Teleurgestelde Rietzeilers: 'Dit was ons lied' f A Brandweer bekogeld KOOPJES IN 40 SPECIAALZAKEN &brabantia 19.95 5.95 Schade vergoed Een act/eve krant in actieve streek ~\rs. 45^ Ooievaars kiezen Sportman en - vrouw van het jaar mum, I WOENSDAG 6 JANUARI 1982 7e JAARGANG NO. 10 SCHIEDAM "Door deze situatie zijn we gedwongen onze feest- avond op de dertigste januari volledig te veranderen", aldus verkla- ren enkele leden van de Schiedamse Camavalsvereniging "De Riet zeilers". Waar zij op doelen is het uitkomen van het Carnavalsplaat- je van de Stichting Lentefeest. "Het nummer is namelijk gepresen- teerd als het camavalslied van Schiedam, terwijl wij reeds voor de elfde van de elfde een wedstrijd onder dit motto hadden uitge- schreven", vervolgen de teleurgestelde Rietzeilers. Door RIA KOPPENHAGEN Late reactie Geen boycot Schiedams Nieu 5 -:fefc£ KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLA ARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLA ARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Camavalsvereniging voelt rich gepakt Waar zij nog minder over te spreken zijn is het feit dat het op de plaat uit- gekomen lied bijna hetzelfde is als het nummmer dat hen enige tijd geleden werd aangeboden. "Kort na het uitkomen van onze Carnavals- krant waarin de wedstrijd werd aan- gekondigd", vertelt Joop Heinsbroek, "kregen we een lied aangeboden van Bob van Vliet (tekstschrijver en zan- ger van het Schiedamse Trio Mus tang). Rond de elfde van de elfde hebben wij zeker driemaal contact met hem gehad. Daarbij kwam het maken van een plaat ter sprake. Wij waren echter van mening dat zoiets niet een, twee, drie kon worden be- slist, want het maken van een plaat- je kost toch gauw een tienduizend gulden en dat geld wilden we niet af- halen van het bedrag dat bestemd is voor de gehandicapten. Terwijl wij nog bezig waren met de besprekingen hierover, verscheen plots dat plaatje van Lentefeest met bijna dezelfde tekst en zelfs met ons motto "Elluf het is te gek" er in. Eigenlijk zijn we daar nog het meest boos over want het is een ongeschre- ven wet dat Camavalsverenigingen van elkaars motto afblijven. Wie zich daar niet aan houdt, gedraagt zich naar onze mening niet bepaald stijl- vol. Vooral omdat niemand zich kan beroepen op het feit dat men ons motto niet kende want het heeft dui- I, a delijk genoeg in de kranten gestaan". "De reden van de wat late reactie op het uitkomen van het plaatje is", zo legt Rietzeiler Harry Bek uit, "dat we in het begin te verbouwereerd waren om iets te ondernemen. Inmiddels weten we van Bob van Vliet dat het omstreden nummer inderdaad het zelfde is als hetgeen ons is aangebo den. Weliswaar is de tekst iets ver- anderd maar het is toch hetzelfde liedje. Wij voelen ons dan ook flink genomen". Tekstschrijver Bob van Vliet beves- tigt deze uitspraak. "Nadat het be- richt over die wedstrijd in de krant had gestaan heb ik dit lied inderdaad voor de Rietzeilers geschreven. Daar- toe voelde ik me als Schiedammer eigenlijk een beetje verplicht want ik had ook al carnavalsliederen gemaakt voor Dordrecht, Beverwijk enzo- voorts. Vandaar bood ik ook aan het liedje, gezongen door de Raad van Elf van de Rietzeilers, op de plaat te zetten. Zij waren echter van mening dat dit niet beslist kon worden voor de avond van de dertigste januari en dat was voor mij te laat. Op dat moment waren de onderhan- delingen naar mijn mening beeindigd. Ik heb het namelijk veel te druk om langer bij zulke dingen stil te staan want in die tijd heb ik alweer 21 sing les gemaakt en heb ik negentien op- tredens achter de rug. Toen ik het liedje een aantal weken later weer te- kwam vond ik het toch wel jammer om het zomaar te laten liggen. Daar- om liet ik het een aantal mensen van Lentefeest horen en daar was men direct laaiend enthousiast. Binnen een paar dagen had ik de tekst wat veranderd en was alles geregeld". Het bestuur van de Rietzeilers: Wim Schenkelaars, Truus Keysets, Harry Bek, Geert Bannenberg en Joop Heins broek. De Sportsterren van het Jaar: Mannie Boom, Willem Noorduin en Huub Nelisse. Huldiging kampioenen SCHIEDAM De Schiedamse Invaliden Sportvereniging JDe Ooievaars" heeft afgelopen zater- dag, op feestelijke wijze het Nieu we Jaar ingeluid. Tevens werden tijdens deze avond de namen be- kend gemaakt van de „Ooievaars" Sportman en Sportvrouw van het jaar. Op het moment dat het bestuurs- lid Cees Kroone het woord nam was het muisstil in de overvolle zaal van het clubgebouw van de Ooievaars aan de West-Molen- straat. Iedereen was immers reuze benieuwd wie de eretitels zouden krjjgen toebedeeld. Het eerst werd de winnares van de Sport- prys van het Jaar bij de dames be- kend gemaakt. Deze ging naar Mannie Boom, die nu al weer bijna vijf jaar lid is van de Ooie vaars. Zij doet aan conditietrai- ning en gaat in januari beginnen met zelfverdedigingssport. Totaal verrast en dolblij nam zij de oor- konde in ontvangst. Bij de heren werd eerst een aan- moedigingsprjjs uitgereikt aan Wil lem Noorduin. Willem verdiende deze door zijn zwem- en atletiek- prestaties. Bij het zwemmen werd hij Nederlands kampioen op alle voor hem geldende afstanden. Daarnaast behaalde hij tevens goede resultaten op het interna- tionale vlak. Op het onderdeel atletiek werd hij kampioen op de drie technische onderdelen Kogel- stoten, Discuswerpen en Speer- werpen. Dat hij ondanks deze prestaties geen Sportman van het Jaar werd, kwam door de zware concurrence van Huub Nelisse. Deze basketballer begon ongeveer vier jaar geleden te sporten bij de Ooievaars. Weldra ^tootte hy door naar de top en speelde mee in het Nederlands A-team. Hoewel Huub bijna een half jaar uit de roulatie was, waren deze hiervoor behaalde resultaten toch voldoende om te worden uitgeroepen tot de beste Sportman van de vereniging. In zijn dankwoord zei de club- kampioen: ,4k ben echt een beetje ..groos" met deze onderscheiding" en die uitspraak was overduidelijk ook van toepassing op de andere bekerwinnaars. Bek aan, "mensen van Lentefeest, wanneer ze daarover contact met ons zouden opnemen; op onze feest- avond van de dertigste januari te ont- vangen en ze de gelegenheid te geven het plaatje bij ons te presenteren". Mevrouw Konings van de Stichting Lentefeest verklaart naderhand, des- gevraagd, niet geweten te hebben dat het lied oorspronkelijk voor de Riet zeilers was geschreven: "Ik wil me niet verontschuldigen", legt ze uit, "inaar iedereen zal toch wel begrij- pen dat we dit niet wisten, anders hadden we Bob gewoon gevraagd een nieuw liedje te schrijven. Overigens begrijp ik niets van de reactie van de Rietzeilers. Het enige dat immertelt, is de hulp aan Polen. Wat die presen- tatie op de dertigste betreft kan ik alleen maar zeggen: Waarom stappen ze met dit aanbod niet gewoon bij ons binnen op de Broersvest?" Inmiddels zijn de Rietzeilers druk be zig met de reorganisatie van de gTOte feestavond op 30 jarnuari. Zeker is dat in ieder geval Lobo en Barry Hughes van de partij zullen zijn. Het verdere programma zal over onge veer een week bekend kunnen wor den gemaakt. Hoewel de Rietzeilers allesbehalve in hun schik zjjn met wat er is gebeurd, zullen ze geen pogingen ondernemen het Lentefeestplaatje te boycotten. "Ten eerste hebben we nog altijd veel waardering voor het werk van de stichting waar wij in het verleden toe behoorden", vervolgi Truus Keysers het gesprek, "want we strjjden uitein- delijk beide voor de Schiedamse ge handicapten. Wij waren een aantal jaren geleden al leen van mening dat niet slechts de Lentefeestgasten recht hadden op het geld dat de camavalsvereniging bij- eenbracht maar ook de overige groe- peringen van gehandicapten. Daar naast staan we volledig achter het doel, de mensen in Polen, waarvoor het betreffende plaatje is gemaakt". "We zijn zelfs bereid", vult Harry llPPiPii UK** De zwaar beschadigde brandweerwagens. SCHIEDAM - Als de stille getuigen van een bijzonder rumoerige Jaarwis- seling staan twee zwaar beschadigde brandweerwagens in de garage van de kazerne aan de Breedstraat. Beide spuitauto's missen de voorniit (den tevens een zijruit) en zitten vol deu- ken. De schade aan de wagens, die wordt geschat op ongeveer f 10.000,-, is veroorzaakt door Oud- en Nieuw „vierders" op het Heyermansplein en in de Vriendschapstraat. Nog maar nauwelijks was de gealar- meerde brandweer op het Heyermans plein gearriveerd of een reusachtige kei vloog door de ruit de kabine bin nen. „De mannen waren dan ook flink ontdaan toen ze terugkwa- ROTTERDAM. CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- *°'ang de voorraad strekt BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN; NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP; KR1MPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF KM1 lilTiUi iTi'J *uirc Auto-verstraler voor helderzicht. Met schermrooster tegen steenslag. Porseleinen pop met 3gezichten Hobbylamp voor studeer of hobbykamer. Scharniert in alle richtingen. In rood en wit Sfeervolle glazen hallamp Toiletkast met verlichting boven royale spiegel en twee deurtjes Aardewerk pollepelpot kompleet met houten lepels Strijktafel van BRABANTIA, degelijk bruin onderstel met beige strijkdeken Aluminium fluitketel. Recht model met koudgreep iVmaltiiiftwUiiiit men", vertelde brandweer-Comman- dant Metaal. ..Logisch want het zal je maar gebeuren dat je zo'n pro- jectiel naar je hoofd gegooid krijgt. Zowel voor mij als mijn mannen is dit gewoon onbegrjjpelijk. Uiteinde- lijk gaan ze ergens naar toe om hulp te verlenen en dan gebeuren er zulke dingen. Met een beetje minder geluk waren er zelfs gewonden gevallen". In de Vriendschapstraat en de Gor- donstraat kregen de.gewaarschuwde, brandweermannen het zwaar te ver- duren bij het doven van een vuur- haard die woedde in een aantal leeg- staande panden. Net als in Groen- oord werden ze door omstanders met stenen bekogeld, waarbij twee ruiten van de kleine spuitwagen aan diggels gingen. Ook drie politiewagens lie- pen de nodige deuken op door de rondvliegende projectielen. Op het moment dat de relletjes het hoogtepunt bereikten, waren er on geveer 15 politieagenten aanwezig.. Er werd een man (een zevenentwin- tigjarige Schiedammer) aangehouden. Deze werd na het opmaken van pro- cesverbaal naar huis teruggezonden. Pas tegen half zes in de ochtend was de rust in de omgeving van de Gor don- en Vriendschapstraat terugge- keerd. Andere punten in de stad waar grote kerstboombranden de nodige pro- blemen opleverde waren de Huisman- straat, Lekstraat en de Perenlaan. SCHIEDAM - Teneinde bij de kerst- bomen te kunnen, die zij daar had den opge&lagen, sloegen jongeren uit de Slachthuisbuurt op Oudejaarsdag een ruit in van het Schiedamse Abat toir. Vanzelfsprekend werd deze daad hen, door de directie van het slachthuis, niet in dank afgenomen. Het gevolg was een spontane geldinzameling, onder de schuldigen, waarna de aan- gerichte schade volledig werd ver goed. I

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1