r FASTFT Woningen en Nieuwe Haven Bachpleinbewoners willen kort geding tegen project 'randgroepjongeren' slaapkamers 895.- cent PvdA: 'Passage' niet sluiten n F.T.S OUD EN NIEUW m Postkantoren gesloten Schiedams transport naar Polen in januari op weg 299.- 139.- 1.15 Een act/eve krant in een actieve streek •vest- i SPIEGEL DER NATUUR l~ ™*dranken service rotterdam Feeste/ijke openingsaanbieding I 'r Verrijdbare elektrische radiatorkachel Stapelbare dia-opberg- dozen Draaifauteuil Action KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN DINSDAG 29 DECEMBER 1981 «7c JAARGANG NO. 9 SCHIEDAM— De Schiedamse afdeling van de PvdA heeft vori- ge week woensdag na ampel be- raad besloten om het Passage Theater toch open te houden. In het verkiezingsprogramma komt nu te staan: „Het Passa ge Theater wordt niet gesloten. De functie er van in het (cultu- rele) leven van Schiedam wordt Een kleurrijk tijdschrift met een verressende kijk op Nedertend. Verschijnt 10x per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan bij: THIEME ZUTPHEN Antwoordnummer 1 7200 VB Zutphen of bel even: 05750 - 10566 krachtig opgevoerd." De discus- sie binnen de partij ontstond naar aanleiding van de tekst in het concept-verkiezingsprogram- ma. Deze vermeldde: „Het Pas sage Theater vervult nauwelijks een functie in het Schiedamse culturele leven. Gelet op de zeer hoge exploitatiekosten wordt het theater, gesloten." Hans van Kleef, Jan Simons en Yvon ne Siljee verdedigden de oude tekst. Volgens hen zijn de plannen om meer te gaan doen met het theater prachtig, maar niet uitvoerbaar. Hans van Kleef betoogde dat die ideeen zesjaargele- den op taffel hadden moeten komen, terwijl Yvonne Siljee erop wees dat de partij ook vier jaar geleden al am- bitieuze plannen met het Passage Theater had. Jan Simons meende de oude tekst op te moeten vatten als: „het theater wordt in de huidige functie gesloten, maar kan daarna een andere functie gaan vervullen." Geld was voor de tegenstanders van het theater een belangrijk argument. Degenen die het gebouw open willen houden, vonden evenwel dat geld geen rol mag spelen bij het uiten van wensen in een verkiezingsprogramma. Daarbij wezen zij erop, dat alle thea ters in Nederland gesubsidieerd moe ten worden. Door de ruimte van het theater beter te benutten, kan de ge- meente bovendien iets doen aan het schrijnende gebrek aan accomodate. Dubbeltje Herman Posthoorn (wethouder van Vorming en Recreatie, en op dit mo ment de verantwoordelijke man voor het Passage Theater) meende dat het gebouw ondanks alle kritiek toch een functie vervult. „Misschien moeten we er nog wel geld aan besteden", zei hij. „We hebben al die jaren voor een dubbeltje op de eerste rang willen zit- ten. Maar als je een theater elke keer alleen het minimale geeft om door te blijven gaan, dan moet je niet ver- wachten dat het vreselijk goed gaat lopen". Hans Bakker, voorzltter van de partij, benadrukte dat de ruimte in het thea ter beter gebruikt kan worden. „De foyers kunnen bijvoorbeeld perma nent geopend worden wanneer er een horecavestiging inkomt. De kleedka- mers kunnen wellicht dienen als oe- fenruimte voor popgroepen. Dat brengt weinig geld in het laatje, maar dat doet geen enkel Nederlands thea ter." Truus de Nijs hield een vlam- mend betoog tegen de sluiting, die volgens haar is voorgesteld door men- sen die een „groot dorp" van Schie dam willen maken. „Het spook van de vergrijzing waart al in Schiedam. Jonge gezinnen trekken weg uit de stad. We moeten Schiedam aantrek- kelijker maken voor jongeren, en dat niet door de cultuur ruimte te geven in wijkcentra. Een uitgaanscentrum hoort in het hart van de stad. Willen we Schiedam niet tot een grote siaap- wijk maken, dan moet het theater open blijven!" Reinier Scheeres (wethouder van Financien) vormde met enkele ande re leden van een club, die er voor was helemaal niets over het Passage Thea ter te zeggen in het verkiezingspro gramma. De aanhangers van die ge- dachte wildjen liever een brede discus- sie in de stad over het theater opstar- ten. Scheeres vond evenwel dat de ambitieuze plannen van de mensen die het gebouw open willen houden niet haalbaar zijn. „De exploitatie kan niet opgevoerd worden door klei- ne aanpassingen te doen. Het idee om de programmering in professionele handen te geven is ook vreemd. Dat is toch al lang zo? Het Passage Theater wordt beheerd door een stichting." Badinerend Partijlid Hans Oldemonnikhof noem- de Scheeres' opmerkingen badine rend, terwijl Herman Posthoorn de gelegenheid te baat nam om de „his- torie" van het Passage Theater toe te lichten. „Sinds de vorige exploitant van het theater weg is gegaan, is er in feite geen „top" in het theater ge- weest. We hebben in augustus 1980 een vacature geopend voor iemand die het dagelijks beheer en het beleid gaat uitvoeren. Pas een maand gele den hebben Gedeputeerde Staten die kredietverlening gehonoreerd, zodat we nu pas iemand kunnen gaan aan- trekken." Alle hoop is dus gevestigd op de nieuwe „directeur" van het theater, want die moet de ideeen vorm gaan geven. Het zal evenwel nog een paar maanden duren voordat het zover is. Het college van Burgemeester en Wet- houders.de Schiedamse Gemeenschap en de Stichting Passage Theater zullen eerst om de tafel gaan zitten om de invulling van de vacature te bepalen aan de hand van twee onlangs gereed- gekomen nota's. Herman Posthoorn denkt daar een maand of twee voor nodig te hebben. Daarna start de sol- licitatieprocedure, SCHIEDAM - Vijf Schiedamse brandweerlieden hebben vorige week een onderscheiding gekregen ter ere van hun langdurige dienst- verband. Burgemeester J. te Loo speldde de vrijwillige brandweerman Chr. de Roo een medaille op voor vijfentwintig jaar trouwe dienst. De heren J. van der Vlies en J. Seijkens, beiden vrijwillige brandweerlie den, kregen een onderscheiding voor twaalf en een half jaar dienst, evenals de heren C. Lemmen en J. Kool van de beroepsbrandweer. CHARLES HEIDSIECK Champagne Brut of Demi-sec fles ntl ALFRED ROTHSCHILD Vin Moasseox f]es ntt VEUVE ORSAY Vin Mousseox Brut of Demi-sec fles na GRAFSCHAUMBURG 2so BOLS VIEUX liter na MANSION HOUSE^V 95 *e Schotse Whisky nu f BOLS WEUX Perfe!<tie hoe ft niet duur te zijn De parkeerplaats op de hoek van de Nieuwe Haven - Mariastraat zal volgebouwd worden. Er komen drie bedrijfs- ruimten met daarboven twaalf woningen in drie lagen. SCHIEDAM Op de hoek van de Nieuwe Haven en de Mariastraat zal een complex winkels met daarboven twaalf woningwetwoningen in drie lagen verrijzen. De straathoek is op dit moment in gebruik als parkeer plaats. De woningbouw is onderdeel van het stadsvernieuwingsproject, dat in de Mariastraat en omgeving aan de gang is. Het stadsvernieuwingsprojectteam heeft al langere tijd gepleit voor be- drijfsruimte op die plek. Nu is een subsidie los gekomen van het rijk, waardoor de plannen uitgevoerd kun nen worden. Door het extra geld van het Rijk is het mogelijk de huurprij- zen van de drie bedrijfsruimtes, die onder de twaalf woningen komen, laag te houden. Zowel de woningen als de winkels zullen hun entree aan de Nieuwe Ha ven krijgen. Achter het complex komt een parkeerterrein. De wo ningen worden van een ander type dan de overige huizen die in de wijk gebouwd gaan worden. Ze krijgen korte galerijtjes. SCHIEDAM - De gemeente Schie dam kan een kort geding of een Arob-procedure verwachten tegen de start van een project voor opvang van zogeheten "randgroepjongeren". Het project omvat de bouw van twee semi-permanente onderkomens in Schiedam-Noord en Zuid en de aan- stelling van beroepskrachten. Deze moeten de "lastige jeugd" motiveren om hun vrije tijd niet meer vechtend en vernielend door te brengen, maar deelnemend aan wijkactiviteiten. De bewoners van het Bachplein, waar een van de semi-permanente gebouw- tjes wordt neergezet, vinden dat een prachtig initiatief, doch menen dat de gemeente een uiterst ongeschikte locatie heeft uitgezocht. Zij betreu- ren het dat zij geen inspraak hebben gehad en zullen een kort geding aan- spannen of een Arob-procedure op grond van het bestemmingsplan. Het project met de "randgroepjon geren" zal door dergelijke acties niet gestopt kunnen worden, denkt wet houder Posthoorn (Vorming en Re creatie). Hij betwijfelt of er een Arob-procedure aangespannen kan worden, want volgens hem zijn de be- palingen voor semi-permanente ge- bouwen erg ruim. Het project, dat drie jaar zal gaan du ren, is voortgekomen uit overleg tus- sen de gemeente en het Rijk naar aanleiding van rellen tussen Schie- dammers en Vlaardingers, twee zo- mers geleden. Het ministerie van CRM heeft een forse subsidie gege- ven en de gemeente Schiedam heeft er nog wat bijgelegd om de beide gebouwtjes te kunnen inrichten. Na drie jaar zal de "moeilijke jeugd" niet als sneeuw voor de zon verdwenen zijn, maar de gemeente denkt er toch niet aan het project een vervolg te ge ven. De beroepskrachten moeten in de hun beschikbaar gestelde tijd de mentaliteit bij bestaande activiteiten in de buurten zodanig zien te veran- deren, dat de jongeren zich ook daar thuis gaan voelen. SCHIEDAM-De postkantoren aan het Wilhelmiraplein en de Westfran- kelandsestraat zullen donderdag 31 decernber om half een 's middags sluiten. Alle andere postkantoren sluiten die dag om vier uur. Op za- terdag 2 januari is alleen htet hoofd- postkantoor aan de Lange Nieuw- straat voor spoedzaken van negen tot twaalf 's ochtends geopend. Bovendien krijgen we die dag geen post. SCHIEDAM - Het Schiedamse transport richting Polen is nog niet weg, dus wie zijn gelukswens voor 1982 richting Polen wil stu- ren, kan voorlopig op de Dam te- recht. De winkeliersvereniging "Dam" heeft halverwege deze maand een actie "Helpt Polen" op gang gebracht en de vereniging richtte direct een stichting op om de werkzaamheden te coordine- ren. Aanvankelijk was het plan, het in- gezamelde voedsel en geld en de kleding bij de initiatiefnemer, Wim Hajee van Studio Swing, op te slaan. De dansschool puilde echter al spoedig uit, zodat de spullen overgebracht werden naar een loods op het terrein van Wil ton Feijenoord. In totaal is voor meer dan vijftig ton aan goede- ren ingezameld. Alle mogelijke organisaties, bedrijv« n en indi- j viduelen hebben daaraan meege- werkt. De firma Nettebreier, die voor transport zou zorgen, kan die hoe- veeLhcid niet meer aan, zodat de stichting Helpt Polen meer tran- sportbedrijven probeert te vinden. Het eerste voedsel- en kleding- transport vertrekt waarschijnlijk in januari 1982. Wie voor die tijd nog spullen wil afgeven, kan te- recht bij de winkeliers op de Dam, telefoon 736518 (Hajee). De Stch- ting is gevestigd aan de Nieuwe Sluisstraat 1 en de voorzitter, Her man van Straalen, is bereikbaar via de telefoonnummers 732111,. toestel 182, of 260559. Degenen die geld willen schenken, kunen storten op bankrekeningnummer 966855655 bij de Bondsspaar- bank, ten name van de Stichting. Olie gevuld. Met regelbare thermostaat. Ideaal ook als bijverwarming 12-Ledig, 2000 W, met handige tijdschakelaar 169.- 9-Ledig, 2000 W. 105.- 7-Ledig, 1500 W, 99r Kenlock zoomobjektief Automatisch dia- fragma F 3,5/35-70. Van groothoek tot tele. Praktica schroefdraad (M42). Incl. kokeren zon- nekap In hard plastic. 5 Dozen incl. 10 maga- zijnen voor 50 dia s (totaal 500 di^s) 33.50 5 Dozen incl. 10 maga- zijnen voor 36 dia s (totaal 360 dia s) m Gepe. Glasloze dia-raampjes (24x36), 100 stuks 6.75 Wandbekleding Textiel op papier, is eenvoudig als behang aan te brengen. In naturel en licht. Extra breed 90 cm Per meter 6.50-5.25 en i| - Op vijfteens voet. Schitterend zitkomfort in top-kwaliteit echt leder. gebroken wit. Op bestelling ookl leverbaar in wit, grijs en geel. VROOM DREESM ANN U leest t goed per kleurenafdruk (9x9.9x11 '-en 9x13cm) betaalt u met meer dan 70 cent Da s dus heel voordelig. Ook voordelig is de plusprint, die 25% groter is, 10x10 cm, 10x13 cm en 10x15 cm. Uw herinneringen Q/\ blijven daarmee n6g mooier bewaard. Slechts "U C6TII Bi| Vroom Dreesmann kunt u terecht met alle merken film voor alle formaten. I Schiedams Nieuwsblad In combinatie met de Nieuwe V1aarding.se Courant en het Maassluis Nieuwsblad S Schiedam wordt groot dorp zonder theater Brandweer- mannen gehuldigd Wat is voor u het dichtstbijzijnde FT-filiaal? Bel: 010* 1327 28 Bij montage van een uitlaat .in ons nieuwe (3e) uitlaatcenter in Rotterdam (Schiekade 644) ontvangt u tijdelijk een bon voor geheel gratis verversen van uw motorolie. Schiekade 644 tel: 678494 Aelbrechtskade 127 tei: 767483 Mauritsweg 26 tel: 133832 mtlaatcenters Geopend: maandag vrijdag zaterdagtot 1 uur 1 -y 7*7 wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen Industrlegebouw. Goudseslrigel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 -It AM-FM stereo auto- radio/cassettespeler Vermogen 2x7 Watt Balans- en toon- regeling. Met garantiebewijs Dekoratieve zeegrastegels Van sterke zoutwa- terbies in zware kwaliteit Gemakke- lijk zelf te leggen. Per tegel. 30x30 cm MM 2040 A-4 Foto's gemaakt?

Schiedams Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1