In vijf jaar f 100.000,- bijeengebracht I DE RAADSMAN DE RAADSMAN Schiedams Nieuwsblad Gewijzigde telefoontijden Blauwe Brug activiteiten DE RAADSMAN ALS DE NIETS BIEDT HALVE PRIJS KINDERMODE HALVE PRIJS <22SJiaS31 KINDERMODE HALVE PRIJS °pla9e 79.450 TIP VAN DE RAADSMAN!!! AAN DE BEZITTERS VAN EIKEN MEUBELEN Fors tekort aantal gastgezinnen voor Europa Kinderhulp IV ZIT UW BANKSTEL SLECHT?? RIJNMOND/WEST COMBINATIE 2-517 Programma Misschien zijn uw oude meubelen alleen maar lelijk van kleur, kaal en gevlekt. DE RAADSMAN maakt ze weer als nieuw in een mooie warme transparante bruine tint en dan zult u uw eigen meubelen er nauwelijks in herkennen. Theater Film Kindervoorstellingen Quibus Concerten Exposities Koop nog geen nieuw, maar raadpleeg eerst DERAADSMAN En verder.... WOhJNiSDAG 1J JANUAKi 1982 Frankeland op de bres voor Derde Wereld SCHIEDAM - Onder grote belangstelling van bewoners en perso- neel is op vrijdag 8 januari in Huize Frankeland hetDerde wereld maand" programma van start gegaan. De gierop voorkomende activiteiten staan alle in het teken van het Frankeland „Steunfonds Derde Wereld'. dat vijf jaar geleden werd opgericht. Gedurende deze jaren werd in totaal ruim f. 100.000,- overgemaakt naar di verse projecten, waaronder een weeshuis te Sumatra en een meis- jeshuis in Opper-Volta. Ter ere van het eerste lustrum van het steunfonds waren bij de opening van de „Derde Wereldmaand" enkele genodigden aanwezig die deel hadden SCHIEDAM— Het Schiedams Nieuws- blad van vorige week spraken enkele bestuursleden van de carnavalsvereni- ging „De Rietzeilers" hun teleurstel- ling uit over het feit dat de Stichting Lentefeest, naar zij menen doelbe- wust, een plaatje heeft gemaakt van een carnavalslied dat oorspronkelijk voor hen was bestemd. Mevrouw Konings reageerde hierop, in hetzelf- de artikel, met de woorden: „Ieder- een zal toch wel begrijpen dat we dit niet wisten, anders hadden we Bon namelijk gewoon gevraagd een nieuw liedje te schrijven". Dat dit bij enkele Rietzeilers zeer slecht is gevallen, blijkt uit de volgende binnengeko- men brieven. Reactie Joop Heinsbroek: Wederom gaat Rietje Konings, op haar bekende manier, de heilige onschuld uit- hangen en ondertussen pikt ze het carna- valsmotto van een andere vereniging in. Zij wist namelijk wel degelijk dat het Rietzei- lersmotto „Elluf, ut is te gek" in het lied stond. Bon van Vliet heeft immers zelf een Lentenfeest aangeboden ook het motto in het lied te veranderen en te vervangen door een andere kreet. Dit moest echter niet ge- beuren, zo heeft Bob mij persoonlijk tot drie maal toe verzekerd. Wanneer Rietje Konings rut weer vertelt dat ze hetallemaal niet geweten heeft, moet ik helaas veron- derstellen dat ze, netfes uitgedrukt, zacht- jes zit te jokken. Het zijn juist deze dingen waar wij ..Rietzeilers" rut weleens vanaf willen. Voor ons telt namelijk alleen: de gehandicapten helpen en carnaval vieren. De heer Schenkelaar schreef ons: Waar het de Rietzeilers om gaat is dat zij willen werken voor alle gehandicapten en bejaarden van Schiedam. Wij zijn het lang- zamerhand zat om al die speldeprikken en hatelijkheden van mevrouw Konings te verdragen. Jaar in jaar uit zijn de Rietzeilers bereid geweest om grote delen van hun moeizaam verdiende inkomsten af te staan aan LentefeestDe stichting is echter ook jaar in jaar uit) zo moeilijk geweest om deze schenking niet op de door de Rietzeilers gevraagde manier af te halen. Zelfs hadden zij nooit het fatsoen om zich te verontschuldigen voor hun afwezigheid. Nu komt deze zaak er weer bij. Al die ja ren hebben wij ons strikt gehouden aan gemaakte af spraken. Mevrouw Konings daarentegen overschrijdt de ethische gren- zen van gedrag en schijnt te denken dat zi/ ieder naar haar pijpen kan laten dansen. Ik ben dan ook van mening dat het voor de Rietzeilerstijd wordt zich te bezinnen op de eerder gemaakte afspraken. uitgemaakt van de oprichtingscom- missie. Zij werden alien nog even in het zonnetje gezet door initiatiefne- mer de heer Van den Burgh, die nog altijd bij Frankeland werkzaam is. In zijn openingswoord zei de heer Van den Burgh onder andere: „Ik ben erg blij te kunnen constateren dat, na vijf jaar, nog altijd zoveel mensen achter ons Derde-Wereld- fonds staan". Hiema verscheen pater Wim Blok voor de micro- foon en verklaarde de „Derde Wereldmaand" voor geopend. Wim Blok keerde anderhalf- jaar geleden terug van een dertien- jarig verblijf in Indonesie. ,,T ij - dens mijn werkzaamheden daar", ver- telde hij, „kwam ik regelmatig in contact met Nico van Steekelenburg wiens weeshuis op Sumatra regelma tig door dit bejaardentehuis wordt gesteund. Door die steun is Nico erin geslaagd „zijn" kinderen weer een toekomst te bieden die er zonder deze giften niet was geweest". Over het waarom van zijn terugkeer uit Indonesie zei Wim Blok: ,,Hoe- wel ik het in Indonesie prima naar mjjn zin had, heb ik ontslag genomen zodra de Indonesiers het zonder mijn hulp konden stellen. Mijn mening is namelijk dat zij, nu ze het werk een- maal kennen, nog betervoor die taak berekend zijn dan ik dat als buiten- lander was". Direct na de opening van de Derde Wereldmaand" en de in dit kader gehouden tentoonstelling werd ge- start met de lotenverkoop ten bate van het steunfonds. Afgelopen maandag hebben de Frankeland be woners en -medewerkers kunnen ge- nieten van een uitgebreid Indonesisch Menu tegen een extra vergoeding, eveneens bestemd voor het steun fonds van f. 2,50. Dinsdag 12 janu ari werd er een klaveijasconcours ten bate van de Derde Wereld gehouden. Teneinde ook de Schiedamse bevol- king bij het Frankeland gebeuren te betrekken wordt er zaterdag 16 ja nuari een markt gehouden in de aula. Hier zullen stands te vinden zijn van de Welfare en de Stichting Abal die artikelen uit de derde wereld verkoopt. Verder vindt men op de markt een boekenbeurs en poffertjes- kraarn en is er heerlijke erwtensoep verkrijgbaar. Daamaast zorgt een Kaap-Verdische band, vanaf 12.00 uur, voor het nodige muzikaal genoe- gen. Het Derde Wereldmaand programma bevat vervolgens nog een optreden van een Braziliaans koorfop 22 janu ari) en een filmavond over de ontwik- kelingslanden (op 26 januari). Op 28 januari wordt het geheel afgesloten met de bekendmaking van de bruto opbrengst en de trekking van de lote- rij. De op 16 januari te houden markt in de aula van Huize Frankeland aan de Liduinastraat is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De expositie, waarop allerlei handwerken uit de derde we reld worden tentoongesteld, is da- gelijks gratis te bezictigen van 10.00 tot 18.00 uur. Een overzichtje van de Derde Wereld tentoonstelling in Frankeland. Meubelvernieuwingsbedrijf Kon. Wilhelminahaven N.Z. 27b Vlaardingen tel. 34 60 55 NAAST WESTLANDIA MEUBELEN Gevlekte of gekleurde eiken tafelbladen, breng ze bij de RAADSMAN. Hij maakt ze weer nieuw en geeft ze een sterke beschermlaag. Als wij er u een dienst mee kunnen bewijzen, kunt u van ons zclang een blad krijgen, zodat u niet zonder zit. Als u de bladen haalt en brengt werkt dat z66r kosten- besparend Meubelvernieuwingsbedrijf Kon. Wilhelminahaven N.Z. 27b Vlaardingen tel. 34.60.55 NAAST WESTLANDIA MEUBELEN De theatergroep Nijinsky brengt vrij dag 15 en zaterdag 16 januari twee eenakters van Tsjechow in de Teer- stoof. Beide voorstellingen van „De beer" en „De Vorstin" beginnen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. be- talen f 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrydag via de V.V.V. Schiedam tele- foon 266000 en vrijdagavond plus zaterdag, na 13.00 uur, via het thea ter telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afge- haald. „Ik voor jou, jij voor my" is de titel van de komedie waar men dinsdag 19 januari naar kan gaan kijken in het Passage Theater. Door een toevallige omstandigheid belandt Marcelle (op de planken gezet door Josephine van Gasteren) als huishoudster in het gezin van een gynaecoloog. Denkend dat ze by de familie hoort maakt ze van haar hart geen moordkuil, met alle gevolgen van dien. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegangspryzen bedra- gen f 22,50, f 20,- en f 15,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. krygen f 2,50 reductie. Kaarten kunnen vanaf heden worden gereserveerd via de kassa van het theater van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 22.00 uur, telefoon 269563 (behalve op maan dag). In de week van 14 tot en met 20 januari draait in het Passage Theater „The Octagon" met in de hoofdrol de zesvoudige wereldkampioen-kara- te Chuck Norris. Scott James groeit op in Japan waar hij, met zyn pleegbroer Seikura, wordt getraind in oosterse krygskun- sten. Omdat Seikura hierin de minde- re is wordt deze zo jaloers op Scott dat zyn pleegvader hem wegstuurt. Jaren later wordt Scott geconfron- teerd met een aantal wrede moorden. Hjj vermoedt dat zyn broer hier ach ter zit. Wanneer een vriend van hem, die niet bedreven genoeg is in de Nin- ja-techniek, gaat proberen de bende op te rollen komt hy hem te hulp. De voorstellingen, die toegankelyk zyn voor personen van zestien jaar en ouder, zyn dagelyks om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag en dins dag). In Passage Bio staat gedurende dezelfde periode „Christiane F, wir kinder vom bahnhof Zoo" op de spoelen. Het verhaal speelt zich af te Berlyn in 1975. De dertieiyarige Christiane leeft samen met haar moeder, die echter meer aandacht voor haar vriend dan haar dochter heeft. Chris tiane zoekt daarop het gezelschap van KessL Deze neemt haar mee naar een verzamelplaats van herione- en drugsgebruikers. Hoewel zij van deze omgeving walgt neemt ze toch een peppil. Wanneer ze verliefd wordt op Detlev, die op homo's tip- pelt om aan geld te komen voor herione, gaat het ook met Christiane snel bergafwaarts. Na enige tyd besluit het tweetal samen af te kicken. Hoewel dat lukt raakt Detlev hierna wederom verslaafd, waarop Christiane besluit met hem te bre- ken. De film draait dagelyks (behal ve op maandag) om 2 en 8 uur. De voorstellingen zyn toegankelyk voor personen van alle leeftyden. In theater De Teerstoof kunnen de kleintjes zaterdagmiddag om half drie gaan kijken en luisteren naar Clown Woudi met „Het ezeltje". De kaartjes voor de voorstelling kosten f 3,50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek Theater. Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur draait in het Passa ge Theater de Nederlands onderti- telde jeugdfilm „Popey's dolle avon- turen". Vanavond om half tien treedt de, uit India afkomstige, Citar-speler Manouche op in cafe De Quibus aan de Lange Haven. Zondagavond om half tien kan men in de Quibus gaan luisteren naar eeuwenoude Vlaamse en Nederlandse muziek. Deze wordt ten gehore ge- bracht door „Myn maats en ik". De formatie bestaat uit: Cor Vaesen (gi- taar, mandoline, accordeon en zang), Hans Lamain (tuba, bes-bas, blok- fluit, corne muze en zang), Willem Vermaase (strijkspalter, viool, vlier, trommel en zang) en Rene6 Driessen (gitaar, bizouki en mandoline). De toegang tot de Quibus is als altijd gratis. Het maandelijkse orgelconcert in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt komende zater dag verzorgd door de organist Kichard Ram, die tevens dirigent is van het mannenkoor .Orpheus". Op het programma staan werken van J.S. Bach, C.Ph.E. Bach, Ruppe, Alain en Franck. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Zaterdagavond om 20.15 uur wordt in het Stedelijk een concert gegeven door het Boccherini Trio. Dit strijk- trio bestaat uit drie jonge musici, die zich ten doel stellen deze weinig be- oefende vorm van kamermuziek on der de aandacht te brengen. Het pro gramma van aanstaande zaterdag bevat werken van Boccherini, Schu bert, Martinu en Reger. De spelers zyn Heleen Koppe (viool), Eric van der Wel (altviool) en John van den Beemt (violoncello). In het Passage Theater wordt zon- dagmorgen om half elf een orgel concert gegeven door de N.O.F. Orgelbespeler, tijdens dit concert, is John Mann. In het dienstencentrum ,,De vier mo- lens" kan men 20 januari om 20.00 uur gaan luisteren naar de zanggroep Happy Generation. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kan men momenteel de tentoonstelling ,,400 jaar Stadstim- merwerf- van fabrieksmeester tot di- recteur Gemeentewerken" gaan bezichtigen. De expositie staat in het kader van het vierhonderdjarig bestaan van deze gemeentelijke dienst. Het Stedelijk is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. Onder het thcma „oud en nieuw" exposeren Henk de Vos (aquarellen, schilderijen en tekeningen) en Eliza beth Swinburne, Vincent van Ginne- ke en Anna Carlgren (die zich alien hebben toegelegd op het werken met glas) in de Galerie van het Schieland Ziekenhuis aan de Stadhouderslaan. De tentoonstelling is te bezichtigen van 9.00 tot 20.00 uur. De toegang tot beide exposities is gratis. Het Boccherini Trio concerteert zaterdag in het Stedelijk Museum Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. Stichting zoekt adressen voor Verschoppelingen VLAARDINGEN/SCHIEDAM/MAASSLUIS De Stichting Europa Kinder hulp biedt jaarlijks ongeveer drieduizend kinderen uit financieel en/of sociaal minder bedeelde milieus een vakantie aan bij gastgezinnen. Vijfhonderd kin deren worden ondergebracht bij gezinnen in de provincie Zuid-Holland. Voor velen daarvan dreigt de vakantie echter in het water te vallen. Er komen na melijk te weinig meldingen binnen van gastgezinnen die deze kinderen een paar weken willen opvangen. „Dat komt waarschijnlijk omdat de mensen geen ruimte meer over heb ben voor deze verschoppelingetjes. De economische recessie lykt voor hen weinig goeds te beloven. De Stichting zit dringend verlegen om een fors aantal adressen, anders draait het ditmaal voor veeljongeren uit op een grote teleurstelling", aldus de heer H.J. Garama, voorzitter van de Stichting in deze regio. De Stichting is in 1961 opgericht met de bedoeling kinderen tussen de zes en twaalf jaar enkele weken een wat „zonniger kijk op de wereld te ge- ven". Zij komen vaak uit arme,soms onvolledige gezinnen, terwijl zij te vens een chronisch gebrek hebben aan liefde. Het kunnen kinderen van gastarbeiders zyn, maar ook afkom- stig zijn uit de sloppen van onder an dere Parijs, Lille, Hannover, Berlijn en Londen. Deze vrywilligersorganisatie werkt overigens zonder onderscheid te ma- ken in ras, geloof, huidskleur of na- tionaliteit. Zo heeft de Stichting con tact met byvoorbeeld het Rode Kruis, het Leger des Heils, met socia- le diensten eveneens in het buiten- land. Tijdens de vakantie krijgen de kinde ren de geboigenheid, aandacht en be- scherming die het thuis vaak zo mist. ,,Het liefst zien we dat een kind een paar jaar achter elkaar in hetzelfde gezin komt. Op die manier kan een band ontstaan die te zijner tijd be- langrijkerkan zijn voor het kind wan neer het zich opwerken uit de depri- merende omgeving waarin het nu leeft", meent Garama. Belangstellenden kunnen contact op- nemen of bellen naar mevrouw Van Hessem, mr. J.R. Thobeckestraat 34, 3214 XR Zuidland tel. 01881-1676 of naar F. Velthuizen, Esdoomdreef 93, 3137 BK Vlaardingen tel. 010- 740974. SCHIEDAM - De telefoontijden van Vrouwen bellen Vrouwen zijn gewijzigd. De lyn is vanaf he den bezet op donderdag- en vrij- dagochtend van 9.00 tot 12.00 uur en op maandag-, dinsdag- en donderdagavond van 20.00 tot 23.00 uur. Vrouwen bellen Vrou wen is een luister- en informatiete- lefoon voor en door vrouwen. De vrouw die belt en de telefoon- vrouw blijven anoniem. Het tele- foonnummer is 010-131442. SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug gaan binnenkort weer een groot aantal cursussen van start. Tussen 11 en 14 januari kan men on der andere beginnen met: Tekenen voor beginners, werken met klei, tex- tiele vormen of marionetten maken. Deze cursussen bestaan alle uit twaalf lessen. De deelnemingskosten (exclu- sief materiaal) bedragen f. 50,-. Ver der bevat het programma nog een cursus spinnen en plantaardig ver- ven, bestaande uit tien lessen voor f. 40,- en een serie korte cursussen. Daarin krijgt men les in kruiden kweken, bloemschikken, diepdruk- ken, batikken en het maken van brooddeegfiguren. Daarnaast is ieder- Meubelvernieuwingsbedrijf Kon. Wilhelminahaven N.Z. 27b Vlaardingen tel. 34.60.55 NAAST WESTLANDIA MEUBELEN een vrij op donderdagochtend deel te nemen aan „Open krea". Gedu rende deze ochtenden wordt er in de Blauwe Brug geweven (met kralen) en gekleid en worden sieraden ge maakt. De toegangsprys tot deze creatieve ochrend bedraagt f. 3,-; Niet alleen voor surcussen kan met) in de Blauwe Brug terecht. Iedere eerste zaterdag van de maand is er namelijk Bingo-dansant terwijl elke derde zaterdag is gereserveerd voor de Loop-Inn (een gezellige dans- avond) Wie iets te ruilen heeft kan daartoe terecht op de ruilbeurs die iedere derde donderdag van de maand van 19.00 tot 22.00 uur wordt gehouden. Ook klaverjassen, biljarten en dart worden driftig be- oefend in De Blauwe Brug. Waar mo menteel echter het hardst naar wordt uitgekeken is de grote feestavond in tropische sfeer die wordt ge houden op 30 januari. Naast de activiteiten voor de gro- teren zijn er in het wijkcentrum tevens de nodige clubs voor kinde ren. Zo is er een handenarbeidclub, volksdansclub en kleiclub. Deze wor den gehouden op dinsdag-, woens- dag- en donderdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur. De kosten bedragen f. 6,- per maand. Voor nadere inlichtingen over de voornoemde activiteiten en cursus sen (of opgave ervoor) kan men zich wenden tot de balie van De Blauwe Brug aan het Bachplein, telefoon 701049 of telefoonnummer 705921.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3