan praten en niet meer via de Schiedamse Gemeenschap. BEKENDMAKING FALKAR B.V. SCHIEDAM Ter gelegenheid van de intrede van het jaar 1982 houden burgemeester en wethouders van Schiedam een receptie in het Stad- huis aan de Grote Markt van Schie dam. Zoals gebruikelijk zullen de leden van het college van B en W aanwezig zijn om de gelukwensen met de aanwezigen te wisselen. De - informele receptie wordt gehouden op vrijdag 1 januari 1982 van 16.00-18.00 uur. slagplaats te vervoeren. Op vrijdaga- vond startte een eerste ploeg van tien UGV-ers met het werk. Bij het spaar- zame licht van enkele door een agre- gaat gevoede lampen werd tot tien uur doorgewerkt. De zaterdag gaf de doorslag, toen vanaf acht uur in de morgen liefst vijfendertig leden de helpende hand boden. Op maandag werd het werk, met het weghalen van de vloercon- structie, afgerond. Het voomemen is qm in het voorjaar in Harga te starten met de opbouw en inrichting van het nu gedemon- teerde pand. SCHIEDAM Slechts twee werkda- gen hebben leden van de handbalver- eniging UVG nodig gehad om een ge bouw van tweehonderd vierkante meter vloeroppervlak, dat in sport- park Harga de bestaande accomoda- tie moet gaan vervangen, te demonte- ren. Het pand stond op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Dwarsstraat. Het vervoer werd verzorgd door het internationale transportbedrijf Baart- mans. Deze leverde enige tientallen tonnen transportmateriaal om de ge- demonteerde elementen naar een op- Perfel<tie hoeft niet duur te zijry Volgens wethouder Posthoorn moet het gebouw in de Noordmolenstraat stroom kunnen krijgen, wanneer de installatie in orde is en er betaald wordt. Mocht het dan nog niet luk- ken om een aansluiting te krijgen, dan wil de wethouder er best zelf achteraan gaan. Het partijlid Hans Konings opperde om 't Slachthuis noodstroom te leveren door middel van een bouwstopcontact, maar enige andere leden wierpen bezwaren op in verband met eventuele geluidsover- last voor omwonenden. Hans Bakker besloot de discussie door de fractie te verzoeken „te proberen de pop problemen tot een goed einde te brengen." SCHIEDAM- De gemeentelijke kan- toren en diensten zullen in verband met de komende feestdagen gesloten zijn op vrijdag 25 december en vrijdag 1 januari 1982. Bovendien zullen en kele gemeentelijke instellingen ook op andere tijdstippen dicht zijn. De secretarie afdeling burgerzaken aan de Overschiesestraat 2 is ook op donderdag 24 december na drie uur 's middags gesloten en eveneens op donderdag 31 december na 13.00 uur. Het Stedelijk Museum- is op eerste kerstdag dicht, majir, tweede kerst- dag geopend van half een tot vijf uur 's middags. Op oudejaarsdag sluit het museum om vier uur om pas 2 januari weer open te gaan. Alle afdelingen van de openbare bi- bliotheek zijn op beide kerstdagen en mm wmm SCHIEDAM Met een sfeervol Kerstfeest in De Blauwe Brug, ge- volgd door een receptie, heeft de Stichting Lentefeest afgelopen donderdag het tiende jaar van haar bestaan af gesloten. Terwijl de orgelklanken, ten geho- re gebracht door de heer Jan Jan- sen, reeds klonken, stroomden d,e ruim honderd Lentefeest-gasten het wijkcentrum binnen. Zij geno- ten er gezamenlijk van eeneenvou- dig Kerstmenu, waarbij ook de dieethouders niet vergeten waren. Na de maaltijd werd het gestijn, ondersteund door de Flamingo's en zanger Wil Valjo, voortgezet met een druk bezochte receptie. Onder de vele gasten bevond zich onder andere de Prins Carnaval van Lentefeest met zijn Raad van Elf. Waar ieder echter met de grootste spanning op wachtte was het mo ment dat Rietje Konings, de ,,moeder" van Lentefeest, het woord nam. Eerder in het jaar had zij, de oprichter van de stichting, immers aangekondigd er mee te gaan stoppen. „Toen ik dat zei", zo sprak ze, „meende ik dat op- recht. Maar inmiddels is mijn be- sluit enigzins veranderd. Dat houdt in dat ik blijf. Echter wel onder enkele voorwaarden en die zijn: ,,voldoende hulp van anderen en een nieuwe taakverdeling zodat onder meer het vechten van subsi dies niet voor mijn rekening komt". Terugblikkend op de tien afgelo pen jaren zei mevrouw Konings onder meer: ,,Bij de start was er een groot ideaal. Het bouwen van een recreatiehuis voor gehandic- capten. Hoewel dat nogaltijd niet verwezenlijkt is, want ons onder komen op de Broersvest is wel heel iets anders dan we voor ogen hadden, kunnen we toch terugkij- ken op tien fijne jaren. Het ver voer, een der meest belangrijke dingen (want je kan nu wel aller- hande activiteiten organiseren maar daar moeten de mensen wel naar toe kunnen komgen), is in die tijd namelijk uitstekend gere geld". Naast de verrassing over het aan- blijven van Rietje Konings, als stu- wende kracht. kregen alle Lente feest gasten nog een tweede ver rassing aangeboden. Deze bestond uit een enorme stapel foto's, ge- nomen op het Sinterklaasfeest, waarvan iedere gast er een cadeau kreeg. Ruim honderd gasten vierden het Kerstfeest in de Blauwe Brug mee. mmm nieuwjaarsdag gesloten. Op 2 januari zijn de jeugdbibliotheken aan de Kor te Haven en de Archimedesstraat (Rosaschool) ook gesloten. Vuilnis De vuilnismannen komen in plaats van eerste kerstdag op dinsdag 29 december langs. Op Nieuwjaarsdag wordt ook geen vuil opgehaald, maar de dienst wordt verplaatst naar dins dag 5 januari. In de periode van 24 december tot en met 5 januari wordt geen grof vuil opgehaald. Het VAM- overlaadstation aan de Parallelweg is op de tweede kerstdag dicht, maar op 2 januari geopend. De weekmarkt in het centrum vervalt op beide vrjjdagen. In plaats daarvan worden kleinere markten gehouden op woensdag 23 en 30 decelnber, vanaf negen uur's ochtends tot vier uur's middags. Het openbaar slachthuis en de keu- ringsdienst van slachtdieren en vlees zjjn tydens de feestdagen gesloten. Veehouders worden verzocht tydig op te geven of zij kadavers hebben via telefoonnummer 269180. De openbare nutsbedrijven zjjn tij dens de feestdagen gewoon bereik- baar voor storingen van gas, water, elektriciteit of de CAI. Bel dan num- mer 622222. Bureau huisvesting aan de's Graven- landseweg is vanaf maandag 21 de cember tot maandag 4 januari geslo ten voor publiek. Het oproepen van ingeschreven woningzoekenden voor aangeboden woonruimte gaat even wel gewoon door. De sluiting heeft niet alleen te maken met de feestda gen, maar ook met een administratie- ve achterstand, die het personeel wil wegwerken. SCHIEDAM De heer A. Winter, chef van de uitkeringsadministratie bij de Gemeentelijke Sociale Dienst Schiedam gaat met ingang van 1 ja nuari 1982 gebruik maken van de regeling Vrijwillig Vervroegd Uittre- den. Ter gelegenheid hiervan is op 18 de cember een afscheidsreceptie gehou den in het Stadskantoor. De heer Winter heeft vanaf 1 april 1959 by de Gemeentelijke Sociale Dienst gewerkt. Schiedams Nieuwsblad Muziekcollectief en wethouder in onderhandeling slaapbankstellen, enorme jortering. Ook alle BEKA banken ult voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrlegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 fe#* GROTE MEUBELVERKOOP ALIEEN A.S. DONDERDAG 24 dec. vanl 10.00 tot 16.00 uur zal particulier worden ver I kochteenaantalschitterende lederen/stoffen J bankstellen. De partijen bestaan ondermeer uit eiken met I Ieder, geheel Ieder. hoekcombinaties in Ieder I klassleke lederen bankstellen w.o. zeer dure orig. Engelse Chesterfields, Romforts, Mar- docks, Engelse bureaus, kasten enz. Tevens partijen massief eiken eethoeken in vele uit- voenngen en maten. Salontafels, kasten, I toogkasten enz. Prijsindicatie 3-, 2- en 1-zits Ieder van ca. f 3200.- voor f 1690.-. Hoekcom- binatie Wurtzburg van ca. t 9800.- voor I I f 4990.-. Geheel massief eiken eethoek 4 stoelen van ca. t 2690 - voor f 1550.- enz. Goederen dienen zo spoedig mogelijk te J worden afgenomen. Vervoer kan ter plaatse j worden geregeld. Falkar B.V. in- en verkoop- kantoor van liquidatie- en faillissementspar- tijen, Schuwacht 152. Lekkerkerk, vanaf Lek- kerkerk odder de 2e hoogspanningsmast aan de dijk achter de klompenfabriek. Bij montage van een uitlaat in ons nieuwe (3e) uitlaatcenter in Rotterdam (Schiekade 644) ontvangt u tijdelijk een bon voor geheel gratis verversen van uw motorolie. Schiekade 644 tel: 678494 Aelbrechtskade 127 tel: 767483 Mauritsweg 26 tel: 133832 ii'tl.kttf.fnte's Geopend' maandag vrijdag zaterdag tot 1 uur Kerstfeest 'Lentefeest' MMi ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN; NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP; KRIMPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad strekt Tefal gourmet-raclette grill voor gezellig tafelen. Van 129-voor Fraai geslepen kristallen Kristallen bonbondoos Smeedijzeren houder voor open haard blokken Openhaard blokken, 2 voor GERMANY Arzberg servies, 35 delig, van schitterend wit porselein. Model Brasilia. Vaatwasmachine bestendig. Van 695.- voor Kunststof klapstoel met chroom frame, voor onverwachte visite. In bruin of wit Set van 3 oven en vlam vaste schalen. Rond 20 cm. Ovaal22en 28 cm. Van 89.75 voor Arzbbrg borden met kleine schoonheidsfoutjes. Plat diep- of dessertbord van 15.50 per stuk

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1