NIETS BIEDT Meer part-time werk door automatisering 7* Karel Appel excursie Schiedams Nieuwsblad DE RAADSMAN Huurcommissie zit minder Jubilaris Marktterrein Bachplein Buschkens zwaait af ALSDE Zangopleiding Carnaval ontheffing 0p'ase 79.450 Ooievaars bingo's G.I.V.W. carnaval 3 AAN DE BEZITTERS VAN EIKF.N MEUBELEN P- WOENSDAG 3 FEBRUARI 1982 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 5-516 SCHIEDAM - Hulp bieden waar dat nodig is ongeacht geloof, ras, geslacht, nationaliteit, of lidmaatschap van de kruisvereniging. Al dus luidt de voornaamste doelstelling van de Stichting Gezinsver zorging. Schiedam, die dit jaar haar tienjarig bestaan viert. De Stichting Gezinsverzorging Schiedam kwam in 1972, op aandrin- gen van het ministerie, tot stand na een fusie tussen de diverse in- stellingen die toen op het terrein van de hulpverlening werkzaam waren. Het kantoor van de nieuwe stichting werd daarbij onderge- bracht in de voormalige Korenbeurs, van waar uit ook nu nog alle activiteiten worden georganiseerd. Teneinde zo goed mogelijk aan de aanvragen te kunnen voldoen zijn de verschillende vormen van hulpverlening onderverdeeld in een takenpakket bestaande uit: hulp aan bejaarden, hulp aan chronisch zieken, hulp aan overigen (bijvoorbeeld mensen die tijdelijk moeten rusten), alpha-hulpver- lening en particuliere hulp via de A.A.W. Kleinere gezinnen w mm Betrokkenheid mmm Dimitri van Toren Frans Halsema Film Kindervoorstellingen Expositie Is dit het geluid van uwuitUat? Geen j?aniek. Er is 'n uitlaatcenter met Befaamd om z'n kwahteit en lage prijzen: wacht Afspraak is niet nodig. Voor elk antnmerk de iiiiste uitlaaL 1 iaar earanttt UITLAATCENTERS^ Nu ook specialist in schokhrekws. Dat uitlaatcenter heet Carex. GRATIS MONTAGE KLAAR TCRWUL U VVACHr i J Tien jaar G ezinsver zorging Nadat een aanvraag om hulp is bin- nengekomen, wordt eerst tijdens een huisbezoek, door een leidinggevend persoon van de stichting, bekeken welke huishoudelijke taken moeten worden uitgevoerd. Tegelijkertijd worden ook de financiele gegevens, ter vaststelling van de eigen bijdrage, opgenomen. Vervolgens worden de aanvragen in teamverband bespro- ken, waarbij wordt bekeken hoe hoog de urgentie is en welke soort hulp er gegeven kan worden. Bij alle vormen van hulpverlening gaat men er vanuit dat er geen taken van de aanvrager worden overgeno- men die deze nog zelf kan verrichten. Meestal komt het er dan ook op neer dat het werk van de hulpgevende be- staat uit „zwaardere" huishoudelijke werkzaamheden zoals ramen zemen, soppen, enzovoorts. Aangezien deze hulp over het algemeen slechts voor enkele uren nodig is, is hiervoor een flink aantal part-time werkers aange- trokken. Daarnaast heeft de stichting de nodi- ge full-time krachten in dienst die doorgaans in gezinnen met kinderen, waar hele dagen hulp nodig is, werk zaam zijn. Het personeelsbestand wordt gecompleteerd met enkele ge- zinsverzorgsters die zijn gespeciali- seerd in de psychische en sociale hulpverlening. „Met ieder van de 540 personeelsle- den die bij ons in dienst zijn", vertelt de directeur van de Stichting Gezins verzorging Schiedam de heer Ver- *Ook het opvangen van de kinderen hoort tot de taken van de gezinsverzorgster. *Ruim 850 bejaarde echtparen of alleenstaanden krijgen regelmatig hulp van de Stichting Gezinsverzorging Schiedam. SCHIEDAM - De Vereniging Vrien- den van het Stedeljjk Museum Schie dam gaat zaterdag 6 februari op ex cursie naar Karel Appel tentoonstel- lingen in Den Haag en Rotterdam. Op de tentoonstelling „Werk op pa pier" in Den Haag zijn uitsluitend tekeningen te zien die een overzicht geven van zijn hele carriere. Zo is er een schetsboek aanwezig dat Appel tussen zijn elfde en zestiende jaar vol tekende met traditionele onder- werpen als bloemen en molens. Ook worden tekeningen getoond uit zijn Cobra-periode (1948-1951) en werk uit de tijd daarna, waarin hij „hevi- ger en abstracter" werd. In het Rot- terdams museum zijn recente schil- derijen te zien waaronder „fenetres" (werken waarin binnen en buiten op een moment betrokken zijn). De excursie leidt eerst naar de Haag- se tentoonstelling en vervolgens naar Rotterdam. In Boymans is een uitstekende gelegenheid om een broodje te nuttigen of een kopje koffie te gebruiken. De autobus (Snelle Vliet) vertrekt om 10.00 uur van het station N.S. Men verwacht weer terug te zijn om Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone acjvertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. 2 uur 's middags. De kosten a f 15,-, voor vervoer en entree, kunnen in de bus worden voldaan. Opgave tot deelneming kan geschieden bij de heer P. Zuidge.est, P.K.O.laan 159b, telefoon 264438. waayen, „hebben we eerst een aantal uitvoerige gesprekken gehad. Die zijn nodig om vast te stellen of een solli- citant gemotiveerd genoeg is om aan dit werk te beginnen. Men komt na- melijk in allerlei situaties terecht. Toch blijkt doorgaans dat de meeste sollicitanten hier vooraf vrij goed over hebben nagedacht. Wij beschikken zelfs over een wacht- lijst met personen die bij ons in dienst willen treden. De ooizaak daarvan heeft verschillende factoren. Zo is de vraag om hulp wat veran- derd. Tegenwoordig heeft men in veel gevallen slechts iemand nodig voor halve dagen. Vermoedelijk komt dat door de automatisering van het huishouden en het kleiner worden van de gezinnen. Door diezelfde rede- nen wordt echter ook het aanbod van krachten vergroot want steeds meer vrouwen willen, omdat ze tijd over- houden, iets gaan doen. Daarbij wordt dan veelal gedacht aan gezins- zorg want zo redeneert men: daar- mee kan ik wat verdienen en doe te- gelijk iets zinvols". Op de vraag of een hulp lang op 6en en hetzelfde adres blijft werken, ant- woordt de heer Verwaayen: „Het is de bedoeling dat dit regelmatig wis- selt, maar in de praktijk komt daar doorgaans niet veel van terecht. Al- thans naar mijn mening gebeurt het veel te weinig. Ik geloof namelijk dat, wanneer men te lang bij iemand over de vloer komt, er een te grote betrok kenheid met die persoon ontstaat. Daardoor kunnen, overigens totaal onbedoeld, vervelende situaties ont- staan. Bijvoorbeeld doordat een be jaarde, zijn of haar, kinderen links laat liggen en zich totaal richt op die hulp. Die soort dingen zijn door snel- lere wisselingen te voorkomen". Net zoals dat by praktisch alle beroe- pen het geval is, bestaat ook binnen de Gezinsverzorging de mogelijkheid enkele cursussen te volgen die tot doel hebben de hulpverlener nog be- ter te laten functioneren. besparend. Gevlekte of yerkleurde eiken tafelbladen, breng ze bij de RAADSMAN. Hij maakt ze weer nieuw en geeft ze een sterke beschermlaag. Als wij er u een dienst mee kunnen bewijzen, kunt u van ons zolang een blad krijgen, zodat u niet zonder zit. Als u de bladen haalt en brengt werkt dat z66r kosten- Meubelvernieuwingsbedrijf Kon. Wilhelminahaven N.Z. 27b Vlaardingen tel. 34.60.55 NAAST WESTLANDIA MEUBELEN SCHIEDAM - Nadat uit een onder- zoek is gebleken dat het aantal bezoekers op sommige dagen mini- maal was, is besloten de zittingen van de Huurcommissie nog slechts een- maal per maand te doen plaatsvindea Voorheen werd de voorlichting door deze commissie iedere donderdag ge geven. De nieuwe regeling gaat in op 1 februari. De eerste zittingzal plaats- vinden op 4 februari, van 9.30 tot 12.00 uur in de Recreatiezaal van het Stadskantoor. Wanneer zou blijken dat 66n keer per maand niet voldoen- de is, zal worden bezien of er extra zittingen kunnen worden ingelast. SCHIEDAM Enige tijd nadat zijn vader er afscheid heeft genomen, viert Henk van der Poort jr. zijn vijfentwintigjarig ambtsjubileum bij de Openbare Nutsbedrijven Schie dam. Ter gelegenheid hiervan wordt de jubilaris op woensdag 17 februari gehuldigd in het bedrijfsrestaurant van de O.N.S. aan de Van Heekstraat 15. Rond drie uur is de ontvangst door de directie. De receptie voor collega's en verdere genodigden begint om 15.45 uur. Henk van der Poort trad op 18 febriari 1957 als leerlingschilder in dienst van de toenmalige Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam. Mede door zijn gevolgde en voltooi- de opleiding ontwikkelde hij zich tot een vakbekwaam medewerker, die zic.h toelegde op: het onderhoud van gebouwen en het schilderen van ver- keerszuilen, gasregulateurkasten enzovoorts. Nadat, door het betrek- ken van de nieuwe gebouwen aan de Van Heekstraat, de schilder- en onderhoudswerkzaamheden vermin- derde, werd de jubilaris overgeplaatst naar het magazijn. Zijn werk omvat hier onder meer de uitgifte van materialen. SCHIEDAM Met ingang van dins dag 9 februari wordt het manifestatie- plein op het Bachplein in gebruik ge nomen. De eerste activiteit die er plaatsvindt is de wekelijkse markt. Op het nieuwe marktterrein zijn 67 standplaatsen, waaronder 5 stand- plaatsen voor verkoopwagens, gesitu- eerd. Circa 35 verschillende branches met uiteenlopende artikelen zijn in het marktpatroon opgenomen. Het marktterrein/manifestatieplein is ge heel aangepast aan de eisen van deze tijd. Zo is het plaatsen van bomen en lichtmasten achterwege gelaten in verband met het kunnen plaatsen van de marktkramen. De markt op het Bachplein is centraal gelegen in Schiedam-Noord en heeft een goede aansluiting met het winkelcentrum Spaland. Tegelijk met de ingebruikname van het manifestatieterrein zal ook het parkeerterrein ten noorden van het wijkcentrum ,,de Blauwe Brug", dat tijdelijk als marktplaats dienst deed, zijn functie herkrijgen. Burgemeester Te Loo wenst de heer en mevrouw Buschkens alle goeds toe in de komende jaren. SCHIEDAM Gebruikmakend van de V.U.T.-regeling heeft de heer D.A. Buschkens, hoofd van de afde- ling voorlichting der gemeente Schie dam, per 1 februari de dienst verla- ten; Ter gelegenheid hiervan werd de oud-journalist, die in de vijftiger ja ren werkzaam was bij De Schiedam- mer, vrijdag 29 januari een receptie aangeboden in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Burgemeester Te Loo sprak de schei- dende ambtenaar daarbij toe met de woorden: „Gedurende tien jaar be- kleedde u een eenmansfunctie, die bovendien nieuw was binnen deze ge meente. Daardoor begrepen velen ook niet wat uw werk precies inhield. Naar de ideeen van sommige mensen was u een soort reclameman voor de gemeente, terwijl anderen nu be- schouwden als een schild, teneinde het gemeentebeleid te beschermen. Geen van deze beide opvattingen stemmen echter overeen met de waarheid. Het voorlichtingswerk om vat namelijk een vertaalfunctie, van het gemeentebeleid, naar buiten toe. Het heeft, op zijn zachts uitgedrukt, rijkelijk lang geduurd voor men ging beseffen dat deze taak te zwaar was voor een man". De heer Buschkens bevestigde even later in zijn dank- woord dat hij het in het begin best moeilijk had gehad. „Vooral het al- leen zijn drukte zwaar. Ik was dan ook erg blij toen er, ruim een jaar ge- leden, iemand bijkwam. Evenzeer verheugd het mij te horen dat mijn opvolger de heer Reyman, nog meer versterking krijgt". Na het officiele gedeelte, waarin te- vens toespraken werden gehouden door de chef van Algemene Zaken, de Nederlandse Bond van Gemeente Ambtenaren en de Schiedamse pers (in de persoon van Ruud van Houwe- lingen), volgde de drukbezochte alge mene afscheidsreceptie. SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt vrijdag 5 en woensdag 10 februari een grote bingo-avond ge houden. De netto opbrengst van deze avonden komt ten goede aan de Schiedamse Invaliden Sportvereni- ging „de Ooievaars". Er zijn vele prijzen te winnen waar onder een groot assortment huis houdelijke gebruiksvoorwerpen zoals koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafelgrills, carmen sets, scheerapparaten, dekbedden, laken- sets enzovoorts. De superprijswin- naars van de avond kunnen kiezcn uit: dames- en herenfietsen, draag- bare televisietoestellen, stereo cas sette-recorders, stofzuigers, centri fuges, work-mates en dergelijke. Het eerste Bingo-nummer wordt af- geroepen om precies 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Nadat het een t||dje stO is geweest rond DimitTi van Toren keert deze zanger het komend weekend weer terug in theater De Teerstoof. Tijdens zijn optreden brengt Dimitri onder andere een aantal nummers van zijn onlangs opgenomen L.P. ten gehore. De voorstellingen op vrijdag 5 en zaterdag 6 februari beginnen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,- Houders van een C.J.P. of Pas 65 bctalen f 7,50. Kaarten kunnen worden gereser- veerd van maandag tot en met vrij dag via de V.V.V. Schiedam, telefoon 266000 en vrijdagavond plus zater dag (na 13.00) via het theater, tele foon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. „Is die kruk vrij?", de TBn het cabaretprogramma waarmee Frans Halsema dinsdag 9 februari op de planken van het Passage Theater ver schijnt. Hij wordt hierbij begeleid door een drietal muzikale dames luisterend naar de naam „The angels of hope". De teksten en vormgeving van dit cabaret zijn van Bram Vermeulen, voorheen bekend van Neerlands Hoop, en Frans zelf. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegangs- prijzen bedragen f 22,50, f 20,- en f 15,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. krijgen f 2,50 reductie. Kaar ten zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa van het theater, telefoon 269563. De kassa is dagelijks, behal- ve op maandag, geopend van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 22.00 uur. In de week van 4 tot en met 19 fe bruari staat in het Passage Theater „Duel achter de sterren" op de spoe- len. Tenzij de bewoners zich onderwer- pen aan de meedogenloze verove- raar Sador wordt de planeet Akir vol- iedig uitgeroeid. In een poging dit te voorkomen gaat de jonge Shad het heelal in op zoek naar hulp. Na vele omzwervingen en avonturen keert hij terug in gezelschap van Nanelia (een mooie jonge computerdeskundige), Gelt (een schatrijke, opgejaagde huurmoordenaar), Cowboy (een avonturier) en St. Exmin (een zeer sexy, oorlogszuchtige Walkure). Zal het Shad lukken met hun hulp Sador te verslaan? De film, die toegankelijk is voor personen van alle leeftijden, draait dagelijks om 7 en 9.30 uur (behalve op maandag). In Passage Bio draait gedurende de- zelfde periode „Le voyage en douce" met Geraldine Chaplin en Dominique Sanda in de hoofdrollen. Deze erotische film is toegankelijk voor personen van zestien jaar en ouder. De voorstellingen zijn dage lijks om 2, 7 en 9.30 uur, behalve op maandag. Bij de filmclub Schiedam wordt vrij dag 5 februari de beruchte oorlogs- film ..Apocalypse Now" gedraaid. Deze felomstreden productie is de grootste aanklacht geworden tegen de oorlog in het algemeen en de Viet- nam-oorlog in het bijzonder. De voorstelling begint omstreeks half tien. De zaal, die is gelegen in ge- bouw de Teerstoof aan de Nieuw- straat 12, is geopend vanaf negen uur. De toegangsprijs voor niet leden bedraagt f 5,- (inclusief het lidmaatschap voor 66n seizoen) Leden betalen f 4,-. Zaterdag-, zondag- en woensdag- middag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar de Nederlandse gesproken Walt Disneyproductie ..Aristocats". De Aristocats zijn tot erfgenamen van een schatrijke oude weduwe benoemd. Haar butler aast op de nalatenschap en probeert daarom de katten te laten verdwijnen. De ze krijgen echter hulp van enkele honden en straatkatten. Het poppentheater Guido van Deth brengt zaterdagmiddag om half drie „De muizentemmer" in theater De Teerstoof. De foyer van het theater is vanaf twee uur geopend. De kaartjes voor de voorstelling kosten f 3,50. Voor reserveringen raadplege men de ru- briek ..Dimitri van Toren". In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven wordt zondagmiddag om twee uur weer een kindermiddag gehou den. Het programma omvat de laatste Kuch-productie getiteld „De tover- broek van Pantalon". Pantalon is een heel beroemde tovenaar die veel avonturen beleeft. De Haagse kunstenares Rini Rouwen- daal exposeert momenteel haar in waterverf uitgevoerde schilderjjen in De Teerstoof. De tentoonstelling is te bezichtigen voor tijdens en na de voorstellingen in het theater. SCHIEDAM De Streekmunek- school Nieuwe W,aterweg-Noord heeft, met de aanstelling van de zang- docente Astrid Vahl, het lessenpak- ket weer compleet gemaakt. Hoewel Astrid tot voor kort werk zaam was bij de Nederlandse Opera Stichting betekent dat niet dat uit sluitend klassiek geschoolde zangers en zangeressen welkom zijn. Ieder- een, dus ook popzangers, koorleden en zelfs mensen die geen muzikale opleiding hebben genoten maar wel van zingen houden, kan bij de zesen- twintigjarige; zangdocente leren zijn of haar stem goed te gebruiken. Voor aanmeldingen of verdere infor- matie kan men zich in verbinding stellen met nummer 355678. De Schiedamse afdeling van de Streek- muziekschool Nieuwe Waterweg- Noord is gevestigd in de Lange Nieuwstraat 183. Frans Halsema komt de komende week naar het Passage Theater met het programma „Is die kruk vrij?" SCHIEDAM - De Stichting voor Ge- specialiseerd Jeugd- en Volwassenen- werk Schiedam viert vrijdag 5 februari haar jaarlijks carnavalsfeest in de grote zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Medewerking aan dit festijn verlenen onder andere „De Rietzeilers" en de „Boerenkapel". De toegangsprijs tot de avond, die om acht uur begint, bedraagt f.3,—De zaal is vanaf kwart over zeven ge opend. Tijdens de eerste vergadering, in 1982, van de Stichting G.J.W.V. zijn enige wijzigingen in het bestuur aan- gebracht. In verband met zijn drukke werkzaamheden als directeur van de „Liedeweyde" is namelijk de voor- zitter, de heer H. Huisman, afgetre- den. Voorlopig zal mevrouw A. Dirkzwager-van Zoelen het voorzit- terschap waarnemen. Plaatsvervan- gend-voorzitter is mevrouw J. Haf- kamp-van Wijk. Als nieuw bestuurs- lid is toegetreden de heer A. Sonne- veld (vertegenwoordigers van ..Philadelphia" en gemeenteraadslid voor het C.D.A.). Naast de nieuwe bestuursleden kon tevens mevrouw R. Stouten worden aangetrokken als coordinatrice, op vrijwilligersbasis, voor het G.J.V.W. Mevrouw Stouten heeft langdurige ervaring op het gebied van bege- leiding van geestelijk gehandicapten. SCHIEDAM In verband met carnaval is besloten dat cafe's in de periode van 12 tot en met 22 februari 1982 (met uitzondering van de nachten van zondag op maandag vallend op 14 en 21 fe- februari) een avond naar keuze tot 04.00 uur geopend mogen zijn. Indien hiervan gebruik wordt ge maakt dient tijdig tevoren, doch uiterlijk 8 dagen voor de te hou den carnavalsavond, een onthef fing te wornden aangevraagd. Hiertoe wendt men zich tot het bureau Algemene Zaken van de afdeling Algemene- en Burger- zaken, op de tweede verdieping van het stadskantoor, Emmastraat 1. a,'., - -V-. - i a /I "W1-- - 1 - 'r Rotterdam - Zuid. Wcver,hock,traat 78A. (T.O. Winkelcentrum Zuidplein) Tel. 010- 84 08 44. Rotterdam - We.t, Vierhavenstraat 13,Tel. 010 - 76 27 83. Rotterdam - We.t, Aelbrcchtskadc 88-92. Tel. 010 -77 69 43. VlaardinRen. Schiedam»eweR 14. Tel. 010 -35 42 79. Carex is tevens Revt«tiRd in Den Haag, Voorburg, Seheven.ngen, Letden, Haarlem en hindhovc 1

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3