RIJNMOND/WES T COMB IN A TIE „Zolang het publiek ons waardeert, gaan we gewoon door" Behoefte aan ruimte Informatieavond omwonenden Emaus/De Pit Insluipers op bezoek Inbraken In winkels Folk in De Sokkel Over twee maanden eerste paal WOLNSDAG 13 JANUAR1 1982 2-518 VAN HALEN: VLAARDINGEN - Hetalgenieen bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt op woensdagavond 27 januari voor de voorlaatste keer in deze zittingsperiode bijeen voor een aantal belangrijke zaken. Op de agenda van de sport-raadsleden staat o.a. een voorstel tot wijziging van de verordering regeling gebruik van de gemeentelijke sporthal. Tevens staat een wijziging van het tarief voor de sporthal op de agenda. Systeem Zaalwachten PETER SPEK. Kritiek Basisschool Een situatieschets van de nieuwbouw aan het Emaus en Dijkzicht VLAARDINGEN - Omwonenden en belangstellenden kunnen reageren op een tweetal voorstellen van het college van burgemees- ter en wethouders over de bebouwing van de open plekken aan het Emaus, in de Put en aan het Dijkzicht. Hiertoe zal een informatie avond worden gehouden op donderdag 14 januari aanstaande in de burgerzaal van het stadhuis. Aanvang is 20 uur. t VLAARDINGEN- In de maand december werden 63 woningen aan het Vlaardingse bestand toege- voegd, waarvan 38 aan de Sprin- terplaats, 19 aan de Van Leijden Gaelstraat en 6 aan de Vetteoord- kade. In december werd een aanvang gemaakt met de bouw van 278 woningen en met de bouw van een complex van 191 woningen, beide in Holy-Noord. (centrum- gebied). De woningen worden gebouwd ten behoeve van respectievelijk de woningbouwverenigingen .JPatrimonium's Woningen" en „Samenwerking '77". In totaal zijn per 1 januari 796 woningen in uitvoering, waarvan 557 woningwetwoningen, 172 premiewoningen en 67 ongesubsi- dieerde woningen Sportraad vergadert over gebruik accommodaties De wijzigingen betreffen o.a. richtlij- nen voor de ingebruikgeving van de hal. Daarnaast hebben ze ook betrek- king op de nieuwe sporthal, die zo als verwacht in april/mei in gebruik zal worden genomen. A1 geruime tijd worden door diverse vertegenwoordigers van takken van sport, die gebruikmaken van de sport hal, aangedrongen op richtlijnen. De aanleiding v^n het verlangen naar richtlijnen vormt de grote vraag naar overdekte sportaccommodaties. Het aanbod stond immers in geen verhou- ding tot de vraag. Vanaf de ingebruikneming van de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan in 1969 is gekozcn voor een systeem, dat twee soorten gebruikers kent. De sporthal kon gehuurd worden op jaar basis of per uur. De tariefstelling liet zien, dat het op jaarbasis een bedrag van 40x het uurtarief werd berekend. Volgens het dagelijks bestuur van de V.R.S.R. heeft dit systeem altijd goed gefunctioneerd. Hoewel de in gebruikneming van de tweede sport hal straks veel verenigingen uit de zaal-problemen zal helpen, zullen de verenigingen die de sporthallen slechts gedurende een korte periode in het jaar nodig hebben, wederom niet overeenkomstig de wensen worden geholpen. De tweede sporthal zal immers meer verenigingen aantrekken, die gebruik willen maken van de nieuwe ruimte, terwijl de uren al bijna volgeboekt zijn door clubs, die in de oude hal speelden. De volleybalvereniging Holy, de badmintonverenigingen Holy, Urba en DVO'65 maken nu slechts gebruik van gymnastiekzalen. maar geven zich waarschijnlijk wel op voor gebruik van de nieuwe hal. De door het dagelijks bestuur opge- stelde nieuwe richtlijnen voor het ge bruik van de sporthallen, moeten voor alle gebruikers goed te volgen zijn. Belangrijkste punten uit die nieuwe richtlijnen zijn, dat het oude systeem van huren per uur en op jaarbasis ge- handhaafd blijven. Alleen het jaarta- rief wordt opgetrokken tot 45x het uur-tarief. In de week-einden zijn de accommo daties niet op jaarbasis te huren. Ver- der hebben de plaatselijke gebruikers te alien tijde voorrang op niet-plaat- selijke gebruikers en zullen verenigin gen. die zijn aangesloten bij een er- kende sportbond voorrang krijgen op andere groepen. Voorts zal elk jaar aan de hand van de aanvragen beslist worden welke verenigingen aanspraak kunnen ma ken op het gebruk van de sporthallen. Daarbij wordt gekeken naar ontplooi- ingsmogelijkheden voor verenigingen die niet over een eigen accommodatie beschikken. De sportraadsleden krijgen tevens een voorstel op tafel om de verenigingen te verplichten per sporthal twee zaal wachten te leveren, die gedurende het gehele gebruik de beheerders zul len assisteren. Op dit moment is een zaalwacht verplicht, maar de praktijk heeft geleerd, dat de zaalwachten in de dienstverlening ernstig tekort schieten. Een belangrijk punt op de agenda is De sporthal aan de Floris de Vijfdelaan kan waarschijnlijk medio April in gebruik worden genomen. ook de aanstelling van een nieuw lid voor het dagelijks bestuur van de V.R.S.R. Door het vertrek van Me- vrouw Toor-Buschmann uit de ge- meenteraad en dus ook uit de VRSR moet uit de vijf raadsleden in de VRSR een opvolger gekozen worden. Jan van Hemert (WD) zal mevrouw Toor-Buschmann in de VRSR opvol- gen, maar komt niet automatisch in het dagelijks bestuur. De sportraads leden kunnen hun stem uitbrengen op S.N. Gouka (CDA), L.F.M. ten Have (P.v.d.A), E.D. Rodriques (D'66), W. van der Velden(SGP/GPV) en J. van Hemert (WD). Bebouwing open plekken Unick zijn is aan- stekelijk, nieuwe rnu- zikale stromingcn zijn dan ook aan de ordc van de dag. Is het voor een groep als Van Ha- len, die al geruime tijd in de hardrock bezig is, mogclijk om in stand tc blijven? „Muziek zal altijd ovcrlevcn",zegt Alex Van Halcn filosofisch. ..Behalve als het ste reotype is. Disco is een omhulsel, een leeg vat, maar hardrock verandcrt en daarom is het blijvend. Kijk bijvoorbecld ccns naar Elvis Presley. De man zelf bleef niet, maar zijn muzick wordt nog steeds ge- speeld. Zanger David Lee Toth zit braaf naast Alex op de bank. Hij neemt eerst een forse slok bier voordat hij begint te praten. „Disco, ska, punk, reggae en noem het maar op, zijn allemaal levensstijlen. Elke muzikant zoekt de stijl die het beste bij hem past. Nu moet je bij levensstijlen niet meteen aan kleding denken, in de trant van: „ik ben hardrock- er dus moet ik een witte leren broek aan", nee het gaat meer om je instelling. Is hardrock voor jullie een soort nood- uitgang om je gevoe- lens teuiten ,,Nou, ik denk dat het publiek het eerder als nooduitgang er- vaart", zegt Alex. Vanachter de haar- slierten die voor zijn gezicht hangen kijkt David, de tekstschrij- ver, een beetje wezen- loos. ,,Ik breng hele- maal geen boodschap- pen over, hoor". zegt hij nadrukkelijk. ,,Als ik iets heb meege- maakt, dan komt het misschien in een tekst weer terug, maar dat is alles". Benje op het po dium anders dan in het gewone leven? „Nee, absoluut niet. Er verandert niets in me als ik op de plan- ken sta". Alex haalt zijn schouders op. „Op het podium kun je van alles doen. Het is de kunst om dan je- zelf te blijven Heb je wel eens een film ge- zien met Al Pacino? Die vind ik groots. Hij acteert niet, maar hij gedraagt zich zoals hij is. Als je als artiest je anders voordoet, dan merkt het publiek dat meteen". Gene Simmons van de groep Kiss, heeft in het verre verleden zich ooit eens met Van Halen bemoeid. Is dit contact er nog steeds? „Nee, dat was vroe- ger. Er is geen sprake van samenwerking of zo. Van Halen maakt geen Kiss-muziek" regeert Alex met klem. De groep staat erom bekend dat ze in betrekkelijk korte tijd een album kunnen maken. Er gingen eens geruchten de ronde dat Van Halen met een live-elpee zou komen. ,,Alle platen die wij maken zijn li ve-platen. Er wordt niet met de opnames geknoeid, we staan er heel ,,natuurlijk" op. Enne.solo-elpees gaan we pok niet ma ken We hebben alle maal een bepaalde voorkeur aan muziek en die zul je op de plaat terughoren. Een elpee van Van Halen is een gezamelijk so lo-project" Bij het afscheid ne- men schiet er ineens een heel raar beeld doormijn hoofd: Van Halen als rockende 65-plussers. ,,Zolang het publiek het leuk vindt, blijven we doorgaan". Met een krachtige handdruk bezegelt Alex deze uitspraak. Leuk voor- uitzicht. V.l.n.r. Michael. David, Edward en Alan van Van Halen te plaatsen. Dit voorstel is in strijd met eerder gedane uitspraken van de raad. omdat deze locatie bestemd zou zijn voor sociale woningbouw en wijkgroen. Dit in het kader van het Structuurplan en de Nota Open Ter- reinen. De behoefte aan een school- gebouw in deze wijk is echter zeer nijpend geworden, terwijl de in eerste instantie aangewezen locatie (waar nu nog de voormalige dr. De Visser- school staat) een aantal aanzienlijke problemen met zich meebrengt. Het college gaf vorig jaar juli opdracht enkele alternatieve locaties in de di- recte omgeving van de school te on- derzoeken. De open plek aan het Emaus kwam na dit onderzoek als de beste locatie uit de bus. Het college heeft wel gesteld dat by de bouw van deze basisschool reke- ning gehouden dier.t te worden met het aanwezige groen en de zoge- naamde groene routes. Ook zal de woningbouw voor zover mogelijk doorgang vinden, hoewel een afname van het oorspronkelijk geplande aan tal woningen zeker is. Slechts de ge- velwand aan het Emaus wordt afge- rond met woningen, wanneer het voorstel van het college wordt aange- nomen. Vooralsnog kunnen omwonenden e.d. kritiek of aanmerkingen op de voorstellen uiten op de bijeenkomst morgenavond. Een samenvatting hier- van zullen de leden van de commissie stadsontwikkeling ontvangen. De commissie behandelt beide voorstel len in de vergadering op dinsdag 19 januari Eventuele kritiek kan naar voren gebracht worden in het spreek- halfuur. dat aan de vergadering voor- afgaat. Vanaf 19.30 uur is hiervoor gelegenheid. Men hoeft zich niet van te voren aan te melden. De commissieleden kunnen deze kri tiek in overweging nemen bij het for- muleren van hun advies aan het col lege. Daarna zullen de schetsplannen - met eventuele bijstellingen - aan de gemeenteraad op 3 februari worden voorgelegd. Nadere informatie over deze onder- werpen is verkrijgbaar op de informa- tie-avond van 14 januari of via Jan Does van het bureau stadsvernieu- wing, tel. 355888 toestel 215 Ook een woning aan de Merellaan werd aangedaan door een ongenode gast. De bewoonster werd wakker van verdachte geluiden en dacht dat een familielid thuis kwam. Toen zij op haar roepen geen antwoord kreeg ok zij op onderzoek uit maar haar ezoeker bleek reeds weg te zijn, de bewoonster met de breekschade ach- terlatend Woningbouw in Binnenstad De folkgroep Crackerhash speelt in De Sokkel. VLAARDINGEN - De folk-groep „Crackerhash" speelt op zaterdag 16 januari in societeit De Sokkel, van Maerlantlaan 4. Deze formatid be- staat uit Ineke en Paul Rullman, Bert Aalbers en Jos Koning. De kern van de groep ontstond in 1968, hierna heeft deze enkele wijzigingen onder- gaan. Het is echter een van de oudste folkgroepen van Nederland. De leden spelen Britse en Nederlahd- se volksmuziek. Het programma be- staat uit zowel instrumentale als vo- cale nummers: balladen afgewisseld door dansmuziek, liefdesverhalen en kinderliedjes. Sommige liederen wor den drie- of vierstemmig gezongen, zonder begeleiding van instrumenten, andere worden ondersteund door de gehele orkestbak, zoals viool, fluitjes, accordeon, concertina, gitaren en trommel. Een veelzijdig optreden dus. De Sokkel is geopend vanaf 21 uur. Toegang voor leden is f 3,50, terwijl anderen f 5,-betalen •x-xcxxxxx-x*x*x-xxvx X-X-XXXXXXX-X-X-XXXvX VLAARDINGEN - In een winkel- bedrijf werd afgelopen maandagnacht ingebroken. De dader(s) vertrokken in een personenauto en namen enkele video-recorders mee. Afspeelapparatuur blijkt trouwens toch enorm in trek want uit een radiozaak aan de Korte Hoogstraat werd vorige week een Philips Sound- machine ontvreemd. Bij de inbraak ging men vrij ruw te werk en werd het een en ander beschadigd door rondvliegend glas van een vernielde ruit SCHIEDAM Na twintig jaar praten gaat het er nu naar uit zien dat binnenkort kan worden begonnen met de bebouwing van de Binnen stad. De voorbereidende werkzaam- heden, bestaande uit het bouwrijp maken van de grond. zijn inmiddels reeds in voile gang. Ook de heipalen zijn al besteld. Het enige dat de bouw van de woningen nog zou kunnen vertragen is. om met de woorden van wethouder Zijdeveld te spreken, een postzegel van 65 cent. Die zege! zou dan weliswaar geplakt moeten zitten op een brief waarin be- roep wordt aangetekend tegen de uit spraak van het Openbaar Lichaam Rijnmond. dat de ingediende be- zwaarschriften tegen de woningbouw ongegrond verklaarde Hoewel een dergelijke brief nog tot eind januari een spaak in het wiel kan steken is De gevel aan de Schiedamsedijk zal een doorlopende glasconstructie ver- tonen. Aan die zjjde heeft Hammel een soort buitenkamer of serre ge- situeerd, waarmee koude en geluid worden afgeweerd. 's Zomers zou het glas verwijderd kunnen worden. De bewoners kunnen parkeren op een apart terrein dat deel uitmaakt van de bouwmassa. Voor de open plek aan het Emaus is nog geen schetsplan uitgewerkt. Het college zal de gemeenteraad voor stellen op deze plek een nieuw onder- komen voor de Jan Ligthartschool VLAARDINGEN In een woning aan de Beethovensingel werd de afgelopen dagen ingebroken. Men vermist twee busjes met klein geld. *Dc rioolaanleg voor de nieuwe woningen is reeds in voile gang. Voor de locaties De Put en Dijkzicht Jongerencentrum aan de Zomerstraat, heeft de architect Pietro Hammel zal op deze bijeenkomst nader ingaan schetsplannen gemaakt, die inmiddels op de plannen. Daarnaast zal wet- een duidelijk beeld geven van de ge- houder Goudriaan van Stadsontwik- dachte woningbouw. Deze ontwerper keling aanwezig zijn om het college- van ondermeer de woningbouw in de standpunt over beide ontwerpen toe Waalstraat/Kuiperstraat en het Oper. te lichten. de wethouder toch optimischtisch gestemd. "Ik verwacht echt over twee maan den de eerste paal te kunnen slaan", zo sprak hij. "Vooral omdat we reeds tegemoet gekomen zijn aan de wen- sen, van een aantal bezwaarschrift- indieners, met betrekking tot de bereikbaarheid van bepaalde vestin- gen in dit gebied. Daarnaast houdt de uitspraak van het Openbaar Lichaam Rijnmond in, dat verder in beroep gaan ook geen nut meer heeft. Tussen de meningen van het Openbaar Lichaam Rijnmond en de Raad van State zit nu eenmaal nooit zoveel verschil. De bouw van de eerste honderd woningen is dan ook niet meer te stoppen, hooguit te ver tragen. Hopelijk gebeurt dat niet, want het wordt nu toch wel eens tijd dat die huizen er komen" Voor de bebouwing in de Put had Hammel een half ronde vorm in ge- dachten, ter plaatse zes verdiepingen hoog, terwijl het gebouw in hoogte afneemt langs het Emaus en de Voor- straat om aan te sluiten op de aan- grenzende bebouwing. Eenzelfde plan is voor het Dijkzicht ontwik- keld, hier telt het hoogste gedeelte v(jf woonlagen.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5