Brandgevaar maakt einde aan bezetting Burchthuys Interieur Nieuwjaarsmanifestatie Help de vogels KOOPJES IN 40 SPECIAALZAKEN 9.95 3.95 59.- Kcurver 8.95 Een actieve krant inactieve 17.95 6.50; v 14.95 12.50 ifesV- Met vooroorlogse prijzen voor puur kwaliteit bij Binnengebeuren het meest in trek ylaW®£4jS Lentefeest-single voor Polen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLA ARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 13 JANUARI 1982 7e JAARGANG NO. 11 SCHIEDAM "De nu ontstane situatie is werkelijk levensgevaar- lijk geworden. Door vernielingen zijn stroomdraden bloot komen te liggen die acuut gevaar opleveren voor in de school spelende kin- deren. Vandaar heeft het College besloten de diensten van Ge- meente Werken opdracht te geven de voormalige Mastenbroek- school leeg te maken en af te sluiten. De eventueel aanwezige goe- deren van de krakerssworden opgeslagen, het puin afgevoerd, de centrale verwarming afgetapt en de waterleiding en electriciteit afgesloten", aldus verklaarde burgemeester Te Loo vrijdagmiddag kort voor zijn bezoek aan het door jeugdige krakers in gebruik genomen schoolgebouw. Wethouder Posthoorn voegde daar aan toe: „We zijn zo welwillend ge- weest de krakers in eerste instantie met rust te laten, omdat zij zich be- hoorlijk gedroegen en het gebouw nog geen bestemming had. Inmiddels hebben we echter vastgesteld dat die eerste groep van bezetters soms dagen achtereen weg is. In die tijd is de school toegankelijk voor iedereen. Dat heeft geleid tot grote vernielin gen en het ontstaan van brandgevaar. Daarmee is de grens bereikt. Overi- gens betekent dit niet dat we deze groep hiermee in de steek laten. De bedoeling is dat zij in de toekomst een ander gebouw tot hun beschik- king krijgen. Daarbij gaan de gedach- ten uit naar een Jeugdhonk in de- zelfde stijl als Noord en Zuid er een krijgen. Op de vraag of de krakers op de :k:-. - hoogte zijn gesteld van de te nemen maatregelen antwoordden de burger- vader en de wethouder: „Aangezien het momenteel volstrekt onduidelijk is wie er van het gebouw gebruik ma ken, was overleg niet mogelijk. Daar komt nog bij dat we geen veldslag willen uitlokken." De kans op moei- lijkheden achteraf, is naar de mening van beide heren evenmin aanwezig. „En al zouden die problemen er wel komen, zo zSggen zij, dan nog mogen we niet opzij gaan uit angst voor de gevolgen. We hebben tenslotte een beheerstaak ten aanzien van het schoolgebouw, dat met gemeen- schapsgeld wordt onderhouden. Me- de daarom kunnen we deze situatie niet langer laten voortduren." Bewaking Van weggebroken tussenwanden werd een Disco-tafel gebouwd. Ongeveer een half uur later maken de burgemeester en wethouder, in gezel- schap van een aantal ijlings opge- trommelde raadsleden, een rondgang door de Mastenbroekschool. Daarbij is men veelal van mening dat de ver nielingen op de bovenste etage nog- al meevallen. Op de beneden verdie- ping zijn echter hele tussenwanden verwjjderd en gebruikt voor de bouw van een disco-tafel. Verscheidene wasbakken en stopcontacten zijn van de, gedeeltelijk zwart geverfde, muren gerukt en er liggen de nodige ruiten aan diggelen. Twee in het gebouw aanwezige jonge- lui zien de invasie van het gemeente- bestuur met lede ogen aan. Wanneer ze horen wat er te gebeuren staat mompelen ze teneergeslagen: „Dat vraagt om tegenmaatregelen" en ver- trekken zonder enige verdere uitleg. Inmiddels arriveren buiten de ge- meentewerkers die de rommel moe- ten opruimen eh de daags tevoren, af gesloten water- en elctriciteitsleidin- gen definitief buiten gebruik zullen stellen. Nadat deze werkzaamheden zijn geklaard komt het gebouw onder voortdurende bewaking te staaii.' Het ziet er overigens naar uit dat de voormalige Mastenbroekschool bin- nen niet al te lange tijd weer volle- „We kunnen deze situatie niet langer laten voortduren, dat is onverant- woordelijk", aldus burgemeester Te Loo. dig in gebruik zal worden genomen. Vier van de lokalen zijn hierbij toebe- deeld aan de Stichting Boddaertcen- trum Schiedam die in deze ruimte, gedurende vijf dagen per week, een opvangmogelijkheid wil realiseren voor schoolgaande kinderen. In de overige lokalen komen waarschijnlijk een aantal klassen van de school voor Lager Economisch Administra- tief Onderwijs. SCHIEDAM - De afdelingen Zang, Muziek en Toneel van de Stichting de Schiedamse Gemeenschap hebben zaterdagavond in het Passage Thea ter een Nieuwjaarsmanifestatie ge- houden. Aan de avond werd medewerking verleend door de Rijnmondband, het Toonkunst Kinderkoor, het Harmo- nie Orkest van O.B.K., Bel Canto, het Eerste Schiedams Mandoline Gezelschap, het Tamboer en Trom- petterkorps Gusto, het Koninkljjk Schiedams Mannenkoor Orpheus en de Harmonie Wilton Feijenoord. De ruimte tussen de optredens door werd aan elkaar gepraat door de historische Schiedamse figuren 'Ian en Kaat'. Zij werden tot leven ge- wekt door de heer De Groot en mevrouw Van Kasteren van de to- neelgroep Othello. De tekst van hun voordracht was van R.H. Pil- lard. De bedoeling van deze Nieuwjaars manifestatie was om de verschil- lende verenigingen kennis te laten maken met elkaars activiteiten. De avond, die werd besloten met een bel, was toegankelijk voor de deel- nemende verenigingen en genodig- den Kennismaken met elkaars activiteiten tijdens de Nieuwjaarsmanifestatie. dienst Gemeentewerken Alle, onder deze dienst vallende, afde lingen waren daarbij vertegen- woordigd. SCHIEDAM-Op de gemeente kwekerij aan de Fokkerstraat is afgelopen zaterdag een Open Dag gehouden in het kader van het vierhonderdjarig bestaan van de Voor het grote materieel was buiten een plaatsje gevonden Gedreven door de kou spoedde het merendeel van de ongeveer tweehonderdvijftig bezoekers zich na een vluchtige blik op de buiten tentoongesteld staande materia- len, naar de warme kassen. Deze waren, ter ere van de gelegenheid, gedeeltelijk omgetoverd tot een boeiend kjjk- en informatiecen- trum met vele stands. De afdeling Stadsontwikkeling toonde er onder andere het landmeten. De diensten "voorbereiding en uit- voering" van Bouwkunde en Volkshuisvesting hadden in de kassen diverse metselwerken opge- zet. Bovendien waren deze dien sten, tot groot plezier van de jeug dige bezoekers, vertegenwoordigd met een "timmerplaats". Menig kind toog dan ook met een zelfge- maakt vliegtuig, boot of ander kunstwerk huiswaarts. Informatie De ouderen hadden meer belang- stelling voor het vele informatie- materiaal van de Plantsoendienst. Dit bestond onder andere uit een plattegrond en boekje van het Beatrix park, een nieuwe uitgave van de serie "Schetsen van Schie dam" waarin park en en plant- soenen worden beschreven en een door de hoofdafdeling Plantsoe- nen uitgebrachte folder met informatie over de Narcis. "In de folder staat van alles over dit bolgewas", vertelde de heer Ketel van de plantsoendienst. "Ter aanvulling is tevens vermeld waar men in het komend vooijaar diverse soorten van deze bol kan bewonderen. Daarnaast zullen in de borders (die zich in het Julianapark, het Beatrixpark en op de Gemeentelijke Kwekerij be- vinden) bordjes worden geplaatst met de soortnaam erop. De bedoe ling is dat er in de toekomst, wanneer hier het Groen-informa- tiecentrum zal zijn gerealiseerd, steeds meer van dergeljjke folders zullen verschijnen". Andere stands van deze afdeling waar volop belangstelling voor bestond, waren die waar men een *In de kassen was er van alles te zien. ontwerp-advies, voor een aan te leggen tuin, en een boomschjjfje met ingebrand herinneringsteken kon krijgen. Naast de diensten van Gemeente werken waren op de Open Dag ook diverse verenigingen vertegen woordigd zoals de Natuurhisto- rische Vereniging en de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Zelfs de lagere tuin- bouwschool "Hugo de Vries" uit Rotterdam, waar opleidingen worden gegeven voor Hovenier en Bloembinder, was er met informa tie materiaal aawezig. Wie geen gelegenheid had de Open Dag te bezoeken en alsnog in het bezit wil komen van een der inform atie-folders kan daartoe contact opnemen met de Gemeen te Kwekerij aan de Fokkerstraat 550, telefoon 154605. SCHIEDAM De Nederlandse Vere niging tot Bescherming van Dieren afd.Schiedam en de Koninktjjke Ne derlandse Natuurhistorische Vereni ging afd. Waterweg-Noord doen, vanwege de aanhoudende kou, een dringend beroep op de Schiedamse bevolking hun oude brood (bij voor- keur in dobbelsteentjes gesneden en verpakt) in te leveren op tin der vol- gende adressen: Hoofdbureau van Politie Lange Nieuwstraat 55, Politie- post Schiedam-Noord Bachplein, Die- renasiel Hargahoeve Sportlaan of het Vogelasiel Schiedam Schiedamsedijk 2a (in volkstuinencomplex Vjjfslui- zen). Op deze adressen staan containers waarin men het voedsel kan depone- ren. Ook graan en fruitafval (geen groentefaval) kan zeer goed worden gebruikt Leden van de beide voor- noemde verenigingen zullen voor de distributie van het ingezamelde voer zorgdragen. Financiele giften, waar- door voedsel kan worden aange- kocht, zijn van harte welkom op gironummer 337467 ten name van K.N.N.V. afd. Waterweg-Noord, Sperwerlaan 43 te Vlaardingen, on der vermelding van Wintervoedering. Mochten in Schiedam of omgeving grotere concentraties vogels worden waargenomen, dan wordt men ver- zocht dit te melden aan de beheerder van het Vogelasiel Schiedam, de heer G.J. v.d.Hoek, telefoon 713362. Deze kan tevens verdere informatie omtrent de wintervoedering ver- strekken. Uitgeputte, bevroren, gewonde en zieke vogels kunnen te alien tjjde op het Vogelasiel Schiedam worden afgegeven. SCHIEDAM Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van Lentefeest besloot deze stichting een eigen car- navalsplaat op te nemen. De zang op de zwarte schijf is van de voltallige Lentefeest Raad van Elf onder leiding van Prins Floris II. De muzkale begeleiding is van het Trio Mustang. Voor de tekst en mu ziek tekende Bob van Vliet, de zan- ger van dit Schiedamse trio. Alle baten van de single, die garant staan voor zingen en hossen op een ge- zellige polonaise, komen ten goede aan de Lentefeest actie voor Polen. In overleg met ter zake kundige mensen zal worden bepaald aan wel- ke groepering van Polen deze steun het beste kan worden gegeven. De singles zijn verkrjjgbaar door overmaking van f.5.- op gironum mer 2705481 ten name van de Stichting Lentefeest te Schiedam, onder vermelding van „Aktie Polen". Ook financiele giften, onder ge- noemde vermelding, zijn welkom op dit gironummer. Schiedams Nieuwsblad Gekraakte school ontruimd V 1 '••-•n'. Iff; Voordeli'gc ticint.opgonysbiljcttcn bij vole NS-Stations verkrijgbaar Gravenlandseweg 600-604 Schiedam oN7t A - ^lOOOS De opruiming begint 14 januari a.s. Zi^- im"qE H iggg m 3aEE322T.' Open Dag Gemeentewerken w EBHnanBHBPH ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN; NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP; KRIMPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad slrekt Pluche dierfiguren met geinlgegezichten Radiator-droogrekje Berk braadpan, forta emaille met stalen stoot- rand. 24 cm 4-delig openhaard-stel Universeel stapeikratje van CURVER Dwdjgamituur met handig uitwringvak. Ideaal voor tegelvloeren Uw ski's en ski-stokken in een keer te dragen of op te bergen met deze handige ski-boy. T.V.-kan met kunststof mantel i tiirtiiu.>fa, 'inmati

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1